+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin

    Duratec 1.8 Pali się kontrolka oleju, a olej jest

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Od niedawna jestem w posiadaniu forda Mondeo mk3 z silnikiem 1.8 Duratec HE. Na razie zrobiłem nim jakieś 2000 km, od ponad tygodnia zapala mi się kontrolka oleju, a jest nalane pod maximum, ponadto oleju raczej nie ubywa (Raz po zmianie dolałem może ze 200-300 ml). Problem wygląda tak, że kontrolka zapala się na rozgrzanym silniku (po przejechaniu od kilku do kilkudziesięciu kilometrów) i to przeważnie jak zjeżdżam na osiedle (Niskie obroty). Raz jak wracałem z trasy zapaliła mi się w trakcie jazdy pomimo tego że stan był (Było równo pomiędzy minimum a maksimum), wtedy dolałem do maksa i kontrolka zgasła i się nie zapalała aż do ostatniego tygodnia. Ponadto wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie silnika powoduje zgaśnięcie tej kontrolki. Oleju nie ubywa. Nie zauważyłem stukania silnika czy spadku mocy. Co może być przyczyną? Zalany olej to 10W40 Platinum. Filtr wymieniony przy zmianie oleju. Zapewne na tygodniu odstawię samochód do mechanika aby mi zdiagnozował usterkę, kupię również czujnik. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Poproś mechanika o sprawdzenie ciśnienia oleju tak na wolnych obrotach jak i na obrotach powyżej 2000/min.Można to zrobić po wykręceniu czujnika ciśnienia oleju i zamontowanie w zamian manometru.
    Ciśnienie powinno wynosić na wolnych obrotach min 1,6 at a pow.2000/min max 5 at.Jeśli tak jest to czujnik do wymiany a jak tak nie jest to do wymiany pompa olejowa albo co gorsza są znaczne wycieki na panewkach lub wałkach rozrządu co by oznaczało konieczność remontu silnika.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 12-11-2016 o 22:53



  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    31 Jul 2016
    Mieszka w
    Gdańsk / Sztutowo
    ja mialem podobne objawy co Ty, przejechalem z tym z 1000 km, wystepowaly coraz czesciej ale nie mialem czasu odwiedzic mechanika, pewnego razu rozpedzajac sie na obwodnicy, na wysokich obrotach na 3ce,bach, silnik stracil moc, straszny terkot, wkreca sie do 1500 obr w potwornym chalasie. tak ze nie bagatelizuj tego
    mam juz nowszy silniczek i bede wymienial.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Oby obyło się bez remontu... Samochód dopiero kupiony i lpg założone więc na prawdę lipa by była. Liczę że to ten czujnik. Samochód ma moc i niby wszystko wydaję się być ok. Oleju też dużo nie żre, póki co na 2 tys raz dolałem, a kontrolka zaczęła sie palić po wymianie oleju. Być może coś zostało zruszone przy czujniku. Na tygodniu jadę do mechanika to zdiagnozować.

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    31 Jul 2016
    Mieszka w
    Gdańsk / Sztutowo
    U mnie to też był świerzy zakup i zalozony gaz 4 tys przejechane. no i zadnego ubytku mocy - 210 km/h na autostradzie wyciskal

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 125KM - 2002r.
    Od
    02 Aug 2013
    Mieszka w
    Łomża / Warszawa
    A może to wina oleju?
    Platinium nie jest chyba najlepszym olejem a Mondeo jest wymagające.

    "pamietaj, ze gaz niszczy silniki, ale tylko tym, ktorzy go nie maja "

    Sprawdź moje Mondi Mk3! 1.8 125KM - LPG "STAG 4"



    Sprawdź moje auto na aWc




  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Na jaki olej wymienić? Valvoline Max Life?

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Witam kolegę z Lublina, ktoś niedawno pisał (fakt że to był diesel) że na 10w40 czasem zapala mu się kontrolka oleju. Więc ja bym zaczął od zmiany oleju na 5w30 ewentualnie 5w40. Zastanawiam się czy cokolwiek dałoby radę sprawdzić Forscanem + elm. Jeżeli tak to mam interfejs i możemy się kiedyś podpiąć do kompa w samochodzie.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Hej, podpinałem pod kompa i z racji tego że wywalony katalizator to wywaliło mi błąd P0420, pali się check . Mówisz że zmiana oleju może pomóc? W LBN będe dopiero w sobotę, ale fajnie, że się odzywasz możemy się ustawić i sprawdzić Teraz wyjeżdżam służbowo i wracam w piątek w nocy. Ale mówie przy weekendzie można się ustawić, obejrzałbyś mojego mondziaka
    Pozdrawiam

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Można by się spotkać bo ogólnie to część lubelska jakoś słabo się ma na forum - kiedyś jakiś rozłam był. Z tą zmianą oleju to tak tylko sugeruję, ze względu na to że wszyscy i wszędzie piszą o tym by lać 5w30, niektórzy jeżdżą jeszcze na 5w40, 5w50, ale 10w to rzadkość.
    W lublinie mogę Ci polecić dwa zakłady co ogarniają fordy. Jedni są na ulicy pięknej 8 dobrze znają się na fordach tylko z czasem u nich gorzej. Zawsze można podjechać pogadać - może faktycznie czujnik oleju. Drudzy to panowie ze sklepem z częściami do forda na turystycznej, po lewej stronie przed salonem forda. Mają sporo części na miejscu i mechnikę też robią. Jeżeli chodzi o diagnozę to bym pojechał na piękną. Raczej odradzam pana z forda na kunickiego, ewentualnie jest jeszcze podkowa na zemborzyckiej, ale tutaj raczej drogo.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Dzięki, za info. Ojciec ma pojechać na przegląd lpg do zakładu gdzie ów instalację założyłem, tam tez mechaniczne rzeczy robią i mam nadzieje że mają manometr. A jak nie to podjadę do lbn to obczaić.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    A jeszcze wracając do tematu - dlaczego olej 10w40? Taki lał poprzedni właściciel? Może trochę pił oleju i dlatego przeszedł na gęstszy.

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Wiesz co nie wiem czy pił olej czy też nie. To co było zalane było raczej w słabej kondycji, rzadkie i przepracowane. Pomyślę nad zmianą oleju.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    a może to sam czujnik ciśnienia takie coś miałem w lagunie
    zapalająca się kontrolka oleju na rozgrzanym silniku po zgaszeniu auta wracało na jakiś czas do normy i potem znowu się zapalała
    wymiana czujnika pomogła
    podczas wymiany mechanik na moment przekręcił silnik aby "wypluć syf " tak to nazwał
    wymiana czujnika była najtańszą i najszybszą opcją około 30 złociszy z wymianą (mechanik sam kupował czujnik -miał jeszcze możliwość zwrotu w razie czego )
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  16. #15
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Poproś mechanika o sprawdzenie ciśnienia oleju tak na wolnych obrotach jak i na obrotach powyżej 2000/min.Można to zrobić po wykręceniu czujnika ciśnienia oleju i zamontowanie w zamian manometru.
    Ciśnienie powinno wynosić na wolnych obrotach min 1,6 at a pow.2000/min max 5 at.Jeśli tak jest to czujnik do wymiany a jak tak nie jest to do wymiany pompa olejowa albo co gorsza są znaczne wycieki na panewkach lub wałkach rozrządu co by oznaczało konieczność remontu silnika.
    A czy wymiana pompy oleju na nawą podniesie trochę cisnienie smarowania z 1,8 bara na jałowych , bo jeśli tak to chyba warto.
    Pompa kosztuje i roboty nie mało ale jeśli żywotność silnika przy przebiegu powyżej 260kkm miała by się wydłużyć . Może ktoś z Kolegów wymieniał samą pompę.

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zibi321 Zobacz posta
    A czy wymiana pompy oleju na nawą podniesie trochę cisnienie smarowania z 1,8 bara na jałowych , bo jeśli tak to chyba warto.
    Pytanie czy niskie ciśnienie to wina pompy, czy czujnika, czy lipnego oleju, albo może silnik gubi ciśnienie bo ma np luz na panewce, a do oleju jakiegoś motodoktora poprzednik dolał.
    Trza najpierw zmierzyć jakie jest faktyczne ciśnienie, jak OK no to czujnik, jak nieprawidłowe to wymienić olej i się modlić żeby to wystarczyło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Więc tak, sytuacja wyglądała tak że kontrolka ciśnienia oleju paliła się coraz częściej, nawet na zimnym silniku już. Po wymianie jak na razie się nie zapaliła więc chyba problem rozwiązany, aczkolwiek to się okaże na weekendzie jak pojezdze trochę wiecej

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grzesiek1234 Zobacz posta
    Po wymianie jak na razie się nie zapaliła
    Ale to co? wymieniłeś kontrolkę na spaloną
    Czujnik wymieniłeś czy olej?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    MK3 Dutatec HE 1.8 Kombi
    Od
    16 Oct 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Czujnik ciśnienia oleju wymieniony i jak na razie się nie zapala. Teraz musze zrobić porzadek z błędęm P0420. Nie mam katalizatora więc coś trzeba będzie podziałać, jakiś emulator sondy, gazownik wstawił jedną "tulejkę" ale niestety nie pomogła. Więc będę musiał poszukać pomocy gdzieś indziej, bo wkurza ten check

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grzesiek1234 Zobacz posta
    poszukać pomocy gdzieś indziej,
    są emulatory elektroniczne, zapinasz w przewody lambdy i po zawodach
    Coś w ten deseń
    http://allegro.pl/uniwersalny-emulat...213790395.html
    http://allegro.pl/uniwersalny-emulat...422910887.html
    W sklepach z częściami do kuchenek też mają i zdaje mi się że po 30zł widziałem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Kontrolka oleju - raz jest raz nie ma
    By Wacu_123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 21:56
  2. [TD MkII] Mondeo mk2 1.8tdi nie odpala i pali sie kontrolka oleju
    By Sali in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 22:27
  3. [MkIII] [MKIII][Duratec] 1.8 - Kontrolka oleju gaśnie po 30s
    By mrx_tm in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 10:45
  4. [Duratec]Kontrolka oleju
    By Osiem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 09:55
  5. [TDDi MKIII] [mk3]dziwnie umarł-pali kontrolka oleju-zero elektryki
    By mikawajos in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 15:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów