+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Niskie napięcie ładowania

    Witam !

    Ostatnio z ciekawości zmierzyłem napięcie ładowania. Na wolnych obrotach bez obciążenia jest około 13,7V. Jak dodam gazu to nieznacznie rośnie (do 13,9). Pod obciążeniem (światła, klima, nawiew) spada do 12V.

    Teraz pytanie czy problem może stwarzać słaby akumulator? Sprawdzałem napięcie rano (dzień wcześniej konkretna trasa, więc powinien być naładowany) i miernik pokazał 12,2V. Sprawdzałem gęstość elektrolitu i ta wynosi 1,20 - 1,22, więc też nie za ciekawie. Teraz zastanawiam się czy wymiana akumulatora na nowy pomoże i napięcie ładowania wróci do normy (czytałem gdzieś na forum, że potrafiło to pomóc - uszkodzony akumulator ograniczał napięcie), czy szukać problemu w alternatorze?

    Dziś przeczyściłem mocowanie masy do silnika (pod cewką), ale poprawy nie ma. Gdzie szukać pozostałych połączeń przewodów masowych, aby je przeczyścić? Kiedyś w Fieście przeczyściłem w altku komutator, połączenia przewodów i była znaczna poprawa. W Mondeo dostęp do alternatora jest raczej dość trudny...
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Teraz zastanawiam się czy wymiana akumulatora na nowy pomoże i napięcie ładowania wróci do normy (czytałem gdzieś na forum, że potrafiło to pomóc - uszkodzony akumulator ograniczał napięcie),
    To zapewne było w przypadku właśnie uszkodzenia akumulatora, natomiast jak jest po prostu stary że nie trzyma pojemności to jednak napięcie ładowania powinno być OK, więc tutaj raczej problem z altkiem, ale dla pewności pożyczyć od kogoś sprawny aku zamienić na chwile ze swoim i wtedy sprawdzić ładowanie, jak będzie OK no to szukaj akumulatora, jak dalej niskie to trza się zainteresować altkiem.
    Jeszcze dla pewności zrobić pomiar innym miernikiem, bo były przypadki że miernik rozkalibrowany, albo słaba bateria w nim.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Czarna pantera
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Piła
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    W
    Na wolnych obrotach bez obciążenia jest około 13,7V. Jak dodam gazu to nieznacznie rośnie (do 13,9). Pod obciążeniem (światła, klima, nawiew) spada do 12V.
    Gdzie mierzyłeś to napięcie? Jeśli na klemach akumulatora, to pomierz jakie masz napięcie na alternatorze - jeśli prawidłowe (w okolicach 14,4V) to szukaj w przewodach (połączenia masowe i plusowy do akumulatora - wszelkiego rodzaju zaśniedzenia potrafią stanowić dość dużą rezystancję. Jeśli na alternatorze masz podobnie do tego co zmierzyłeś na akumulatorze to ja na początek podmieniłbym regulator napięcia bo ewidentnie ścina napięcie za nisko.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Na alternatorze napięcie podobne... Czy do wymiany regulatora trzeba wyjmować alternator? Dostęp tam kiepski jest...

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    pozdrawiam
    Leszek

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Trzeba. Inaczej się nie da...
    Ja niedawno wymieniałem cały alternator. Wymiana zajęła mi całkowicie 45 minut.
    Od dołu jedynie pasek alternatora zrzucałem a altka wyjąłem od góry.
    Musiałem jedynie odkręcić czarny plastik (rurę) jeszcze przed wyjęciem alternatora, wymontować czarną rozpórkę kielicha po stronie altka i odsunąć przewody od PCM'a.
    Całość robiłem na parkingu z użyciem podnośnika fabrycznego.

    Ale jak chcesz wymieniać regulator to kup właściwy. Większość nie gada poprawnie z PCM i przez noc potrafi rozładować akumulator... Były już wątki na temat regulatorów (całe mnóstwo).
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 09-10-2016 o 17:55

Podobne wątki

  1. [MkII] Błąd b1318 niskie napięcie
    By p1otrek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 17:36
  2. [All] Niskie napięcie akumulatora , a negatywne skutki
    By Mortal_Kombat in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 21:56
  3. [Duratec] Niskie napięcie na 1 wtrysku
    By kub4 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 15:12
  4. [MkIII] Niskie napięcie rozrusznika? co mam robić?
    By metokles in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 22:08
  5. [Duratec]Napięcie ładowania
    By Profesor in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 23:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów