+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka

    Angry Uszczelki papa :(

    Zdaje się,że pożegnałem uszczelki pod głowicą.

    Żona jechała do pracy i nagle zabrakło ciepłego powietrza.
    Nie wróciła już, musiałem ściągać na sznurku (

    Poprawcie jeśli się mylę.
    I teraz pytanie.
    Robić, czy szukac na przekładkę?
    https://youtu.be/J23ns7i9Ma4

    Dzięki z góry za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Palio ; 17-11-2016 o 14:58
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Zrzucić "czopki", zobaczyć co tam jest i wtedy podjąć decyzję
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Ściągnąłem gumy z dolotu i z odmy wyleciała woda....
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ewidentnie uszczelka poleciała, osobiście był bym za remontem ale u siebie jak mi uszczelki w starym mdo poleciały to kupiłem drugi silnik z małym przelotem i gwarancja na rok za 1200 i bylem mega zadowolony a na początku też się wahałem ale ze silnik był jeszcze w aucie i mogłem w jakimś stopniu potwierdzić przebieg i go odpalić to go wziąłem. Jeździłem nim ponad 2 lata i zrobiłem ponad 30000 km i do sprzedaży nie miałem problemów.


    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Robić, czy szukac na przekładkę?
    Jak zrobisz to masz pewność na czym jeździsz, tylko trza by najpierw i tak głowice zwalić żeby zobaczyć czy tylko uszczelka, czy pęknięcie bloku/głowicy
    jak przekładka to diabli wiedzą ile jeszcze wytrzyma, i ciężko jest ustrzelić takiego który jest jeszcze w aucie i go sprawdzić (chociaż gdzieś mi mignął angol za 3.5 tyś na automacie, a po automacie silniki są odczuwalnie mniej przeciągnięte) silnik przerzucasz, co nieco sprzedasz z reszty i masz wtedy koszta nieduże.

    Sam zrobisz wiesz na czym jeździsz ale czas i koszta. Szybciej i taniej jest przekładać, kwestia aby udało się zdrowy motor ustrzelić.


    Ps. fajny psińco, młodziak jeszcze?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Mnie dziś mignął z rajchu z rozawalonym automatem, ale naleciane 200k. w sumie u mnie jest niewiele więcej - jakieś 220k.
    Tak pieso młody - dzięki
    8XI trzy miesiące skończyła - niedługo szkolenie. Poprzednią wilczycę miałem 13 lat. Wykończyła ją babeszjoza w kwietniu..
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    ale naleciane 200k
    To dopiero zaczyna się docierać
    My naszego sprzedawaliśmy to miał 300tyś nalotu a gaz założony przy 120tyś, komprechę trzymał na garach 13.5- 13.8.
    W międzyczasie miał lekkie pocenie z pod obudowy rozrządu, ale Valvoline MaxLife sobie poradził, przy 200tyś pozbawiony został katalizatora bo się przypchał, ale ładnie mniej więcej w połowie norm spaliny trzymały na analizatorze.
    Motor wytrzymuje 500tyś, tzn na tyle co najmniej jest obliczona trwałość rozrządu.
    Te silniki nie lubią przegrzania, ubogiej mieszanki bo wtedy właśnie leci uszczelka albo/i zawory.
    Najczęściej uszczelka leci przez klękającą pompkę wody.
    Jak ten z rzeszy byłby do wyrwania poniżej 2tyś (a powinien tak być z uwaloną skrzynią) to myślę że warto się nim zainteresować.


    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Wykończyła ją babeszjoza w kwietniu..
    My też mieliśmy ON-ka po babeszjozie, udało się wyprowadzić ale łajza wet nie wspomniał coby chociaż raz w roku badania na nery zrobić i kurcze w wieku 9 lat nery mu siadły i jeszcze raczysko żołądka, w 3 dni psińco się zawinął
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Będę żonę molestował o te mondeo na przekłądkę. Tyle razy tłumaczyłem, że najważniejszy wskaźnik w samochodzie to ten od temperatury... !!!!!!!
    Ten co go znalazłem jest za więcej, ale do negocjacji, i GHIA (ja mam trend X) więc coś tam może przy okazji szczepnę do swojego.
    Na razie zlałem wodę i odpiąłem aku. I tak dopiero będzie coś grane pod koniec miesiąca, bo kasas dopiero wtedy jakaś....

    A co do ON-a
    Treci raz babeszjoza w ciągu półtra roku Za pierwszym razem nic, za drugim dostała po nerwach, i było już gorzej - miała problemy ze wstawaniem. A za trzecim poszło na wątrobę i nerki .....
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 17-11-2016 o 19:41
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    To jeszcze jedno pytanie.
    Wyciągać silnk górą, czy dołem?


    PzDr
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ja wyciągalem Góra, nawet maski nie trzeba ściągać tylko dawałem na Maxa w górę i blokowalem kijem czy czymstam, zadnych problemów z wyjeciem nie było i cała operacja mi zajęła 2 dni (sobota i niedziela) , a robiłem to sam, kumpel mi tylko pomógł z wyjeciem i wsadzeniem bo samemu ciężko by było.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    17 Sep 2014
    Mieszka w
    Kuklówka
    Dzięki.

    Na razie wszystko wskazuje na tylko górę silnika, ale i tak miałem jakiś czas temu robić uszczelnienia, bo się zaczął pocić na wale.
    Muszę chyba wyjechać z całym zestawem..... szkurdę dopiero co wymieniałem olej w ASB
    Będę mial silnik na wierzchu to i łątwiej będzie rozebrać i odjąc decyzję ostateczną.
    Pytanie jeszcze techniczne.
    Napinacze też będą do wymiany, jak rozepnę rozrząd?


    PzDr
    >> Palio <<

    Jest: Mondeo MKIII Liftback 2,5v6; Mondeo MKIII Ghia Kombi 2,0 TDCI , Windstar MKII 3,8v6 Sel Van
    Było: Taunus M17 1,7v4 Sedan; Granada 2,0---> 2,3v6 Ghia Kombi; Granada 2,3v6 Gl Sedan; Granada 2,8iv6 Ghia Sedan; Transit MKI 1,7v4---> 2,8iv6, Explorer MKI 4,0v6; Scorpio MKI 2,9v24 Kombi 2szt; Scorpio MKII 2,9v6 2 szt Kombi; Mondeo MKI 1,6 Gl Kombi1.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Palio Zobacz posta
    Napinacze też będą do wymiany, jak rozepnę rozrząd?
    Jak do tej pory nie było problemów to bym zostawił, ale natomiast oceniłbym stan ślizgów/prowadnic łańcucha.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    podepnę się pod temat, u mnie jest podejrzenie uszczelek, o płyn ucieka i pod korkiem jest taka biała piana, teraz pytanie czy jak rozepnę rozrząd to będę go w stanie sam poskładać? Są tam jakieś znaki na jakie to złożyć? rozrządy ogólnie wymieniałem tylko w silnikach R4, już wiem też że trzeba wymienić od razu śruby mocujące głowice? i co z tym rozrządem trzeba wymieniać czy niekoniecznie? u mnie w ogóle nie słychać żeby coś się z nim działo jak i silnik ładnie pracuje wydaje mi się że nawet jakoś to jedzie, tylko ucieka płyn, olej też wygląda jak olej na bagnecie bez domieszek płynu, zresztą wymieniany 2 tyś temu więc wygląda jak nowy. 5 tyś na remont na pewno nie wywale bo to bez sensu przy cenach MK3. I czym się różni silnik z mk3 od mk2? można je bez problemu przekładać?
    Ostatnio edytowane przez Niron ; 29-11-2018 o 20:39

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Rozrząd jeśli dobry to niemusisz zmieniać. A co do ustawienia rozrządu to jest prościej niż w niektórych r4😁Masz znaki na kołach na łańcuchach i na wale także bez problemu dasz rade😁Co do tego czy pasują silniki od mk2 to niech powie ktoś kto przekłada. Według mnie powinien być taki sam. Powodzenia mnie też czeka to na wiosnę.

  16. #15
    Kursant Awatar Niron
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    GHIA PB+LPG
    Od
    13 Oct 2013
    Mieszka w
    Siemień/Lublin
    dobra dzięki za cenne info, w takim razie kupuję uszczelki i śruby trzeba się brać za to póki silnik śmiga

Podobne wątki

  1. [MkI] uszczelki
    By in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów