+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    Zetec-E 1.8 16V
    Od
    27 Oct 2016
    Mieszka w
    Końskie

    1.8 16V 112KM MK1 Kilka problemów i pytań

    Witajcie, jestem tutaj nowy i całkiem niedawno stałem się właścicielem starego Ferdka Mondeo MK1 Kombi 1.8 Zetec z roku 1996.Sama benzyna bez LPG. Historia była taka, że uratowałem go przed szrotem, poprzedni właściciel doszedł do wniosku, albo go sprzeda, albo zaraz przed wyjazdem idzie na żyletki, na szczęście w ostatniej chwili udało mi się go wyrwać za tysiaka i tak służy mi dzielnie 5 miesiąć W związku w tym, chciałbym go troszkę ogarnąć bo nie ukrywam, ma parę problemów i chciałbym zasięgnąć rady u bardziej doświadczonych użytkowników
    1. Mondek szarpie po odpaleniu. Rano odpalam auto, bez najmniejszych problemów za dotknięciem kluczyka, wyjeżdżam z podwórka i przez najbliższe 500 metrów silnik szarpie i nie ma mocy po czym proble ustaje i auto jedzie tak, jak powinno. Wymieniłem przewody zapłonowe i świece ale wciąż to samo. Problem jest taki sam bez względu na temperaturę czy pogodę. Mogę go odpalić rano przy mrozie jak również w samo południe na 40 stopniowym upale i problem zawsze wygląda tak samo, wystarczy, że auto postoi kilka godzin.
    2. Kolejny problem z silnikiem, otóż często bywa tak, że jakoś dziwnie powoli spada z obrotów, od6 tys do ok 3 czy 2.5 tys spada normalnie potem, już sporo wolniej https://www.youtube.com/watch?v=rXva39ktKAA nie raz wygląda to jeszcze wolniej, nie wiem czy tylko mi się wydaję że coś jest nie tak czy też serio coś jest na rzeczy, wolę to jednak skonsultować.
    3. Nie pokazuje temperatury na desce rozdzielczej, pytanie brzmi jak zdemontować komplet zegarów, chciałbym zajrzeć w razie czego do niego a nie mogę znaleźć dobrej instrukcji krok po kroku.
    Dzięki wam z góry za pomoc, mam nadzieję że pomożecie uratować Ferdka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    GHIA Habeta
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Puławy
    Z filmu słyszę i widzę że silnik pracuje prawidłowo, co do szarpania to na początek wymień filtr paliwa i zalej STP do baku

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Michaś_1
    Imię
    Michał
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Hb '99 B/G Ghia Automat
    Od
    08 Aug 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez iceq94 Zobacz posta
    jak zdemontować komplet zegarów
    Hej, żeby zdjąć obudowę to musisz wyjąć zegarek i pod nim jest śrubka, albo dwie już nie pamiętam. Chyba masz jeszcze przed liftem, więc z drugiej strony też podważ delikatnie plastik ten na samym brzegu i tam też znajdziesz śrubkę. Następne jeśli są, to nad zegarami na brzegu.
    "Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą". Marek Aureliusz

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mondeo Mk3 1.8 300 tys. KM kilka problemów
    By maciasss in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 22:50
  2. [MkII] Zestaw problemów i pytań związanych z elektryką
    By majkel33 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 00:42
  3. [mk2] kilka problemów
    By pawellko in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2008, 20:04
  4. [MkIII] Problemów kilka...
    By maniek_ in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 09:37
  5. [MkII] Kilka problemów
    By Salex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 20:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów