+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    w sumie dziś stwierdził że z pierwszą sondą sobie poradzi i ustawi, ale komp pokazał mu błąd katalizatora i mówił że trzeba by tą drugą sondę zaopatrzyć w emulator, niestety przy okazji oględzin okazało się że cewka niedomaga, podłączył magiczne kabelki i pokazało mu że w sumie tylko na jednym cylindrze jest mocny sygnał a na trzech lipny, sprawdzał przy świecach i przy cewce i oba testy pokazały to samo, czyli muszę najpierw z tym zrobić porządek, no i tu kolejne pytanie, jakiej firmy cewkę kupić???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    jakiej firmy cewkę kupić???
    Tutaj to raczej nie ma co oszczędzać i iść trza by w oryginał.

    A druga sprawa weź w kąciku regionalnym
    http://www.mondeoklubpolska.pl/forum.../125-Pomorskie
    Zarzuć temat czy ktoś by miał czas coby Ci prześwietlić auto ELM-em.
    Albo zerknij na listę
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-lokalizacja
    czy jest ktoś z Twoich okolic i na PW zagadaj coby się podpiął do auta.
    Tylko jak się będziesz umawiał na prześwietlanie to żeby check się świecił.

    Bo jakoś nie do końca chce mi się wierzyć w te diagnozę gazownika, przy słabej iskrze to by była mieszanka niedopalana i lambda by sygnalizowała bogato.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 18-07-2016 o 19:33
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    ok polukam, dzięki za tyle pomocy, wiesz w sumie to widziałem co dokładnie robił, kuchenkę podpioł pod laptopa, auto pod kompa, wykasował błędy, tym razem stwierdził że instalacja ustawiła się na bogato i dlatego wzrosło spalanie, drugi błąd tyczył skuteczności katalizatora, mój w prawdzie nie jest orginalny ale nie sądzę żeby po kilku miesiącach był już padnięty, i mówił że właśnie na tą drugą sonde założył by emulator, co do badania cewki to na każdy przewód założył krokodylek na kabelku i miał taką małą skrzyneczkę z 4 diodami, migała tylko jedna podczas pracy silnika, następnie przełożył krokodylki przy samej cewce, efekt był ten sam, migała tylko jedna dioda, powiedział że na 3 cylindrach wypada zapłon i że od tego muszę zacząć, dziś regulował kuchenkę sprawdzając na maszynie skład spalin na wolnych obrotach i przy około 3000, z reguły po wykasowaniu błedów udawało się przejechać na lpg około 10 km, dziś przejechałem więcej i narazie kontrolka się nie zaświeciła...może zaczął podążać w słusznym kierunku...mam nadzieję...

  5. #24
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    a tak jeszcze zatrzymując się przy tej cewce nieszczęsnej, ja mam w tej chwili świece NGK platinum ( nie wymyślę teraz całej nazwy) i się tak zastanawiam czy nie kupić cewki NGK, świeczki mają około 7 tyś przebiegu więc trochę szkoda byłoby je wywalać???

  6. #25
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Ja mam cewke beru, kable janmora za 70zl i swiece bosha za 9zl sztuka, auto ma gaz zaden check sie nie swieci bo jest prawidlowo ustawione. Zadnych emulatorow sond nie mam a katalizator tez wstawialem. Mialem takiego magika co to twierdzil ze sie nie da i juz i bedzie sie swiecic, meczylem sie z tym dwa lata. Olalem go, pojechalem do innego i zupelnie inna fura.

  7. #26
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    no powiem że po wczorajszej chyba najbardziej konkretnej jak do tej pory regulacji nie poznaje mondiego, bo kontrolka zgasła, auto jeździ normalnie czyli praktycznie jak na pb, jedyne co teraz mu dolega to szarpnięcia silnikiem na jałowym biegu, no ale jak zapłon wypada na trzech cylindrach to nie może być inaczej, kazał mi podjechać na kolejną regulację jak wstawię nową cewkę i tak jak piszesz, nie zamierzam wstawiać żadnych wynalazków tylko jeśli nic się nie zmieni to poszukam innego gazownika do regulacji, ale widzę światełko w tunelu i jeśli piszesz że używasz zamienników i jest ok to chyba zdecyduję się na to NGK...

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    jedyne co teraz mu dolega to szarpnięcia silnikiem na jałowym biegu, no ale jak zapłon wypada na trzech cylindrach to nie może być inaczej,
    Teoretycznie przy wypadaniu 3 zapłonów to silnik z ramy miałby chęć wyskoczyć
    Druga sprawa cewka pracuje parami, więc albo na dwóch wyjściach wypadanie zapłonu albo na czterech ( ale tutaj jednak było kilka tematów że cewka uwaliła się nie w parze, więc niby jest możliwe ale raczej powinien wyskakiwać check i błąd wypadania zapłonu).
    Zanim kupisz cewkę, wyjmij swoją wyczyść ją (idealnie sprawdza się WD40 bo i czyści i konsewuje/zatyka mikropęknięcia) tak samo z przewodami WN, wyjąć wyczyścić w WD, od zewnątrz i od wewnątrz fajek.
    Wykręć świeczki i oblukaj czy nie są olejem zachlapane.
    Jak te efekty nie przyniosą poprawy to w regionalnym zapytaj czy ktoś miałby pół godziny czasu coby dla testu swojej cewki użyczyć.
    Osobiście jeszcze odpiąłbym wtyczkę od PCM-a i ją oczyścił, Elektrosol-em, Kontakt-em) bo brud/śniedź we wtyczce może powodować takie cyrki z zapłonem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    momentami szarpnięcia są mocne, wtedy na moment przerzucam na pb i po powrocie jest trochę lepiej, wyciągnę cewkę i poczyszczę choć zaglądałem do niej szukając właśnie oznak śniedzi czy korozji i wszystko było ok, ziomek kiedyś właśnie tak bez potrzeby wymienił cewkę bo mu palił na 3 cylindry po zdemontowaniu kiedy miał już drugą okazało się że jeden slot był biały w środku, po oczyszczeniu było ok, dlatego swoją też obejrzałem i tą wtyczkę też zdejmowałem i kilkakrotnie zakładałem żeby ewentualne naloty się powycierały.

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    choć zaglądałem do niej szukając właśnie oznak śniedzi czy korozji i wszystko było ok
    Cewki lubią sobie pękać na obudowie, są to mikropęknięcia ale przez to cewka może gubić iskrę.
    Czasami doraźnie właśnie pomaga wymycie jej w WD.
    Ale żeby dobrze ją oblukać ze wszystkich stron to trza wyjąć z auta.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jeśli chwilowo coś pomoże to napewno na dniach zostanie wyjęta i przeczyszczona, zauważyłem też że jak już się autko rozgrzeje to nierówności się nasilają, choć bywają momenty że nie występują wogóle.

  12. #31
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jest czwartek, dzień czwarty od regulacji (cicho) i kurde auto zachowuje się świetnie jeśli chodzi o jazdę, ładnie się zbiera, nie przygasa przy hamowaniu i ogólnie lepiej się sprawuje, zobaczę jeszcze jak spalanie, ale chyba generalnie gazownik tym razem trafił z regulacją, no mi teraz została ta cewka nieszczęsna, ale zużycie się części normalna sprawa...

  13. #32
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    dziś wyczyściłem cewkę i przwody wd40 + kontakt-em (styki) ale nie ma większej różnicy, ale tak napewno to się dowiem w poniedziałek jadąc do i z pracy, ale mam pytanko odnoście samej cewki czym różni się cewka FoMoCo która jest podawana jako oryginał i na niej jest napisane bosch od cewki która ma napis tylko bosch, ja mam tą pierwszą ale przeglądając popularny serwis transakcyjny natknąłem się na takie właśnie urządzenia różniące się nieznacznie ceną.

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Fomoco to jest tylko marka, nie producent.
    Fomoco (spółka zalożona przez Forda, wcześniej nazywała się Motorcraft) zamawia produkty (o ściśle wytyczonych parametrach) w różnych fabrykach i daje na produkcie swój napis.
    Np ze świeczkami też tak jest, masz napis Fomoco czy Motorcraft a producentem jest NGK, identycznie jest z sondami lambda, napis jest Ford czy Fomoco a producentem najczęściej jest NGK
    I np świeczka do Mondka V6 sygnowana fomoco kosztuje 25 zł a świeczka NGK TR-55 kosztuje 9-11zł.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    czyli faktycznie obie cewki są boscha a różnica w cenie wynika tylko z dodatkowego logo na towarze?

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    czyli faktycznie obie cewki są boscha a różnica w cenie wynika tylko z dodatkowego logo na towarze?
    Tu to jeszcze kwestia od kiedy czy do kiedy Fomoco zamawiało u Boscha, bo z zasady podwykonawcy ciut mocniej przykładają się do jakości jak robią dla dużego klienta i potrafi się trafić tak, że towar robiony na zlecenie takiego dużego jest ciut lepszy/trwalszy. Ale nie jest to też dogmatem. dlatego ciężko na 100% powiedzieć z której partii, z jakiego czasu jest lepszy wyrób.
    No i nie ma co ukrywać że trafiają się też wadliwe partie bo przykładowo jakaś maszyna się rozregulowała i nawinęła kilka zwojów drutu mniej, i taka partia może zarówno pójść pod własną marką albo może trafić do zamawiającej marki.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 23-07-2016 o 21:25
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #36
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jak tak sobie czytam po necie to wychodzi na to że, można dostać jedną i tą samą część (jakąkolwiek) z napisem FoMoCo (czyli teoretyczne OE), następnie Motorcrafta (czyli części zamiennych robionych dla forda), a następnie tą samą część od producenta który produkuje pod własną nazwą jednocześnie produkując dla FoMoCo i Motorcrafta, wychodzi na to że bezsensowne jest twierdzenie "zainwestowałbym w oryginał" gdyż po prostu przepłaca się za sygnowanie danego wyrobu podpisem, a podpis niestety nie podnosi jakości wykonania a jedynie cenę...

  18. #37
    Stalowy
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    I np świeczka do Mondka V6 sygnowana fomoco kosztuje 25 zł a świeczka NGK TR-55 kosztuje 9-11zł.
    Trochę Cie poniosło, to są dwie różne świece. A i o jakości nie wspomnę.

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Stalowy Zobacz posta
    Trochę Cie poniosło, to są dwie różne świece.
    No to ciekawe, że idealnie pasowały do naszej fałki i w katalogu również są zamienne.

    Cytat Zamieszczone przez Stalowy Zobacz posta
    A i o jakości nie wspomnę.
    No tu to racja, Motorcraft/Fomoco szybciej padał. Fakt że było to przez lewe powietrze, ale motorcraft/fomoco padł po 400 kilosach drugi komplet po 800, a NGK zanim doszedłem że jest lewe powietrze przelatały 1500, i skończyły żywot przy 30 tyś, drugi komplet NGK wytrzymał coś około 50 tyś. do czasu sprzedaży mondka i u kolejnego właściciela podejrzewam że do tej pory śmigają.
    Mondek był zagazowany.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Kursant
    Imię
    Witek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk2 zetek Mk3 Duratek bena gaz
    Od
    22 Sep 2006
    Mieszka w
    Sieradz
    Wpinam sie w temat posiadam mondka pb z kuchenką gazowa wiadomość dla piecia 189 Posiadam wtryski Rayla troszkę hałasując podczas pracy cykaja, jednak można się przyzwyczaić. Wracamy do sprawy, czy gazowni regulował ci wtryski ABY ZGASŁ CHECK tylko elektronicznie,poprzez kompa.To nie pomaga Ryla czasami trzeba rozkręcić i sprężynki popychające w tryskach podregulować ręcznie kluczykiem zwał jak zwał. Mialem robione to 2 razy check zgasł-jednak zaznaczam regulowałem to tylko dlatego bo mnie przeszkadza pomarańcz na desce rozdzielczej. Jeżeli chodzi o jazdę nie było żadnych problemów jak i na lpg i pb. Mój kolega ma 1,8 Duratek z kuchenką, jemu nie przeszkadza pomarańcz na desce rozdzielczej i pomyka z odpalonym Check problemów z osiągami nie ma.

  21. #40
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez DENSITO Zobacz posta
    Wpinam sie w temat posiadam mondka pb z kuchenką gazowa wiadomość dla piecia 189 Posiadam wtryski Rayla troszkę hałasując podczas pracy cykaja, jednak można się przyzwyczaić. Wracamy do sprawy, czy gazowni regulował ci wtryski ABY ZGASŁ CHECK tylko elektronicznie,poprzez kompa.To nie pomaga Ryla czasami trzeba rozkręcić i sprężynki popychające w tryskach podregulować ręcznie kluczykiem zwał jak zwał. Mialem robione to 2 razy check zgasł-jednak zaznaczam regulowałem to tylko dlatego bo mnie przeszkadza pomarańcz na desce rozdzielczej. Jeżeli chodzi o jazdę nie było żadnych problemów jak i na lpg i pb. Mój kolega ma 1,8 Duratek z kuchenką, jemu nie przeszkadza pomarańcz na desce rozdzielczej i pomyka z odpalonym Check problemów z osiągami nie ma.
    sorki że tak późno, ale trochę zapomniałem już o temacie, więc tak, nie robił nic z wtryskami, bardziej się skupił na ustawieniu mieszanki bo lambda ciągle wywalała, po ostatniej wizycie kiedy przeprowadził regulację na wolnych i na 3000 obrotów problem znikł i nic mi nie świeci, za kilka dni śmigam na wymianę filtrów to pewnie jeszcze coś przy tym pogmera bo spalanie jest trochę wyższe jak na początku, ale w sumie nie przeszkadza mi to tak bardzo bo na podtlenku lpg auto zbiera się lepiej jak na pb, z drugiej strony cały czas śmigam po mieście więc to zbieranie nie do końca jest mi potrzebne...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Po montażu gazu wyskakuje check.
    By przemasan in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 22:07
  2. [Duratec] Świeci się CHECK ENGINE .... help
    By Soulck in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 14:54
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 21:18
  4. [Duratec] Świeci check i nie chce zgasnąć POMOCY
    By wujor20 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 19:09
  5. [MkII] [b]kontrolka serwisowa w check panelu świeci:(([/b]
    By hani_bal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów