+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź

    Zawór EGR - rozebrany - dla ciekawskich

    Witam,

    postanowiłem rozbebeszyć 1szt EGR z mondeo 2.2 tdci 2006 (elektryczny, bez FAP).
    Jako, że "elektronika", będąca w rzeczywistości tylko potencjometrem suwakowym, jest nierozbieralna, to EGR po tym zabiegu jest już do wyrzucenia.

    Niestety nie wiem, dlaczego to ustrojstwo szwankowało, bo w środku, pomimo wrażenia wilgoci, suwaczek i jego ścieżki wydawały się w idealnym stanie, smar nadal tam był.

    A oto pacjent (zdemontowana plastikowa obudowa i odseparowany wierzch z gniazdem, od wewnątrz).













    temporary image hosting

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy Awatar Lancista
    Imię
    Piotrek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ciągle go mam
    Od
    15 Jan 2010
    Mieszka w
    -U-R-S-U-S-

    Zawór EGR - rozebrany - dla ciekawskich

    A silnik tego EGR'a jest dobry? Bo u mnie to chyba on miał luz na łożyskowaniu. Tę płytkę jakbyś chciał go robić można kupić. Zaślep i odłącz go jak nie będzie silnik w trybie awaryjnym i ciesz się jazdą z check' iem na pulpicie 😀 Ja tak latam trzeci rok.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Lancista ; 16-10-2016 o 20:43
    BYŁA Lancia Thema 3.0 V6
    MDO 06r. 2,2


    Na drodze pełno jest szaleńców ! Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... Czasem naprawdę trudno ich wyprzedzić !

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Silnik działa bez zarzutu, tylko jeden bolec był odłamany, po wymianie bolca nadal się zawieszał co powodowało sprężynkę w losowych momentach.
    Mam zamontowany drugi, podobna sytuacja, jest zaślepiony, podłączony, nie ma checka i śmiga aż miło już prawie 2 lata tak.
    Ostatnio edytowane przez MayheM ; 16-10-2016 o 23:16

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dokładnie ten sam problem występuje u mnie, rozebrałem EGR i oczom ukazał się brak bolca. Jutro będę z tym walczył, żeby dosztukować na wzór oryginału.
    Jakiej zaślepki stosujesz, by odseparować spaliny powrotne? Blaca posiada w sobie otwory? Jeśli tak, to jakiej wielkości?
    Czy po zabiegu zaślepienia nadal otrzymujesz sprężynkę w losowych momentach?

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Zaślepka jest pełna. Zero dziurek. EGR podłączony, najlepiej, żeby był sprawny, bo jeśli będzie dawał błędne odczyty (zacinał się), to może nadal powodować błędy.
    Od kiedy mam zaślepiony sprawny mechanicznie EGR, żadnej sprężynki nie ma i samochód świetnie jeździ.
    Niestety odczyty z potencjometru są nieprawidłowe, co powoduje nierówną pracę silnika na wolnych obrotach (przez jakiś 1 km po odpaleniu auta).
    Ale na dniach jadę robić chipa wraz z wywaleniem z systemu EGR całkowicie (pozostanie zaślepiony).

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jeśli wywalisz go z systemu, to daj znać, jak cały proces wyglądał, oraz ile to kosztowało.
    Coraz bardziej zastanaiwam sie nad tym zabiegiem, poniważ mój jest jednak niesprawny i wywala checka+sprężyna

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Marko03 Zobacz posta
    Jeśli wywalisz go z systemu, to daj znać, jak cały proces wyglądał, oraz ile to kosztowało.
    Coraz bardziej zastanaiwam sie nad tym zabiegiem, poniważ mój jest jednak niesprawny i wywala checka+sprężyna
    O cenę się dowiadywałem. Samo usunięcie EGR z softu to koszt rzędu 400zł. W pakiecie z Chipem to ~1000zł. Jak ogarnę temat to dam znać czy przyniosło oczekiwany efekt.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Trochę czasu minęło, ale dłuższy czas jeździłem z powodzeniem na zaślepionym EGR + emulator. W międzyczasie też regenerowałem cały układ wtryskowy. Aktualnie jestem po chipie i wywalaniu EGR z softu, cała operacja ok. 1000zł, i wszystko działa jak trzeba, samochód nie kopci, chyba, że mu depnę ostro, to puszcza trochę dymka, ale mam także zamontowany decat zamiast katalizatora.

  10. #9
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    @MayheM a możesz wrzucićfotki ponownie? Mi się nie wyświetlają.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Fotki się wykasowały chyba, wrzucę ponownie jak dostanę się do kompa.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 09:03
  2. [Duratec] [mkIII] cały silnik rozebrany, przed czym mnie ostrzegacie ?? na co zwrócić uwagę?
    By WilanDer in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 19:37
  3. [Duratec] Zawór EGR
    By boro1990 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 18:40
  4. [All] Coś dla ciekawskich
    By angelos in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 11:50
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-10-2005, 03:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów