+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼

    MKIII Wentylator po w³±czeniu siê pracuje bez przerwy

    Witam, od jaki¶ 3 tyg posiadam mondeo mk3 2.0 ben+gaz wersja ghia x. Ostatnio zauwa¿y³em, ¿e wentylator na ch³odnicy (jest tylko jeden wentylator) uruchamia siê wraz z otwarciem termostatu i pracuje bez przerwy na drugim biegu, a¿ do wy³±czenia silnika (po wy³±czeniu silnika wiatrak przestaje pracowaæ). Dodam, ¿e temperatura trzyma siê ca³y czas po ¶rodku a wskazówka nie ruszy siê w ¿adn± stronê. Sprawdzi³em jeszcze czy wentylator pracuje na pierwszym biegu i podczas postoju na zimnym silniku uruchomi³em wentylator i pracowa³. Tak wiêc chcia³em zapytaæ czy kto¶ z Was mia³ ju¿ taki problem albo wiem czego mo¿e to byæ przyczyna lub czy jest to normalna praca w tym samochodzie ????

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Poziom p³ynu prawid³owy?
    Zerknij w te¶cie zegarów przy jakiej temperaturze odpala siê ten wentylator.
    Odpala siê od razu na drugim biegu?

    Cytat Zamieszczone przez snitsky Zobacz posta
    Sprawdzi³em jeszcze czy wentylator pracuje na pierwszym biegu i podczas postoju na zimnym silniku uruchomi³em wentylator i pracowa³
    Jak tego dokona³e¶?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant Awatar piepia
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    31 Jul 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Jak klima jest wlaczona to wentylator pracuje caly czas.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼
    Sprawdzi³em pierwszy bieg wentylatora odpalaj±c na zimnym silniku klimatyzacje i wtedy wentylator chodzi³ powoli ale gdy ju¿ wy³±czy³em klimatyzacje i samochód po chwili siê nagrza³ zacz±³ pracowaæ wentylator na 2 biegu a co do p³ynu to stan jest prawid³owy. Netoper czy chodzi Ci o test zegarów trzymaj±c przycisk kasowania km i przekrêcenia kluczyka ? Je¶li tak to podczas tego testu silnik jest wy³±czony i wentylator siê nie uruchamia³. I dla sprostowania klimê uruchomi³em tylko do sprawdzenia tego pierwszego biegu bo wiem, ¿e wentylator musi pracowaæ podczas w³±czonej klimy

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na pracuj±cym silniku odepnij wtyczkê z czujnika temperatury i wtedy zobacz jak siê zachowuj± wentylatory, zobacz od razu czy styki/piny we wtyczce i na czujniku nie s± brudne, przypalone, kontrolnie i tak oczy¶æ.
    Oblukaj te¿ przewody od wtyczki czy izolacji nie straci³y.
    Odepnij wtyczkê od rezystora wentyli (lewy dolny róg ch³odnicy) i te¿ oblukaj czy nie skot³owane co¶ i oczy¶æ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼
    Sprawdzalem wczesniej czujnik temperatury i nawet go wymienilem bo mechanik powiedzial mi, ze jak po odlaczeniu wtyczki wentylator uruchamia sie to znaczy, ze jest rozwalony czujnik ale po wymianie i tak okazalo sie, ze byl dobry bo nic sie nie zmienilo. Jutro postaram sie zobaczy te wtyczki co mi napisales i dam znac czy cos sie zmienilo. Dzieki za doradzanie

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez snitsky Zobacz posta
    mechanik powiedzial mi, ze jak po odlaczeniu wtyczki wentylator uruchamia sie to znaczy, ze jest rozwalony czujnik
    To co¶ siê mechanikowi pomerda³o, od³±czenie wtyczki z czujnika temperatury powoduje odpalenie wentyli w trybie awaryjnym, wentyl ma wystartowaæ na pierwszym biegu i po chwili ma siê za³±czyæ drugi bieg.
    W ten sposób testuje siê czy uk³ad elektryczny jest sprawny a przede wszystkim rezystor.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼
    Okaza³o sie, ze chlodnica byla zimna i trzeba bylo wymienic termostat wiec teraz juz wylaczy sie czasem termostat a czasem pracuje na pierwszym biegu czyli jest juz lepiej choc dalej potrafi dosc dlugo pracowac na drugim biegu jak sie rozgrzeje i wylaczyc dopiero wraz z silnikiem

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zobacz w tym te¶cie zegarów jak wygl±da temperatura, przy jakiej za³±czaj± siê wentyle na pierwszym i drugim biegu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼
    Jesli chodzi o ten test, w ktorym trzyma sie przycisk usuwania licznika dziennego a nastepnie przekreca kluczyk to wedlug instrukcji z internetu znalazlem tylko temp. glowicy i plynu. Mozesz mi podpowiedziec jak sprawdzic ta temp. o ktorej wspomniales ?

  12. #11
    Poch³aniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Be³chatów
    Cytat Zamieszczone przez snitsky Zobacz posta
    Mozesz mi podpowiedziec jak sprawdzic ta temp. o ktorej wspomniales ?
    to temperatura p³ynu

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    wersja ghia x
    Od
    08 Jun 2016
    Mieszka w
    £ód¼
    temperature plynu mialem 98stopni, tak mi pokazywal licznik ale to o czym wspominales na pierwszym i na drugim biegu ile stopni nie jestem w stanie sprawdzic podczas tego testu
    Ostatnio edytowane przez snitsky ; 15-06-2016 o 23:11

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak przy 98 za³±cza³ siê wentylator to sporo za wcze¶nie, bo pierwszy bieg startuje przy 102 drugi przy 108.
    A skoro w te¶cie tyle pokazuje (98) no to i PCM widzi tak± temperaturê, wiêc diabli wiedz± czemu za³±cza wcze¶niej wentyle.
    Mo¿e trza by oczy¶ciæ wtyczkê od PCM-a bo mo¿e tam jaka¶ ¶nied¼/brud i robi zwarcie.
    Jak to nie pomo¿e to nie wiem gdzie dalej szukaæ, uszkodzony PCM?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Wentylator pracuje przy wy³±czonej klimie.
    By Patriotic in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 19:51
  2. [MkI] Silnik nie równo pracuje po w³±czeniu klimy
    By krzysiek1234 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 20:38
  3. [MkI] Wentylator przy ch³odnicy bez przerwy chodzi ...
    By Adammus in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 20:56
  4. [MkI] Wentylator ch³odnicy pracuje od razu po uruchomieniu si
    By pompier in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 00:03
  5. [MkIII] nie w³±cza sie wentylator przy w³±czeniu klimy...
    By martin-mkIII in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 16:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów