+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    BAP (hatchback) '98
    Od
    30 Oct 2015
    Mieszka w
    Łódź

    Question Odcinanie zapłonu przy przyspieszaniu?

    Dzień dobry!/Dobry wieczór!
    Mam problem z moim Mondeo (2.0 NGA? + LPG KME Diego G3).
    Problem polega na jakby odcince przy przyspieszaniu zwykle gwałtownym lub np. przeciągnięciu na dwójce do typowej odcinki obrotów. Wygląda to tak, że samochód zaczyna równomiernie hamować silnikiem, po czym po kilku sekundach ciąg wraca i znowu auto przyspiesza.
    Założyłem nową cewkę, świece, przewody, czujnik pozycji wałka rozrządu. Poza tym z odczytów interfejsami jak na razie wynika, że czujnik położenia przepustnicy jest ok (co widać na załączonym screenie), obroty wału jak widać są, przepływomierz pokazuje temperature i podciśnienie.
    Z odczytów sterownika LPG wynika, że instalka odczytuje impuls wtryskiwaczy benzyny (problem występuje nawet intensywniej na benzynie), widzi czas wtrysku, obroty, które czyta również z wtryskiwaczy benzynowych, jednak w momencie odcięcia wtryski gazu mają 0ms, być może ze względu na ostre hamowanie silnikiem, jednak tego nie jestem pewien na jakiej podstawie ustawia 0ms. W każdym razie obciążenie silnika jest pokazywane prawidłowo przez sterownik silnika i LPG.
    Na tą chwilę podejrzany jak dla mnie zostaje sterownik silnika i wydech (może się zapycha jakimś oberwanym elementem pod większym ciśnieniem).
    Niestety nie mam wolnego kanału i miga żeby rozciąć wydech na próbę (pospawany w całość, a jedyne złącze, to to przed katalizatorem, które jest skorodowane co uniemożliwia rozłączenie bez wymiany złącza).
    Lambda oryginał NGK/NTK w bardzo dobrym stanie, z resztą jak widać poniżej pokazuje ok.
    Lambda przez cały czas odcinki pokazywała ubogą mieszankę, ale może to być spowodowane brakiem iskry i zapłonu mieszanki.
    Spróbuję wyprowadzić przewodzik do kabiny z złącza cewki, dam pod miernik i zobaczę czy da radę odczytać impulsy.
    Pozdrawiam i liczę, że jeśli czegoś nie przemyślałem to mi pomożecie.



    Edit:
    Sprawdziłem wszystkie 3 piny cewki podczas jazdy na woltomierzu (w momentach odcinki) i zasilanie się utrzymuje na wszystkich (12-14V), zakładamy zatem, że iskra jest. Chciałem zrobić test jazdy na benzynie, ale auto już na benzynie nie jeździ w ogóle, gaśnie.
    Pozostaje chyba tylko wydech, a jako, że czas wtrysku benzyny pokazuje w momentach odcinki bodajże 19ms, to należy raczej olać ew. regulator ciśnienia na listwie wtryskowej.
    Ostatnio edytowane przez fauxkalel ; 18-08-2016 o 21:45

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    musisz usprawnić pb...może masz zatkany filtr, może wydajność pompy, przygnieciony przewód paliwowy......w momencie jak go wyciągasz na obrotach, może silnik wspomaga się paliwem,a ponieważ go nie ma, masz odczucie przerywania

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez mcmac Zobacz posta
    może masz zatkany filtr, może wydajność pompy, przygnieciony przewód paliwowy......
    co to ma wspólnego z jazdą na LPG?

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar mcmac
    Imię
    maciek
    Model
    Fusion
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    mondeo 4d 2,5lpg 2013
    Od
    16 Jan 2005
    Mieszka w
    Tarnów (KT)
    przeczytaj jeszcze raz do końca...

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    BAP (hatchback) '98
    Od
    30 Oct 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Zgadzam się, że brak/zbyt niskie ciśnienia paliwa może powodować problemy z jazdą ale tylko na pb ponieważ nasze mondeo nie posiada elektronicznego czujnika/regulatora ciśnienia na listwie, więc nie wpływa to na kalkulator wtrysku, a tym bardziej na sterownik lpg.
    Pozdrawiam.
    Ps. Dzisiaj za chwilę chyba wykręcę lambde i zobacze czy zmiana ciśnienia/rozszczelnienie wydechu coś zmieni.

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Bartłomiej
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    BAP (hatchback) '98
    Od
    30 Oct 2015
    Mieszka w
    Łódź
    No i teoria się potwierdziła, przynajmniej na tą chwilę tak wygląda. Wykręciłem dzisiaj lambde i samochód jeździ jak trzeba, tylko hałas nie przepisowy... ;-).
    Jak u brata w warsztacie zwolni się kanał to rozcinam wydech stopniowo od końca i szukam wadliwego fragmentu.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 22:10
  2. [MkIII] stukanie przy przyspieszaniu
    By Pooolak in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 23:52
  3. [Zetec] Hamowanie silnikiem a odcinanie dopływu paliwa.
    By maniek1001 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 22:11
  4. Dymi przy przyspieszaniu
    By jerz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 23:49
  5. [MkII] wyraźne wibracje przy ostrym zwiekszeniu obciazenia na kołach (przy przyspieszaniu)
    By jerry1304 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów