+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    27 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole

    Wymiana filtru paliwa - wybór

    Witam.
    Planuję przed zimą wymienić filtr paliwa w Fordzie, gdyż mam samochód od marca i może lepiej go zmienić. Pytanie na jaki?
    Rozumiem, że przy Common Rail ważne jest jakość paliwa, więc sam filtr powinien być dobry by zatrzymywać syf w paliwie. Myślę o zakupie jakiegoś markowego do 100zł i mam tutaj dylemat.
    Znalazłem kilka filtrów, w różnych cenach, zależnie od sklepu: Bosch(aparts: 61, ford-esklep: 73, ford.sklep: 77, iparts: 94), delphi (iparts: 88, aparts: 94), filtron (aparts: 75, iparts: 88), valeo (aparts: 95) i Forda (ford-esklep: 99,5, ford.sklep: 102,5) i najlepsze w tym jest że w ford.sklep w opisie filtra Forda pisze, że jest on produkowany przez Bosch, a cena Boscha w tym sklepie jest tańsza o prawie 30zł. Są to te same filtry? I czy różnice w filtrach tej samej marki z róznych sklepów mogą się różnić, skoro ceny się dosyć wachają (głównie filtry Bosch)?
    W skrócie mówiąc jaki filtr wybrać?

    PS. Link do oferty z filtrem Forda, w sklepie ford.sklep: klik!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Osobiście zawsze kupuje BOSCH-a,w autoryzowanym sklepie Forda wKielcach.Tylko,że ja mam TDDi.Na filtrach nie ma co oszczędzać.Warto kupować najlepszej jakości.Podobno BOSCH idzie fabrycznie do auta na linii produkcyjnej.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Ja daję MANNa
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Grzegorz
    Model
    2003 Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 TDCI 130 Kombi 2003
    Od
    14 Jan 2012
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Ja kupuję oryginał Forda i wymieniam co 3 wymianę oleju czyli co ok 45 k/km i jak na razie problemów nie zaobserwowałem więc polecam.

  6. #5
    Kursant Awatar Spaider
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCI
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Ja osobiście sprawdzałem i polecam tylko i wyłącznie BOSCH-a , raczej nie próbuj sam wymienić , zrobiłem to w zeszłym roku (według wszystkich zaleceń i coś poszło nie tak ) , kosztowało mnie to w... kasy. sprzedali mi filt filtrona bo innego nie było w sklepie i po pompie. tak się zakończyła ta historia u mnie. wymieniłem wszystko założyłem BOSCH-a i jest OK

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dżizas
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI ST 155KM
    Od
    26 Sep 2012
    Mieszka w
    Oxford(UK), W-wa
    Nie oszczędzaj na filtrze.
    Załóż coś markowego np.:
    Bosch, Mann, Knecht.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    27 Mar 2016
    Mieszka w
    Opole
    Kupiłem Bosch. Jak Panowie sądzicie. Samemu próbować go zmienić czy oddać w ręce specjalistów?

    Wysłane z Huawei P8

  9. #8
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 》2.2 tdci
    Od
    17 Jan 2014
    Mieszka w
    TG
    nie zakładał bym boscha
    ostatnio coś im nie wychodzi :/

    a wymienił bym sam.
    Ostatnio edytowane przez mateusz.m ; 11-11-2016 o 00:20
    TDCi
    Trzeba Dużo Cierpliwości

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Kluzak Zobacz posta
    Kupiłem Bosch. Jak Panowie sądzicie. Samemu próbować go zmienić czy oddać w ręce specjalistów?

    Wysłane z Huawei P8
    Jak nie wiesz jak się do tego zabrać,to jedz do specjalisty.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kluzak Zobacz posta
    Samemu próbować go zmienić czy oddać w ręce specjalistów?
    "specjaliści" też nie zawsze dobrze robią wymianę. często nie napełniają filtra ropą i używają plaka co jest zabójstwem dla wtryskiwaczy gdy pracują na sucho zanim dostaną paliwo.
    najgorsze przy wymianie filtra jest odpięcie przewodów z filtra tak żeby ich nie uszkodzić (co nie znaczy, że jest trudne) reszta to już detal
    trzeba też czymś zabezpieczyć alternator żeby go nie zalać ropą przy napełnianiu filtra (jest pod filtrem) albo obłożyć filtr szmatami tak żeby chłonęły nadmiar wylewającej się ropy
    napełniasz dużą strzykawką tak żeby paliwo lekko przelało się na wszystkich krućcach filtra
    jak już założysz przewody po napełnieniu filtra to czyścisz filtr do sucha, usuwasz zabezpieczenie na alternatorze, uruchamiasz silnik i od razu wkręcasz go na 2000-3000 obrotów i trzymasz tak obroty 20-30 sekund potem zostawiasz na wolnych obrotach do sprawdzenia na 2-3 minuty i gotowe
    zanim jednak zabierzesz się za wymianę filtra to postaraj się żeby silnik był rozgrzany bo wtedy jest mniejsze zapotrzebowanie na paliwo i turbina szybciej dostaje smarowanie jak olej silnikowy jest rozgrzany
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-11-2016 o 11:37

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    Panowie, a proszę powiedzieć, dlaczego polecacie filtry dobrych drogich marek, a nie polecacie np. filtrona?
    Filtron też jest dobrym markowym produktem.
    Tak więc proszę o opinię uzasadnione, jeśli jesteście tak mądrzy jak w wypowiedziach typu - załóż BOSCH a będziesz zadowolony itd.
    Napiszcie w takim układzie dlaczego KNECHT, MANN, BOSCH itd. Z chęcią poznam konstruktywne opinie i mam nadzieje, że będą uzasadnione.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    Filtron też jest dobrym markowym produktem
    nie aż tak markowym przynajmniej jeśli chodzi o mk3 tdci. oryginał albo bosch bo to się najlepiej sprawdzało w użytkowaniu przez wiele lat na forum (statystyki). częściej były problemy z tańszymi filtrami (m.in. z filtronem) więc po co sobie robić dodatkowy kłopot za niewiele mniejsze pieniądze. w mk3 tdci pompa wtryskowa zasysa paliwo bez pomocy pompki elektrycznej (bo takowej nie posiada) więc jakość filtra ma ogromne znaczenie żeby nie było dodatkowych utrudnień na drodze paliwa ze zbiornika do pompy wtryskowej na silniku. oraz nie sądzę aby filtron coś zmienił w trakcie produkcji zwłaszcza ostatnio bo mondeo mk3 jest raczej zawężającym się rynkiem dla filtrona i nie opłaca się niczego zmieniać żeby poprawiać jakość filtra bo to są dodatkowe koszty. poza tym różnica w cenie Filtrona nie jest aż tak znaczna bo w IC wychodzi 10 zł taniej niż bosch czy purflux
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 19-04-2017 o 00:47

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    wszystko rozumiem, tylko na czym polegała gorsza jakość filtrona?
    - zapychał się przed "czasem"?
    - przerdzewiał?
    - nie trzymał szczelności?
    - ulegał zniszczeniu wkład filtrujący?
    - a może jakieś inne usterki?

  15. #14
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    wszystko rozumiem, tylko na czym polegała gorsza jakość filtrona?
    - zapychał się przed "czasem"?
    - przerdzewiał?
    - nie trzymał szczelności?
    - ulegał zniszczeniu wkład filtrujący?
    - a może jakieś inne usterki?
    Filtr filtrowi nie równy. Niestety ciężko znaleźć coś więcej o budowie i skuteczności filtrów paliwa/oleju/powietrza. Dostępne rankingi obejmują raczej zakres popularności a nie skuteczności.
    Jednak ktoś kiedyś się pokusił o sprawdzenie zawartości filtrów oleju i porównaniu budowy. O wynikach tej operacji można poczytać tu --> http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/tes...-filtrze/09gqv

    Wystarczy wyciągnąć odpowiednie wnioski i przełożyć je na inne rodzaje filtrów. Polityka firm się nie zmienia w zależności od rodzaju filtra.
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    na czym polegała gorsza jakość filtrona?
    na bazie forum w skrócie to:
    częste kłopoty z układem paliwowym znikały po wymianie czyli środek źle filtruje paliwo.
    złe dopasowanie do uchwytu filtra (luz) i możliwy hałas po wymianie na oryginał spasowanie ok czyli nie była to wina uchwytu
    widoczne różnice w dokładności wykonania obudowy filtra a co za tym idzie możliwe zasysanie powietrza na króćcach złączy filtra

    filtron to loteria ale co kto lubi, piszemy tu bez sensu o byle filtrze (filtron). no niestety nie o byle filtrze bo filtr paliwa jest NAJWAŻNIEJSZY ze wszystkich, które musisz wymieniać w aucie z tym silnikiem. jeśli będziesz miał kłopot z filtrem to jest prosta droga do zatarcia (przytarcia, pogorszenia kondycji, skrócenia żywota) układu wtryskowego np. z powodu zapowietrzania się układu paliwowego bo jeśli masz powietrze w układzie to są przerwy w "smarowaniu" paliwem wtryskiwaczy i pompy WC a to jest zabójcze dla ich kondycji i kosztowne w późniejszych naprawach. oszczędzać można na każdym filtrze poza tym jednym jeśli masz sentyment do swojego auta i chcesz jak najdłużej jeździć bezproblemowo a przynajmniej mieć pewność, że filtr paliwa nie jest przyczyną twoich kłopotów.

    dodatkowo jeszcze ważna jest procedura wymiany tego filtra samemu lub przez warsztat. z bardzo daleka należy omijać warsztaty które po wymianie filtra odpalają na "plaka". jest procedura wymiany tego filtra opisana na forum i warto się jej nauczyć i wymieniać samemu. bo zaufanie do warsztatów to wiemy jak wygląda. mówią co mówią a i tak robią po swojemu. po wymianie filtra (koniecznie trzeba nowy zalać paliwem) auto bez żadnej pomocy powinno odpalić za pierwszym razem (jedyne co musimy zrobić to wkręcić od razu silnik na 2500 obrotów i trzymać tak przez 30 sekund żeby resztki powietrza się wydostały z układu). kręcenie wielokrotnie rozrusznikiem to w prostej drodze zapowietrzenie układu i przytarcie jego elementów czyli znowu idziemy w stronę remontu układu wtryskowego. bo układ wtryskowy pracujący pod tak dużym (200-1600 barów) ciśnieniem jest smarowany tylko i wyłącznie paliwem. jeśli po wymianie filtra (pomimo że był napełniony) auto zgaśnie to niestety ponownie go napełniamy paliwem i od nowa cała procedura odpalania - nigdy na sucho

    druga sprawa to kiedy zmieniać filtr paliwa. osobiście zawsze zmieniam przed zimą jeśli robię to raz w roku żeby przy pierwszych mrozach wyeliminować tą przyczynę jeśli auto np. nie odpala przy ujemnych temperaturach

    nie do końca rozumiem całe twoje zainteresowanie Filtronem bo nawet promując produkty polskie to niestety filtron to już nie jest polska firma (była amerykańska Affinia teraz jest MANN+HUMMEL), cena też w tym wypadku nie przeważa na korzyść filtrona
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 19-04-2017 o 14:26

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    Mimo wszystko zakupuje komplet filtrów filtrona.
    Wasze komentarze mnie nie za bardzo przekonują.
    Bardzo silnie pamietam u mnie zdarzenie raz zapchanego filtra paliwa Filtron.
    To że się zapchal to nie sam z siebie tylko musiał cos wyłapać skoro stracił swoją zdolność filtracyjną i przepustowość. To on zatrzymał silnik i nie pozwolił aby zanieczyszczenia przedostaly sie do układu paliwowego.
    Co do gazety to średnio przyjmuje argumenty choćbym chciał. Kiedyś i ja pomagalem pisać artykuł w gazecie to magia słowa.

  18. #17
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    Mimo wszystko zakupuje komplet filtrów filtrona.
    Wasze komentarze mnie nie za bardzo przekonują.
    Bardzo silnie pamietam u mnie zdarzenie raz zapchanego filtra paliwa Filtron.
    To że się zapchal to nie sam z siebie tylko musiał cos wyłapać skoro stracił swoją zdolność filtracyjną i przepustowość. To on zatrzymał silnik i nie pozwolił aby zanieczyszczenia przedostaly sie do układu paliwowego.
    Co do gazety to średnio przyjmuje argumenty choćbym chciał. Kiedyś i ja pomagalem pisać artykuł w gazecie to magia słowa.
    Daleki jestem od przekonywania kogokolwiek do którejkolwiek marki. Zrobisz po swojemu. Zastanawia mnie tylko jedno. W jakim celu poruszyłeś temat skoro z góry wiedziałeś, że żadne argumenty do Ciebie nie przemawiają.
    Rozumiem, że "Fitron" wyłapał syf z paliwa, ale pytanie ile przepuścił ? Tego nie wiesz. Również ja tego nie wiem, ponieważ nie ma materiałów, które by potwierdzały skuteczność poszczególnych marek (tzw badań laboratoryjnych). Można jedynie kierować się zdrowym rozsądkiem, znajomością praw rządzących kapitalizmem (tj. maksymalizacją zysków), doświadczeniem innych i swoim itp. itd. Jednak z jakiegoś powodu FORD nie stosuje w trakcie produkcji filtrów marki "Filtron". Wydaje mi się, że producentowi samochodów zależy, by ich wyrób raczej się nie psuł w trakcie obowiązywania gwarancji
    Z wcześniejszych Twoich wypowiedzi wywnioskować można, że filtr kończy się na obudowie ... kto bogatemu zabroni Zgodnie z Twoją filozofią jeżeli ktoś przyniesie Ci małą pizzę w pudełku po dużej i każe zapłacić za dużą to dla Ciebie jest wszystko w porządku ?

    Prosta zależność. Jako producent jestem w jakiś sposób ograniczony ceną za swój wyrób przez konkurencję. Chcąc zmaksymalizować zysk (nikt nie produkuje filtrów charytatywnie) szukam oszczędności. Gdzie je mogę znaleźć ? Pracownik - ale tu też nie ma wielkiego pola manewru (no może Chiny). Rozwiązania (Patent) - a tu i owszem. Można zastosować prostszą konstrukcję itp. Materiały - i tu dochodzimy do setna. Nim lepszy materiał filtra tj. wyłapujący mniejsze cząstki syfu (inaczej bardziej skuteczny) tym mniejszy przepływ paliwa przez każdy mm2 (kwadratowy) By zapewnić przepływ na wymaganym poziomie należy zwiększyć powierzchnię skuteczną filtra. Tu niestety mamy ograniczone pole manewru przez wymiary całego urządzenia. W takim razie by zwiększyć powierzchnię skuteczną należy zastosować bardziej skomplikowaną budowę, która jest droższa w produkcji ponieważ nie wystarczy prosta harmonijka w puszcze. Wniosek ? Każdy z nas ma chyba rozum i potrafi wnioskować Są rzeczy, na których po prostu nie opłaca się oszczędzać.
    Ostatnio edytowane przez Thorumbus ; 19-04-2017 o 17:31 Powód: Korekta pisowni i drobna zmiana treści
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Dobra panowie moze powiecie jak rozpoznac ze pompa zaciąga powietrze??

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    Ok. To jeśli jest ktos chętny do eksperymentów to spróbujmy.
    Jutro dzwonie do filtrona i zapytam o przebadanie filtrów mojego który założę i drugiego markowego ktoregos z was. Zamierzam założyć filtr na rok i przejechać około 12-15tys. Km
    czy taki układ jak wypali wchodzi w grę?

  21. #20
    Kursant Awatar Thorumbus
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2007
    Od
    19 Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    Dobra panowie moze powiecie jak rozpoznac ze pompa zaciąga powietrze??
    Niestety nie pomogę. Nie przechodziłem przez taki temat.
    Proponuję jednak założyć temat związany z Twoim problemem by szersza grupa ludzi mogła do niego zerknąć. Może ktoś pomoże.

    ---------- Post added at 23:40 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    Ok. To jeśli jest ktos chętny do eksperymentów to spróbujmy.
    Jutro dzwonie do filtrona i zapytam o przebadanie filtrów mojego który założę i drugiego markowego ktoregos z was. Zamierzam założyć filtr na rok i przejechać około 12-15tys. Km
    czy taki układ jak wypali wchodzi w grę?
    Myślę, że każde dane w tym zakresie będą wyjątkowo pomocne. Niestety propozycja, którą złożyłeś z góry skazana jest na porażkę. Proponujesz badanie filtrów, które pracowały w różnych warunkach (różne paliwo z różnym stopniem zanieczyszczenia, różne samochody i również układy w różnym stopniu zanieczyszczone). Ponadto wynik, który chcemy sprawdzić wyleci poprzez rurę wydechową.

    By mówić o porównaniu skuteczności należy na samym początku ustalić pewne warunki. Porównuje się nie ilość syfu, którą filtr wyłapał tylko ilość syfu, którą filtr przepuścił (oba zasilane tym samym paliwem w identycznej objętości). Do tego należałoby zmierzyć maksymalną przepustowość filtrów i jej zmiany w czasie trwania testu.
    Moje drogowe szczały
    Mondeo MKI 1.8 B+G 1996r. --> Mondeo MKII 1.8TD 2000r. --> Mondeo MKIII 2.2TDCI 2007r. --> Mondeo MK5 2.0 TDCI 2015r.

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Odpowietrzanie po wymianie filtru paliwa :/
    By GANTU in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 12:53
  2. [MkI] Wymiana filtru paliwa Mondeo mk1
    By Iceman_ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 18:41
  3. [TDCi MKIII] Sprężynka, wymiana filtru paliwa pomogła ale nie na długo?
    By kawez in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 00:37
  4. [MkIII] Wymiana oleju w siniku, filtru powietrza i filtru ole
    By parkermarcin in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 11:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów