+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jun 2016
    Mieszka w
    Kraków

    Wymiana uszczelniacza wału korbowego - tył

    Witam serdecznie,

    posiadam Mondeo MK4 2.0 TDCI 2009 (176 tys. przebiegu).
    Zauważyłem wyciek z tyłu silnika. Po sprawdzeniu w ASO okazało się, że cieknie z połączenia silnika i skrzyni biegów,
    tak więc do wymiany będzie uszczelniacz wału korbowego.
    Część tania, lecz wymiana łączy się z wyciągnięciem skrzyni biegów co jest już bardzo kosztowne.
    I tu moje pytanie, czy od razu gdy będę to robić wymienić i sprzęgło i dwumasę?
    Raczej póki co nie mam żadnych problemów z nimi, nic nie szarpie, nie trzęsie, biegi zmieniają się dobrze - dobra kultura jazdy.
    Czekać więc aż elementy te będą bardziej zużyte i poprostu odpowiednio uzupełniać poziom oleju, czy zabrać się za to od razu?
    Będę bardzo wdzięczny za wasze porady.
    Pozdrawiam,
    Przemek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Juz ci wszystko mowie , wlasnie jestem na tym samym etapie . Identyczny silnik , tylko w focusie 2008 , niecale 230 tys. km . Po zgaszeniu jest uderzenie , troche poszarpuje przy zmianie biegow , jedynka wchodzi ciezko , wsteczny bardzo ciezko , dwa razy nie moglem wrzucic , a pedal juz wchodzi w podloge . Powinno zostac juz wymienione pare tysiecy temu , ja go niedawno kupilem .

    Wymieniam sprzeglo , dwumase , docisk i lozysko - komplet . W zaleznosci czy jezdzisz po trasie czy po miescie te elementy wystarcza albo na 200 tysiecy z haczykiem albo nie niecale 200 , generalnie w tych okolicach . Rodzice ostatnio w mondeo mk3 wymieniali przy 240 .

    Tez mam wyciek z uszczelniacza walu , mechanik wymieni przy okazji bo i tak to rozbiera , wiec nie skasuje mi dodatkowo . Co wazne , trzeba kupic oryginal , zaplacilem 55 zl w fordzie . Przy okazji warto tez kupic uszczelniacze polosi , bo nie zawsze nadaja sie do ponownego montazu , bede sie orientowal w cenie .

    Teraz masz trzy opcje . Albo zrobisz to na dwa razy i zaplacisz dwa razy . Teraz za wyjecie skrzyni i wymiane uszczelniacza , pozniej drugi raz za wymiane sprzegla . Mi mechanik po znajomosci powiedzial 400 za wymiane .

    Druga opcja ze skrocisz sobie zywotnosc sprzegla i juz wymienisz je przy okazji , chociaz zrobilbys na nim jeszcze moze 20 a moze 50 tysiecy km , jezeli nie masz zamiaru zmieniac auta to mozesz wybrac te opcje , bo i tak bedziesz musial za jakis czas wymienic , a drugiego raczej juz nie zuzyjesz , bo wystarczy ci do 400 tysiecy km . Jezeli wiazesz przyszlosc z tym autem , to mozesz robic calosc od razu .

    Trzecia opcja . Wyczysc ten silnik i zobacz czy wyciek jest duzy . Jezeli niewielki to pojezdzij do zuzycia sprzegla .

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jun 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki wielkie za odpowiedź i porady
    Auto mam od niedawna więc parę dobrych latek nim jeszcze pojeżdżę, więc jak najbardziej skłaniam się do wymiany całości (razem ze sprzęgłem i dwumasą),
    żeby mieć już spokój.

    Jeśli mógłbym Cię jeszcze podpytać, skąd bierzesz te części?
    W sklepie forda znalazłem zestaw sprzęgło + koło dwumasowe + wysprzęglik za 2425zł, lecz z tego co widzę dwumasa jest tu zamiennikiem.
    uszczelniacz wału tak jak mówiłeś jest za 55zł.
    Czy oprócz uszczelniaczy półosi jest jeszcze coś co powinienem kupić?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    W aso powiedzieli mi okolo 5 tysiecy za komplet ( oczywiscie produkcji luka - bo to idzie na pierwszy montaz ) , w malym sklepie forda okolo 2500 , ja zamowilem na allegro za 1869 caly komplet sachsa - nieco lepsza firma , bardziej polecana do forda , stowe z hakiem drozsze od luka .

    Nie wiem czy jest tez jakis uszczelniacz walu przod , mi mechanik mowil tylko o tyle , bo tam mam wyciek , uszczelniacz polosi zapobiegawczo , bo roboty nie ma wiecej , a moze kiedys oszczedzic wydatku . Brakuje ci docisku w tym zestawie .

    Cztery elementy maja byc , musisz zwrocic uwage . Sprzeglo , docisk , wysprzeglik-lozysko i dwumasa ( oraz sruby montazowe w komplecie ) .

    Tez zamow sobie sachsa .

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Spróbuj zastosować coś takiego:
    http://allegro.pl/stp-uszczelniacz-d...952867661.html może zadziałać.Żona przejeździła na takim wynalazku z tym że firmy Midland ponad 2 lata aż było konieczne robienie sprzęgła.Wyciek wprawdzie nie ustał całkowicie ale radykalnie się zmniejszył ( na tyle że auto przechodziło przeglądy bez uwag.)



  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    07 Jun 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Ciekawe rozwiązanie.
    Jesteś pewien, że w żaden sposób nie oddziałuje to źle na silnik?
    Jestem nieco sceptycznie nastawiony do wlewania do silnika czegokolwiek innego niż olej,
    lecz może faktycznie jest to dobre wyjście, aby maksymalnie wykorzystać sprzęgło i dwumasę przed ich wymianą, lecz nie chciałbym robić tego kosztem silnika.
    Czy ktoś jeszcze mógłby podzielić się opiniami na temat tego specyfiku?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar lukasz2525
    Model
    Mondi mk3 2004 2.0 Tdci 130 km / Focus mk2 2007 1.6 Tdci 110 km / Focus mk2 fl 2008 2.0 Tdci 136 km
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    24 Oct 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    A słuchajcie , czy przy okazji kupić nowe uszczelniacze półosi ?

Podobne wątki

  1. [TD MkI] wymiana uszczelniacza wału
    By cristo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 23:05
  2. [TDCi MKIV] Wymiana uszczelniacza wału korbowego - przestroga
    By rockybalboa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 11:43
  3. [Duratec] Wymiana uszczelniacza wału tylniego
    By Lukas_Mondeo in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 15:31
  4. [Duratec]Uszczelniacz wału korbowego przedniego - wymiana.
    By Rogaleskoo in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 12:03
  5. [TDDi MKIII] Czyszczenie/wymiana czujnika wału korbowego
    By Tafla in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 22:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów