+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie

    Gaz z lubryfikacja czy bez?

    Zastanawiam sie nad zalozeniem do Mondeo 1.8 110km instalacji. Koszt jaki uslyszalam to okolo 2800 zl. Teraz pytanie czy ma byc lubryfikacja czy nie ? Wtryski by byly hana sterownik jakis zenit. Czy mozecie doradzi co do tej lubryfikacji?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    Czy mozecie doradzi co do tej lubryfikacji?
    Kilkadziesiąt tematów o tym już jest, ostatnie np tutaj
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3076861
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...o-lubryfikacji
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 01-08-2016 o 15:41
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Rozumiem ze obejdzie sie bez tego :-)

    Dzwonilam do dwoch gazownikow i do mojego auta zalozyli by z lubryfikacja. Drugi pan mi powiedzial ze on jest zdania ze nie zaszkodzi a pomoc moze i jak chce bez lubryfikacji to on nie gwarantuje ze gniazda zaworow nie wypala sie czy cos takiego.
    Ostatnio edytowane przez asienka87 ; 01-08-2016 o 16:25

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    Drugi pan mi powiedzial ze on jest zdania ze nie zaszkodzi a pomoc moze i jak chce bez lubryfikacji to on nie gwarantuje ze gniazda zaworow nie wypala sie czy cos takiego.
    Przy niepoprawnie wystrojonej instalacji (ubogo) czy będzie lubryfikacja czy nie to i tak wypali zawory i uszczelkę pod głowicą.
    A jak kuchenka będzie prawidłowo zamontowana i prawidłowo wystrojona to nie ma prawa wypalić zaworów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A jak kuchenka będzie prawidłowo zamontowana i prawidłowo wystrojona to nie ma prawa wypalić zaworów.
    i luz zaworowy bedzie odpowiedni i na czas sprawdzany

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Jutro auto jedzie na sprawdzenie luzow na zaworach i ewentualne ustawienie ich tak jak powinne byc.

  8. #7
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    A gdzie planujesz zakładać lpg ?
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Kamlos
    Imię
    Kamil
    Model
    Bravo
    Silnik
    1.4 T-jet 150 KM
    Opis
    LPG
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    bez lubryfikacji to on nie gwarantuje ze gniazda zaworow nie wypala sie czy cos takiego.
    Ok, to po założeniu lubryfikacji niech da pisemną gwarancję, że w przypadku ewentualnego uszkodzenia głowicy poniesie koszty naprawy.

    Kupię fotoradar, może być używany

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2.5T 2009r, rakieta z LPG
    Od
    03 Oct 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Już to pisałem w innym poście, ale dla informacji o lubryfikacji na podstawie przebiegu mojego mondeusza:
    Mój mondziak nie wie co to jest lubryfikacja, miał montowany gaz przy ok. 140tys km przebiegu, teraz auto ma przejechane 395tys km i silnik działa bardzo dobrze. Ok. 2 m-ce silnik temu miał robioną próbę olejową i sprawdzenie kompresji. Okazało się że silnik ma sprawność niewiele gorszą niż nowy silnik :O
    Olej cały czas ma wlewany syntetyk po zmianie ok. 6 lat temu z półsyntetyka Forda, później lałem różne oleje, ostatnio od ok. 3 lat leję Valvoline Max Life 5W40.

    A mówią że gaz LPG niszczy silnik.... Jeśli to prawda że niszczy (ja mam LPG w kolejnych autach od 1998r i nie zauważyłem w żadnym aucie tego, w żadnym z nich nie było lubryfikacji), to dobrego silnika szybko nie zniszczy....

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    15 Apr 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Niestey, ale najczęstszą przyczyną problemów z instalacją gazową jest brak odpowiedniego serwisu lub też zakladanie najtańszej dostępnej na rynku instalacji. Instlacja powinna być dobrana odpowiednio do silnika a w późniejszym czasie odpowiednio serwispwana tj sprawdzanie parametrów, regulacja itd. Sam mam auto, ktore od nowości ma LPG i jeździ bez problemu. W silniku poza wymianą rzeczy typowo eksplotacyjnymi nic nie robiłem.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy lubryfikacja to konieczność??
    By kovaL in forum LPG
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów