+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea

    Question MK3 Du¿o kopci oraz migaj±ca sprê¿ynka powy¿ej 2,5ty¶ obrotów

    Witam forumowiczów

    Posiadam Mondeo w wersji 2.0 TDCI przebieg 107ty¶ mil. Jak go kupowa³em to w³a¶ciciel powiedzia³, ¿e jest uwalony sterownik od turbo i lepiej nie przekraczaæ 3ty¶ obrotów bo wchodzi w tryb serwisowy. Okaza³o siê, ¿e nie mo¿na kupiæ oryginalnego bez turbiny, dlatego kupi³em regenerowany z internetu. Po za³o¿eniu i je¼dzie próbnej nadal wchodzi³ w tryb serwisowy, lecz gdy pu¶ci³em go w trasê 500mil, po tym problem znikn±³ na d³u¿sz± chwile (5 miesiêcy), ostatnio zaczyna w okolicy 2,5ty¶ wchodzi w tryb serwisowy lecz te¿ nie zawsze potem w IDS pokazuje b³±d P132a?. Obstawiam, ¿e turbo jest nie ¼le zapchane w ¶rodku, bo nie wiem jak d³ugo je¼dzi³ z tym zepsutym sterownikiem, lecz po zdjêciu rury turbo-filtr powietrza, w ¶rodku s± ¶ladowe ilo¶ci oleju ale wg mechanika jest ok, ³opatki nie s± pokaleczone s± "ostre" nie ma luzów na wirniku. Dlatego obstawiam, ¿e turbo wymaga dok³adnego czyszczenia. Drugi problem który zaczyna mnie irytowaæ to taki, ¿e samochód kopci, przy wolnym ruszaniu spod ¶wiate³, czy nawet szybkim przy¶pieszeniu, jest jakby lekko zamulony, jakbym mia³ trochê zaci±gniêty rêczny.. jedynka,dwójka samochód wchodzi na obroty ³apie 2ty¶ obrotów d³ugi czarny b±k z rury i samochód dostaje kopa, to samo gdy doje¿d¿am do ronda redukcja do trójki (jest odp prêdko¶æ), wciskam peda³ gazu a samochód lekko zamula, po chwili czarny b±k z rury i samochód dostaje kopa. Dodam te¿, ¿e czasem pojawia siê szary/siwy dym, podczas przy¶pieszania ale przy du¿ej prêdko¶ci. Rura EGR-intercooler zosta³a wymieniona na silikonow±, pomimo, ¿e na starej nie by³o ¿adnego pêkniêcia. EGR, na pocz±tku by³ czyszczony, by³o trochê lepiej, lecz problem wróci³, potem za¶lepi³em ale te¿ nie na d³ugo bo mam EGR elektroniczny, ale dymienie zniknê³o ca³kowicie, niestety kontrolka silnika siê zapali³a wiêc blaszkê by³o trzeba zdj±æ i usun±æ b³êdy. Zakupi³em nawet nowy EGR zamiennik, by³o po prostu tragicznie, samochód ledwie je¼dzi³, po w³o¿eniu starego przynajmniej samochodem mo¿na by³o je¼dziæ. Samochód te¿ troszkê wiêcej pali, ale robiê krótkie trasy przez co szybko samochód siê nie nagrzewa, by³y robione dwie próby przelewowe i z wtryskami wszystko jest ok, nie lej±. By³y te¿ wymieniane, ¶wiece ¿arowe po czym okaza³o siê, ¿e tylko jedna by³a sprawna. Ostatnio te¿ robi³em serwis wszystkie filtry i olej wymienione. Co jeszcze zauwa¿y³em to to, ¿e jak jadê wolno 40km/h i wrzucê wysoki pieg np pi±ty, i samochód bardzo powoli siê zbiera aby osi±gn±æ odpowiednie obroty, to za mn± idzie smuga szarego/czarnego dymu i dymi do póki nie wejdzie na odpowiednie obroty lub prêdko¶æ. Ju¿ sam nie wiem co jest nie tak albo gdzie szukaæ przyczyny. czujników MAP i MAF nie czy¶ci³em. Stan oleju jest ca³y czas taki sam. Przepraszam, za chaotyczny opis problemów oraz rozpisanie siê, lecz wolê podaæ dok³adnie co siê dzieje.

    P.S W³a¶nie siê zorientowa³em, ¿e temat jest w z³ym dziale, prosi³ bym admina o przeniesienie do w³a¶ciwego dzia³u. Za pomy³kê przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-10-2016 o 09:21 Powód: Przeniesienie prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Ja na Twoim miejscu poczyta³ bym tematy o sprê¿yne. Jest tego mnustwo
    Osobi¶cie Mi siê ju¿ nie chcê pisaæ po raz kolejny co i jak.

    Polecia³o z X-a
    Ostatnio edytowane przez fundil ; 05-10-2016 o 08:31
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A kolektor ss±cy zdj±³e¶ i wyczy¶ci³e¶ z naro¶niêtej sadzy?

    ---------- Post added at 09:27 ---------- Previous post was at 09:26 ----------

    Tu masz o naprawie sterownika
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...urbiny-naprawa
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 05-10-2016 o 09:28
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    @fundil, dziêki za propozycjê ale ju¿ czyta³em wiele tematów na temat sprê¿yny nie tylko na tym forum ale te¿ innych. By³o kilka postów które trochê nawi±zywa³y do mojego problemu ale te¿ nie do koñca, bo jak ju¿ wspomnia³em wcze¶niej. Zaraz po kupnie samochodu wkrêci³em go na ponad 3ty¶ obrotów i wszed³ w tryb serwisowy (sprê¿ynka migaj±ca) po wy³/w³ silnika problem znikn±³. Po wymianie sterownika na regenerowany, i je¼dzie testowej tego samego dnia po wej¶ciu na 3ty¶ obrotów wszed³ w tryb serwisowy, lecz gdy w weekend pojecha³em w trasê 500mil, od tego momentu mog³em go krêciæ powy¿ej 3ty¶ i nie wchodzi³ w tryb serwisowy, lecz ostatnio od czasu do czasu zdarza mu siê wej¶æ w tryb serwisowy przy próbie krêcenie powy¿ej 2,5-3ty¶ ale te¿ nie zawsze. Oczywi¶cie sprawdzê sterownik wg instrukcji która podes³a³ @Netoper, , kolektor ss±cy by³ czyszczony kilka miesiêcy temu ale to nie przynios³o rezultatów jak kopci³ tak kopci nadal. Ogólnie samochód chodzi jak wjadê na autostradê to idzie ja burza, gorzej jest z jazd± po mie¶cie, np gdy muszê zwolniæ, redukuje bieg, po czym dodajê gazu a samochód jest lekko przymulony, po chwili idzie czarny dym z rury i samochód dostaje kopa, i tak w kó³ko, jak wje¿d¿am pod górkê jest dok³adnie to samo, samochód wje¿d¿a, po chwili dym z rury samochód dostaje kopa, ja go jeszcze trochê pocisnê to dym leci nadal, a¿ uzyska odpowiedni± prêdko¶æ/obroty.

  6. #5
    Poch³aniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imiê
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    15 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    A sprawdzales jak dzialaja ³opatki/zwrotnica w turbinie jak miales zdjety sterownik?

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    tak sprawdza³em nie by³o du¿ego oporu ale dla sterownika mo¿e to byæ ju¿ b.du¿y opór, co najwa¿niejsze to nie wiem bez rozbierania turbiny siê chyba nie da, czy zwrotnica chodzi w ca³ym zakresie otwierania zamykania. Jak napisa³em wcze¶niej nie wiem jak d³ugo kole¶ je¼dzi³ z rozwalanym sterownikiem, osobi¶cie uwa¿am, ¿e turbina w ¶rodku jest nie ¼le zapchana, i dlatego te¿ czasem potrafi wej¶æ w tryb serwisowy albo i z³apaæ zadyszki.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Kolego b³±d P0132A odpowiada za wadliwe dzia³anie sterownika, natomiast b³±d P0132B odpowiada za zacinanie siê ³opatek zmiennej geometrii w turbinie. Objaw jest zawsze ten sam, sprê¿ynka i tryb awaryjny. EGR mo¿esz za¶lepiæ i je¼dziæ z pal±c± sie kontrolk±. Bo wydaje mi siê te¿ ze EGR u Ciebie jest nieszczelny.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 06-10-2016 o 09:56

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    £ukasz
    Opis
    Ford Modneo MKIII @ 2.0 TDCI
    Od
    20 Mar 2010
    Mieszka w
    wioska
    Zaslep Egr , to caly winowajca zapiekajaych sie lopatek zmiennej geometri turbiny. Mialem taki sam problem jak opisujesz , zaslepisz a sie zdziwisz jak ladnie auto idzie pozdro
    Trzeba pracowaæ dla siebie, nie mo¿na zrobiæ fortuny pracuj±c dla kogo¶ innego!

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Nie wniosê nic do tematu ale potwierdza siê moja teoria - silnik trzeba czasem krêciæ do czerwonego pola to geometria nie bêdzie siê zacinaæ inne elementy silnika te¿ bêd± lepiej "pracowaæ" . Poszukaj tematu o czyszczeniu turbiny . By³a te¿ informacja o czyszczeniu bez demonta¿u jakim¶ p³ynem , osobi¶cie wyczy¶ci³bym turbinê tradycyjnie przez rozkrêcenie .

    fundil skoro skroba³e¶ ju¿ w tym temacie to mog³e¶ skrobn±æ trochê wiêcej aby pomóc koledze - po to jest to forum a tematów jest sporo i to trochê zniechêca do czytania - zw³aszcza gdy d³ugo nie mo¿na trafiæ na trop w³asnego problemu .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 08-10-2016 o 10:18

  11. #10
    Pogromca zakrêtów Awatar fundil
    Imiê
    £ukasz
    Model
    by³ B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mys³owice
    Cytat Zamieszczone przez Luk45z Zobacz posta
    pokazuje b³±d P132a?.
    To mo¿e byæ uwalony serwo motor ale on mo¿e mieæ jaki¶ powód ¿e siê uszkodzi.

    Cytat Zamieszczone przez Luk45z Zobacz posta
    Drugi problem który zaczyna mnie irytowaæ to taki, ¿e samochód kopci, przy wolnym ruszaniu spod ¶wiate³, czy nawet szybkim przy¶pieszeniu, jest jakby lekko zamulony, jakbym mia³ trochê zaci±gniêty rêczny..
    To mog± byæ zapchane kierownice turbo, nieszczelny dolot, zanieczyszczony MAF, nieszczelny EGR.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i co¶ do radyjek.




  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    Nie odzywa³em siê przez kilka dni ale du¿o pracy i nic nie robi³em przy samochodzie do wczoraj. Sprawa wygl±da nastêpuj±co, postanowi³em sprawdziæ wszystkie rury od EGR w dó³ razem z czujnikiem MAP, co siê okaza³o czujnik MAP by³ pokryty olejem, zosta³ wyczyszczony preparatem do styków. wysuszony i ponownie zamontowany wtyczka te¿ zosta³a przeczyszczona tak na wszelki wypadek. Ogólnie w rurach by³y ¶lady oleju ale nie by³o A¯ tak tragicznie. Po oszczenieniu, sprawdzeniu wszystkich gumowych rur czy nie ma ¿adnych pêkniêæ na szczê¶cie wszystkie rury by³ ca³e, i z³o¿eniu zabra³em siê za wymianê zaworu EGR, nowy zamiennik, wtyczka tez zosta³a przeczyszczona preparatem do styków. Czujnik MAF oraz wtyczka te¿ by³y przeczyszczone. Po z³o¿eniu oraz sprawdzeniu pojecha³em zrobiæ rundkê... efekt, brak kopcenia, no mo¿e troszeczkê ale te¿ bardzo malutko.... Ju¿ my¶la³em, ¿e wszystko ok... do dzisiaj wracam do domu od znajomych uruchomi³em samochód ruszam i kontrolka EML na desce samochód pomimo tego pracowa³ normalnie, w po³owie drogi do domu 2ty¶ obrotów 4 bieg bum, wyskakuje sprê¿ynka i brak mocy ale to ju¿ wiem, o co chodzi kod b³êdu P0132B czyli tak jak kolega @Zbysiu napisa³ zapchane turbo, (bêdzie czyszczone za trzy tygodnie dopiero wtedy mam czas), po dojechaniu do domu i u¿ycia FORScan pokazuj± siê dwa b³êdy P0405 czujnik a recyrkulacji spalin - niski sygna³ wej¶ciowy oraz P0132B. No i teraz pytanie co mo¿e powodowaæ, ¿e pojawia siê b³±d P0405, czy¿by nowy zamiennik EGR by³ wadliwy, czy mo¿e to co¶ z elektryk±?, je¶li tak to mo¿e kto¶ wie jaka powinno byæ napiêcie na kostce do EGR aby mo¿na by³o porównaæ. No mówiê, samochód je¼dzi jakby dosta³ nowy silnik, i jestem z tego zadowolony gdyby nie ten b³±d zaworu


    https://goo.gl/photos/C976t5DgssSenQ9a9
    Ostatnio edytowane przez Luk45z ; 09-10-2016 o 22:58

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Hatchback 2.0 TDCI 130km
    Od
    21 Oct 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Ja mia³em tak± sytuacjê, ¿e szuka³em i szuka³em powodu, i okaza³o siê ¿e trzeba w³o¿yæ NOWY czujnik (zawór) podci¶nienia EGR.
    Dla dociekliwych - auto by³o po kompleksowym remoncie uk³adu paliwowego oraz nie by³o nieszczelno¶ci na wszelkich rurach/z³±czkach etc. ale problem dalej wystêpowa³.
    Przez dwa lata zd±¿y³em kupiæ 4 u¿ywki (nówka jest b.droga) - poprawia³o siê ale z czasem wraca³o do "normy". Dopiero fabrycznie nowy czujnik z miejsca za³atwi³ sprawê. By³em pewny tego zakupu, gdy¿ mój mechanik te¿ ma MK3 i przek³ada³ swój czujnik do mojego auta.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    No dobra ma³y update co i jak. Maj±c zamiennik EGR (nowy z internetu) i po pod³±czeniu samochodu do Fordowskiego komputera b³êdów brak, ale na Data Logger wysz³o, ¿e gdy samochód chodzi s± odczyty z EGR linia faluje podczas dodawania gazu, zmienia siê tez warto¶æ procentowa, niestety po ok 2-4min nagle linia spada do zera i nic siê nie dzieje, brak odczytu nawet podczas dodawania gazu. Jest to dla mnie trochê dziwne, ¿e na pocz±tku jest odczyt a pó¼niej go ju¿ nie ma. Mechanik obstawia, ¿e zamiennik jest wadliwy, ew mo¿e co¶ byæ nie tak zaworem podci¶nieniowym EGR ten z trzema wê¿ykami, lub elektryka, ale wg mechanika mia³bym te¿ inne b³êdy gdy¿ kable id± w jednej wi±zce co kable do listwy wtrysków. Co zrobi³em, to za³o¿y³em stary oryginalny EGR pod³±czy³em do kompa i ta sama sytuacja, w Data loger zaraz po uruchomieniu pokazuje warto¶æ 78% dodaje gazu linia siê zmienia góra dó³, trochê leci czarnego dymu z rury, procenty te¿ siê zmieniaj±. Po ok 1-2min ta sama sytuacja linia schodzi do zera tak samo procenty, nawet po dodaniu gazu brak odczytu Ju¿ sam nie wiem co jest nie tak, dla pewno¶ci jutro jeszcze bêdzie sprawdzane z komputerem oraz miernikiem aby zobaczyæ czy p³ynie pr±d kiedy na komputerze jest brak odczytu.

  15. #14
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Egr na ¶mietnik, niestety ratuje Ciê tylko orygina³ albo zaslepienie i jazda z checkiem.

    Odciêcie mocy powoduje tylko p132b

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    @ rajman

    Nie koniecznie dlaczego, ju¿ wyja¶niam. Kupi³em oryginalny zawór EGR u¿ywkê w pe³ni dzia³aj±c± i ta sama sytuacja, pomy¶la³em ¿e to mo¿e byæ zawór podci¶nieniowy EGR, kupi³em orygina³, i co nadal ten sam b³±d co najlepsze pod pod³±czeniu do FORScan i w dacie na ¿ywo mam takie warto¶ci

    EGRVP_V wynosi 1.95 Volt
    EVP wynosi 0.00 Volt
    EGRVR wynosi 78.12% zaraz po uruchomieniu samochodu, dodawanie gazu skutkuje zmian± warto¶ci, po pewnym czasie max 2min warto¶æ ta spada do 0.00% jednocze¶nie w rurce która idzie do zaworu EGR nastêpuje brak ssania. By³o to sprawdzane na dwóch zaworach podci¶nieniowych EGR. Co dziwne, po odpiêciu czujnika MAF, uruchomieniu silnika warto¶æ EGRVR wynosi tylko 28.17%, warto¶æ ta siê nie zmienia nawet podczas dodawania gazu. B³±d P0405 po skanowaniu co kilka sekund w ogóle siê nie pojawia, lecz pojawia siê b³±d MAF. Teraz po wy³±czeniu silnika podpiêciu MAF w³ stacyjki resecie b³êdów uruchomieniu silnika, ta sama sytuacja EGRVR od razu wskakuje na 78.12% i ju¿ po ok 2min wyskakuje b³±d P0405. Mam teraz pytanie czy kto¶ z forumowiczów posiadaj±cych owe mondeo 2.0 Duratorq z elektronicznym EGR mo¿e podaæ mi jakie ma warto¶ci na kostce. U mnie kolory kabli oznaczone s± tak:
    1. ¿ó³ty/niebieski
    2. br±zowy/niebieski
    3. bia³y/niebieski

    wiem, ¿e wy¿ej poda³em ju¿ warto¶æ EGRVP_V 1.95Volt ale chce porównaæ aby mieæ na 100% pewno¶æ, czy to przypadkiem nie posz³a elektryka mechanik mówi, ¿e mo¿e byæ uwalony komputer.

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    zanim rozbierzesz/wymienisz pó³ samochodu sprawd¼ jeszcze dane z przep³ywomierza (MAF) wymagane/rzeczywiste bo to te¿ mo¿e mieæ wp³yw na sterowanie egr-em
    ale zasadniczo p0405 dotyczy czujnika po³ozenia egr-a wiêc sprawdzi³ bym dok³adnie wi±zkê od egra skoro na ró¿nych zaworach jest ten sam objaw. czy nie jest gdzie¶ przetarta
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 24-10-2016 o 19:41

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    No te¿ tak zacz±³em my¶leæ aby sprawdziæ jakie s± warto¶ci na MAF, mo¿esz powiedzieæ jakie warto¶ci powinny byæ dla poprawnie dzia³aj±cego przep³ywomierza? Dzisiaj mia³em mieæ samochód pod³±czany do komputera z programem Bosch, aby sprawdziæ czy jest mo¿e opcja resetu zaworu EGR albo jego warto¶ci ew zobaczyæ czy nie ma innych b³êdów których nie widzi maszyna Fordoska, choæ w to w±tpiê by Bosch co¶ innego znalaz³, ale warto sprawdziæ, ale kole¶ by³ za bardzo zajêty, wiêc bêdê pod³±cza³ jutro.
    Ostatnio edytowane przez Luk45z ; 24-10-2016 o 20:59

  19. #18
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    nie pamiêtam jakie powinny byæ ale pewnie bêdzie pozycja o wymaganej ilo¶ci powietrza i nale¿y j± porównaæ z odczytan± ilo¶ci±

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Apr 2016
    Mieszka w
    Swansea
    No ja dzisiaj jak jecha³em do pracy wzi±³em Data Logger w FORScan i pozycja MAF ca³y czas siê zmienia³a najni¿sza warto¶æ podczas postoju na ¶wiat³ach by³a w okolicy 15.55g/s napiêcie by³o w okolicach 2V ale siê zmienia³o podczas jazdy, im jecha³em szybciej tym napiêcie spada³o. Musia³bym to jeszcze raz sprawdziæ bo rano to trochê za pó¼no wsta³em i musia³em siê spieszyæ do pracy wiec te¿ a¿ tak dok³adnie nie analizowa³em co mi w telefonie siê wy¶wietla³o.

  21. #20
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    znajd¼ dane dotycz±ce wymaganej ilo¶ci powietrza i porównaj z odczytanymi na czujniku. albo poszukaj na forum jakie koledzy mieli odczyty na wolnych obrotach - dla porównania
    ale wydaje mi siê, ¿e odczyt 15,5g/s jest trochê za wysoki - chyba powinno to oscylowaæ w granicach 10-12 chocia¿ nie bêdzie to pewnie rozwi±zanie twojego problemu

    skoro odczyt czujnika EGRa przestaje siê zmieniaæ po 1-2 minutach to trzeba by by³o poszukaæ jeszcze innych odczytów, które w tym samym czasie przestaj± siê zmieniaæ.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 25-10-2016 o 15:37

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] migaj±ca sprê¿ynka przy powy¿ej 2500 obrotów
    By bolekwrc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 19:46
  2. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka gdy na zewn±trz jest powy¿ej 25 celsjuszy
    By dziadek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 21:51
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca sprê¿ynka w MK III
    By Johnny in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 20:10
  4. [MkI] Szarpanie od 2ty¶ do 1,5ty¶ obrotów oraz obroty na desz
    By Virus500 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 12:02
  5. s³abszy silnik powy¿ej 3,5ty¶ obrotów
    By micha¶ in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów