+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    01 Jul 2015
    Mieszka w
    3miasto

    2006 mk3 2.0 tdci 130 - znikające olej

    Wymieniłem olej, przed wymiana dolalem środek czyszczący aby wypłukać zaległości plus filtr. Od wymiany minęło około 5 tygodni a cały olej zniknął. 5w40 diesel ultra shell helix. Łącznie uciekło 8 litrów juz. Nie widać żadnych przecieków. Przed wymiana tez brał olej ale w ilości 0.5l na 2-3 miesiące. Poproszę was o możliwe przyczyny i skutki tego "cudownego" precederu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    8 litrow to juz masakra.

    Jesli nie masz za kazdym razem rano kaluzy oleju to odpowiedz jest oczywista - spala go.

    Ktoredy? Przy tym poborze w gre wchodza turbo, pierscienie albo nawet i uszkodzenie tloka/gladzi cylindra.

    ---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

    Pytales o przyczyny... zalales ten olej co poprzednio? Z tego samego zrodla? Plukanka raczej bez wplywu o ile nie wycieka na zewnatrz.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Wczesniej miales ten sam olej czy innego typu , np. 5w30 ? I tez ze stacji benzynowej , czyt. shell ? Jaki przebieg ?

    Jezeli nie miales tego objawu przed wymiana i nie zmieniales oleju na inny typ czy producenta , to musiales sobie zrobic krzywde ta plukanka , bo zdania na jej temat sa podzielone . Przy wiekszym przebiegu nie zaleca sie ich stosowania , zeby nie oderwalo wiekszych nieczystosci i nie uszkodzilo silnika , raczej zaleca sie czestsza wymiane oleju i filtra niz uzywanie plukanek . Moze rozszczelnila ci pierscenie w ktoryms cylindrze . Jezeli turbo jak pisal kolega , to na poczatek mozesz zdjac przewod powietrza za turbosprezarka i zobaczyc czy tam nie jest zachlapane olejem , bo ja mialem kiedys taki przypadek w sluzbowym aucie .

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez lukasz2525 Zobacz posta
    Jezeli turbo jak pisal kolega , to na poczatek mozesz zdjac przewod powietrza za turbosprezarka i zobaczyc czy tam nie jest zachlapane olejem , bo ja mialem kiedys taki przypadek w sluzbowym aucie
    A ja mam cały czas zachlapany olejem dolot......a od wymiany do wymiany nie uzupełniam oleju w ogóle,
    Nawet do minimum nie schodzi,

    Cytat Zamieszczone przez Wikar2 Zobacz posta
    Ktoredy? Przy tym poborze w gre wchodza turbo, pierscienie albo nawet i uszkodzenie tloka/gladzi cylindra.
    A to prosto sprawdzić - pomiar ciśnienia sprężania


    Cytat Zamieszczone przez lukasz2525 Zobacz posta
    nie zmieniales oleju na inny typ czy producenta
    Cytat Zamieszczone przez Wikar2 Zobacz posta
    zalales ten olej co poprzednio? Z tego samego zrodla
    To nie ma znaczenia - chyba,że poprzednio miał 15W-40,albo coś więcej,bo silnik "wywalony"


    Cytat Zamieszczone przez Seb Zobacz posta
    Przed wymiana tez brał olej ale w ilości 0.5l na 2-3 miesiące
    Chyba raczej nie "robiłeś" 10k km?.......na 1k km to w normie,chociaż j/w - mój tyle zużywa na 12k km.(nawet mniej)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. MK3 2006 2.2 TDCI ST
    By xurion in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 18:16
  2. Mondeo MK3 2,2 TDCI 2006
    By MrDarecki in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 17:14
  3. Mk3 2006 2.0 tdci
    By Marcins in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 11:49
  4. MK III 2.2 TDCI 2006
    By wilu117 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 13:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów