+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski

    Czy to już koniec mojego Mondeo?

    Cześć

    Od jakiegoś czasu coś niepokojącego się działo z moim samochodem, od wczoraj w ogóle nie da się nim jeździć, pomóżcie zdiagnozować co jest przyczyną, czekam na wizytę u mechanika, ale tam już pojedzie raczej tylko na lawecie, lub na sznurku.
    Do rzeczy, posiadam Mondeo MK3 z 2003 TDCi 130KM, Kombi, 6 biegów, przebieg 267 tyś. (kupiony z przebiegiem 81 tys). Od pewnego czasu (jakieś 2 m-ce) samochód przy przyśpieszaniu zaczął kopcić czarnym dymem, przy zmianie biegów, z 1 na 2, z 2 na 3, z 3 na 4 czarną chmurę było widać w lusterku, palił zawsze bez problemów. Rano przy odpalaniu również kopcił, ale już nie zawsze czarnym dymem, również jaśniejszym. Czuć było też specyficzny, nieprzyjemny zapach spalin.
    Od niedawna, kiedy zrobiło się już zimno, po odpaleniu rano przez pewien czas, tj. przez przejechanie jakichś kilkuset metrów czasami dostawał "czkawki" przy przyśpieszaniu, jakby coś przerywało, było to przez pierwsze kilka minut, później przez resztę dnia było ok. Słychać było też momentami głośniejszy klekot przy ruszaniu ze skrzyżowania, świateł.

    Wczoraj po tym jak stał prawię dobę chciałem go odpalić, odpalił, ale silnik chodzi jak w starej sieczkarni, gaszenie i odpalanie nic nie daje, ciągle chodzi tak samo. Poniżej zamieszczam film, jak to słychać i jak to wygląda, jak widać wciśnięcie pedału gazu, powoduje jeszcze dziwniejsze dźwięki dopływające z silnika i wysunięcie wskazówki do maksymalnie około 2 tyś obrotów.

    Film z wczoraj: https://youtu.be/xjKcnPNJcKA

    Film sprzed kilku dni, widać jak po postoju po około 24h po odpaleniu kopci na czarno: https://youtu.be/2Pu_-2umm4k

    Wczorajszy wynik z Forscana (program na androida)

    http://pastebin.com/6QYTzrSg
    http://pastebin.com/bVSvwVxV
    http://pastebin.com/f75TZ2rw

    Proszę podpowiedzcie co mogło się stać z moim Mondziakiem?

    Zaznaczam,
    - że nigdy nie czyściłem EGR i tym bardziej nie zaślepiałem,
    - sprężynkę widziałem tylko raz kilka lat temu i to był czujnik położenia wałka rozrządu
    - filtr paliwa i powietrza wymieniany 14 tyś km. temu
    - turbina wymieniana 116 tyś km. temu
    - jedno tankowanie wstecz dolałem STP na czyszczenie wtrysków i Motul (zrobiłem to po raz pierwszy od czasu zakupu)

    Z mechaniki jestem noga, ale informacje chcę jako podpowiedź przekazać mojemu mechanikowi, bo wiele razy już to forum mi pomogło.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Patriotic
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    17 May 2015
    Mieszka w
    Lubin
    To wygląda na awarię wtryskiwaczy. A co do stp, to nie lej tego, bo to zło.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    błąd P1664 co oznacza powietrze w układzie niskiego ciśnienia P1664 FIP (Fuel Injection Pump) malfunction (possible air ingress in low pressure fuel side)
    Ja bym zaczął od sprawdzenia tego. Jest jeszcze jeden problem który może mieć wpływ to za niskie napięcie akumulatora. Sprawdź jakie jest napięcie na wyłączonym kluczyku i jakie jest ładowanie.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  5. #4
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Patriotic Zobacz posta
    To wygląda na awarię wtryskiwaczy. A co do stp, to nie lej tego, bo to zło.
    Czemu STP to zło?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jeszcze jeden drobiazg, problem z napięciem może sugerować po pierwsze problem ze stykami zwłaszcza z masą, jeżeli to posprawdzasz to moze byc padniety akumulator lub alternator. Moze też byc ślizgający się pasek osprzętu, problem z małą dwumasą. Napięcia i prądy są bardzo ważne w tym aucie, jak nie masz tego ogarniętego to mogą dziać się różne dziwne rzeczy. Od tego zacznij.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2003
    Od
    27 Aug 2007
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Dzięki za wskazówki, przekażę mechanikowi. Akumulator mam nowy, Motorcraft kupiony rok temu, z alternatorem może być problem. Rok temu mi padł, nie wiem co dokładnie się z nim stało, ale nie było prądu w całym aukcie, w okolicach swojej miejscowości kupiłem używany drugi alternator, po założeniu okazało się, że coś jest z nim również nie tak, wtedy mechanik z dwóch uszkodzonych mojego i kupionego złożył jeden i tak działa do teraz ... Pamiętam też, po załączeniu klimatyzacji na biegu jałowym od tamtej pory jest lekkie falowanie obrotów, może przy większym poborze prądu alternator nie daje rady?

    Jeśli chodzi natomiast o dwumasę, nigdy go nie wymieniałem, ale "wali od kilku lat" nie mam problemów ze sprzęgłem więc tak jeździłem, a do "walenia" się przyzwyczaiłem.
    Ostatnio edytowane przez juha ; 27-10-2016 o 16:18 Powód: dodanie informacji o dwumasie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez juha Zobacz posta
    Jeśli chodzi natomiast o dwumasę, nigdy go nie wymieniałem, .....
    chodzi o małą dwumasę czyli o koło pasowe na wale korbowym. Tak jak sugeruje kolega: sprawdź jakie jest napięcie ładowania i punkty masy.

  9. #8
    Zielony listek Awatar Patriotic
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    17 May 2015
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez pawzad Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Patriotic Zobacz posta
    To wygląda na awarię wtryskiwaczy. A co do stp, to nie lej tego, bo to zło.
    Czemu STP to zło?
    Szczerze wbrew opinią innych ludzi w sieci mam negatywne zdanie o tym środku. Mianowicie miałem problem z wtryskiwaczem we fiacie z silnikiem jtd, ale mimo wszystko auto jakoś kulalo. Po zalaniu do baku stp wtryskiwacz siadł. Podzespoły wtryskiwacza po prostu się zatarly
    Mechanik który to sprawdzał stwierdził, że to na sto procent wina powyższego preparatu.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    02 May 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Witaj kolego.
    Z mojego doświadczenia mogę podpowiedzieć Ci, żeby Twój mechanior na początku sprawdził kompresję na cylindrach. Potem pompa i wtryski.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów