+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów

    Szarpanie, sprężynka, temat rzeka. Czyszczenie EGRa. Zdjęcia

    Witam, posiadam Mondeo mk3 2.2 TDCI bez DPFa. Znany temat dla posiadaczy tych fordzików, czyli losowe wywalanie sprężynki, wejście w tryba awaryjny, lub jak nadal daję w palnik, to całkowite odłączenie "silnika". Oczywiście występuje szarpanie charakterystyczne dla uszkodzonego EGRa.
    Wpadłem z wizytą do mechanika, stara śpiewka: Panie, pompa, wtryski do regeneracji, oraz czyszczenie całego układu paliwa wraz z wymianą filtra paliwa... Cena 6 tyś...
    Troszku nei pokrywało mi się z informacjami, które zasięgnąłem w internecie, a dokładnie, samochód po 2 lificie PODOBNO ma poprawioną pompę oraz delikatnie przemodelowane wtryski.
    Dlatego też jak szybko wjechałem, tak również szybko wyjechałem od typa.
    Na własną rękę wyczyściłem EGR bez dokładnej ingerencji w środek, dodatkowo maź usunąłem z kolektora dolotowego. Bez różnicy
    Wpadłem do innego magika, który również przygotował znaną śpiewkę o regeneracji... Lecz zatrzymał mnie na dłużej, bo wpiął mnie pod komputer DELPHI, gdzie miałem pogląd na wszystkie parametry samochodu.
    Po próbie wyczyszczenia błędów, na polu bitwy pozostają dzielne dwa:
    P0403 - czujnik recyrkulacji spalin obwód A
    P0409 - regulacja w układzie recyrkulacji spalin- usterka w obwodzie.
    Próba przelewowa wypadła tak, że wtrysk 1. 2. 4. miały max około 0,17 mg/suw, natomiast trzeci wtrysk wykazywał około 0,34 mg/suw. Co potiwerdziło się z moimi mega prowizorycznymi badaniami(szmaty wokół wtrysków, odłączenie przewodów przelewowych i obserwacja, która najbardziej mokra). Sama pompa WC ładuje dobre ciśnienie.
    Według mechaniora, nie ma do czego przyczepić się.

    Zainspirowany tym wykręciłem EGR i rozebrałem go. Pierwsze wieści, to nie do końca zakmnięty zawór, oraz brak jednego z bolca na kole zębatym.
    Jutro przy lepszym świetle postaram się nawiercić, wybić, cokolwiek zrobić, by usunąć resztki bolca. Potem dosztukować coś na wzór oryginału. Wyczyścić i złożyć.

    W związku z czym, mam do Was pytanie, w jakiej pozycji pozycji powinien być zawór, gdy ten nie działa.
    Oraz, w jakiej pozycji powinien znajdować sie zabierak tych bolców, a dokładnie element, który zespolony jest ze sprężyną/ taśma porusząjącą zawór.





    Dodam, że sprawdziłem czujnik przepływu powietrza zaraz po filtrze. Ten jak nowy. Wszystkie 4 filtry(powietrza, paliwa, oleju i kabinowy) nowe- MANN.

    Proszę o dyskusję. Chcę pobudzić modziaka do normalnego życia.
    Jeśli ktoś posiada informacje dot. jak mogę sprawdzić na twardo, czy sam potencjometr otwiera się i zamyka, będę bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Marko03 ; 21-10-2016 o 23:45

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA srebrna strzała
    Od
    02 Mar 2014
    Mieszka w
    Złotów
    Witam kolego.
    Kilka dni temu rozbierałem swój EGR. Ten Twój sterownik to strasznie zawalony jakimś syfem ,czy te krople wewnątrz to woda?
    Bo jeśli tak to sam sterownik jest nieszczelny. Niestety nie zrobiłem zdjęć . Zawór wysuwa się tylko tyle na ile rozwija się sprężyna,oczywiście musi zamknąć przelot ale nie musi być całkowicie wysunięty - ostatnie zdjęcie . Chodziarz wydaje mi się że mój był trochę wyżej wysunięty niż Twój. Ta pozycja to pozycja spoczynkowa . Jak ostrożnie przekręcisz sprężynę w prawo to zawór się otworzy ,jak puścisz sprężynę to powinien się samoistnie zamknąć całkowicie. I to jest pozycja do złożenia ,u mnie wszystko ustawiło się samo ,poza tym sterownik steruje pracą tego nieszczęścia (czytaj EGR-u) dopiero po odpaleniu silnika.
    Przeczyść styki bo może coś nie łączy.
    Efekt u mnie po wyczyszczeniu -NIE SZARPIE
    Nie pamiętam dokładnie ,ale chyba też mam tylko 1 bolec . Ale nie gwarantuję.
    Ostatnio edytowane przez PARATOR ; 23-10-2016 o 22:47

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Dzięki za odpowiedź!
    Największą zagwozdkę miałem z bolcem napędzającym zabierak z taśmą. Przeszukałem całe to nieszczęście i nie znalazłem resztki bolca. Stwierdziłem, że tak ma być, że jeden jest od napędzania, a drugi łączy koło zębate z elementem osadzonym na tulei. Co mogłoby mieć jakiś sens. Lecz teraz jestem przekonany w 100%, że tak ma być, dzięki Twojej odpowiedzi

    Wracając do zgromadzonego syfu. Skrupulatnie wyczyściłem w benzynie, cały osad, wodę i utlenioną miedź. Układ elektryczny zabezpieczyłem specjalną substancją, ktora ma przeciwstawiac sie pojawianiu korozji na miedzianych sciezkach. Sam zawór i sprężynę również przeczyściłem z duża dbałościa. Nie mogłem przejść obojętnie koło samej obudowy EGRa, i ona wygląda jak nowa

    Z mazi przeczyściłem kolektor dolotowy, przewód powrotu spalin. Potem zabrałem się za sprawdzenie, czy układ trzyma doładowane ciśnienie od turba. I zdziwko, bo na czujniku doładowania, tuż przed intercoolerem uchodzi powietrze...
    Wydarłem daną rurę, wyjąłem czujnik, usunąłem resztki oringa. Przeczyściłem czujnik z delikatnej warstwy oleju. Złożyłem całość no nowym oringu.
    Podałem przez sprężarkę przed turbem 2bary. I sukces! Układ trzyma powietrze!

    Wszystko zlożyłem do kupy. Odpaliłem. I gitara, mimo wywalenia sprężynki sam motór zdecydowanie lepiej chodzi. Nie puści nawet dymka.

    Problem pojawił się dziś rano. Odpalam, i nagle gaśnie. Za drugim razem to samo. Przy trzeciej próbie odpalił, ale chodził jak sieczkarnia przez parę sekund.
    Oddał z siebie dużego czarnego bąka z wydechu.
    Zrobiłem parę km. Gdy przyszło do ponownego odpalenia, ten kolejny raz pokazuje humorki, nie odpala, aż za 10 razem, gdzie trzymałem go aż zacznie gdakać normalnie. Obyło się bez czarnego dymu.
    Wygląda na to, jakby układ był zapowietrzony, ale kurcze nic nie robiłem przy tym. Filtr paliwa jest nowy.
    Jak opisałem wcześniej, gdy podpiąłem się pod kompa u mechaniora, przelewy na wtryskach były co najmniej BDB. Sama pompa WC utrzymywała normalne ciśnienie.
    Nie wiem, czy to spadek na listwie, czy kodowanie wtrysku wyrzuca :/

    We wtorek jadę ponownie wpiąć się pod kompa. Zobaczymy, jakie błędy tym razem wyskoczyły
    Zakupiłem takie cudo http://allegro.pl/stn1170-elm327-v3-...000063562.html , zobaczymy, czy dogada się z moim mundkiem.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Marko03 ; 24-10-2016 o 00:24

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 150KM
    Od
    04 Apr 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Witam ponownie,
    problemy z odpaleniem byly spowodowane jednak nieszczelnością przewodu filtr-pompa. Ssał lewe powietrze ze złącza do króćca pompy, mimo, że oring jest caly i na swoim miejscu. Dodatkowo założę zawory zwrotne na zasilanie tuż po filtrze i na powroty tuż przed filtrem, bo coś schodzi mi paliwo do pompy.
    Wszystko prawie gites, ale dalej wywala mi błędy z EGRem. Teraz, gdy mam ELMa będę szukał sprawny zawór na szrotach.




    Zauważyłem jedną zależność, sprężynkę wywala mi wraz z błędami o EGRze, lecz w live wartość EVP(polozenie zawóru recyrkulacji spalin) jest różna od zera.
    Gdy zawór normalnie działa, wspomniana wartość rowna jest 0. Jak jest z tym u Was?

    Kolejne pytanie dotyczy odchyleń wtryskiwaczy. Czy jest ono akceptowalne? Dodam, że samochód nie był jeszcze do końca odpowietrzony.


    Pozdrawiam!

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Na cylindrach A i D masz nieprawidłowo. Prawdopodobnie problemem jest cylinder D ten na minusie, cylinder A to próba rekompensaty. Niestety A to nie jest cylinder 1 od rozrządu. Po każdym odpaleniu cylinder A to inny cylinder, zależnie który dostanie na wtryskiwacz jako pierwszy sygnał otwarcia.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

Podobne wątki

  1. [MkIII] Temat rzeka ramka radia
    By Dejwid in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 00:12
  2. [Duratec] Pali olej- temat rzeka ale...
    By szklarska in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:36
  3. [TDCi MKIII] sprężynka miga temat rzeka
    By darrek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 01:07
  4. [TDCi MKIII] temat rzeka-opdalanie
    By wes30 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 00:54
  5. [MkI] Opony letnie - wiem, że temat rzeka ale...
    By sleep in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-04-2006, 09:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów