+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Opis
    MkIV Titanium 2.0TDCi Automat
    Od
    29 Feb 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a

    Szybko rosn±ca temperatura silnika - wy³±czenie klimy=spadek temperatury

    Cze¶æ,

    w moim Mondku mk4 2.0 tdci z 2008 roku pad³ ostatnio wentylator - wymieni³em wentylator wraz ze sterownikiem na jaki¶ zamiennik niby dedykowany do mojego silnika i skrzyni - mam automat wiêc wentylator musi byæ w wersji do automatów. I powstaje problem, bo nie jestem w stanie potwierdziæ czy faktycznie zosta³ zamontowany wentylator zgodny ze specyfikacj±, ale na oko samo ¶mig³o wentylatora jest znacznie wy¿ej ni¿ by³ orygina³.
    A teraz do rzeczy, je¶li jadê wolno po mie¶cie lub stojê w korku to w pewnym momencie klima przestaje ch³odziæ - dmucha raczej ciep³awym powietrzem z zewn±trz (przy +32 na zewn±trz jest bardzo ciep³e) a wska¼nik temperatury silnik bardzo szybko porusza siê w kierunku 120st. Wtedy objawy s± ju¿ bardziej zauwa¿alne bo skrzynia biegów przestaje zmieniaæ prze³o¿enia a je¶li jadê ze sta³± prêdko¶ci± wrzuca ni¿szy bieg i stara siê trzymaæ 3-4 ty¶ obrotów silnika. Prze³±czenie skrzyni na S i rêczne wybranie biegu rozwi±zuje problem obrotów, ale temperatura spada dopiero jak wy³±czê klimê (AC off), wtedy po kilkudziesiêciu sekundach temperatura wraca do standardu i znowu mogê w³±czyæ klimê, jednak biegi nie zmieniaj± siê poprawnie jeszcze przez d³ugi czas - zwykle do wyjechania na dwupas i przewiania auta 80-100 km/h.

    Pomocy, podejrzewam ¿e jednak zestaw wentylar+modu³ nie s± odpowiednie dla mojego modelu ale poniewa¿ nie by³o to wymieniane w ASO tylko u "mechanika" to nie bardzo mam opcje z tym walczyæ. Kupno orygina³u za 1500 i wymiana "celem sprawdzenia" to ¶redni pomys³

    Dziêki!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Czy wentylator startuje na pierwszym biegu czy tylko na drugim?
    Skraplacz by³ kiedykolwiek p³ukany?
    Olej w skrzyni by³ kiedykolwiek wymieniany?
    Poziom p³ynu ch³odz±cego prawid³owy? ilo¶æ oleju w skrzyni prawid³owa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MkIV Titanium 2.0TDCi Automat
    Od
    29 Feb 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Czy wentylator startuje na pierwszym biegu czy tylko na drugim?
    Skraplacz by³ kiedykolwiek p³ukany?
    Olej w skrzyni by³ kiedykolwiek wymieniany?
    Poziom p³ynu ch³odz±cego prawid³owy? ilo¶æ oleju w skrzyni prawid³owa?
    Nie wiem jak siê zorientowaæ czy wentylator dzia³a na pierwszym czy na drugim biegu, ale nawala dosyæ mocno, ha³asuje i dmucha raczej mocno - nawet po wy³±czeniu silnika jeszcze przez kilka minut
    Skraplacz - raczej nie
    Olej w skrzyni zgodnie z zaleceniem Forda nie by³ ruszany nigdy
    Poziom p³ynu ch³odz±cego prawid³owy
    ilo¶æ oleju w skrzyni - nie mam pojêcia.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Allybee Zobacz posta
    Nie wiem jak siê zorientowaæ czy wentylator dzia³a na pierwszym czy na drugim biegu
    Na pracuj±cym silniku odepnij wtyczkê z czujnika temperatury, wentylator powinien wystartowaæ najpierw na pierwszym biegu i po chwili drugi, je¶li od razu startuje na drugim to by oznacza³o ¿e polecia³ rezystor wentyli albo siê upali³a wtyczka, to mo¿e byæ powodem Twoich problemów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2008
    Od
    16 Jun 2019
    Mieszka w
    Gdañsk
    Witam,
    Mia³em podobnie, na pracuj±cej klimie temperatura wg wskazówki na zegarach by³a prawid³owa, po wy³±czeniu klimy temperatura oscylowa³a miêdzy pierwsz± a pionow± kresk± (sytuacja mia³a miejsce jeszcze w czasie ciep³ych dni). Po wymianie termostatu problem znikn±³ (teraz nawet w mrozy jak osi±gnie w³a¶ciw± temperaturê to jest ona sta³a, z klim± czy bez, w trakcie jazdy jak i na postoju). Proponujê pój¶æ w tym kierunku.
    Pozdrawiam

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Spadek temperatury silnika
    By Malyvip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-07-2022, 10:39
  2. [MkIV] Szybko ro¶nie temperatura silnika i wy³acza skrzyniê automatyc klimê w MK IV.
    By mario-gdz in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 21:51
  3. [TDCi MKIII] Rosn±ca temperatura podczas jazdy autostrad± z prêdko¶ci± pow 155km/h
    By tomekmk1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 17:33
  4. [TDCi MKIII] Temperatura silnika, spadek mocy, a teraz dodatkowo brak ogrzewania
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 00:46
  5. [TDDi MKIII] Rosn±ca temperatura p³ynu ch³odz±cego, spadek mocy
    By sebastian33 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 23:15

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów