+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland

    Trzęsie autem na 1 i 2 biegu do 3000 obr. min

    Koledzy pomóżcie bo w piątek lecę w trasę ponad 1000 km i problemu nie rozwiązałem i mam parę spostrzeżeń. Chodzi o to że podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu i od około 2000 do 3000 obrotów telepie autem, od 3 biegu nie trzęsie w ogóle obojetnie przy ilu obrotach, ale tylko do prędkości około 100km/h później znowu trzęsie autem ale trochę inaczej bo mocniej jak daję gazu a trochę lżej jak puszczę gaz ( może mi się tylko wydawać że lżej bo nie jestem pewny ). Podejrzewam że to cos z zawieszeniem ale nie mogę wybadac co. Od momentu jak to zaczęło występować to wymieniłem:
    Półoś lewa kompletna z przegubami
    Półoś prawa krotka kompletna
    Łożysko podpory polosi

    Wczesniej wymieniłem
    łączniki stabi. Przod tył
    Końcówki drążków
    Wachacze kompletne
    Amory ( przod tył)
    Łożyska amorow ( przód tył)

    Po wymianie tych elementów nic sie nie działo dopiero po jakimś czasie zaczęło telepac.

    Wiem że wróżenie z fusów ale co Jeszcze sprawdzić? Opony ( felgi są wyważone przed 2 tygodniami ) ? Może byc ze to coś z zapłonem mianowicie ze swiecami? Swiece mam oryginalne platynowe a kable ngk byly zmieniane 47000 km temu, cewka nowa oryginalna przejechane okolo 5tys km. Parę dni temu sprawdziłem wszystkie koła po kolei i w tylnym prawym kole szumi lozysko i to dość mocno a w lewym tylnym kole ma luz jak nim ruszam w pionie, w poziomie nic.
    Mam też lekki luz jak ruszam przegubem gora dół na łączeniu prawej polosi z krótką na wieloklinie ale ten luz już byl przed wymiania i się zastanawiam czy tam powinien byc mały luz czy może coś z wiloklinem krótkiej polosi? Pliss pomóżcie, pojechał bym do warszatu ale pewnie nic lepszego niz wy to nie wymyślą. Z gory dziękuję wszystkim za pomoc

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Deedo
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MKIII RS 2.5 V6 170KM LPG
    Od
    10 Jan 2016
    Mieszka w
    Stargard
    A może poduszki silnika albo skrzyni.

    Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Sprawdzę jak wyglądają. Dzisiaj jeszcze zrobiłem test i jednak na innych biegach też telepie ale tylko jak dam fest gazu i go krece na obrotach aż np na 3 biegu jadę 80 albo 90 i i gaz w podłogę to telepie jak. Puszczę gaz to przestaje

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Gumy silnika wyglądają ok, poducha skrzyni też jest ok a bynajmniej tak wygląda i nie ma luzu bo brecha sprawdzałem. Dzisiaj jeszcze raz podniosłem lewą stronę auta i na każdym biegu koło sie ładnie kreci i nie czuć bicia za to jak podniosłem prawą stronę to tam się cyrki zaczynają dziać po wrzuceniu 2 biegu bo czuc jak zaczyna buda lekko wibrowac powyżej 2 tysiecy obrotów a po wrzuceniu 3 biegu i rozpedzeniu auta powyżej 2500 obrotów to im wyższe obroty tym bardziej coś tam łupie i telepie buda że szok i im mocniej gazu się daje tym bardziej telepie, a jak puszczę nagle gaz to telepie trochę mniej ale dalej telepie i słychać huczenie jak by łożyska. Ciezko to opisać, może uda mi się jutro to jeszcze raz zrobić i nagrać to wrzucę tu filmik. Może być ze nowa podpora jakas lipna? Kupiłem jakis tańszy zamiennik bo nie było żadnych drozszych zamiennikow akurat do mojego modelu. Jakieś pomysly?

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Jak przy przyspieszaniu to zwykle półoś. U Ciebie nawet mam kandydata

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jakiego?? Podzielisz się pliss pliss pliss czy zachowasz to do grobu

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No chyba się jednak kolega nie podzieli swoim kandydatem a szkoda bo zalezy mi na czasie.

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Dzisiaj jeszcze raz podniosłem lewą stronę auta i na każdym biegu koło sie ładnie kreci i nie czuć bicia za to jak podniosłem prawą stronę to tam się cyrki zaczynają dziać po wrzuceniu 2 biegu bo czuc jak zaczyna buda lekko wibrowac powyżej 2 tysiecy obrotów...

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
    Pisząc o kandydacie to PRAWA półoś była dla mnie po powyższym tekście wręcz oczywista.
    Tak więc:
    Prawa półoś i najprawdopodobniej jej przegub wewnętrzny.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 12-07-2016 o 13:48

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    ale prawa półoś jest nowa razem z przegubami i na starej bylo to samo, zmieniłem podpore polosi to samo, dzsiaj wsadzilem starą podpore na nową półoś i dalej to samo już nie mam pomysłów, a może być coś ze skrzynia nie teges albo tam na wieloklinie od skrzyni gdzie półoś wchodzi? Zrobiłem jeszcze test wyciągnąłem ta pierwsza półoś z przegubami i odpaliłem fure i nie trzęsie na zadnym biegu dopiero jak władze spowrotem półoś i skręcenie wsuo do kupy to telepie. Wychodziło by że to ta półoś ale może też byc ze nie ma obciążenia i może dlatego wsio ladnie chodzi. A może to ten luz co mam na wieloklinie? Ma on tam być czy nie? Jak ruszam przegubem Góra dol to jest wyczuwalny. A może być że za mało oleju w skrzyni i Dyfer coś wariuje ? Bo ostatnio jak zmieniałem lewą półoś to troche mi polecialo ale nie dużo dosłownie kieliszek.

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Nowa=fabrycznie czy dla Ciebie?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Tak nowa ze sklepu z rachunkiem, nieużywana NOWA. kupowalem i lewą i prawą.

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Dobra jutro bede zbtym walczyl dalej i zobacze ten przegub wewnetrzny, ale nie chce mi sie wierzyc ze w nowej polosi jest uszkodzony. Powiedzcie mi jak sprawdzic organoleptycznie czy jest uszkodzony? Albo czy lozyska na krzyzaku sa ok?

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ew. coś w mechanizmie różnicowym.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 12-07-2016 o 19:54

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ale to jest sklep? A ja sie pytam jak obadsc wzrokowo dotykowo ze przegub lub lozyska sa uszkodzone. Ile to kosztuje to ja wiem z zakupem zaden problem bo to nie jakies kosmiczne pieniadze tylko po co mam to kuupic jak nie wiem czy to to jest uszkodzone?

    ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    Dobra bylem jeszcze raz spradzic czy to na pewno przegub i wszystkie znaki na ziemi i niebie mowia ze to przegub, podnioslem prawe kolo i jak wrzucilem 1 bieg i rozpedzilem je do okolo 2000 obrotow to lekko zaczalem hamowac no i telepie sie tam cos i tlucze i buda lata. Podczas jazdy zauważyłem jeszcze że lewarek zamiany biegów drga jak puszczę albo dodam gazu, czyli znowu wychodzi że przegub wewnętrzny czy się mylę?? Jutro bede podmienie cylinder i lozyska i zobaczę jaki bedzie edekt i dam znać.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Rozebrane to jeszcze raz i ten przegub i nie ma na nim luzu nic, ani na lozyskach ani nie jest kielich powycierany, z przegubem jest wsio okay. Dorzuciłem jeszcze smaru ale nic to nie dało telepie dalej. Jedyny luz jest na tym wieloklinie, nagrałem film i wrzucę jak się wgra to dacie znać czy taki luz w tym miejscu jest dopuszczalny czy nie.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

    https://youtu.be/ENgrGoKKKOM

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

    https://youtu.be/OcuHUHJh70c

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:21 ----------

    To pierwsze wideo jest ze starym przegubem a to drugie jest z nowym, w obu przypadkach luz jest taki sam, czyli wychodzi ze to ten wieloklin od tej krótkiej półosi jest jakis nieteges, czy to ma tak być???

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Zobaczyłem jeszcze raz i jednak jak podniose lewa strone to też trzesie buda, jutro zobaczę jeszce dokladnie poduchy silnika. Patrzyłem jeszcze raz na mocowanie skrzyni i wydaje się okay, skrzynia nie lata w nim I nie. Ma tam luzu. Podczas hamowania z podniesionym kołem telepie calym silnikiem i nie mogę tego zdiagnozować. Podejrzewam że skrzynia się sypie :/ a maly stan oleju w skrzyni może powodowac takie objawy?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #17
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Mały stan oleju w skrzyni biegów raczej jej nie służy,w pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś na zadane przez siebie pytanie.

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A gdzie jest korek żeby sprawdzic ile tam tego oleju jest?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  20. #19
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    kombi
    Od
    28 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Korek wlewowy a zarazem kontrolny znajduje się z boku skrzyni biegów,jeśli masz skrzynię MTX-75 to powinno w niej się znajdować 1,90 litra oleju,podczas sprawdzania poziomu olej powinien sięgać do krawędzi wlewu,lub w najgorszym przypadku około 5 mm poniżej.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Słuchajcie a czy tak wyglada uszkodzona poduszka silnika?

    https://youtu.be/owecXO979ho

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkI] Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok
    By daroo_00 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2014, 20:25
  2. [MkII] Trzęsie autem podczas jazdy
    By Mundekelk in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 09:00
  3. [MkI] Trzęsie autem - wibracje
    By rafkas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 15:45
  4. [MkIII] ST220 - Trzęsie autem po zmianie kół
    By andro998 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 00:49
  5. 100 km/h przy 3000 obr/min na 5 biegu w mk1 2.0 16V ?!!!!!!!
    By tomekz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-06-2005, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów