+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

    zmiana oleju z 10W-40 na 5W-40/30 (z półsyntetyka na syntetyk)

    Witam,

    Kupiłem swoje auto /1.8 16V E95 125KM 5d liftback 2002 r./ w 2013 roku ze stanem licznika 135 kkm od pierwszego właściciela,
    ten powiadomił mnie, że po przekroczeniu 100 kkm przeszedł z syntetyka 5W-30 Castrol Edge na półsyntetyk Castrol Magnatek 10W-40,
    zmiana zalecona przez jego mechanika, mi polecił lać dalej Castrol Magnatek 10W-40, ale Ja wybrałem za radą swojego mechanika
    Mobil Super 2000 X1 10W-40, jednak po 2 zimach, gdzie samochód był parkowany na ulicy i po przejechaniu na nim ~60 kkm przez 2 lata
    (głównie trasa szybkiego ruchu ~ 90 km/h) muszę stwierdzić co następuję:
    1. Samochód z każdym rokiem coraz ciężej zapalał zimą 2015 gorzej niż 2014, choć akumulator został wymieniony na nowy Exide Premium
    w 2015 roku na wiosnę.
    2. Na lato 2016 roku podczas wymiany oleju nakazałem mechanikowi, aby zmienił olej z Mobil 1 na Walvoline DuraBlend 10W-40
    (choć zastanawiałem się nad wlaniem syntetyka Walvoline Syn Power 5W-30, ale mój mechanik mi odradził, bo w drugą stronę
    czyli z półsyntetyka na syntetyk się nie przechodzi, natomiast mechanik z ASO Ford powiedział mi, że ten silnik został zaprojektowany pod olej 5W-30 i na takim oleju powinien pracować oraz poprzedni właściciel jego zdaniem popełnił błąd zalewajac 10W-40 pomimo, że instrukcja obsługi dopuszcza taki olej.
    3. W tym roku podczas wymiany oleju została też wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów i mój mechanik powiedział, że silnik nie nosi wyraźnych śladów zużycia jak na dystans ~ 200 kkm i świeci się jak złoto, jego zdaniem, cytuję:
    "przechula jeszcze co najmniej ćwierć miliona kilometrów".

    I tu mam pytanie:
    po pierwsze,
    silnik po tej zmianie oleju z Mobil 1 10W-40 na Walvoline 10W-40 zaczął głośniej chodzić czy to na biegu jałowym czy to przy prędkości powyżej 130 km/h, po prostu w kabinie wewnątrz słuchać głośno motor, trudno to określić jak głośno, ale jest to trochę męczące,
    czy olej o tej samej lepkości może być za to odpowiedzialny, a może to sprawa przebiegu w mondeo mk3?

    po drugie,
    chcę teraz wymienić olej półsyntetyczny na syntetyczny (oczywiście ważna jest odpowiedź na 1 pytanie)
    tzn. z Walvoline DuraBlend 10W-40 na olej syntetyczny Walvoline Syn Power 5W-30 ponieważ po przeczytaniu różnych wątków
    na tym forum i artykułów o olejach skłonny jestem zaryzykować, ale czy dobrze myślę pisząc, iż dla 5W-40 wobec 10W-40:

    1.
    wskaźnik lepkości przy 40C - 85C wobec 93C zapewni mi łatwiejszy rozruch zimą?,
    2.
    wskaźnik lepkości przy 100C - 13,9 wobec 14,5 zapewni mi cichszą pracę silnika, bo skoro silnik jest zaprojektowany pod syntetyk,
    to cieńszy film olejowy zapewni mu lepszą współpracę części, a przy tym cichszą pracę?,
    3.
    indeks lepkości - 168 wobec 155 da szansę na to, aby olej dłużej utrzymywał swoje właściwości smarujące podczas pracy silnika
    i trudniej będzie zerwać film olejowy na współpracujących częściach, bo ma większą lepkość?,
    4.
    punkt płynięcia - minus 48C wobec minus 33C co powinno mi gwarantować znacznie lepszy rozruch zimą, bo olej będzie jeszcze płynny,
    więc łatwiej się rozprowadzi po cześciach współpracujących, kiedy jest jeszcze zimny?,
    5.
    temperatura zapłonu - 229C wobec 220C zapewni lepsze oraz szersze spektrum odprowadzania ciepła z silnika i te 9C robi delikatną różnicę na plus, czy tak?

    Będę bardzo wdzięczy za odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania powyżej,
    bo nie wiem czy dobrze to interpretuję oraz czy tak się powinno podchodzić do tego tematu?

    Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,

    Andrzej.
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 05-11-2016 o 17:49

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    mój mechanik mi odradził, bo w drugą stronę
    czyli z półsyntetyka na syntetyk się nie przechodzi,
    Mechanik chyba starej daty?Bo to jest "Urban legend".
    W swoim Mondeo po zakupie (przebieg licznikowy 155 tys km ) zmieniłem olej z Mobil 20W-40 (minerał) na Mobil 1 0w-40 i na takim (podobno niezalecanym do Mk2 td) zrobiłem już 150 tys km i to często holując przyczepę campingową.Nic się nie rozszczelniło,silnik żyje i ma się dobrze.Ostatnia hamownia na jesiennym Zlocie pokazała 91 kM i 178 Nm czyli nieco lepiej niż dane fabryczne pomimo 300 tys.przebiegu.
    A co do Twoich pytań:
    Nie jesteś chyba aptekarzem,olej to nie trujące lekarstwo dla ciężko chorego a Twój silnik to nie kosmiczna technologia aby jakiekolwiek drobne różnice w charakterystyce oleju miały znaczenie.Silnik jest projektowany do oleju 5W-30 i taki (albo lepszy) należy mu lać.



  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Mechanik chyba starej daty?
    .......chyba musi być już "w spoczynku" biorąc pod uwagę Ciebie
    A że wiele mi nie brakuje latek i w latach gdy o olejach syntetycznych nie byłó mowy "uprawiałem" ten zawód - muszę potwierdzić......"bzdety".......

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Silnik jest projektowany do oleju 5W-30 i taki (albo lepszy) należy mu lać.
    I tak trzymać z tym że "lepszy" to względne.......specyfikacja np 0 W40..50 - ok,ale też liczy sie producent oleju i specyfikacja producenta silnika.
    Ale o tym to już jest tyle napisane że można dostać "kręćka".....chyba najwięcej pochlebnych opinii użytkowników Forda ma Valvoline.......i
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Mechanik chyba starej daty?
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Silnik jest projektowany do oleju 5W-30 i taki (albo lepszy) należy mu lać.
    I tak trzymać z tym że "lepszy" to względne.......specyfikacja np 0 W40..50 - ok,ale też liczy sie producent oleju i specyfikacja producenta silnika.
    Ale o tym to już jest tyle napisane że można dostać "kręćka".....chyba najwięcej pochlebnych opinii użytkowników Forda ma Valvoline.......i
    Jeśli dobrze rozumiem to mógłbym zalać olej syntetyczny 5W-40 jak planuję
    bez względu na fakt, że do chwili obecnej już przejechałem na półsyntetyku prawie 90 kkm, CZY TAK???,
    bo 0W-40 to chyba nie do tego silnika skoro był projektowany pod 5W-30,

    poza tym czy ktoś mógłby się odnieść do moich pytań,
    bo te wartości pokazują różnicę pomiędzy syntetykiem 5W-40, a półsyntetykiem 10W-40
    :

    1. czy wskaźnik lepkości przy 40C - 85C wobec 93C zapewni mi łatwiejszy rozruch zimą?,
    2. czy wskaźnik lepkości przy 100C - 13,9 wobec 14,5 zapewni mi cichszą pracę silnika, bo skoro silnik jest zaprojektowany pod syntetyk,
    to cieńszy film olejowy zapewni mu lepszą współpracę części, a przy tym cichszą pracę?,
    3. czy indeks lepkości - 168 wobec 155 da szansę na to, aby olej dłużej utrzymywał swoje właściwości smarujące podczas pracy silnika
    i trudniej będzie zerwać film olejowy na współpracujących częściach, bo ma większą lepkość?,
    4. czy punkt płynięcia - minus 48C wobec minus 33C co powinno mi gwarantować znacznie lepszy rozruch zimą, bo olej będzie jeszcze płynny,
    więc łatwiej się rozprowadzi po cześciach współpracujących, kiedy jest jeszcze zimny?,
    5. czy temperatura zapłonu - 229C wobec 220C zapewni lepsze oraz szersze spektrum odprowadzania ciepła z silnika i te 9C robi delikatną różnicę na plus, czy tak?
    6. czy zmiana oleju z Mobil 1 10W-40 na Walvoline 10W-40 może być odpowiedzialna za głośniejszą pracę silnika czy to na biegu jałowym czy to przy prędkości powyżej 130 km/h, po prostu w kabinie wewnątrz słuchać głośno motor, trudno to określić jak głośno, ale jest to trochę męczące, a może to sprawa przebiegu w mondeo mk3?

    będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    nie wiem ale mondeo jakos nie lubi dura blend. woli max life
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez kuba01a Zobacz posta
    nie wiem ale mondeo jakos nie lubi dura blend. woli max life
    czy ktoś już stosował Valvoline All-Climate 5W-30, bo w sumie nieznacznie różni się od MaxLife 5W-30,
    zamierzam wlać do silnika desygnowany do niego olej syntetyczny 5W-30,
    jeśli coś będzie nie tak to po zimie na wiosnę znów spróbuję z 5W-40, bo jest on trochę zbliżony do 10W-40,

    ale będę wdzięczny za opinię na temat 5W-30 All-Climate
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 08-11-2016 o 14:24

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    kolego, zalej olej 5w30 ze specyfikacją forda i tyle. jednak nie spodziewał bym się na twoim miejscu znacznej poprawy przy rozruchu bo ona nie zależy wyłącznie od oleju i akumulatora. może masz już trochę przytarty rozrusznik, może świece były wymieniane i są źle dobrane pod względem ciepłoty, może kable WN są już zużyte. warunków koniecznych do łatwego rozruchu jest wiele i olej w tym wszystkim nie jest najbardziej istotny.

    olej ma dużo większe znaczenie w turbo dieslu bo dochodzi sprawne smarowanie turbiny żeby się nie zatarła. a w benzynie najważniejszy jest zapłon i zasilanie w paliwo

    ile przejechałeś tym autem i kiedy wymieniałeś świece i przewody WN i czy sprawdzałeś cewkę. cewki potrafią pękać i mieć przebicia
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 10-11-2016 o 10:59

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    w tym roku tj. 2016 na wiosenny przegląd coroczny w marcu miałem około 180kkm i przed tym przeglądem został zrobiony przegląd auta pod kątem jego stanu technicznego w zakresie elektryki i mechaniki, wszystko co sprawdza się na przeglądzie zostało poddane kontroli przez mojego mechanika i tak, została wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów na oryginalną z oryginalnej, wymieniono olej z Mobil 1 Super 3000 10W-40 na Valvoline DuraBlend 10W-40, został wymieniony komplet świec z oryginalnych na NGK z przewodami wysokiego napięcia włącznie, a cewka jest jeszcze w dobrym stanie i jest oryginalna, akumulator Exide Premium został wymieniony w poprzednim roku też na wiosnę tj. w III 2015 roku, alternator daje napięcie w zakresie norm dla Forda Mondeo tj. min. 13,9V, więc też OK,

    rozrusznik zastanawiał mnie od samego początku, bo nawet, gdy wymieniłem akumulator na nowy to sytuacja zawsze była ta sama od momentu zakupu, kiedy akumulator motorcrafta był na wykończeniu w 2013 roku (wytrzymał jeszcze do roku 2015.03),

    spróbuję to opisać, jak wiecie są trzy położenia kluczyka 0 I II III i tak przekręcając szybko bez zwłoki kluczyk przez wszystkie trzy pozycje po długiej jeździe do pracy (około 50km) silnik odpala od razu natychmiast, natomiast po nocy albo po krótkiej trasie po mieście (około 15km) już tak szybko nie odpala, to znaczy przekręcam kluczyk z pozycji 0 na I (odblokowana kierownica i puszczone napięcie z akumulatora na obwody) i po jednej/dwóch sekundach na pozycję II (zaświecają się kontrolki i jest OK) i III (zaczyna kręcić rozrusznik) od razu bez przerwy i samochód odpala po paru sekundach 2-4, jest z tym różnie, ale podkreślam, że po krótkich trasach odpala po dłuższym czasie (mam na myśli kręcenie rozrusznika) około 2-4s, zaś po długich trasach odpala znacznie szybciej to znaczy po około 1-2s, rozrusznik kręci jak wściekły jak opisał to mój mechanik, powiedział też, że to ma związek ze zbyt dużą ilością zabezpieczeń w moim samochodzie, bo mam immobiliser fabryczny, immobiliser dodatkowy tzw. pestkę i autoalarm, ale ostatnio wyłączyłem na trwale pestkę i został tylko fabryczny immobiliser i autoalarm, ale nie zmieniło to według mojego odczucia NICZEGO.

    wracając do tematu zmiany oleju, już zamówiłem olej Valvoline 5W-30 All-Climate spełniający normę B3 dla silników benzynowych Forda według jego instrukcji, silnik zostanie przepłukany środkiem Valvoline VPS 350ml przed wymianą na jakieś 20min na jałowym biegu i zobaczymy jak się to wszystko zakończy, operacja planowana na wtorek/środę przyszłego tygodnia dam znać co i jak, pozdrawiam

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    masz gaz?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    nie mam gazu, bo uważam, że skoro konstruktorzy nie zaprojektowali od razu silnika na gaz to nie powinien pracować na gazie, ale każdy ma prawo do innego zdania

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to w takim razie jeszcze bym sprawdził końcówki wtryskiwaczy czy nie mają jakiegoś nagaru. generalnie podejrzewam, że będzie to jakiś zabrudzony czujnik albo zła jakość rozpylania paliwa przez wtryskiwacze. na rozgrzanym silniku wtrysk daje mniejszą ilość paliwa niż na zimnym (dawniej to było ssanie) i dlatego inaczej ci zapala auto.

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    uważam, że skoro konstruktorzy nie zaprojektowali od razu silnika na gaz to nie powinien pracować na gazie,
    Akurat w przypadku silników Mondeo silniki doskonale się nadają do zasilania LPG,chociaż pewnie konstruktorzy nie brali pod uwagę takiej alternatywy.
    To kwestia technologii metali - nie we wszystkich silnikach zawory i głowice wytrzymują wyższe temperatury spalania gazu - Zetec i Duratec wytrzymują.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    to w takim razie jeszcze bym sprawdził końcówki wtryskiwaczy czy nie mają jakiegoś nagaru. generalnie podejrzewam, że będzie to jakiś zabrudzony czujnik albo zła jakość rozpylania paliwa przez wtryskiwacze. na rozgrzanym silniku wtrysk daje mniejszą ilość paliwa niż na zimnym (dawniej to było ssanie) i dlatego inaczej ci zapala auto.
    tak też zrobię, poproszę mechanika żeby to zrobił, jeśli się da od ręki, bo jeśli trzeba rozbierać silnik albo jego osprzęt to nie za bardzo mi to teraz leży, bo auto jest w ciągłym użyciu,
    ale bardzo dziękuję za radę,
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 11-11-2016 o 13:27

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    witam, jak obiecałem tak piszę:

    dzisiaj tj. 17.10.2016 r. został do mojego Mondeusza zalany olej pełny syntetyk Valvoline All-Climate 5W-30,
    uprzednio do rozgrzanego silnika (przejazd po trasie około 10-15 km ze średnią prędkością min 90km/h = min 2000 obr/min)
    został wlany preparat Valvoline VPS Flush Engine 350ml i zastosowano płukankę przez czas 10min na biegu jałowym (luz),
    po tym czasie został spuszczony olej półsyntetyczny Valvoline DuraBlend 10W-40
    i oto moje obserwacje:
    - barwa czarna jak smoła,
    - lepkość rzadsza i był bardziej płynny, niż kiedy obserwowałem spuszczanie samego oleju Mobil 1 10W-40 rok temu,

    Operacja przebiegła przy stanie licznika 211kkm,
    na oleju półsyntetycznym 10W-40 Valvoline DuraBlend przejechałem 30.000 km (od wymiany w 2015.03 do 2016.11),
    a na oleju półsyntetycznym 10W-40 Mobil 1 Super 3000 przejechałem 46.000 km (od zakupu w 2013.03 do 2x wymiany 03.2015),
    zatem w sumie na oleju półsyntetycznym za moich czasów samochód przejechał 76.000 km, a sprzedający zaczął lać 10W-40 po 110kkm,
    a więc doliczając jego dystans i zakładając, że przebieg nie został cofnięty to w sumie
    na półsyntetyku auto przejechało 30 + 46 + 25 = 101.000 km!!

    Na razie jedyne co mogę powiedzieć za słowami mechanika to cytuję:
    "sam jestem ciekaw jak to się zakończy, bo wcześniej nie robiłem takich eksperymentów, ale nie spodziewaj się żadnych istotnych zmian"

    Ja podczas pierwszej jazdy i pracy na parkingu zauważyłem, że silnik mruczy ciszej na jałowym biegu na parkingu niż wcześniej,
    w trakcie jazdy po trasie z prędkością około 90 km/h jakby troszkę ciszej i łatwiej wchodzi na obroty w okolicy 3000obr/min,
    co do odpalania to powiem tak, że jest tak jak było, przynajmniej na ciepłym silniku odpala natychmiast, natomiast rano po nocy jutro napiszę,

    osobiście uważam, że tymczasem moje odczucia mogą być subiektywne, bo takiej zmiany oczekiwałem,
    a na jakieś poważniejsze wnioski trzeba poczekać do kontroli po przejechaniu pierwszego 1000 km od tej wymiany,
    bo wtedy planuję kontrolę stanu oleju, a na poważniejsze wnioski przyjdzie czas na wiosnę/lato 2017',
    gdy przejadę dystans około 10.000 km i będzie to czas na kolejną wymianę oleju oczywiście z płukanką,
    ale zobaczymy co i jak będzie ze stanem silnika itd.

    na razie tyle, pozdrawiam i do zobaczenia na forum za kilka miesięcy w III/IV 2017 rok
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 17-11-2016 o 21:51

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Powodzenia.....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    a na jakieś poważniejsze wnioski trzeba poczekać do kontroli po przejechaniu pierwszego 1000 km od tej wymiany, bo wtedy planuję kontrolę stanu oleju
    jak obiecałem tak piszę,
    przejechałem właśnie 1000 km i skontrolowałem poziom oleju bagnetem, poziom ten sam czyli MAX, nic nie ubyło ani nie przybyło, film jest zdecydowanie cieńszy niż był przy 10W-40, kolor jasny bursztyn, brak zanieczyszczeń widocznych nieuzbrojonym i gołym okiem, okolice silnika suche i bez zmian, spaliny bezbarwne i suche, zobaczymy co będzie po 10000 km na wiosnę 2017'

    co do odpalania to silnik łatwiej odpala nawet na mrozie (jak na razie tylko kilku stopniowym) i szybciej lub łatwiej wchodzi na wyższe obroty, również silnik jakby ucichł, chodzi płynniej i tak fajnie mruczy, ale może mi się wydaje, pożyjemy to zobaczymy, tyle na razie ode mnie, pozdrawiam.

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    co do odpalania to silnik łatwiej odpala nawet na mrozie (jak na razie tylko kilku stopniowym) i szybciej lub łatwiej wchodzi na wyższe obroty, również silnik jakby ucichł, chodzi płynniej i tak fajnie mruczy, ale może mi się wydaje, pożyjemy to zobaczymy, tyle na razie ode mnie, pozdrawiam.
    Czyli zalecenia o zmianie oleju z 5W na 10W w "starszych" silnikach to "bajki".
    Albo "starsze" to nie te z 200-300k "nalotu"?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Co do dłuższego opalania ja bym jeszcze spróbował przed faktycznym odpaleniem że dwa razy kluczykiem przejść na poz II tak żeby było słychać pompę paliwa. Dopiero wtedy zapalić. Dodatki do paliwa plus trochę paliwa premium i mocne przepalenie to również znana procedura serwisowa =)

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Co do dłuższego opalania ja bym (...)
    Ble ble ble......jak pompa sprawna,filtr drożny,czyli krótko - układ zasilania i zapłonu sprawny a silnik w dobrej kondycji.......nie ma "znanej procedury".....
    Stacyjka na "zapłon" - część kontrolek gaśnie i "rozruch".... jak sprawne - pali "od kopa".

    Powtarzasz taką samą "mantrę" co - "przy silnikach z większym przebiegiem zaleca się wymianę oleju z 5W na 10W"......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Co do dłuższego opalania ja bym jeszcze spróbował przed faktycznym odpaleniem że dwa razy kluczykiem przejść na poz II tak żeby było słychać pompę paliwa.
    co do odpalania, to przekręcam kluczyk z pozycji 0 na I (odblokowana kierownica i puszczone napięcie z akumulatora na obwody) i czekam 1-2s na pozycji II (zaświecają się kontrolki i wskaźnik paliwa rusza do góry, zatem ciśnienie paliwa w pompie jest maksymalne) i III (zaczyna kręcić rozrusznik) od razu bez przerwy i w ten sposób samochód odpala natychmiast w przeciągu 1s czy to mróz, czy to kilka stopni na plusie, zatem troszke zmieniłem podejście jak widać, a efekt pozytywny,


    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Czyli zalecenia o zmianie oleju z 5W na 10W w "starszych" silnikach to "bajki".
    Albo "starsze" to nie te z 200-300k "nalotu"?
    z tą hipotezą chcę się wstrzymać do czasu, gdy przejadę ponad 10000-15000 km, ale oby tak było, zobaczymy, na razie mam służbowy samochód Renault Thalia z 2005 r., a żona wzięła Mondeusza, zatem nie zrobi tych kilometrów w ciągu kwartału, zatem pozostaje czekać do jesieni 2017 roku z płukaniem silnika i wymianą oleju na ten sam, ale zobaczymy, tymczasem pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 11-12-2016 o 10:48

Podobne wątki

  1. [MkII] Zmiana oleju z pół syntetyka na syntetyk itd.
    By MikiS93 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 21:50
  2. [Zetec] Wyciek oleju i zmiana oleju wraz z filtrem
    By Pilot9314 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 00:08
  3. [Zetec] Zmiana oleju z półsynetyku na syntetyk
    By Kamillo_2005 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 15:44
  4. [TDDi MKIII] zmiana oleju
    By baca1051 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 13:23
  5. [MkII] zmiana oleju
    By kunefal in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów