+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    No i nastepny dziwny post, chcesz oddać auto do Mechanika zeby ci to zrobił to po co się tu pytasz co to jest? Dżizas Przecież jak auto dasz do mechanika to on to zdiagnozuje i oceni koszt naprawy czy nie? Czy jak jedziesz do mechanika to ty mu mówisz co jest z autem nie tak, nie dajesz mu się wykazać ulatwiasz mu robotę a on i tak ciebie skasuje,jak chcesz oddać auto to oddaj i niech ci robią. Po co zawracać gitarę na forum?!

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar Rea
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.5 V6
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    No i nastepny dziwny post, chcesz oddać auto do Mechanika zeby ci to zrobił to po co się tu pytasz co to jest? Dżizas Przecież jak auto dasz do mechanika to on to zdiagnozuje i oceni koszt naprawy czy nie? Czy jak jedziesz do mechanika to ty mu mówisz co jest z autem nie tak, nie dajesz mu się wykazać ulatwiasz mu robotę a on i tak ciebie skasuje,jak chcesz oddać auto to oddaj i niech ci robią. Po co zawracać gitarę na forum?!
    Może np po to żeby nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty ?

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Seweryn
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Taka sytuacja :-)
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Będzin
    Kolego ja zrobilem procedure na wszystkie 4 walki i jest cisza i spokój nareszcie :-) a zaczely mi pukac jak tylko wymienilem olej, robilem to sam z kolegą, zawsze staram sie wszystko robic samemu przy samochodzie zeby nie naciagali mnie na kasę to raz a dwa ze wiem co robie i przykladamy sie do tego i jest zrobione solidnie :-)

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Rea a jaką ty dasz mu gwarancję że poszło tylko to co ty mu napiszesz?? Przecież jak mechanik powie że trzeba wymienić cześć X albo że mu Panewki stukaja to co koledze napiszesz że mechanik go na bank naciąga???? Skad Możesz wiedzieć jak tego nie widziałeś??? Daje Tylko przykład i rozumiem że jak ktoś już próbował tanimi kosztami i z pomocą kolegów z MKP daną usterkę zdiagnozować i naprawić ale sie nie dało to spoko że lepiej będzie jak odda do mechanika niech on się męczy, ale pytać tu co może być i pisać że odda do mechanika i będzie miał z głowy trochę dziwne dla mnie.

    Czy ta procedura tyczy tylko Esteków czy zwykłych v6 też? I jakie są objawy?


    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #25
    Kursant
    Imię
    Seweryn
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Taka sytuacja :-)
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Będzin
    No masz racje to jest takie doradzanie tylko, ja wiedziałem na 100procent ze to walek, a ciezko stwierdzić przez pisanie ze to akurat u niego jest ten sam objaw. U mnie wysluchal to kolega kleber i powiedział ze na 99%to walki wiec zrobiłem to z kumplem i jest ok. A nie wiem czy to tylko do st czy do zwyklych falet tez.

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    No wiec tak, opisze troche sytuacje. Bylem u mechanika (jeden z lepszych w okolicy, jak mu powiedzialem ze v6 to odrazu mi powiedzial ze moze panewki), posluchal posluchal mowi ze nic nie slyszy i zebym pojechal sie przejechac jeszcze, zrobilem 20km, silnik sie zagrzal dobrze, zas nie slyszy, ale troche go pogazowalismy na postoju i zaczelo sie toto pukanie, chc nie takie jak zawsze bo slychac to bylo tylko przy schodzenii z obrotow, obsluchal caly silnik, pogazowal i w koncu doszedl do wniosku ze sam nie wie co to, powiedzial ze na panewke nie wyglada bo panewka tlukla by sie caly czas, a tu jest tak ze raz zrobie trase i puka, zaraz objade do sklepu czy cos i nie puka. Polecil mi pojechac do serwisu forda, pojechalem ale dopiero termin maja na czwartek i wtedy jestem umowiony. Pukanie slychac tak jakby zza silnika, badz glowicy tej od podszybia. Sam juz nie wiem, dzwonilem do sprzedajacego by go powiadomic, kazal sie dowiedziec na 100% co to jest i dac znac. Kontrolka od oleju gasnie normalnie, nawet jak sie go przydlawi troche to sie nie zaswieca. Poczekam do czwartku i dam znac

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź zdejmij pasek wielorowkowy i zobacz czy ucichnie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Narazie bede to obserwowal do czwartku, nie chce nic rozkrecac w silniku bo w przypadku zwrotu samochodu sprzedajacy moglby mi zarzucic ze bylo cos kombinowane w silniku, takze do czwartku musze poczekac, maja mi w serwisie forda powiedziec co to jest i zrobic ewentualna wycene naprawy

  11. #30
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń

    Post

    Panowie, chyba wiem już co stuka. Pieprzona dwumasa
    Wróciłem właśnie z żona z kina, zaparkowałem pod blokiem myślę nie stuka, wsiadłem, cofnąłem jeszcze trochę, wysiadam z auta i stuka a że żona była pod ręką to tak pal licho mówię jej wciśnij sprzęgło i nagle eureka, silnik chodzi cichutko, tak jak powinien, mówię do niej puść i odrazu po puszczeniu zaczyna pukać, znów wciska i cisza i tak w kółko, na wciśniętym sprzęgle silnik chodzi cichutko, a na puszczony puka. Obstawiam dwumasę, gdyż podczas odpalenia też słychać głośne dudnięcie. Co o tym myśliscie ? I jaką dwumasę najlepiej kupić i co przy okazji zrobić ?

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Może być łożysko wyciskowe. ST220 to nie diesel że pada tak szybko dwu masa.

    Ja u siebie nie robiłem dwumasy bo po 240kkm była w niemal idealnym stanie.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Zgodzę się z NeroN-em, ja mam podobnie tylko u mnie na zimnym nic nie słychać a na ciepłym słychać jak się łożysko tarabani a po wciśnięciu sprzęgła cisza, ale też nie zawsze je słychać. Jeżdżę już tak od 50000 i nic się nie dzieje złego.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    No na fordtuning zas znalazlem watek z tymi samymi objawami co ja, i tam pisali zas ze w st220 dwumasa wytrzymuje 200tys i koles mial te samy objawy co ja przy 196tys km, a ja mam 194tys km. Narazie i tak musze uzbierac hajs na to, tak czy siak po nowym roku pojdzie skrzynia do zrzucenia i wtedy sie oceni czy wymieniamy same sprzeglo+wysprzeglik czy tez dwumasa, ale mam wlasnie podobne dudniecie podczas odpalania jak szwagier w JTD jak mial dwumase na wykonczeniu, takze zobaczymy

  15. #34
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    U mnie dwumas byl wymieniany przy 170k ori przebiegu
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  16. #35
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    @m4tinez jaki kolor ST'ka masz ?
    Nr SBL 31... jakąś tak ?
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Czarne kombi, aktualnie na lekko zardzewiałych stalówkach ;D
    Tak, SBL ale nie 31 tylko 399..

    A gdzie widziałeś ?

  18. #37
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez m4tinez Zobacz posta
    A gdzie widziałeś ?
    Jak jechałem z fiata w stronę orlenu to mijałem niebieskiego kombi
    Właśnie na rejkach 31xxx bodajże Akurat był na ori alu
    Kurcze, za dużo tych ST w okolicy jeździ
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Kurcze mieszkam kolo Piasta ale jeszcze tego ST"ka nie widzialem. Ja troche poczekam i tez zakladal juz oryginalne 18 tylko zeby mi sniegiem nie sypnelo :d

Podobne wątki

  1. [MkIII] Kilka pytań nowicjusza. Proszę o pomoc.
    By EnX in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 19:30
  2. kilka pytań i kilka ocen mk3
    By gregor89 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:17
  3. [MkIII] [MKIII] Kilka pytań nowicjusza
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 20:28
  4. [MkIII] Nawigacja fabryczna - kilka pytan nowicjusza
    By Huwi in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 19:31
  5. Chłodnica i kilka pytań nowicjusza
    By grysik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-05-2007, 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów