+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Myślenice

    Wymiana pokręteł nawiewu mk3

    Witam Szukałem na forum ale nic nie znalazłem więc chciałbym się poradzić. Kupiłem taki zestaw http://allegro.pl/panel-pokretla-naw...425106244.html i teraz pytanie bo pisze tam że wystarczy pociągnąć pokrętło i wymienić na nowe, ale nie dość że ledwo jedno ściągłem to jeszcze tamto nie pasuje :/ wymieniał to ktoś z Was czy poprostu to jest szmelc ?
    z góry dzięki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Myślenice
    Wymieniłem te przełączniki i powiedzcie szczerze co myślicie?

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Moim zdaniem... - kicha.
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    spoko, zdecydowanie zmieniają "stary" wygląd, tylko teraz radio nie pasuje i widzę że też masz zielone paski zajechane, ja tam wstawiłem zielone diody żeby świeciło na zielono, efekt nie jest taki jak chciałem bo to inny odcień i świeci jaśniej niż reszta oświetlenia, szczególnie w miejscach wytarcia farby, zastanawiam się nad wymianą wszystkich żarówek na diody to będzie bardziej jednolicie, ale pokrętła spoko moim zdaniem ładnie odświeżają panel...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 22-10-2016 o 14:04

  6. #5
    Klubowicz Awatar plusek
    Imię
    Tomasz
    Model
    Ford C max
    Silnik
    diesel
    Od
    17 Nov 2010
    Mieszka w
    Międzylesie, Kotlina Kłodzka (DKL)
    Pisałeś, że nie pasuje
    Cytat Zamieszczone przez Markus Zobacz posta
    nie dość że ledwo jedno ściągłem to jeszcze tamto nie pasuje
    czyli "rzeźbić" musiałeś?

  7. #6
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    no właśnie jak z tym pasowaniem, bo przyznam że podoba mi się i fajnie byłoby wiedzieć jak sobie poradziłeś....

  8. #7
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Myślenice
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    spoko, zdecydowanie zmieniają "stary" wygląd, tylko teraz radio nie pasuje i widzę że też masz zielone paski zajechane, ja tam wstawiłem zielone diody żeby świeciło na zielono, efekt nie jest taki jak chciałem bo to inny odcień i świeci jaśniej niż reszta oświetlenia, szczególnie w miejscach wytarcia farby, zastanawiam się nad wymianą wszystkich żarówek na diody to będzie bardziej jednolicie, ale pokrętła spoko moim zdaniem ładnie odświeżają panel...
    Mi też się wydaje że całkiem fajnie to wygląda choć strasznie wkurzają mnie te wytarte paski :/ myślałem o kupnie innego panelu ale to takie kupowanie w ciemno bo każdy panel bez podświetlenia wygląda ok. Wyciągnę go kiedyś i coś wymyślę z diodami się nie bawię bo nie mam pojęcia o tym żadnego :P

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    no właśnie jak z tym pasowaniem, bo przyznam że podoba mi się i fajnie byłoby wiedzieć jak sobie poradziłeś....
    z spasowaniem jest ok tylko nie mogłem wyciągnąć tych pokręteł, dopiero kombinerki przez szmate i mocnoo trzeba pociągnąć żeby wyszły, potem wyciągasz z ori pokrętła taką białą końcówkę która wchodzi w panel i zakładasz do tych z allegro i montujesz nowe na początku w ogóle nie wiedziałem o co chodzi dlatego pytałem tutaj, ale poradziłem sobie i jest to faktycznie bardzo proste

  9. #8
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Markus Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    spoko, zdecydowanie zmieniają "stary" wygląd, tylko teraz radio nie pasuje i widzę że też masz zielone paski zajechane, ja tam wstawiłem zielone diody żeby świeciło na zielono, efekt nie jest taki jak chciałem bo to inny odcień i świeci jaśniej niż reszta oświetlenia, szczególnie w miejscach wytarcia farby, zastanawiam się nad wymianą wszystkich żarówek na diody to będzie bardziej jednolicie, ale pokrętła spoko moim zdaniem ładnie odświeżają panel...
    Mi też się wydaje że całkiem fajnie to wygląda choć strasznie wkurzają mnie te wytarte paski :/ myślałem o kupnie innego panelu ale to takie kupowanie w ciemno bo każdy panel bez podświetlenia wygląda ok. Wyciągnę go kiedyś i coś wymyślę z diodami się nie bawię bo nie mam pojęcia o tym żadnego :P

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    no właśnie jak z tym pasowaniem, bo przyznam że podoba mi się i fajnie byłoby wiedzieć jak sobie poradziłeś....
    z spasowaniem jest ok tylko nie mogłem wyciągnąć tych pokręteł, dopiero kombinerki przez szmate i mocnoo trzeba pociągnąć żeby wyszły, potem wyciągasz z ori pokrętła taką białą końcówkę która wchodzi w panel i zakładasz do tych z allegro i montujesz nowe na początku w ogóle nie wiedziałem o co chodzi dlatego pytałem tutaj, ale poradziłem sobie i jest to faktycznie bardzo proste
    dzięki, chyba się skuszę na wymianę, a z diodami prosta sprawa, kupujesz zamiennik i wkładasz zamiast żarówki w oprawę i masz ledowe podświetlenie, kilka minut zajęcia....

  10. #9
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Markus Zobacz posta
    Wymieniłem te przełączniki i powiedzcie szczerze co myślicie?
    no i zakupiłem, ale nie są takie idealne, wskaźniki na tych pokrętłach są jakby jedną pozycję dalej od fabrycznych, no ale to nie przeszkadza, ale powiedz mi bo nie mogę założyć środkowego pokrętła, nie trzyma po prostu i jest luźne, oryginalne wkładam jest ok, zamiennik nie chce złapać, miałeś tak cy coś zepsułem???

  11. #10
    Pieszy
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Myślenice
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Markus Zobacz posta
    Wymieniłem te przełączniki i powiedzcie szczerze co myślicie?
    no i zakupiłem, ale nie są takie idealne, wskaźniki na tych pokrętłach są jakby jedną pozycję dalej od fabrycznych, no ale to nie przeszkadza, ale powiedz mi bo nie mogę założyć środkowego pokrętła, nie trzyma po prostu i jest luźne, oryginalne wkładam jest ok, zamiennik nie chce złapać, miałeś tak cy coś zepsułem???
    Sorki faktycznie nie napisałem że to jedno pokrętło jest przestawione o jeden :/ ale w tym środkowym wystarczy nie wkładać tą białą końcówkę do końca w pokrętle tylko tak pond połowę iwtedy łapie idealnie pokaż fotki?

  12. #11
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jutro jak skończę to zrobię foto, no i sprawdzę jak to jest z tym założeniem do połowy, ale ono wogóle nie trzyma tylko lata luźno, najwyżej jakimś magicznym klejem złapie i tyle.

    ---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

    a jednak postanowiłem sprawdzić jeszcze dziś, niby trzyma ale jakoś słabo, jutro jednak złapię to kropelką...niestety nie bardzo wiem jak dodać zdjęcia

    i kolejne podejście do zdjęć

    tylko nie wiem czemu mi je na bok przełożyło
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 02-11-2016 o 21:40

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    Ford Mondeo III 1,8 (125KM)
    Od
    10 Jul 2008
    Mieszka w
    Przemyśl
    Dzień doby. Panowie może filmiki lub zdjęcia z wymiany na pewno będą pomocne. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkII] demontaż panelu pokręteł nawiewu
    By BS in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 14:48
  2. [MkII] Końcówki do pokręteł od nawiewu
    By elninho86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 21:58
  3. [MkII] podswietlenie pokręteł od nawiewu
    By Ufo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 11:33
  4. [MkI] Podświetlenie pokręteł nawiewu
    By Edek1977 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 07:10
  5. Podświetlenie pokręteł nawiewu
    By jacus40 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2005, 21:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów