+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno

    Falujące obroty na gazie. Przyczyna ?

    Witam ! jak w temacie kupiłem auto z instalacją BRC gdzie sprzedający mówił że była dostrajana instalacja w tym roku i czyszczone wtryskiwacze ale po paru dniach pojawił mi się taki o to problem że obroty na gazie falują w ten oto sposób jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8bctK6P6t2A na benzynie chodzi równo więc co może być przyczyną ? Dodam że to moje pierwsze auto w gazie i nie mam o tym za wiele pojęcia. Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    co może być przyczyną ?
    Niewystrojona kuchenka, kończące się wtryskiwacze, kończący się reduktor, niewłaściwe luzy zaworowe, problemy z układem WN (świeczki, przewody)


    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    sprzedający mówił że była dostrajana instalacja w tym roku i czyszczone wtryskiwacze
    Taa, jak my kupowaliśmy auto to sprzedający mówił że zawieszenie było robione, tak było zrobione że na same części 1200zł pękło.


    Odepnij akumulator na pół godziny, pojeździj ze 2 dni na samej benzynie, i podjedź do gazownika niech zestroi kuchenkę.
    Po odpięciu akumulatora trza kod do radia wprowadzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    tylko i wyłącznie regulacja

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Dziękuje za odpowiedź. W tygodniu będę działał w tym temacie. Na sam początek wymienię świece i przewody jak to nic nie da to pojadę na sprawdzenie instalacji i wtedy się dowiem wszystkiego pewnie. Jak w końcu uda się z tym uporać to dam znać co było przyczyną
    Ostatnio edytowane przez Mondziołek ; 11-11-2016 o 20:26

  6. #5
    Pieszy Awatar Wariat759
    Imię
    Adrian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    01 Sep 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Witam, mam tak samo ale w Mk II ale jak przelacze na benzynę na gazie smiga bez zarzutu

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Więc tak... z instalacją jest wszystko ok byłem dziś na sprawdzenie. Ale po kolei najpierw wymieniłem świece i przewody i trochę te objawy ustały ale pojawiły się nowe, na benzynie wszystko chodzi fajnie przyśpiesza i w ogóle ale na gazie po prostu się dusi przy dodawaniu gazu i szarpie jak pomału dodaje gazu to jeszcze jakoś jedzie ale nie przyśpieszy. Byłem dziś na tym sprawdzeniu i facet powiedział że to może być wina przewodów nie są przystosowane do tego auta i mówił żeby założyć stare przewody więc tak dziś zrobię i zobaczę co sie będzie działo. Aha a z tym falowaniem obrotów to może być wina alternatora czy nie bardzo ? bo jest tam walnięte łożysko i trochę nie równo chodzi ten alternator, jak stanę na luzie to obroty spadają do 500 obrotów i zaraz wskakują na 900 i niby trzymają ale widzę po zegarach że światła tak lekko jakby pulsują.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Jedź do innego gazownika, wygląda ok nie znaczy że jest ok.

    Może być zwalony montaż (to obstawiam) i jak sie elementy zaczynają kończyć to tzreba dokładniej wyregulować.

    Pokaż foty co masz pod maską.

    Jeślio na noPB jest ok to na LPG w 95% też musi być - albo coś pada w instalacji/albo do regulacji.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Tylko tak kupiłem to auto i na gazie wróciłem ponad 200 km i chodził fajnie bez problemów i po dwóch dniach coś się zaczęło dziać z tym gazem... zmieniłem kable na stare i było lepiej ale dziś rano znowu był problem ale chyba obstawiałbym alternator bo na gazie wczoraj jechałem bez włączonego ogrzewania, radia itp. tylko światła były włączone i nawet dość dobrze jechało a dziś rano i ogrzewanie i radio, podgrzewane fotele włączone i go dusiło nie dało się jechać... myślę że alternator za mały prąd podaje na świece i ogólnie na silnik żeby uciągnąć jazdę na gazie i tak go muszę wymienić bo łożysko padło i zobaczę jak to będzie działać...

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar krzys k-c
    Imię
    krzys
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mkIII
    Od
    30 Apr 2011
    Mieszka w
    AZM Płock
    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    Aha a z tym falowaniem obrotów to może być wina alternatora czy nie bardzo ? bo jest tam walnięte łożysko i trochę nie równo chodzi ten alternator, jak stanę na luzie to obroty spadają do 500 obrotów i zaraz wskakują na 900 i niby trzymają ale widzę po zegarach że światła tak lekko jakby pulsują.
    Sprawdź no ciśnienie w tylnych oponach -myślę ze masz o 0,2 bara za mało, mój wujek kiedyś tak miał i żaden z gazowników nie doszedł ,dopompował i jak ręką odjął.

    Na poważnie zmień gazownika ,zanim zaczniesz grzebać w altku .uwierz nie ma wpływu na LPG

    https://www.google.com/maps/d/viewer...3950000035&z=6

    znajdź, zadzwoń i Ci naprawią

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez krzys k-c Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    Aha a z tym falowaniem obrotów to może być wina alternatora czy nie bardzo ? bo jest tam walnięte łożysko i trochę nie równo chodzi ten alternator, jak stanę na luzie to obroty spadają do 500 obrotów i zaraz wskakują na 900 i niby trzymają ale widzę po zegarach że światła tak lekko jakby pulsują.
    Sprawdź no ciśnienie w tylnych oponach -myślę ze masz o 0,2 bara za mało, mój wujek kiedyś tak miał i żaden z gazowników nie doszedł ,dopompował i jak ręką odjął.
    Dokładnie, czasem niektórzy za dużo kombinują z resetami komputerów, kablami etc.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Winą całego zajścia była cewka po wymianie autko śmiga aż miło byłem u innego gaziarza posprawdzał wszystko wymienił czujnik podciśnienia bo też coś było z nim nie tak i w ogóle trochę bardziej profesjonalnie podszedł do tematu bo przejechał się samochodem z podłączonym kompem i w ogóle także z tego jestem zadowolony i wymienił filtr fazy ciekłej i po jego wyciągnięciu po prostu się śmiał jakiś delikwent założył jakiś mały filtr nie od BRC i cały syf leciał do reduktora... ale teraz jest już ok. Trochę zmienił się problem w trakcie i nie dotyczył tematu falujących obrotów ale rozwiązał się też inny problem z szarpaniem na gazie także może komuś to pomoże więc dzięki za odpowiedzi i pomoc pozdrawiam

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Falowania to nie cewka, szarpania owszem.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Falowania to nie cewka, szarpania owszem.
    jak nie dopala na jednym z garnków i to w dodatku na zmianę silnikowi będzie ciężko utrzymać stabilne jałowe obroty, więc jak najbardziej pasuje.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    V jak nie odpala na jednym z garnków to prawie nie czuć
    Tym bardziej ze za falowanie obrotów odpowiada powietrze a nie zapłon. Vka moze chodzić na 3 garach i obroty będzie trzymała.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Nie tylko powietrze, to jest jeden składnik mieszanki która wybucha, ale fakt, trudniej jest kontrolować przepływ powietrza aniżeli dopalanie mieszanki.
    Benzynowy komp sobie poradzi z utrzymaniem falujacych obrotów na postoju w momencie gdy nie pali garnek, podczas iazdy jak zafaluje to sobie wyrówna bardzo szybko, co perfekcyjne pasuje do tego co kolega wcześniej opisał. Gorzej sytuacja wygląda przy gazie, instalacja nie jest aż tak precyzyjna jak benzynowa i komp gazowy ma problem wszystko sobie wyrównać. Przechodziłem to u siebie to wiem o czym piszę.

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    V jak nie odpala na jednym z garnków to prawie nie czuć
    Tym bardziej ze za falowanie obrotów odpowiada powietrze a nie zapłon. Vka moze chodzić na 3 garach i obroty będzie trzymała.

    wytaptane z huaweia
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 00:06
  2. [MkI] falujące obroty na gazie gdy zimny
    By hubert12 in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 23:32
  3. [MkII] Falujące obroty na gazie
    By Maryjan in forum LPG
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 00:33
  4. jaka przyczyna strzałów na gazie?
    By kamil-plm9 in forum LPG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 08:49
  5. [MkI] falujące obroty na gazie
    By majster222 in forum LPG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 02:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów