+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska

    nierównomierne rozwijanie mocy

    Pacjent 1,8 125km 2004r przelot 149tyś. Silnik hula jak tralala ale ma pewną cechę: otóż nie równomiernie rozwija moc. Na pierwszym biegu tego jeszcze nie czuć ale już na 2,3,4 tak. Przy ściśle określonych obrotach: odpowiednio 3000, 3500, oraz 4500 rpm/min czuć coś jak w Fiacie 125p jak się druga przepustnica otwierała. Delikatny przyrost mocy auto jakby chętniej przyspieszało po chwili zawahania. O ile przy 4500 jeszcze bym to zrozumiał charakterystyką silnika wolnossącego o tyle delikatne przymulenie i nagłe ożywianie się silnika przy 3 i 3,5tyś rpm już mi nie pasuje. Charakterystyka taka sama zarówno na benie jak i na wrozamecie. Cecha zauważona przez założeniem kuchenki. Co po kolei należy sprawdzić? Kable, świece nowe sprawne. Filtry nowe cecha nie zależna od wymiany tychże.
    Scaraab

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Podłączałeś komputer? Miałem podobnie przy zasyfionym EGR
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdź wypadanie zapłonów na kompie.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Ze swojej strony potwierdzam egr

    tapniete z telefonu.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Mam podobnie, chociaż nie mam gwałtownego przyrostu mocy. Jest gładki i liniowy jak w większości silników 16V. Mimo wszystko na wiosnę zajrzę do EGR'a tylko najpierw kupię uszczelkę w ASO za 11 złociszy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 21-09-2016 o 21:14

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Mi czyszczenie egr nie pomogło bo w benzynie się poważnie nie zatyka, tylko elektryka pada. Można łatwo sprawdzić czy wymaga czyszczenia, zdjąć ten płaskowy element z góry, i można wcisnąć sprężyne. Jak lekko chodzi to elektryka (przekręcić nowy plastikowy element). Chyba, że w Twoim jest sterowany ciśnieniem?

    tapniete z telefonu.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie EGR sprawny. Za odczucie "przyrostu mocy" odpowiada sprężarka klimy, która się odłącza u mnie przy większym obciążeniu silnika. Mam problem z wysokim ciśnieniem w układzie klimy ale na razie tego nie diagnozowałem. Zostawiam na kolejny sezon. Przy jeździe bez klimy jest normalnie. Silnik przyspiesza równomiernie, i oczywiście powyżej 4k obrotów i w górę trochę lepiej to czuć ze względu na krzywą momentu obrotowego.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Może za dużo Ci gazu dali do klimy?

    tapniete z telefonu.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Ilość gazu jest OK. Musi być przyczopowana dysza rozprężna na ściance grodziowej. Ogarnę to u jakiegoś klimiarza na wiosnę. Nowa dysza bodajże 40zł w ASO.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Odkopuję temat bo nie rozwiązany. Cechy wciąż te same jak w poście tytułowym, doszły delikatne szarpnięcia przy różnych obrotach i okolicznościach. Brak jakiejkolwiek powtarzalności. Zarówno na benie jak i na gazie. Nowe świece,kable, luzy zaworowe sprawdzone dekiel uszczelniony, brak błędów na kompie. Krokowy czyszczony, przepustnica też, egr ok. Przy ruszaniu i rozpędzaniu auta na poszczególnych biegach do ok 1800rpn/min słyszalne dzwonienie/chrobotanie jak przy uszkodzonej dwumasie. Sprzęgło chodzi łapie idealnie, brak szarpania budą czy silnikiem czy przy ruszaniu, wysprzęglik jeszcze żyje choć czuję na pedale delikatnie przy wyciśniętym sprzęgle jego pracę. Chodzą mi po głowie panewki... (?) Oleju do 200ml/1tyś km potrzebuje od kupna więc raczej norma. Proszę o sugestie.
    Scaraab

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    Bieszczady
    Zacznij od wymiany filtrów / powietrza, paliwa /, jakie masz świece? A może problem z wtryskami, albo komputerem?
    Ja bym spróbował rozwiać problem w tej kolejności:
    - Filtry
    - Świece
    - Wtryski (tutaj bym się zastanowił, albo uszkodzone ecu też byłaby szansa)
    - Zapowietrzony układ paliwowy (lub filtr w baku zatkany jakimś syfem)
    - Ustawienia zapłony
    - Nieszczelności silnika (uszczelka pod głowicą, pierścienie itd.)

    Jeśli zamierzasz jeździć jeszcze chwile tym autem to zacznij od najtańszych i najmniej pracochłonnych rzeczy... działania, które zrobisz, jeśli nie były robione w niedawnym czasie na pewno nie zaszkodzą, a przydadzą się na przyszłość...

    Jeszcze jeden patent, który osobiście stosuje od kilkunastu lat na większości samochodów, jeśli mam czas.
    1. Czytam kody błędów jeśli są (nie jest to konieczne, ale daje precyzyjniejszy wyniki)
    2. Na zapalonym silniku, odłączam dany czujnik, obserwując jak zachowa się samochód (w części przypadków, brak żadnej reakcji może wskazywać na jego uszkodzenie, ale niekoniecznie).
    3. Sprawdzam czy komputer nie wywalił błędu - jeśli wywalił, oznacza to, że w 90% czujnik jest sprawny lub jeśli błąd się powtarza niezależnie czy czujnik jest odłączony czy podłączony również wskazywać może to na jego błąd, kasuje go i powtarzam cały proces z kolejnym.

    W ten sposób "łopatologiczne" jestem w stanie wstępnie stwierdzić awarię danego czujnika, wpływającą na zachowanie samochodu. Innym rozwiązaniem sprawdzenia czujników jest odpowiedni miernik elektroniczny (cena głównie poniżej 50 pln) potrafiący odczytać pojemność, opór/rezystencję, natężenie i napięcie. Właściwości prawidłowe można znaleźć w sieci lub w dedykowanych aplikacjach serwisowych.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    01 Nov 2017
    Mieszka w
    Staszow
    Problem rozwiazany? Mam takie same objawy tylko ze w 2.0

Podobne wątki

  1. [MkII] Nierównomierne podświetlenie licznika kilometrów
    By jogi33 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 22:13
  2. [TDDi MKIII] Max 120\h i zero mocy
    By luban01 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 10:05
  3. [MkII] nierównomierne podnoszenie szyb
    By pawgra in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-10-2008, 22:52
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 16:03
  5. MkI 1.8 TD-nie ma mocy
    By roberto1000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów