+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk

    Po montażu kuchenki świeci check.

    witam
    szykuję się do wymiany w mondku sondy, po wrzuceniu lpg ciągle wywala błąd pierwszej sondy, po resecie auto przejeżdża około 100 km i błąd wyskakuje na nowo, generalnie oprócz kontrolki od silnika ma to też wpływ na kulturę pracy silnika na wolnych obrotach i czasem brakiem mocy przy większych prędkościach, więc chcę zmienić, u mnie sonda jest z zieloną wtyczką i generalnie można przez net zakupić sondę francuskiej firmy za około 150 pln, mam też możliwość za niewiele więcej kupić sondę boscha tyle że ma ona wtyczkę w kolorze białym, sprzedawca twierdzi że w systemie pokazuje mu ją jako zamiennik dla mojej, ale też do końca nie jest pewien, bo jak większość sprzedawców do których pisałem uważa że wtyczka powinna być zielona, no i moje pytanie czy ktoś z was wymieniał sondę na taką z białą wtyczką lub posiada wiedzę że ona pasuje (wtyczki wizualnie wyglądają na identyczne) a jak wiadomo elementy elektryczne nie podlegają zwrotowi więc nie chciałbym zakupić czegoś co mi się nie przyda.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-07-2016 o 13:43 Powód: Przeniesienie, prefiks, zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    skoro od zalozenia lpg wywala to regulacja a nie wymiana...

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Na samej benie to samo?
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  5. #4
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    w sumie to nie wiem czy na benzynie też tak robi, bo problem pojawił się po założeniu lpg, przed założeniem palił się check ale kat był rozsypany, później po wymianie i założeniu lpg dzieje się tak że po resecie przejeżdżam około 100 km i się pali, podaje info na kompa że uboga mieszanka, byłem kilka razy na regulacji, ale zawsze to samo, gazownik sprawdzał na kompie działanie sondy i mówi że może być zbyt dokładna, niby pracuje w pełnym zakresie no ale skoro ciągle wywala to raczej coś z nią nie tak, raz byłem na innym warsztacie żeby tylko błąd wykasować w kompie bez resetu to check zapalił się zaraz po wyjechaniu z warsztatu...

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    pojezdził bym na samej benie i zobaczył czy wywali błąd,po drugie podpioł bym pod kompa i zobaczył bym jak pracuje

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2012
    Mieszka w
    rawa
    Wywala uboga mieszanke wiec kuchenka do ustawienia, co to za gadanie ze jest za czula? Gazer a a nie...

  8. #7
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    ustawiał kilka razy i nic nie dało, a teraz za każdym razem śpiewa siano za regulacje, nie wiem o jakich wartościach gadał ale najpierw ustawił coś na ,08 później na 0,11, za którymś razem ustawił żeby się wszystko samo zgrało i wtedy mówił że komputer ustawił sobie tą wartość na 0,29 i w końcu kiedy podłączył kompa żeby oblukać jak pracuje sonda stwierdził że może jest zbyt czuła, ja od tego czasu kilka razy odłączałem aku żeby błąd się wykasował, ale zawsze po około 100 km wraca, dlatego zastanawiam się nad wymianą...

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    kilka razy odłączałem aku żeby błąd się wykasował,
    czyli po odpięciu aku gubi mape lpg i trzeba od nowa ustawiać

  10. #9
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    no tak, ale czy nie jest tak jak na benie że komputer sam na nowo sobie to ustawia, jak z nim rozmawiałem to mówił że komputer od lpg tak samo jak komp mondka bierze dane z czujników, no jeśli nie to znaczy ja popełniłem błąd...

  11. #10
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    przejeździłem drugi dzień na samej benzynie i nic się nie dzieję z sondą, mam 30 km w jedną stronę do pracy przez miasto, więc gdyby była walnięta to też powinna wywalić na benzynie...kurde sam nie wiem co z tym zrobić

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    jedź na regulacje ale do kogoś kumatego co bierza lapka i jedzie w droge z Tobą a nie naciska przyciska autokalibracja i mówi że wyregulowane

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    .kurde sam nie wiem co z tym zrobić
    Gość co montował to coś spaprał, może dał za slaby reduktor, może lipne wtryski, a może paprak nie potrafi wyregulować kuchenki.
    Sonda jeśli robi się ospała to jest to najpierw na PB widoczne, bo LPG ma wyższą temperaturę spalania i wtedy sonda się ożywia.
    A jakby całkiem była padnięta to by waliło od razu checkiem.
    J/w napisałem, gość coś spaprał i niech teraz dojdzie w czym jest problem a nie ściemę wali że to sonda jest dziwna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    witam ponownie
    rozmawiałem z gazownikiem który zagazował mi auto i on twierdzi że często w japończykach i fordach występuję to co u mnie że sonda wywala błąd gdyż spalanie gazu następuje w wyższej temperaturze i poradził mi zamontować emulator sondy, czyli kawałek rurki z gwintem i mniejszym otworem wlotowym co spowoduje po raz odsunięcie sondy od wydechu i obniżenie jej temperatury a po drugie mniejsza ilość spalin dotrze do czujnika co powinno spowodować lepszy odczyt..co o tym sądzicie...bo w spojrzałem na najlepszy serwis aukcyjny i owszem jest sporo tego rodzaju wynalazków ale każdy pisze o drugiej sondzie tej za katem, a ja miałbym założyć to dla sondy pierwszej???

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    co o tym sądzicie
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Gość co montował to coś spaprał, może dał za slaby reduktor, może lipne wtryski, a może paprak nie potrafi wyregulować kuchenki.
    Zapewniam Cię że MKIII można tak wyregulować żeby nie wyskakiwał check, pod warunkiem że zostały poprawnie dobrane komponenty kuchenki i poprawnie zamontowane.
    Na forum jest mnóstwo zagazowanych MK3 i nie mają takich problemów bo zostało wszystko poprawnie dobrane, zamontowane i wyregulowane.
    Redukcję/"emulator" to się daje w przypadku jak się jeździ z wyprutym katalizatorem, a nie w przypadku jak gazownik coś spaprał.
    Zerknij w dział LPG, tam jest sporo tematów o checku w MKIII, i najczęściej jest to wina
    1 słaby reduktor
    2 słabe wtryskiwacze
    3 niekumaty gazownik
    4 usterka wtryskiwacza(y)

    Zresztą ten temat też tam przeniosę i tytuł zmienię.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    nie mogę dokładnie doczytać co jest tam powkładane, przy większości części są tylko numery seryjne, co do kata to miałem wywalony i jakieś pół roku przez zgazowaniem kupiłem jakiś zamiennik bo orginał przewyzszał wartością pojazd ale w sumie na benzynie nic nieciekawego się nie robiło po wymianie kata, co do instalacji to jest to BRC SQ32 z reduktorem genius, ale nie mogę doczytać jakim, jak tam kiedyś patrzyłem to ma na sobie napisane "150", wielozawór elpigaz, centrala sterująca SQ32 reszta to tylko numerki, dopisane listwa raili i czujnik ciśnienia na listwie, mi to nic nie mówi ale zapewne wielu z was wie co tam siedzi, może dacie radę wykminić to z tym zrobić żeby było dobrze, bo w sumie tak myślę że wstawianie jakiś patentów na oszukanie sondy nie sprawi że będzie dobrze a jedynie zakryje problem pprzez wyłączenie kontrolki na liczniku i tyle...

    nie wiem jak wstawić fotki, reduktor genius mb 15DE 10247 1500 mbar, na wtryskach jest od spodu naklejka i ma napis 15DD 10474, centralka brc sequent 32 15DD (1), to tyle co udało mi się zalukać, do wielozaworu z wiadomych przyczyn jest ciężko się dostać, ale jeśli będzie trzeba to się tam dokopie
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 16-07-2016 o 17:02

  17. #16
    Stalowy
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    nie mogę dokładnie doczytać co jest tam powkładane, przy większości części są tylko numery seryjne, co do kata to miałem wywalony i jakieś pół roku przez zgazowaniem kupiłem jakiś zamiennik bo orginał przewyzszał wartością pojazd ale w sumie na benzynie nic nieciekawego się nie robiło po wymianie kata, co do instalacji to jest to BRC SQ32 z reduktorem genius, ale nie mogę doczytać jakim, jak tam kiedyś patrzyłem to ma na sobie napisane "150", wielozawór elpigaz, centrala sterująca SQ32 reszta to tylko numerki, dopisane listwa raili i czujnik ciśnienia na listwie, mi to nic nie mówi ale zapewne wielu z was wie co tam siedzi, może dacie radę wykminić to z tym zrobić żeby było dobrze, bo w sumie tak myślę że wstawianie jakiś patentów na oszukanie sondy nie sprawi że będzie dobrze a jedynie zakryje problem pprzez wyłączenie kontrolki na liczniku i tyle...

    nie wiem jak wstawić fotki, reduktor genius mb 15DE 10247 1500 mbar, na wtryskach jest od spodu naklejka i ma napis 15DD 10474, centralka brc sequent 32 15DD (1), to tyle co udało mi się zalukać, do wielozaworu z wiadomych przyczyn jest ciężko się dostać, ale jeśli będzie trzeba to się tam dokopie
    Czy strojenie instalacji LPG odbyło się podczas jazdy na drodze z podglądem w korekty silnika?

  18. #17
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    nie, wszystko w garażu pod komputerem z oprogramowaniem od instalacji, jedyne co sprawdził to sondę pierwszą że działa, a samo strojenie odbywało się tylko poprzez wzbogacanie mieszanki, choć zawsze kończy się tak samo, jestem z gościem ustawiony na jutro, coś wspominał że sprawdzi więcej, ale nie do końca wiem co miał na myśli, raz kiedyś coś wspominał że podłączy kompa i pojedziemy zobaczyć jak działa, ale nigdy nie znalazł na to czasu...

  19. #18
    Stalowy
    Gość
    To cisnij go żeby instalacje ustawić podczas jazdy. Nawet najlepsza instalacja bez odpowiedniego strojenia jest nic nie warta.

  20. #19
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    będę się starał, tyle że on teraz uparł się na ten emulator sondy zobaczę co mi jutro powie...

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    tyle że on teraz uparł się na ten emulator sondy
    To mu powiedz że nie zgadzasz się na kaleczenie silnika i niech szuka w czym jest problem że silnik dostaje za mało gazu.
    A druga sprawa gość chyba nie do końca wie co robi, bo odsuwając lambdę od strumienia spalin powoduje się to że mniej spalin dociera do lambdy więc lambda tytm bardziej będzie wskazywała ubogo.
    A trzecia i najważniejsza sprawa jazda na ubogim gazie powoduje wypalanie zaworów i uszczelki pod głowicą.

    Redukcję się daje przy wyprutym katalizatorze (pod lambdę przy kacie) właśnie po to żeby mniej spalin do niej docierało, bo wyprucie kata powoduje że spaliny są bogate.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Po montażu gazu wyskakuje check.
    By przemasan in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 21:07
  2. [Duratec] Świeci się CHECK ENGINE .... help
    By Soulck in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 13:54
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 20:18
  4. [Duratec] Świeci check i nie chce zgasnąć POMOCY
    By wujor20 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 18:09
  5. [MkII] [b]kontrolka serwisowa w check panelu świeci:(([/b]
    By hani_bal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów