+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.5 98r.
    Od
    19 May 2013
    Mieszka w
    Łódź

    [Mk2] Czy IMRC dostaje sygnał do otwarcia?

    Cześć koledzy.

    Nie działał mi IMRC - okazało się że miałem zerwaną linkę. Założyłem nową. Dalej nie działał IMRC - wstawiłem nowy tranzystor. IMRC wciąż nie działał - wstawiłem nowy scalak LM1949N. Silniczek jest OK.

    Poratujcie mnie i powiedzcie, jak sprawdzić czy do tej skrzyneczki w ogóle idzie sygnał do otwarcia dolotów?



    Przyjmując numerację jak na obrazku (wstawiłem widok na gniazdo od strony puszki więc widok na wtyczkę będzie odbity w poziomie), odłączyłem dzisiaj wtyczkę i sprawdziłem miernikiem napięcie między pinami 5 i 6 i co chwila skakało do 5V - na biegu jałowym bez podnoszenia obrotów. Czyż Pin 5 to nie jest IMRC Monitor? Skoro doloty są zamknięte a ja trzymam w ręku odłączoną wtyczkę, to czemu te skoki napięcia między tymi pinami?

    Ale przyznam że nie wiem co konkretnie sprawdzać - może ktoś coś podpowie
    Ostatnio edytowane przez mrck ; 01-10-2016 o 20:45

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)


    ---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

    Nie pamiętam czy wtyczka ma styki numerowane, ale możesz sobie porównać kolory kabelków. Styk 1 - sterowanie, zapewne pociągnięciem do masy, więc napięcie jeżeli jakieś będzie, to nieznaczne. 6 (w wiązce) to bodajże masa sygnałowa, 5 - styk kontrolny (rozwarty gdy linka NIE jest ciągnięta), tu spodziewaj się podciągania do 5V.
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.5 98r.
    Od
    19 May 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Dzięki za schemat!

    Dzisiaj powalczyłem trochę z tematem. Problemu nie rozwiązałem do końca ale jest postęp. Okazało się, że miałem problem z przewodem idącym na pin 2 do IMRC (czyli zasilającym), musiał się przerwać podczas któregoś z wielokrotnych ostatnio odłączeń wtyczki. Naprawiłem to i postanowiłem zaprzęgnąć komputer do diagnostyki. Pobrałem starą wersję FORscana 1.3.9 na Windowsa albowiem nowe wersje nie mają przy wyborze PIDów takiej pozycji jak IMRC (jakiś błąd chyba) i podpiąłem się do komputera. Zrobiłem próbną przejażdżkę.

    Pierwsza próba uaktywnienia IMRC, wygląda nawet nawet (w środku zmiana biegu):



    Ale późniejsze próby wyglądały już tak:



    Mam wrażenie, że coś mi się w układzie przegrzewa i IMRC działa tylko na początku, a potem już nie. Rano w drodze do pracy spróbuję jeszcze jeden log zgrać i potwierdzić, czy "na zimno" IMRC się odpali.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo 2.5 98r.
    Od
    19 May 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Pojeździłem trochę, posprawdzałem. Moje obserwacje: PCM daje sygnał do otwarcia dolotów (co odczytuję FORscanem), ale one ani drgną. No i wyskoczył błąd P1519, czyli IMRC stuck closed :-) No cóż, problem mam zatem w płytce elektrycznej, tylko kwestia czy uda się znaleźć wadliwy element - jeśli czegoś się dowiem to dam znać.

    A jeszcze mam małe pytanko - czy po włączeniu zapłonu doloty powinny się na chwilę otworzyć i zamknąć? Jeśli tak, to by mi przyspieszyło diagnostykę
    Ostatnio edytowane przez mrck ; 08-10-2016 o 19:06

Podobne wątki

  1. [MkII] Centralny zamek, dostaje sygnał ale nie działa.
    By pajakx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 12:57
  2. [Duratec] Czy ktoś przenosił imrc? Problemy z imrc po rozgrzaniu silnika
    By WojtasS in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 21:52
  3. [ST200] Imrc-sygnał na kompa?
    By fala in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 12:37
  4. Dostaje kopa
    By dekoder in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2006, 18:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów