+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    gdzie miałeś tą nieszczelność?
    Nie wiem czy do mnie pytanie.
    U mnie byla wymieniona metalowa rurka pomiedzy pompa a szyna. Co ciekawe wyciek byl bardzo maly i tylko pod obciazeniem i piwyzej 3000rpm.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jutro sprawdzę szczelność ale doszedł mi nowy objaw. Po wymianie filtra paliwa samochód nie chce odpalić... Ma ktoś jakiś pomysł??

  4. #23
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    źle odpowietrzony. Odłącz przewody od cewki wtryskiwacza, odepnij przewód zasilający w paliwo pompę (odepnij od filtra), strzykawką zalej filtr paliwa oraz trzymając wąż do góry wstrzyknij do niego paliwo następnie szybko załóż go na filtr. Włącz zapłon i zakręć kilka razy wałem. Podepnij przewody do cewek i po krzyku.

  5. #24
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MKIII kombi 2000 TDCI 115km
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Miałem podobny problem, migająca kontrolka, spadek mocy, kopcenie na czarno. No i miałem również nieszczelność. Rozwiązanie na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=m3AYyeVFaLA

  6. #25
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Odpowietrzyłem tzn zrobiłem tak jak mi napisałeś ale samochód dalej nie chce odpalić. Odkręciłem śrubę trzymającą metalową rurkę od wtrysków żeby zobaczyć czy "sika" jak kręcę i wnioski z tego takie że jakby wtryski nie dostawały paliwa.... Może to być powiązane w jakiś sposób z wymianą tego filtra?? Czy może tu wchodzi w grę immobilizer?

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Jeżeli imo nie działa to nie zakręcisz rozrusznikiem. Odłącz przewody od cewek wtryskiwaczy, poluzuj nakrętki od wtryskiwaczy i ktoś niech zakręci. Przewody od cewek odłączasz aby wtryski nie chodziły na sucho. Z pod poluzowanych nakrętek musi pójść ON bo inaczej to oznacza, że z pompy lub z listwy nie idzie paliwo.

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    A zalales nowy filtr ropa przed montazem?

  9. #28
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak zalałem. Już jeździ problem został zażegnany w poniedziałek, nie mogłem wcześniej się odezwać. Przyczyną był za luźno dokręcony zawór od spodu filtru...
    Ostatnio edytowane przez TaysoN ; 12-11-2016 o 16:10 Powód: ort

  10. #29
    Kursant Awatar MisiekBB
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA. Bestyja po prostu :)
    Od
    15 Nov 2016
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Witajcie Mondkowicze !

    Jestem nowy na forum tak więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów, i szczęśliwych posiadaczy tych zacnych wozów !
    Mam taki sam problem jak autor tego wątku, to znaczy:

    Cytat Zamieszczone przez TaysoN Zobacz posta
    Witam. Ostatnio zostałem nowym właścicielem MkIII rocznik 2003 z silnikiem 2.0TDCI 130KM. Kilka dni po zakupie jechałem spokojnie i pewnym momencie dałem trochę mocniej w gaz i zaświeciła się ów kontrolka i od razu straciłem moc. Dojechał do świateł, zatrzymałem się i samochód zgasł. Odpaliłem go na nowo i jak ręką odjął aż do zeszłego czwartku. Podobna sytuacja, mocno przyspieszyłem kontrolka się zaświeciła, zatrzymałem się na poboczu, wyłączyłem go i odpaliłem na nowo ale kontrolka świeci cały czas. \
    Tyle że mój Mondi w trakcie jazdy wszedł w tryb awaryjny miga kontrolka tzw. " Sprężynka" rano ma ciężko "za gadać" lecz nie gaśnie, a jak się zagrzeje pracuje równo i nie faluje. Znalazłem na jednym z wężyków przelewowych na wtrysku nr 1 patrząc od prawej strony stojąc przodem do silnika , nie szczelność, pękła kostka mocująca przelew do wtrysku, pozostałe 3, wcześniej jakiś Janusz Mechaniki wymienił przewody ale kostki już nie i dopiął pospolitą i dobrze znaną TRYTYKĄ. dobrze że nie izolplastrem

    PYTANIE ZASADNICZE DO WAS DRODZY FORUMOWICZE:

    Czy porządny montaż mam na myśli wymianę końcówek, oraz kasacja błędu uchroni mnie przed wymianą wtrysków, o której gromko grzmi całe forum ??

    Pozdrawiam

  11. #30
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez MisiekBB Zobacz posta
    wymianę końcówek, oraz kasacja błędu uchroni mnie przed wymianą wtrysków
    to nie jest tak, jeżeli w twoim przypadku problem leżał tylko po stronie niedopiętej instalacji cewki i pękniętych przewodów powrotu oraz samochód nie będzie przechodził w tryb awaryjny to układ paliwowy masz prawdopodobnie sprawny. A jeżeli auto nadal będzie szwankowało między innymi "sprężynka", tryb awaryjny, to przyczyn może być kilka i nie koniecznie regeneracja pompy i wtryskiwaczy, będziesz musiał podpiąć pod kompa i ustalić przyczynę awarii - a z tym już jest różnie.

  12. #31
    Kursant Awatar MisiekBB
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA. Bestyja po prostu :)
    Od
    15 Nov 2016
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    HURA HURA HURA TO NIE WTRYSK !!!!

    Po rozmowie telefonicznej z Fundilem dowiedziałem się że to nie koniecznie muszą być wtryski padnięte. Jego diagnoza była w 100 % trafna.
    Udałem się do autoryzowanego serwisu Forda mam na szczęście nie daleko podpięli pod kompa i okazało się że wtrysk na 3 cylindrze stracił swój kod, diagnostyka nie wykazała żadnych innych problemów.
    Więc zaprogramowane je na nowo wykasowano tryb awaryjny i Mondi z wielkiego leniwca znów poczuł w sobie siłę lwa
    Odnoszę również wrażenie jak by stał się bardziej żwawszy i lepiej się wkręcał na obroty
    Radości było co nie miara bo w portfelu zostanie dużo zielonych pieniążków, a problem został rozwiązany

    W szczególności wielkie podziękowania za nakierowanie dla Fundila, na spocie przy okazji należy się ogromny napój z pianką lub dobra wóda wróć woda ognista
    ____________________________________________

    Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 130 KM

  13. #32
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Wróciłem przed chwila od mechanika. wrzuciliśmy go na komputer i nic nie pokazało. Warto by pojechać gdzieś indziej na komputer?? Zna ktoś mniej więcej koszty takiego sprawdzania??

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez TaysoN Zobacz posta
    Wróciłem przed chwila od mechanika. wrzuciliśmy go na komputer i nic nie pokazało. Warto by pojechać gdzieś indziej na komputer??
    Jak się świeci sprężynka no to musi być zanotowany w pamięci PCM-a jakiś błąd, albo w sekcji twardych albo w oczekujących.
    Kwestia czy mechanior w ogóle połączył się z kompem mondka a jak się połączył to czy potrafi obsługiwać program.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Mondeo mk3
    Od
    06 Oct 2013
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Cytat Zamieszczone przez TaysoN Zobacz posta
    Warto by pojechać gdzieś indziej na komputer??
    Nie szukaj na siłę usterki, jeżeli piszesz, że po dokręceniu zaworka po filtrem i wszytko wróciło do normy, "Jasiu mechanik" podłączył się pod komputer i program nie wykrył błędów to po co kolejne podłączanie ?? z takim założeniem możesz jeździć co drugi dzień do innego magika w celu sprawdzenia czy wszytko jest OK, ale to Ty o tym decydujesz.
    Ostatnio edytowane przez Siwy dym ; 16-11-2016 o 18:33

  16. #35
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Zaczął odpalać, kontrolka miga dalej...

  17. #36
    Kursant Awatar MisiekBB
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA. Bestyja po prostu :)
    Od
    15 Nov 2016
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    @TaysoN a jest w trybie awaryjnym tzn. słaba moc ?
    ____________________________________________

    Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 130 KM

  18. #37
    Kursant Awatar TaysoN
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak, ma słabo mocy a dodatkowo wczoraj zaobserwowałem że powyżej 140 KM/h (jechałem w trasie) gaśnie...

  19. #38
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Nov 2016
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Witam,
    Mam podobny problem.
    Otóż....od ok 3 m-cy jestem(a raczej byłam) szczęśliwą posiadaczką forda "MONEO".
    Niestety od 2 m-cy borykam się z problemem gaśnięcia. Samochód szarpie, przerywa, zapala się sprężynka, traci moc i po chwili gaśnie(najczęściej po wciśnięciu sprzęgła). Dodam, że ostatnio zgasł mi i po odpaleniu ponownym(odpala najczęściej bez potrzeby odczekania) zapaliła się rezerwa. Najczęściej gaśnie właśnie jak paliwa jest poniżej 1\4. Na komputerze wywaliło błędy czujnika położenia wału, od sterowania pompą wtryskową(o ile dobrze pamiętam).
    Wymieniony czujnik położenia wału, naprawiony sterownik pompy(tranzystor łapał zwarcie), wymienione wszystkie filtry(tak, paliwa też), wszystko nówki, żadne zamienniki. Samochód po odebraniu od mechaniora po naprawie właśnie sterownika chodził dobrze do złapania rezerwy. Wczoraj zgasł, jednak odpalił bez problemu. Dziś z duszą na ramieniu jechałam nim do pracy 20km nic się nie stało (dotankowałam ok 15 l paliwka). Czy to może być pompka wspomagająca paliwa?
    Dodam również, że sprawdzone zostały wszystkie styki, przekaźnik pod aku również wymieniony na nowy...
    Brak mi już sił, szykuje mi się niedługo długa podróż, a nie mam zamiaru paść na zawał bojąc się, że gdzieś w "świecie" mi zgaśnie.
    POMOCY

  20. #39
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szkolykk Zobacz posta
    Samochód po odebraniu od mechaniora po naprawie właśnie sterownika chodził dobrze do złapania rezerwy. Wczoraj zgasł, jednak odpalił bez problemu. Dziś z duszą na ramieniu jechałam nim do pracy 20km nic się nie stało (dotankowałam ok 15 l paliwka). Czy to może być pompka wspomagająca paliwa?
    No ale w czym konkretnie jest problem skoro auto jeździ bez zastrzeżeń?
    Wygląda na to że po prostu trzeba wcześniej tankować.
    Kwestia tylko czy filtr się nie zakitował jak zassało osady z dna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #40
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Nov 2016
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Nie jeździ bez zastrzeżeń, bo gaśnie i nikt nie jest w stanie powiedzieć na 100% dlaczego.
    Przed naprawą sterownika gasł również jak paliwa w baku było full. Po tyg. jeżdżenia od naprawy wczoraj zgasł mi 2 razy.
    To chyba nie jest normalne, że samochód gaśnie zanim zapali się rezerwa? Bo paliwa było ponad ostatnią kreskę a rezerwa zapaliła się dopiero jak odpaliłam go po "awarii". Może stan paliwa jest źle pokazywany? Albo bak jest tak zawalony syfem... Można to jakoś wyczyścić? Sprawdzić?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Migająca kontrolka świec żarowych
    By fresner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 16:56
  2. [TDCi MKIII] Migająca Kontrolka Świec Żarowych
    By PiotrN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 21:53
  3. [TDCi MKIII] Migająca kontrolka świec żarowych.
    By linuxiks in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 17:41
  4. [TDCi MKIII] Migająca kontrolka świec żarowych
    By wikakika in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 09:43
  5. Migająca kontrolka grzania świec
    By Przemek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-05-2007, 09:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów