+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy Awatar Monteskiusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    31 Oct 2016
    Mieszka w
    Zduñska Wola

    Zasiêg spada przy je¼dzie na gazie, nie "resetuje" siê po ponownym uruchomieniu

    Witam serdecznie,

    Jest to mój pierwszy kontakt z tym forum i mam nadziejê, ¿e zagoszczê tutaj na d³u¿ej! Przechodz±c od razu do sedna sprawy, od niedawna posiadam Mondeo III z silnikiem 2.0 145KM. Komputer pok³adowy, pomimo przej¶cia na gaz, my¶li, ¿e jedzie na benzynie - temu siê akurat nie dziwiê, choæ dobrze by by³o jakby "ucisza³ siê" na czas za³±czonego gazu. Ale to drobnostka. Za ka¿dym razem, gdy jecha³em na gazie, a potem wy³±cza³em i za³±cza³em samochód na nowo, zasiêg siê resetowa³ i pokazywa³ wiêksz± warto¶æ (choæ te¿ nie zawsze), t± sprzed podró¿y. Po wizycie u mechanika zasiêg kompletnie siê nie resetuje i samochód ci±gle my¶li, ¿e jedzie na benzynie - z tak± ró¿nic±, i¿ mo¿e spadaæ nieco wolniej. Tylko raz siê zresetowa³ po ponownym uruchomieniu auta.

    Gdy osi±gam ok. 50km zasiêgu, zazwyczaj udajê siê na stacjê gdzie dolewam benzyny za ok. 20z³. Po tym zabiegu zasiêg wzrasta a¿ do 190km, co wydaje mi siê trochê du¿ym wzrostem w porównaniu do zatankowanej kwoty. Czy da radê to w jaki¶ sposób wyregulowaæ? Osobi¶cie nienawidzê kontrolki rezerwy i unikam jej jak ognia. Teraz, przez brak "ponownego wyliczenia zasiêgu" przez komputer, kompletnie nie wiem jaki dok³adnie poziom benzyny mam w baku, co jeszcze bardziej mnie stresuje przy je¼dzie. Nie wybiera³em siê jeszcze w d³u¿sz± podró¿, która wynosi³aby wiêcej, ni¿ zak³adany zasiêg komputera.

    Pozdrawiam,
    Monteskiusz.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    normalne. tak maj± wszystkie "zagazowane" auta (mo¿e po za tymi fabrycznie). komp g³upieje bo kilometry lec± a p³ywak stoi. odbiera to jako awarie i zapala rezerwe. masz gaz = zapomnij o kompie. trip na benzynie bedzie przez jakis czas poprawny jak zmienie sie wskazanie poziomu paliwa w baku - dolej lub spu¶æ, ewentualnie klema z aku...

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Rafa³
    Opis
    MKIII 2.5 V6/Focus MkI 1.4 16V
    Od
    20 Jun 2009
    Mieszka w
    £ód¼
    u mnie zasi±g g³upieje tylko jak jest ma³o benzyny, jak jest 3/4 albo 4/4 to jak trohe spadnie to szybko sie resetuje.
    tel 791-054-854

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 16:55
  2. [All] dziwne "poszarpywania" silnika i "trzêsiawka" przy 2tys obrotów
    By MAG in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 19:13
  3. [MkII] Przy przyspieszaniu wyczuwalne dziury w "gazie&qu
    By moses27 in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 19:14
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 03:31

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów