+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański

    chyba uszczelka ale może nie

    coś cię dzieje z moim autkiem ale po kolei
    musiałem dolać płynu chłodzącego po około 2 tygodniach od sprawdzenia około 1 litra
    wczoraj dolałem płyn a dzisiaj chciałem zobaczyć co jeszcze słychać pod maską
    po przejechaniu około 7 km zgaszeniu na 5 minut i ponownym odpaleniu i przejechaniu znowu 7 km
    wąż do chłodnicy górny gorący i twardszy niż na otwartym korku
    dolny wąż miękki zimny i miękki
    w zbiorniku stan płynu na nieco więcej niż max po odkręceniu korka żadnych bąbli i żadnego zapachu spalin
    po zakręceniu i ponownym odpaleniu na wolnych obrotach żadnych objawów w zbiorniczku po przegazowaniu z dolnego przewodu widoczne w zbiorniku bąble
    jakie są jeszcze obserwacje
    auto dymi ale nie czuć zapachu płynu tylko typowy zapach spalin i po przegazowaniu z rury leci woda
    na wolnych obrotach pracuje stabilnie żadnego niedomagania czy pracy na trzech cylindrach po prostu nic
    stan oleju jest ok nie przybywa ,nie ma żadnego śladu płynu czy wodny na bagnecie pod korkiem nie ma smaru jest czysty
    w płynie nie ma śladu oleju ani zapachu spalin
    po nocy odpala od jednego "kopa"

    na postoju słabo grzeje dopiero na wyższych obrotach ( 1200 - 1500 ) grzeje bardzo dobrze podczas jazy ogrzewanie jest bardzo dobre
    nie wiem co jeszcze dopisać
    pod autem śladów płynu nie zaobserwowałem pod pracą stawiam specjalnie na kostce ale nic nie widać
    może macie jeszcze jakieś sugestie co sprawdzić lub jak zdiagnozować
    nie mam jak zrobić test zegarów (temperatury ) nie działa mi przycisk od kasowania kilometrów
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Kombi pb/lpg stag4+ hana rc01
    Od
    16 Oct 2013
    Mieszka w
    warszawa
    a nie masz przypadkiem walniętego termostatu i z okazji że mogł być walnięty termostatu walneła ci uszczelka??


    Ja bym zaczą od sprawdzenia uszczelki testerem tego typu: http://allegro.pl/tester-szczelnosci...,1&bi_c=194788

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    wentylator latem się włączał a czytając o wskazówce to doszedłem do wniosku że nie jest ona szczególnie pożyteczna
    na razie zobaczę jak to się będzie sprawowało dalej i będę obserwował
    jutro mam troszkę dalsza przebieżkę około 30 kilometrów to zobaczę co będzie dalej

    poprzednie mondeo mkII 1,8 16v zetek to był bezobsługowy a tutaj widzę że trzeba patrzeć na szystko

    zakupię ten tester albo zobaczę czy mój mechanik ma jakiś
    do świąt i tak nie dam rady tego zrobić
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  5. #4
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    obejrzyj dobrze termostat i ogólnie wszystkie miejsca gdzie łączą się węże "wodne" może gdzieś masz nieszczelność a płyn chłodniczy zostawia widoczne ślady, sam termostat też może być uwalony i zbyt późno puszczać, co do "dymienia" i cieknącej wody z wydechu to raczej bym się nie martwił bo teraz raczej jest spora wilgoć w powietrzu i jak nie robisz dłuższych odcinków to po prostu gdzieś ta woda z powietrza zostaje,z tym ogrzewaniem to mam podobnie, na wolnych obrotach grzeje trochę słabiej ale podczas jazdy jest normalnie, zastanawiałem się nawet czy to może pompa wody, ale jakoś nie widzę żeby były jakieś inne problemy więc na siłę nie będę wymieniał no i parownik zapewne też obniża temperaturę cieczy bo gaz przy rozprężaniu ma niższą temperaturę, pamiętam jak kiedyś w golfie 2 parownik mi zamarzł latem bo gdzieś wodę z układu wciągnęło...na Twoim miejscu poobserwował bym jakiś czas...a co do wentylatora to po wymianie termostatu mi teraz też się załącza, ale ja jadę przez miasto 30 km to silnik mam porządnie nagrzany i właściwie tak w połowie drogi jak stanę na światłach to po chwili się załącza a jak ruszam to po chwili się wyłącza, trzyma cały czas stałą temperaturę...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 29-10-2016 o 23:20

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    moje jazdy to około 7 km przerwa krótsza lub większa i znowu około 7 km
    naprawdę muszę się najeździć żeby trzasnąć 20 km za jednym zamachem bez przestoju do tego nawet nie wiem czy bym go usłyszał po zatrzymaniu w zamkniętym aucie
    ze się załączał to wiem tylko po tym jak rodzinka wychodziła z auta i otwierała drzwi
    w stary mkII specjalnie wypinałem wtyczkę aby sprawdzić czy działa tutaj nie sprawdzałem
    najbardziej mnie zastanawia te bąble
    nie wiem czy to normalne że płyn rośnie ale porównuję to zamkniętego układu co w domu
    woda w układzie rośnie po włączeniu pompy a po nagrzaniu z włączoną pompą to rośnie też ciśnienie ale tak jak piszę jest to układ zamknięty co w domu dla porównania bez włączonej pompy układ ma 0,8 bar po włączeniu 1 bar po zagrzaniu do 60 stopni 1,1 bar i im więcej tym bardziej rośnie
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  7. #6
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    no jeżeli termostat nie otworzy dużego obiegu a temperatura rośnie to płynu "przybędzie" a pewnie patrzyłeś przy otwartym zbiorniczku...ja u siebie słyszę wentyla, może mam gdzieś uszkodzone wygłuszenie albo coś...

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    ja już pomału głupieję z tym termostatem , temperaturą , wskaźnikiem temperatury ( który mnie najbardziej zadziwia swoją niedoskonałością )

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

    ja już pomału głupieję z tym termostatem , temperaturą , wskaźnikiem temperatury ( który mnie najbardziej zadziwia swoją niedoskonałością )
    i jeszcze coś -nie widziałem żeby wokół zbiornika było coś nachlapane
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Sprawdź też miejsca podłączenia wężów doprowadzających płyn do reduktora i przy samym reduktorze , jak słabe węże i opaski to często potrafi pomału wyciekać, że pod autem nic nie widać.

  10. #9
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez blady1 Zobacz posta
    ja już pomału głupieję z tym termostatem , temperaturą , wskaźnikiem temperatury ( który mnie najbardziej zadziwia swoją niedoskonałością )

    ---------- Post added at 10:32 ---------- Previous post was at 10:30 ----------

    ja już pomału głupieję z tym termostatem , temperaturą , wskaźnikiem temperatury ( który mnie najbardziej zadziwia swoją niedoskonałością )
    i jeszcze coś -nie widziałem żeby wokół zbiornika było coś nachlapane
    no wskazówka w liczniku to jakaś porażka, co do termostatu to ja kupiłem auto na wiosnę, a dopiero późną jesienią odkryłem że termostat nie działa, po wyciągnięciu okazało się że wyrwał się z trzymających go łapek i był cały czas częściowo otwarty, jak nie widzisz żadnych wycieków to dolej jakiegoś barwika i będziesz widział...obejrzyj też chłodnicę, kiedyś mi przepuszczała w escorcie ale tak magicznie że dopiero jak była ciepła to się rozszczelniała a ciecz odparowywała zanim zdążyła skapnąć, dopiero ziomek mi to wylukał po dodaniu właśnie czegoś do płynu i zaczeły się robić takie kryształki w miejscu wycieku...a w golfie tak jak pisałem wcześniej jednego razu wciągnęło nie wiadomo gdzie cały płyn z układu aż parownik zamarzł, po uzupełnieniu przez 6 miesięcy (do sprzedania auta) więcej się to nie powtórzyło

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    no i " głupich nie sieją "
    przejechałem się te 30 km i gdy rodzinka wyszła do sklepu to lunąłem pod maskę
    wąż z prawej strony ten górny ciepły ale nie aż tak żeby był nie go nie szło trzymać na oko 70-80 stopni
    dolny zimny chłodnica zimna wiatrak stoi płyn na maximum
    i tu "głupi ja " za korek i sru za odkręcanie najpierw cichutkie syczenie i jak nie jebudu płyn w gór
    z węża na zbiorniku (tego dolnego )coś bombluje płyn się leje ja próbuję zakręcić korek ale za pierwszym razem nie idzie dopiero za drugim poszło
    nawet mnie nie poparzyło dlatego wiem że temperatura nie była zbyt wysoka jak zakręciłem to płyn stanął ma max
    po postoju i jak silnik ostygł zapominałem zajrzeć w drodze mi się przypominało dlatego jechałem z powrotem te 30 km bardzo ostrożnie
    po dojeździe sprawdziłem i wyciekło około 1 litra
    co dalej robić ? na razie chyba obserwować
    sprawdziłem jeszcze korek oleju żadne mazi stan oleju i wygląd na bagnecie nie wzbudź żadnego podejrzenia
    jeszcze coś cały czas jak jechał ktoś za mną to widziałem moje spaliny przez jakiś czas jechał za mną szwagier ale mówił że nic nie widział

    jak zakręciłem to płyn stanął na max
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    no wskazówka w liczniku to jakaś porażka
    Żadna porażka. To ma nie wskazywać dokładnie temperaturę z dokładnością co do stopnia a jedynie zakres prawidłowej temperatury oraz gdy jest za niska lub za wysoka. Wahań o 10 stopni może nie pokazywać.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    wahania w granicy 10 stopni nie musi pozywać ale czytałem na forum przypadki gdy cały płyn poszedł w niebyt a wskazówka dalej stała w normie
    lub wskazówka stoi na pionie a temperatura może być od 50 do 90 stopni
    w mk II było wyraźnie widać jak popuszczał termostat i jak załączył się wentylator a tutaj tego tak nie widać
    muszę przyznać że w mkII jak wskazówka szła prawie na czerwone i dopiero wtedy popuszczał termostat lub wentylator to też mnie denerwowało
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  14. #13
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    no wskazówka w liczniku to jakaś porażka
    Żadna porażka. To ma nie wskazywać dokładnie temperaturę z dokładnością co do stopnia a jedynie zakres prawidłowej temperatury oraz gdy jest za niska lub za wysoka. Wahań o 10 stopni może nie pokazywać.
    kilka różnych furmanek przelatałem i mondas jest pierwszym autem w którym wskazówka od ~40 do ~100 stopni stoi w miejscu, dlatego napisałem że to porażka i mam nadzieję że nigdy się nie przekonam o tym że ona dalej jest w pionie a silnik zagotowany...

    ---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez blady1 Zobacz posta
    no i " głupich nie sieją "
    przejechałem się te 30 km i gdy rodzinka wyszła do sklepu to lunąłem pod maskę
    wąż z prawej strony ten górny ciepły ale nie aż tak żeby był nie go nie szło trzymać na oko 70-80 stopni
    dolny zimny chłodnica zimna wiatrak stoi płyn na maximum
    i tu "głupi ja " za korek i sru za odkręcanie najpierw cichutkie syczenie i jak nie jebudu płyn w gór
    z węża na zbiorniku (tego dolnego )coś bombluje płyn się leje ja próbuję zakręcić korek ale za pierwszym razem nie idzie dopiero za drugim poszło
    nawet mnie nie poparzyło dlatego wiem że temperatura nie była zbyt wysoka jak zakręciłem to płyn stanął ma max
    po postoju i jak silnik ostygł zapominałem zajrzeć w drodze mi się przypominało dlatego jechałem z powrotem te 30 km bardzo ostrożnie
    po dojeździe sprawdziłem i wyciekło około 1 litra
    co dalej robić ? na razie chyba obserwować
    sprawdziłem jeszcze korek oleju żadne mazi stan oleju i wygląd na bagnecie nie wzbudź żadnego podejrzenia
    jeszcze coś cały czas jak jechał ktoś za mną to widziałem moje spaliny przez jakiś czas jechał za mną szwagier ale mówił że nic nie widział

    jak zakręciłem to płyn stanął na max
    nie ma opcji żebyś miały sprawny termostat i przejechał autem 30 km i on się otworzył, albo masz gdzieś zator w układzie albo martwy termo, wiem że nie jest fajny dostęp żeby go zdjąć, ale chyba powinieneś do niego luknąć...ewidentnie źle się sprawuje...zapewne przed zagotowaniem ratowała cię jazda na lpg i używanie ogrzewania...jak nie działa ci test liczników to temperaturę możesz sprawdzić podłączając pod kompa...

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    muszę się jutro dostać do mechanika
    możne to faktycznie nie uszczelka a termostat albo i jedno i drugie


    dzisiaj przyjechałem do pracy i dokładnie zacząłem obserwować wskazówkę

    przy temperaturze 2 stopnie i nadmuchu z automatu na przednią szybę ( ten przycisk na klimatroniku )
    po około 2,5 km wskazówka była na pion
    po przejechaniu 5,5 - 6,0 km wąż górny ciepły nie gorący lekko twardy
    dolny wąż zimny i miękki
    płyn w zbiorniku na max ( nie otwierałem już dzisiaj głupich nie ma )
    Ostatnio edytowane przez blady1 ; 31-10-2016 o 09:40
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  16. #15
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez blady1 Zobacz posta
    muszę się jutro dostać do mechanika
    możne to faktycznie nie uszczelka a termostat albo i jedno i drugie


    dzisiaj przyjechałem do pracy i dokładnie zacząłem obserwować wskazówkę

    przy temperaturze 2 stopnie i nadmuchu z automatu na przednią szybę ( ten przycisk na klimatroniku )
    po około 2,5 km wskazówka była na pion
    po przejechaniu 5,5 - 6,0 km wąż górny ciepły nie gorący lekko twardy
    dolny wąż zimny i miękki
    płyn w zbiorniku na max ( nie otwierałem już dzisiaj głupich nie ma )
    ciężko będzie Ci to sprawdzić na "macanta" musiałbyś wiedzieć jaka jest w tym momencie temperatura cieczy żeby była jasność czy termostat powinien się już otworzyć cz ma jeszcze czas...

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    zaciągnąłem forscan jutro odbieram kabelek i będę testował łącznie z obserwacją
    może uda mi się zdjąć licznik i naprawić przycisk do testu zegarów
    ale najpierw muszę wyciągnąć radio i zobaczyć czy tam nie ma kodu lub chociaż numeru do odkodowania bo samo wyjęcie licznika to trzeba zrobić z odłączeniem aku
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Podłączałem dzisiaj telefon na drogę do pracy. Wskazówka w pionie już przy 60 stopniach. Podczas jazdy cały czas 72-74 stopnie. Wskazówka nadal w pionie.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Podłączałem dzisiaj telefon na drogę do pracy.
    łączysz się przez blu ?
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Cytat Zamieszczone przez Piecia189 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez blady1 Zobacz posta
    zaciągnąłem forscan jutro odbieram kabelek i będę testował łącznie z obserwacją
    może uda mi się zdjąć licznik i naprawić przycisk do testu zegarów
    ale najpierw muszę wyciągnąć radio i zobaczyć czy tam nie ma kodu lub chociaż numeru do
    odkodowania bo samo wyjęcie licznika to trzeba zrobić z odłączeniem aku
    na kompa można ściągnąć "Ford M Serial Radio Code Generator" i po numerze seryjnym podaje kod do radia...
    Ewentualnie może być jeszcze przyklejony pod wekładziną w bagażniku

  21. #20
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Podłączałem dzisiaj telefon na drogę do pracy. Wskazówka w pionie już przy 60 stopniach. Podczas jazdy cały czas 72-74 stopnie. Wskazówka nadal w pionie.
    w sumie pomysł dobry na sprawdzenie, jak nie zapomnę to jutro zrobię to samo, daleko masz do pracy??? bo temperatura w tym przedziale trochę niska...ja w sumie wymieniłem termostat jakiś rok temu ale tylko ze względu na to że długo musiałem czekać na ogrzewanie, wierzyłem wskazaniom wskazówki na liczniku że temperatura jest ok, a jak wymontowałem winowajcę to był otwarty (oderwane łapki), niestety wtedy nie miałem jeszcze elma więc nie wiem na jakim poziomie była temperatura, ale jutro postaram się sprawdzić na którym kilometrze jaka temperatura wskakuje, a mam ich jak pisałem 30...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 01-11-2016 o 10:18

Podobne wątki

  1. [MkII] Chyba za dużo się nagrzewa??? jaka może być przyczyna?
    By koczis in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 00:04
  2. może wtryskiwacze a może nie?
    By dziurixon in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 07:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów