+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant Awatar Tarantino
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Mondeo MK3 - czy mo¿na zamontowaæ termostat bez grza³ki zamiast termostatu z grza³k±?

    Witam,

    pytanie jak w temacie -Mondeo MK3 - czy mo¿na zamontowaæ termostat bez grza³ki zamiast termostatu z grza³k±?

    Zg³upia³em ju¿ z tym termostatem, jak kupi³em auto to termostat by³ uszkodzony bo ch³odnica i w±¿ po lewej stronie robi³y siê ciep³e wraz z nagrzewaniem auta. Kupi³em wtedy nowy termostat MEYLE (z grza³k± bo mam wtyczkê, wg VIN mam niby bez grza³ki) to przy je¼dzie po mie¶cie wszystko by³o ok, a po wyjechaniu na autostradê temperatura spada³a nawet do 65*C i wskazówka temperatury na blacie spada³a na dó³. Zareklamowa³em go i kupi³em nowy orygina³ forda, przez jaki¶ rok mia³em spokój, pó¼niej zacz±³ wariowaæ - 107*C w te¶cie zegarów, startuje wiatrak a ch³odnica i w±¿ po lewej stronie zimne ... zareklamowa³em go i uznano mi reklamacjê. Kupi³em nastêpnie termostat GATESa i to samo siê dzieje, uzna³em, ¿e mo¿e PCM tak tym steruje i tak ma byæ. Ale teraz na dworze 8*C, stanê w korku w mie¶cie i wiatrak ¶miga. W te¶cie zegarów 107*C wiatrak startuje, zbija do 102*C i wiatrak siê wy³±cza i nastêpnie jeszcze temperatura spada czasami do 95*C, czasami do 98*C. I znowu poma³u ro¶nie i wiatrak, zbicie temperatury i znowu powtórka. A wskazówka równiutko na ¶rodku stoi. Jak wyjadê na autostradê, to widaæ, ¿e ta grza³ka pracuje i dostaje napiêcie bo spada temperatura ze 104*C nawet do 85*C i spokojnie ro¶nie, i za jaki¶ czas znowu spada. Ale niesamowicie irytuje mnie ten czêsto w³±czaj±cy siê wiatrak, nawet jak na dworze zimno. Wychodzi³oby, ¿e termostat siê przycina, a nie chce mi siê wierzyæ, ¿e te termostaty s± takie awaryjne i bêdzie trzeba kupowaæ kolejny. Wymienia³em te¿ pompê wody w zesz³ym roku, czujnik temperatury, oba biegi wentylatora chodz±, wtyczka rezystora jak nowa. No i teraz zastanawiam siê czy nie kupiæ termostatu czysto mechanicznego bez tej grza³ki, czy to bêdzie hulaæ ? kto¶ ju¿ zak³ada³ termostat bez grza³ki w miejsce termostatu z grza³k± ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Przeczytaj swój w³asny post w temacie http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...wne-termostaty post 9.



  4. #3
    Kursant Awatar Tarantino
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dlatego napisa³em, ¿e ju¿ zg³upia³em z w tym temacie z termostatem. Teraz jest zimno i wiatrak startuje, a startuje bo osi±ga te 107*C , wydawa³o mi siê, ¿e mo¿e PCM tak steruje i tak ma byæ. Ale jak ten wiatrak podczas jazdy po mie¶cie startuje jak stojê w korku albo na ¶wiat³ach przy temperaturze 6-10*C na dworze i to co jaki¶ czas to mo¿e byæ co¶ nie tak.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy obecnych temperaturach silnik nie powinien siê tak nagrzewaæ, mo¿e termostat Ci siê za pó¼no otwiera, a mo¿e ch³odnica zakamieniona, albo pompka wody dogorywa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Do auta bez wtyczki musi byæ bez grza³ki. Do auta z wtyczk± mo¿e byæ bez grza³ki ale bêdzie check. Termostat z grza³k± otwiera siê pod wp³ywem grza³ki a nie temperatury p³ynu. Ten bez grza³ki dzia³a tylko na podstawie p³ynu.

  7. #6
    Kursant Awatar Tarantino
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Znalaz³em taki temat http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...+polepszy%B3em i okazuje siê, ¿e kto¶ zak³ada³ termostat bez grza³ki zamiast tego z grza³k± i to dzia³a i checka nie wywala, jedynie WSD lub forscan poka¿e b³±d nie podpiêtej wtyczki. Zastanawiam siê na takim rozwi±zaniem, bo termostat GATESa bez grza³ki jest za 140pln, a to ju¿ jest ró¿nica. Fajnie by by³o jeszcze to potwierdziæ przez kogo¶ kto za³o¿y³ termostat bez grza³ki zamiast tego z grza³k±. W tym temacie jest go¶æ, ale ostatnie logowanie na forum w zesz³ym roku...

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tarantino Zobacz posta
    W tym temacie jest go¶æ, ale ostatnie logowanie na forum w zesz³ym roku...
    Pchnij mu PW, jak ma powiadomienia ustawione to mo¿e siê lognie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Ten z grza³ka otwiera siê b³yskawicznie z tego co widzê na podstawie mocnego i szybkiego otwarcia przepustnicy. Mamy temperaturê 102, wciskamy mocno gaz i spada nam w kilkana¶cie sekund do oko³o 80. Nie wiem czy bez grza³ki silnik nie bêdzie siê grza³. Bez podpiêcia przewodu kontrolka Check nie ¶wieci.

    Wys³ane z mojego GT-I9300 przy u¿yciu Tapatalka
    pozdrawiam
    Leszek

  10. #9
    Kursant Awatar Tarantino
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Znalaz³em dwóch u¿ytkowników co za³o¿yli termostat bez grza³ki zamiast tego z grza³k± i u nich wszystko ¶miga. Dosta³em linka na taki termostat http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Termo...6110-FORD/2603 Kupi³em, za³o¿y³em i problem z w³±czaj±cym siê co chwila wentylatorem znikn±³ jak rêk± odj±³. Silnik trzyma ³adnie temperaturê w przedziale 97-99*C, w korku i na ¶wiat³ach góra 102-103*C a po ruszeniu elegancko spada do 97*C. Check engine nie ¶wieci na desce. Dziêki za pomoc "enjoypoznan" i "mcmac"

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar draker90
    Imiê
    Janusz
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    1.8 125 LPG STAG goFAST
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125km+LPG STAG 2001 Kombi GHIA
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Piekary ¶l±skie
    Witam. Który termostat polecacie do MK3. Obwód otworów jest identyczny chyba tylko d³ugo¶ci± siê ró¿ni± i cen±. https://ford.sklep.pl/product-pol-17...uratec-HE.html https://ford.sklep.pl/product-pol-16...E-1505640.html
    Mondeo MKIII 1.8Pb 125km+STAG FO FAST 2001rok

  12. #11
    Kursant Awatar Tarantino
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 SCi 130KM
    Od
    22 Jun 2014
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Ja mam za³o¿ony od po³owy pa¼dziernika 2016 ten z pierwszego linka, kod produktu 1476110. Wszystko elegancko ¶miga.

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Na codzieñ: Volvo FH13 480. Na weekend: Mondeo
    Od
    30 Jun 2012
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Czyli do MK3 podchodzi ten z MK4? Jutro jestem umówiony na wymianê termostatu. Tylko nie wiem czy mam z grza³ka czy bez (01.2006r, 2.0PB) i w serwisie bez grza³ki 280 a z grza³ka 600 (ASO Franek Czêstochowa)
    Po przeczytaniu jestem w kropce, jak wyjdzie ze mam z grza³ka to mogê za³o¿yæ ten z 1 linku(MK4 bez grza³ki) i bêdzie ok??

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar draker90
    Imiê
    Janusz
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    1.8 125 LPG STAG goFAST
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125km+LPG STAG 2001 Kombi GHIA
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Piekary ¶l±skie
    ]Wg mnie obojêtnie co masz mo¿esz za³o¿yæ bez grza³ki i zapomnieæ o temacie . Czy za³o¿ysz ten d³u¿szy czy krótszy to chyba bez ró¿nicy. Na allegro masz taki za 110zl albo w Katowicach http://sklep.autofocus.com.pl/m/term...3,4,12272,8391
    Ostatnio edytowane przez draker90 ; 09-07-2017 o 14:01
    Mondeo MKIII 1.8Pb 125km+STAG FO FAST 2001rok

Podobne w±tki

  1. [MkI] czy mo¿na zamontowaæ fotele od mondeo MK3 do mondeo MK1
    By lukas770 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 09:28
  2. [MkIII] Czy mo¿na zamontowaæ komputer pok³adowy?
    By Jorginto in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 09:33
  3. [MkI] [MK2] Obudowa termostatu, termostat, czujnik temperatur
    By Rafaello in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 18:02
  4. Czy mo¿na zamontowaæ komputerek?
    By kongo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-08-2005, 14:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów