+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez alibizi Zobacz posta
    To, że ASO o niczym akurat nie świadczy
    Bardziej chodzi o mi o podejście właściciela do auta. Mógł kupić tańsze zamienniki a jednak brał części ori w aso...
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    Mondeo ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Byłem dzisiaj przy okazji u Paolo i faktycznie czarny ST stoi na lawecie już troszkę przykurzony.
    Ponoć faktycznie sprzedający musiał o tym wiedzieć - być może w aucie były robione rzeczy typowo eksploatacyjne które przeszkadzały chociaż na to nie wyglądało.
    No cóż, pozostaje zrobić to co jest i cieszyć się jazdą. A czy założyciel wątku będzie próbował wywalczyć coś od sprzedającego czy nie to już jego sprawa.

  4. #23
    Kursant Awatar Rogo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Przykurzony bo z tymi wyciekami balem sie jechac na myjnie. Ale dlaczego na lawecie?

  5. #24
    Kursant
    Model
    Mondeo ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    U Pawła stoi taka pseudo laweta - najazd. Pewnie wjechał na nią w ramach oszczędności miejsca. Nigdzie tym autem nie odjedzie, o to się nie martw.
    A wycieki zrób i będziesz miał spokój. Przy okazji wymień mieszeń dźwigni zmiany biegów - do tej gałki nie pasuje obdarty

  6. #25
    Kursant Awatar Rogo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Uwierz ze zanim wyszly te mecyje planowalem takie rzeczy zrobic :-) Oprocz wyciekow jest jeszcze kwestia tego ze zdechl na srodku skrzyzowania.

  7. #26
    Kursant
    Model
    Mondeo ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rogo Zobacz posta
    Uwierz ze zanim wyszly te mecyje planowalem takie rzeczy zrobic :-) Oprocz wyciekow jest jeszcze kwestia tego ze zdechl na srodku skrzyzowania.
    I jak @Rogo, zdecydowałeś się na uszczelnienie? Auto żyje? Byłem dzisiaj u Pawła i widziałem, że już nie ma Twojego auta u niego.

  8. #27
    Kursant Awatar Rogo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Paweł zrobił wszystko co zaplanowal, uszczelki wszelkie, pompa wody, oraz rozrusznik. Teraz stoi kilometr dalej u elektryka w Regulach bo przy zalaczeniu klimy lub wiatraka jest zwarcie i gasnie. Ten sam temat byl przed zakupem i byly wlasciciel mial to ogarnac, widocznie druciarstwo weszlo na salony. Jak odbiore to dam znac co i jak.

  9. #28
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Nov 2016
    Mieszka w
    siemianowice śląskie
    panowie podepne się pod temat. jestem nowym userem tj tego forum jak i forda. po 6ciu beemkach przesiadłem się na coś całekim innego. dopiero poznaje samochód.
    od pewnego czasu zauwazylem ze poci się_leje gdzieś z przodu silnika przy pompie wody. niestety nie mam jak tego zlokalizowac bo cały przód jest z oleju. poniżej wstawiam fotki i prosze o wskazówki gdzie mam szukac źródła wycieku



    od góry jak widać sucho - może mi ktoś powiedzieć jakie zadanie ma ten brok na imbus który u mnie jest wkrecony na czerwony sylikon - nie ukrywam, że ten kolor mnie irytuje bo kojarzy mi się z partactwem

    dodatkowo poci się z półośki - zacząć się martwic i wymieniać simering za wczasu czy to norma?

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Nov 2016
    Mieszka w
    siemianowice śląskie
    nikt nie pomoże skąs to może ciec? dziś elastyczny wąż wymieniałem na sylikonowy. cały górny króciec z pompy wody pod starym wężem miał nalot ze stojącego w nim płynu aczkolwiek nie sądze, że to z niego taki syf...

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    26 Apr 2015
    Mieszka w
    Knurów
    Tez mi sie poci w tym miejscu, raz juz robilem ogledziny ale nie wiem skad to wycieka. Moze ktos pomoze trzeba czekac.

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Nov 2016
    Mieszka w
    siemianowice śląskie
    U mnie opanowane. Leciało spod dekla uszczelka 90zł, odrobina silikonu we wskazanych miejscach, ok 2h spokojnej roboty i suchutko. Zostal jeszcze simmering wału przy skrzyni ale to już robotą dla serwisu

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie właśnie też wycieka jakby na tyłach pompy wody, tak że jak pomacam pompę wody od dołu to jest mokra od oleju. Widać że leci gdzieś poniżej tego dużego koła co napędza pompę jednak nie z tego uszczelniacza bo go wymyłem i sucho jest w około niego. Również nie leci spod dekla bo go wymyłem w tym miejscu i sucho jest na tej ściance. Co tam jeszcze jest gdzie olej może lecieć ? Ciężko tam zajrzeć aby ocenić, na pewno gdzieś na lewo od paska co napędza pompę. Nie jest to płyn chłodniczy a właśnie olej. Są tam jakieś kanały olejowe w tej okolicy?

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    czy są jakieś kanały olejowe w okolicy pompy wody ? Mam wyciek oleju gdzieś jakby z tyłu pompy ale nie cieknie z dekla ani z koła napędzającego pompę. Jak poświeciłem latarką wgłąb tego elementu do którego przykręcona jest pompa to widać że jest tam mokro od oleju. Jaki element może tam lać olejem ? Najlepiej widać wyciek od dołu auta, dolna obudowa pompy mokra od oleju ale nie widać źródła wycieku.

  15. #34
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Nov 2016
    Mieszka w
    siemianowice śląskie
    Tam jest jeszcze taki brok na imbus z jakąś czerwoną podkładka jak się nie mylę - może z niego? U mnie było jak u Ciebie i lało spod uszczelki zaraz przy pompie

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    28 Feb 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Przyjrzałem się teraz i faktycznie są tam 2 śrubki na imbus, jedna lepiej widoczna a druga schowana głębiej i właśnie przy tej drugiej dookoła jest ubrudzone olejem i wszystko co jest pod spodem od tej śrubki też jest w oleju, powyżej niej jest sucho. To pewnie będzie przyczyna, żeby się tam dostać trzeba chyba demontować koło napędzające pompę wody ale wszystko da się zrobić, ważne że widać (chyba) przyczynę wycieku.

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    26 Apr 2015
    Mieszka w
    Knurów
    Mozesz zrobic fote tego?

  18. #37
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Nov 2016
    Mieszka w
    siemianowice śląskie
    Na zdjęciu gdzie jest zielona wtyczka widać ta śrubę z czerwonym uszczelnieniem - zwał jak zwał:-)

    ---------- Post added at 08:07 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

    O tu lepiej widać

Podobne wątki

  1. [Zetec] Wyciek z silnika?
    By BigPlayer in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 18:49
  2. [TD MkII] wyciek z pokrywy silnika
    By markul in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 16:08
  3. [TD MkII] Wyciek ON od spodu silnika
    By luker in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 10:36
  4. [MkIII] Wyciek z silnika
    By fokuspuv in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 14:32
  5. wyciek z silnika
    By krmt76 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2005, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów