+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów

    Sygnał obrotów z cewki Citroen C5 v6

    Hejo. W sumie to nie wiem czy moge tu pisac bo nie Mondeo ale zaryzykuje pytanie moje brzmi - jak zlokalizowac kabel sygnałowy przy cewce w przypadku gdy mam.....6 cewek z instalacji gazowej mam jeden brązowy kabelek i jest to sygnał obrotów i teraz pytanie w co go wpiąć. Do każdej cewki dochodzą tylko dwa kabelki. Nie ma jednego wspólnego koloru przy wtyczkach tylko przy 6 wtyczkach wszystkie kable są innych kolorów. Ktoś coś?? A może ma ktoś jakiegoś francuza 3.0 v6 w gazie i by zerknął jak ma u siebie??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z tego co w naszym pełgocie wypatrzyłem to sygnał jest pociągnięty z czujnika wału.

    Przenoszę do działu "inne samochody"
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 16-08-2016 o 22:45
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    A mógłbyś przybliżyć pug tez 3.0? czy inny?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dav18 Zobacz posta
    pug tez 3.0?
    Si, 6 garów na pojedynczych cewkach, już był zagazowany jak go kupiliśmy, wymieniałem wężyki od wtrysków do wkrętek bo sparciałe były i przy okazji zerkłem na instalację, i sygnał jest podłączony do czujnika położenia wału.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    wiem że marudze jak baba ale była by szansa na jakies foto?? tak zeby było widać pod konkretnie który kabelek jest wpięte. i najlepiej foto silnika czy to ten sam na pewno. 207 koniów??

    ---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

    i jeszcze jaką masz instalke??

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Z fotkami to ciężkawo, bo nie ma za bardzo jak tam fona wsadzić, i praktycznie w tygodniu bez szans czasowo.
    Peugeot 607 3.0l 2001r coś ciut ponad 200koni 207? 211? nie mam pojęcia, nie mam serca do francy, nie pasuje mi, jak do niego podchodzę to mnie mdło się robi Dotti nim pomyka.
    Instalka stag bodajże ISA2.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Instalka stag
    stag 300 6 cyl isa 2
    miodzio jak byś ewentualnie dal rade zerknąć np jakie są kolory tych kabelków oryginalnych i do którego z nich masz wpięty brązowy od instalacji LPG to bedzie rewelka

    A jak byś jeszcze zobaczył czy i do których sond masz podpięty fioletowy i fioletowo czarny to już było by mega bo w sumie w mondeo nie miałem zapiętych sond i było okk a tu mam po dwie sondy na prekata i jeszcze piąta za dwoma prekatami..... oszaleć z tym idzie

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dav18 Zobacz posta
    jak byś ewentualnie dal rade zerknąć np jakie są kolory tych kabelków oryginalnych i do którego z nich masz wpięty brązowy od instalacji LPG to bedzie rewelka
    Nie obiecuję ale i tak raczej nie wcześniej jak sobota, chyba że psim swędem uda mi się wcześniej w ciągu dnia do niego dostać, bo rano to nie mam do niego dostępu, a jak jestem w robocie to nie za bardzo mam możliwość wyskoczyć.

    Cytat Zamieszczone przez dav18 Zobacz posta
    A jak byś jeszcze zobaczył czy i do których sond masz podpięty fioletowy i fioletowo czarny to już było by mega
    Tutaj to może być gorzej bo nie mam kanału a od góry nie byłem w stanie zobaczyć sond bo chciałem zerknąć co tam słychać bo checka wywala przy jeździe na gazie, ale to chyba przez to że jeden wtrysk gazowy jest rozklekotany i tłucze bez mała jak panewka.

    ---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

    W sobotę będę chciał powalczyć ze zbiornikiem spryskiwaczy bo gdzieś się z niego leje jak załączam spryski, trza zrzucać nadkole żeby się do niego dostać więc może coś będzie widać z tymi sondami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar dav18
    Imię
    Dawid
    Model
    S Type :D / 200sx S13
    Silnik
    4.2 SC 400 hp/1.8t 213 hp
    Opis
    kici kici miauuuuuu
    Od
    07 Feb 2010
    Mieszka w
    Rzeszów


    a co do checka na gazie - przyzwyczaj się 99% francuzów na gazie łapie błędy

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Puść mi na PW fona do siebie, żeby w razie co jak będę przy aucie to żeby być online z Tobą.

    ---------- Post added 17-08-2016 at 00:04 ---------- Previous post was 16-08-2016 at 23:51 ----------

    Spróbuj jeszcze tutaj w międzyczasie poszukać informacji
    http://lpg-forum.pl/
    może szybciej trafisz niż ja do tej francy się dostanę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] sterownik razmus gubi sygnał obrotów
    By krzysiekbyd in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 13:11
  2. [MkII] Gdzie sygnał obrotów?
    By sniady in forum LPG
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 19:16
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 11:05
  4. [MkI] Gdzie podłączyć sygnał obrotów?
    By jarekp in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 22:57
  5. [MkIII] Sygnał obrotów silnika
    By Lesio in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2006, 16:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów