+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3 1.8 ghia
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    11 Feb 2016
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Brak Sprzêg³a i wyciek oleju miedzy skrzyni± a silnikiem

    Witam chcia³bym ¿eby kto¶ móg³ podpowiedzieæ w jakiem kierunku szukaæ usterki
    wiec posiadam mondeo 2001r 1,8 benzynê GHIa w liftback i dzi¶ dosz³o mi do awari samochód by³ sprawny je¼dzi³em i wszystko chodzi³o bez problemu lecz ,gdy wy³±czy³em silnik i po godzinie czasu chcia³em ruszyæ peda³ sprzêg³a wpad³ mi w pod³ogê bez ¿adnego oporu my¶le ze to nie jest linka gdy¿ peda³ odbija po chwili oglêdzin zobaczy³em ¿e mam wyciek p³ynu dostrzeg³em go miedzy silnikiem a skrzyni± biegów i ubytek w zbiorniczku wyrównawczym od klocków hamulcowych moje pytanie brzmi czy czy uk³ad hamulcowy jest wspólny z uk³adem skrzyni biegów ?
    czy peda³ sprzeg³a posiada jaki¶ si³ownik który odciska sprzeg³o i powiazany z k³adem hamulcowym
    czy moze maja wspóln± pompê która mog³a siê zepsuæ ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imiê
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Zapewne masz hydrauliczne sprzêg³o. Zbiornik wyrównawczy plynu do hamulców jest ponoæ wspólny razem z silownikiem od sprzêg³a. Pewnie padlo uszczelnienie i p³yn wyciekl

    Szrajbniête z wypa¶nego Szajsunga Galaxy S4

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3 1.8 ghia
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    11 Feb 2016
    Mieszka w
    Sosnowiec
    moje podejrzenia id± w tym kierunku co mówisz ze to mo¿e byæ wysprzêglik dodam jeszcze gdy by³o naciskane sprzêg³o przy silniku by³o s³ychaæ jak by jaka¶ ciecz przep³ywa³a gdzie¶ . ale chodzi³o mi bardziej o to czy ten uk³ady s± wspólne i kto¶ by móg³ mi powiedzieæ jaki koszt takiej naprawy jest?

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    1. W MkIII sprzêg³o jest sterowanie hydraulicznie poprzez wysprzêglik zasilany p³ynem hamulcowym ze wspólnego zbiorniczka z uk³adem hamulcowym.
    2. Fakt wycieku (p³ynu hamulcowego a nie oleju) miêdzy skrzyni± a silnikiem ¶wiadczy o awarii wysprzeglika (rozszczelnienie) lub pêkniêciu metalowego przewodu ci¶nieniowego.

    Je¶li pad³ wysprzeglik to koszt naprawy bêdzie w okolicy 300-350z³ (wysprzêglik) + kilka stówek robocizny, ze wzglêdu na to, ¿e trzeba zwalaæ skrzyniê.
    Pomy¶l wtedy ju¿ o ewentualnej wymianie tarczy sprzêg³a i docisku, je¶li s± zu¿yte, lub nawet dwumasowego ko³a zamachowego.
    Koszt ca³o¶ci (czê¶ci) miêdzy 1800 a 2300z³.

    Je¶li z kolei trzasn±³ przewód wysprzeglika (w co w±tpiê), to jest opcja wykrêciæ go od góry skrzyni bez jej zrzucania.
    Najpierw trzeba by wyj±æ gumow± za¶lepkê, która os³ania odpowietrznik i przewód ci¶nieniowy i spróbowaæ zajrzeæ co strzeli³o.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 30-05-2016 o 13:38

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIV] wyciek oleju POWERSHIFT / na ³±czeniu silnika ze skrzyni± automatyczn±
    By pablo.x in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-02-2017, 15:46
  2. [TD MkII] 1.8 TD - wyciek oleju do silnika, brak mocy
    By Ryann in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 16:25
  3. [TDCi MKIII] pocenie miedzy skrzynia a silnikiem
    By maciejdr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 23:23
  4. [MkIII] Ró¿nica miedzy skrzyni± 5-tk± a 6-tk±
    By witek in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 20:45
  5. [Zetec]Brak sprzêg³a - wyciek p³ynu
    By karek in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 12:45

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów