+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos

    Następca Mondeo MK3 do 15tys. - spory dylemat

    Witam.
    Posiadam od 5 lat Mondeo MK3 2001r. TDDI Kombi Ghia
    Autko służy dzielnie i jestem z niego bardzo zadowolony tak pod kątem spalania ( 6-7l.) jak i miejsca w środku którego jest bardzo dużo oraz tzw ponadczasowego wyglądu bo jak na 15 letnie autko nie wyróżnia się na minus pod względem innych nowszych aut na drodze.
    Moja rodzina 2+2 czuje się w nim komfortowo a i na wakacje wystarcza miejsca by się spokojnie zapakować nawet jadąc pod namiot...
    Posiadam autko ponad 5 lat i przyszedł czas na coś nowego. Problem tylko w tym, że przeglądam portale od 3 dni i nie wpadło mi w oko nic co mogło by zastąpić mondusia , by nie czuć że "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
    Interesują mnie auta duże, pakowne, z "nie starym wyglądem" a do tego mało awaryjne i ekonomiczne no i ( już widzę te uśmiechy) mocne - dlaczego mocne o tym dalej.
    Przejeżdżam rocznie od 15 do 20tys.km. 50% kraj 50% niemieckie autostrady.
    Nie wiem więc czy tym razem wybierać coś z diesli czy też benzyna z gazem...jeśli gaz to konstrukcja auta powinna pozwolić na ukrycie butli gazowej by nie zajmowała pół bagażnika. Mój kontakt z zagazowanym samochodem ostatnio był z 15 lat temu. Fiat 125P który strzelał, parskał itp oraz mercedes beczka 230E Coupe który po 3 miesiącach od montażu gazy zaczął sprawiać podobne problemy. Ale wiem, dzisiejsze instalacje to nie to samo co kiedyś- dlatego rozważam bo jednak na gazie się jeździ najtaniej.
    Zależy mi też by autko na autostradzie przy prędkościach 150-180km/h jechało pewnie, nie męczyło się itd.
    Przyzwyczaiłem się do wygód Ghia i zaletą będzie jeśli autko będzie posiadać klimatronik, tempomat, podgrzewane fotele, pełną elektrykę itd...
    Rozważam zarówno kombi jak i Vany...Suvy...
    Przyznam, że choruję od jakiegoś czasu na Chryslera 300C w kombi lub Pacifikę ale koszta zakupu dwu krotnie przekraczają budżet...ale może kiedyś :-)
    Może ktoś z Was miał podobny dylemat i kupił coś z czego jest zadowolony , bez poczucia że żałuję zamiany Mondka na co innego?
    A teraz to co jak na razie wpadło mi w oko.
    - Opel Vectra C Kombi....auto wygląda na gabarytowo podobne do MK3 , troszkę mnie razi deska rozdzielcza wyglądająca jak meblościanka PRL...
    - Renault Espace IV - wygląd z goła odmienny od mondeo, typowo rodzinne autko... jednak czytałem opinie, że sporo problemów z elektryką i silniki ponoć też nie bez zarzutów.
    Na jakie auta jeszcze zwrócić uwagę?
    Dobre wyciszenie auta podczas jazdy codziennej jak i z większymi przelotowymi prędkościami autostradą powinno być dobre.
    Teraz rozwinięcie dlaczego auto powinno mieć odpowiednią ilość kucyków. Mianowicie planuję w niedalekiej przyszłości zakup przyczepy campingowej o DMC 1000-1200kg.
    Nowy nabytek musi radzić sobie z holowaniem takiej przyczepy bez zarzynania silnika, sprzęgła itp. Wyjazdy z przyczepą powiedzmy dwa razy w roku po 1000km czyli nad morze i z powrotem :-)

    Podpowiecie coś z czego będę zadowolony?
    Przyznam, że po 3 dniach oglądania ofert, czytania opinii zgłupiałem, kompletnie nie wiem co wybrać by być zadowolonym przez kolejne powiedzmy 5-7 lat...
    Jeśli w powyższych zdaniach nie zawarłem jakiejś istotnej informacji proszę pisać śmiało, odpowiem chętnie.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Za mały budżet niestety. W tej cenie szukałbym innego mondeo. Za ułamek tej kwoty zadbaj o swoje mondeo, usuń wszystkie drobnostki + dodaj trochę mocy i będzie git. Czipem zrobisz sobie ze 140 koni a może jakaś podmiana turbo/ic i będzie coś więcej.

    Vectrę olej bo meblościanka straszna na żywo i nie ma to auto nic fajniejszego niż mondeo nie wspominając nawet o prowadzeniu z najgorszych czasów opla tzn fatalnym płużeniu przodem.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Nie chcę się bawić w chipowanie. Silnik nie bierze u mnie grama oleju od wymiany do wymiany i tak ma pozostać. Ostatnio wymienione łożysko, poduszka skrzyni, olej i wszystkie filtry, nawet dywaniki gumowe hihi.
    Pedantyczny jestem więc póki co nie mam się do czego przyczepić. Po prostu naszła mnie już chęć zmiany na coś innego i szukam młodszych alternatyw które będą równie wygodne, pakowne, ekonomiczne lub w wypadku gazu jeszcze ekonomiczniejsze i miały równie bezawaryjny silnik.
    Kucyków z tego co się orientuję wystarczy do ciągnięcia przyczepy jaką podałem. Po prostu jak zmieniać to na coś jeszcze mocniejszego. Nie pali mi się bo konieczności zmiany nie mam, po prostu zaczynam się rozglądać za następcą.
    Za dwadzieścia kilka tysi mk4 ale nie wiem czy w przypadku TDCI coś się poprawiło względem wtrysków itp... a jak już tak rozważać to z kolei za około 30 tysi już Chrysler 300C lub Pacifica... droższe w utrzymaniu ale na gazie 14-15 litrów w przypadku takich samochodów bym przełknął bo miałbym to co się marzy...jednak funduszu nie rozciągnę więc musi pozostać 15 tysi.
    Mimo wszystko liczę , że znajdzie się kilka aut które spełnią wymogi i z których byłbym równie zadowolony co z Mondiego.
    W takim razie Vectra skreślona z pola poszukiwań...

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Analyzator ma rację.

    Za 15tys ciężko będzie znaleźć auto które spełni Twoje wymagania, nie będzie gorsze od Mk3 i jednocześnie młodsze. Tymbardziej że trzeba liczyć jeszcze pakiet startowy, większy lub mniejszy. Chyba najrozsądniej będzie pobujać się jeszcze TDDi i dozbierać do 25-30 tys. Wtedy kupisz auto w którym poczujesz zmianę na lepsze, bo z obecnym budżetem nie widzę sensu zmiany auta.

    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    głupoty Panowie gadacie... zawsze jest tak że jak się ma 5 tysi... dozbieraj, dozbiera się do 10... dozbieraj wiecej i tak się to może ciągnąć w nieskończoność

    passat, touran, saab 93, avensis... sporo jest takich aut
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    myślę że jakiegoś merolka c-klase byś spokojnie mógł znaleźć w tej kwocie, mazda 6, chrysler voyager też by się może jakiś znalazł,
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Cytat Zamieszczone przez kruszyna Zobacz posta
    głupoty Panowie gadacie... zawsze jest tak że jak się ma 5 tysi... dozbieraj, dozbiera się do 10... dozbieraj wiecej i tak się to może ciągnąć w nieskończoność

    passat, touran, saab 93, avensis... sporo jest takich aut
    Auta ktore wymieniłeś to zmiana dla zmiany, a autor tematu napisał:


    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    by nie czuć że "zamienił stryjek siekierkę na kijek".


    Wysłane Mobilnie
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Zmienić jest łatwo tylko no właśnie. Saab 9-3? który rok? vectra to paździerz. Avensis diesle bez szału, prowadzenie ala ponton, komfort wyższy niż w mondeo.

    Mając pewne auto klasy średniej nie opłaca się kupować to samo 3-4 lata młodsze. Serio rozwiązałbym wszystkie problemy z autem, jak są, odłożył jeszcze zakup. Co do czipania wg uznania. Ja bym właśnie wsiadał i cisnął do bankomatu a potem prosto do krakowa. Branie oleju nic niema do czipa. Poza tym olej jest tani
    Ostatnio edytowane przez analyzator ; 04-09-2016 o 18:04

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Tak jak napisałem nie mam spinki. Auto chcę zmienić w przeciągu powiedzmy roku.
    Jeśli wstawię w ogłoszenia i sprzeda się szybko to albo zakupię coś do 15tys albo poczekam do wiosny i myślę , że wtedy dozbieram do 20tys co otworzy nowe możliwości.
    Turlać się będę miał czym w razie sprzedaży bo małżonka planuje zakup jakiegoś bardzo ekonomicznego turladła na dojazdy "do biedronki" itp. pokroju Punto z gazem lub coś w ten deseń.
    Mimo to na dzień dzisiejszy nadal proszę o sugestie. Poszukiwania "perełki" mogą trwać nawet kilka miesięcy więc to co dziś kosztuje 20 za pół roku może też być tańsze :-)

  11. #10
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    opel zafira B, auto godne polecenia i można będąc cierpliwym znaleźć czasem ciekawą ofertę z niemcowa, moja siostra używa takowego pojazdu od 3 lat i jest mega zadowolona, auto 7 osobowe i naprawdę wygodne...gdyby było mnie stać pewnie sam bym śmigał takim wozidełkiem...nie ujmując mondasowi oczywiście
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 04-09-2016 o 21:18

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Zafira B - autko ładne, rodzinne. Jakie silniki są polecane a jakie omijać z daleka? Na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach?

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    zafira zafirą. wujek ma zafire a. mondeo niebo a ziemia. sąsiad ma zośkę b. rewelacji nie widze. duzo plastików i troszke głośno jak na tą klase auto.
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    stoje przed podobnym problemem i obecnie mam takie typy volvo v40 lub s80 ale takie bardziej realne to zastanawiam się nad scenikiem II generacji lub grand scenikiem trochę większym. w środku mnustwo schowków i wygodna dźwignia zmiany biegów blisko kierownicy. oczywiście z silnikiem benzynowym lub uturbionym.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Tak jak napisałem nie mam spinki.
    poczekaj na mk4. 20-23 tysie i możesz fajną sztukę mieć

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Myślałem o MK4... ale TDCI i powszechne problemy z wtryskami....

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    mk4 już tych problemów praktycznie nie ma to już zupełnie inne jednostki. oczywiście jak zajeżdżone z cofniętym licznikiem to różne rzeczy sie dzieją

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Myślałem o MK4... ale TDCI i powszechne problemy z wtryskami....
    to jest hdi, więc spoko silnik

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar jerzu
    Imię
    Dariusz
    Model
    Ford Focus MK3 `17
    Silnik
    1.5 TDCi 95KM
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Ursynów
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Zafira B - autko ładne, rodzinne. Jakie silniki są polecane a jakie omijać z daleka? Na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach?
    Omijać benzynowe 2.2, bezpośredni wtrysk paliwa, problem z ew. zagazowaniem. Z diesli to zostaje 1.9 cdti. O 1.7 (Isuzu) nie mam zdania, ale ponoć nie jest to mało awaryjny, ale drogi w naprawach silnik. Ale on chyba jest poza Twoim zasięgiem (w Zafirze od 2009 roku).
    Ostatnio edytowane przez jerzu ; 11-10-2016 o 20:47
    Dariusz "jerzu" Niemczyński Ford Focus 1.5 TDCi 95KM `17

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Vectra C jak nie nie była bita, da Ci spokój z korozją. Kolega jeździ 1.8 benzyną od 2 lat i nie narzeka póki co. Ale nie jest to wyścigówka. W artykułach o tym modelu piszą że zawieszenie nie jest za mocnym punktem tego auta. A silniki polecane to 2.0T i 1.9Cdti.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    Z diesli to zostaje 1.9 cdti.
    nie wiem na ile to kwestia pojedyńczego przypadku, ale wuja teść ma takiego i więcej po warsztatach stoi aniżeli jeździ głównie problemy z elektryką i układem paliwowym. a zaraz po kupnie bardzo zachwalał, że jaki piękny, elegancki, że 3,5l/100km pali ale tak jak pisałem to być może kwestia pojedyńczego przypadku
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. zakup mk3 diesel do 15tys
    By ait24 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 17:56
  2. Sprzedaż Mondeo MK3 2.0 PB-dylemat
    By Sabayon in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów