+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 111
  1. #21
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Stasio1948
    dziêki za sprostowanie, nie wiedzia³em powiem szczerze, pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Hahahaa Stasiuuuunio ale mnie rozbawiles, 3 lata 5 lat 10 do¿ywotnia gwarancja ha ha ha muszê tu czê¶ciej zagladc i czytaæ twoje posty jak bêdê mia³ do³a. No to widzê ¿e Polska to piekny kraj i tam takie cuda siê dziej±. Powodzenia przy reklamowaniu 2 letniej, 4 letniej czy te¿ 10 letniej opony która mog³a zmieniæ w tym czasie w³a¶ciciela z 3 razy i mog³a byæ sciagana i zakladana oko³o 20 razy ( po 2 razy w roku). Ju¿ widzê jak michelin przyjmuje oponke w której bania wyskoczy³a albo zaczyna po. Bokach pekac guma albo opona siê wyzabkowala bez ¿adnego ale bez zganiania winy na zly monta¿ i ¼le u¿ytkowanie i daje funkeln nowke 😂 dobre dobre. Powodzenia te¿ ¿yczê przy wysy³aniu opony do chin zeby ja reklamowaæ 😂 Mo¿e w latach 70 albo 80 tak by³o ¿e dawali tak± gwarancjê ale teraz? U nas gwarancja jest 6 miesiecy gwarancji. Aha i Michelin daje 10 lat gwarancji ale od daty produkcji a nie sprzeda¿y!!!!! Faktycznie ¶wietnie jest Pan Stasio poinformowany i sie podpiera sprawdzonymi ¼ród³ami prawie jak Macierewicz. Niektórzy Producenci Daja 7 lat od daty zakupu ale gwarancja nie obejmuje mnóstwa rzeczy miedzy innymi czego¶ tak naturalnego jak starzenie siê gumy. Czyli mozna reklamowaæ oponê tylko w przypadku jak pêknie? I masz na to 14 dni, srednia pociecha dla kogo¶ kto lezy w szpitalu bo mu wywalilo oponê. I co kto siê skompromitowal? Te gwarancjê to s± tylko na papierku bo musz± byæ a producenci i tak wiedz± ¿e nikt nie bêdzie reklamowa bo nie wygra bo zawsze mog± udowodnic ¿e opona byla ¼le uzytkowana, przechowywana, montowana itd. Itp.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  4. #23
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    aby mo¿na by³o "doje¼dziæ oponê zimow± latem.
    tak na marginesie, kto by chcia³ doje¿d¿aæ oponê zimow± latem?
    przecie¿ to wiêkszy ha³as, jest bardziej miêka, wiêc podczas ka¿dego hamowania szybciej siê zetrze na drodze, nie rozumiem tego

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Bo to nie jest po to, to jaka¶ bzdura znowu wyssana z palca.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #25
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Te gwarancjê to s± tylko na papierku bo musz± byæ a producenci i tak wiedz± ¿e nikt nie bêdzie reklamowa bo nie wygra bo zawsze mog± udowodnic ¿e opona byla ¼le uzytkowana, przechowywana, montowana itd. Itp.
    Ja tylko przypomnê, ¿e warunki gwarancji okre¶la ten kto j± wydaje i zgodnie z kc nie ma takiego prawnego obowi±zku, a prawo rêkojmi dzia³a tylko do 2 lat od momentu zakupu, a producenci i sprzedawcy to nie filantropii, ¿eby dawaæ za darmo w okresie gwarancji, przecie¿ nie bêd± bicza krêciæ na siebie, to siê nie trzyma kupy
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 19-11-2016 o 23:30

  7. #26
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Przecie¿ sami producenci mówi± ¿e opony zimowe trzeba u¿ytkowaæ zim± a letnie latem i nie mozna inaczej to jak mozna wpasc na taki pomys³ ¿e po to jest ogranicznik 1,6 w zimowce zeby do tego momentu mozna by³o ja dojechaæ latem??? A propos gwarancji opon to takie u¿ytkowanie opony zimowej w lato jest niezgodne z przepisami producenta odnosnymi u¿ytkowania opon. A mo¿e ten ogranicznik jest po to ¿eby w krajach w ktorych snieg le¿y oko³o tygodnia i to 5 cm. Ale za to s± dlugo ujemne temperatury mozna by³o taka opona je¼dziæ do tego poziomu 1,6 ? A nie w lato co za bzdura.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  8. #27
    Poch³aniacz prostych Awatar batman72
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    200 na godzinê bo np w DE na zimowkach tyle siê jezdzi.
    Na tych z indeksem prêdko¶ci "T" równie¿?

    To stwierdzenie powinno byæ w Pogaduchach- w temacie: "Co¶ co poprawi nam humory na pocz±tku tygodnia". No chyba, ¿e je¼dzisz po innych Niemczech ni¿ ja- bez korków, ograniczeñ i wiecznych robót drogowych. Normalny obrazek w zimie, gdy spadnie ¶nieg, to germañcy ¶migaj±cy 60km/h prawym pasem, w konwojach i w asy¶cie policji.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    O d¿izas, co w tym ¶miesznego? No tak jak trzeba i nie ma ograniczenia to sie depnie te 200 na zimowkach. Ja mam z indexem V to co nie mogê? Nie pomy¶la³em o inny indexach bo myslalem ze to logiczne ze jak kto¶ ma index H to srednio m±dre bedzie jechanie 200 /h, ale sie pomylilem sorry. poza tym to by³ przyk³ad ze porownywanie lat 70 i 80 bylo tak samo trafne jak gwarancja tv VS. GWARAncja opony. No bo ty pewnie kozak jeste¶ i jak spadnie snieg to lecisz ile fabryka da³a. I co ze je¿d¿± ostro¿nie? Wlasnie przez to ¿e tu jest tylu obcokrajowcow i im sie wydaje ¿e s± mega kozaki a niemcy to je¼dziæ nie potrafi± s± wypadki bo nie znacie kultury i nie potraficie zachowaæ ostro¿no¶ci. Tak je¿d¿ê po innych Niemczech, tobie korki, ograniczenia i wieczne roboty chyba z PL pomyli³o kolego. Jak by w Pl by³o tyle autostrad co w DE to by¶cue na nich wlasnie 60 je¼dzili bo tam to by dopiero remonty by³y. Zreszt± sami jestescie sobie winni i tranzyt, przez to ¿e tyle tam tirów i aut spoza DE je¼dzi trzeba drogi remontowaæ, jest coraz wiecej aut to trzeba autostrady dostosowaæ i poszerzaæ w niektorych miejscach albo mosty wzmacniaæ co w tym dziwnego? No nie zapomnialem ¿e w Polsce toooo s± super autostrady... A nie sorry jedna autostrada a reszta w budowie 😂 to nie ma czego remontowaæ, a jak ju¿ jak±¶ skoñcz± to zapomn± pasa awaryjnego zrobic😂bo po co polaczkom pas przeciez w PL same nowe auta je¿d¿± i siê nie psuj± to po co pas awaryjny. Jacy wy malkontenci jeste¶cie serio, wyjedzie taki na zachód i ju¿ marudzi bo to zle to niedobrze i autostrady do doopy bo remontuja, to wracaj do PL i ciesz siê t± autostrada A4, tymi ¶wietnymi drogami gdzie 100km robi sie w 2 godziny poza godz szczytu, po kiego tu siedzisz i marudzisz? Aaa no tak dla €€€€ co, ale Ponarzekaæ trzeba taki polski sport narodowy. Po co w ogóle ta gadka i zasmiecanie tego tematu? Podalem ja i Netoper koledze powod dla ktorego lepiej tych opon nie u¿ywaæ i siê zaczê³o, ale po co?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  10. #29
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Mam jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje...

    Czy na przegl±dach w Niemczech, które jak wiemy s± bardziej restrykcyjne ni¿ u nasz, sprawdza siê rocznik opon?

    Je¶li tak, to co¶ mi tutaj nie pasuje - autko kupi³em 2,5 roku temu, czyli opony mia³y wtedy 10,5 roku. Przegl±d w DE by³ robiony tego samego roku w styczniu (je¼dzi³em na tym przegl±dzie w PL - zgodnie z prawem) - a skoro w styczniu, to zapewne na zimówkach... Czy diagnosta nie zwróci³by uwagi na 10-letnie opony?
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 21-11-2016 o 11:48

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Nie. Tak samo jak nie ma obowi±zku je¿d¿enia na zimowkach ( oprócz 2 warunków) Patrz± na stan opon, czy nie s± popêkane itp. ty jeste¶ za to odpowiedzialny. Problemy mo¿esz mieæ jak dojdzie do kolizji bo to mo¿e mieæ wp³yw na decyzjê policji, ubezpieczyciela, s±du na to czy jestes ty winny, drugi uczestnik czy oboje,bo to pó¼niej rzeczoznawca samochodowy sprawdza miedzy innymi profil, wiek, stan opon i to czy takie ko³a ( rozmiar, szeroko¶æ, index prêdko¶ci) jakie masz s± dopuszczone przez producenta auta lub czy masz na nie ABE.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

    Pewnie zaraz napiszesz ¿e je¿eli takie niebezpieczne jest je¿d¿enie na takich oponach to czemu ja tak na ciebie naskoczylem jak nawet w tak restrykcyjnym kraju je¿eli chodzi o przepisy zwi±zane z samochodami ( prawie na wszystko musisz mieæ papier je¿eli zmieniasz w aucie) nie zwraca siê uwagi na wiek opony, czyli wychodzi ze nie ma w ogóle znaczenia. I powiem Ci szczerze ¿e nie wiem dlaczego, sam dego nie rozumiem. Pewnie zaraz kto¶ napisze ze mo¿e dlatego ¿e nie ma wiek opony a¿ takiego znaczenia, mo¿e i tak. Ja zmieniam i bo z ró¿nych testów ( i na chlopski rozum) wynika ¿e opona traci z czasem swoje w³a¶ciwo¶ci pod wp³ywem czasu lub je¿eli jest ¼le u¿ytkowana ( np. Zimowa przy zbyt wysokich temperaturach). Lepiej zmieniæ i spac spokojnie bo stwardniala, stara zimowa opona przy temperaturach jakie mamy (+12) i deszczu podczas hamowania ju¿ nie bêdzie mia³a takich w³a¶ciwo¶ci jak opona np 4 letnia. A podczas nag³ego hamowania ka¿dy cm. sie liczy. To po co ryzykowaæ? Ja wiem ze pewnie wiêkszo¶æ z was kto nie mia³a wypadku jest pewna ¿e da radê wyhamowac w ka¿dej sytuacji bo uwa¿a na drodze, ale tak nie jest, to s± sekundy które mog± zawazyc na tym czy bêdziecie w plecy, mandat, punkty, remont auta, kasê lub w najgorszym wypadku zawazy na waszym i innych zdrowiu czy ¿yciu. Ludzie przecie¿ nie jeste¶my dzieæmi! I o ile w PL przy niewielkich (relatywnie) prêdko¶ciach mo¿e to mieæ mniejsze znaczenie o tyle np. na niemieckich autostradach i prêdko¶ciach z jakimi tu siê lata to ju¿ dobór i stan opon ma znaczenie i to ogromne i nie dajcie siê wmówiæ ¿e tu wszêdzie rwmonty s± i siê stoi ca³y czas w korkach i nie ma gdzie siê rozpêdziæ bo to bzdury jakie¶ polskich malkontentow, ja jak wyje¿d¿am z mojego miasta na autostradê nie mam ograniczenia przez oko³o 10km i nigdy jeszcze w korku tam nie sta³em, powiem wiêcej w sumie sta³em w DE 3 razy w korku z czego 2 razy z g³upoty ( raz godziny szczytu pod Essen godzina czasu, raz jak chcia³em wyjechaæ z Dortmund po Meczu Borussia Dortmund FCB ponad 2 godz.) i raz bo by³ wypadek. Tyle w temacie beznadziejnej jazdy po Niemczech.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    £ukasz
    Model
    XC60
    Silnik
    D4+
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    Ostródzie
    Cytat Zamieszczone przez batman72 Zobacz posta
    Na tych z indeksem prêdko¶ci "T" równie¿?
    przecie¿ ma fa³kê i prêdko¶æ maks ponad 200km/h wiêc nie mo¿e je¼dziæ na takich...

    Cytat Zamieszczone przez batman72 Zobacz posta
    Normalny obrazek w zimie, gdy spadnie ¶nieg, to germañcy ¶migaj±cy 60km/h prawym pasem, w konwojach i w asy¶cie policji.
    16 lat je¿d¿ê do Niemiec,czêsto je¼dzi³em do NRW w t± i z powrotem daw razy w tygodniu tak¿e zim± i nigdy nie mia³em takiego przypadku,raz A2 by³a zablokowana przed ¶wiêtami przez naszych rodaków wracaj±cych z UK na letnich oponach (ale¿ by³ "p³acz na radiu",¿e podostawali mandaty po 200-300ojro)...


    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Czy na przegl±dach w Niemczech, które jak wiemy s± bardziej restrykcyjne ni¿ u nasz, sprawdza siê rocznik opon?
    nie sprawdzaj± rocznika tylko stan opon i zgodno¶æ z homologacj± auta...

    i wracaj±c do tematu - wyz±bkowana opona wp³ynie przede wszystkim na "walory akustyczne" a ¿e stara ale z dobrym bie¿nikiem to ju¿ Twoja decyzja,wiele osób je¼dzi na starych oponach,równie¿ w DE...
    05.12.2005 - kupi³em pierwszego Forda Mondeo...

  13. #32
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez batman72 Zobacz posta
    Na tych z indeksem prêdko¶ci "T" równie¿?
    przecie¿ ma fa³kê i prêdko¶æ maks ponad 200km/h wiêc nie mo¿e je¼dziæ na takich...

    Cytat Zamieszczone przez batman72 Zobacz posta
    Normalny obrazek w zimie, gdy spadnie ¶nieg, to germañcy ¶migaj±cy 60km/h prawym pasem, w konwojach i w asy¶cie policji.
    16 lat je¿d¿ê do Niemiec,czêsto je¼dzi³em do NRW w t± i z powrotem daw razy w tygodniu tak¿e zim± i nigdy nie mia³em takiego przypadku,raz A2 by³a zablokowana przed ¶wiêtami przez naszych rodaków wracaj±cych z UK na letnich oponach (ale¿ by³ "p³acz na radiu",¿e podostawali mandaty po 200-300ojro)...


    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Czy na przegl±dach w Niemczech, które jak wiemy s± bardziej restrykcyjne ni¿ u nasz, sprawdza siê rocznik opon?
    nie sprawdzaj± rocznika tylko stan opon i zgodno¶æ z homologacj± auta...

    i wracaj±c do tematu - wyz±bkowana opona wp³ynie przede wszystkim na "walory akustyczne" a ¿e stara ale z dobrym bie¿nikiem to ju¿ Twoja decyzja,wiele osób je¼dzi na starych oponach,równie¿ w DE...
    No w DE nie mo¿na ale w PL chyba mo¿na, bo tam nikt tego nie sprawdza albo? A jak auto zarejestrowane w PL to w DE nikt siê nie przyczepi.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

    Cytat Zamieszczone przez pajer Zobacz posta

    i wracaj±c do tematu - wyz±bkowana opona wp³ynie przede wszystkim na "walory akustyczne" a ¿e stara ale z dobrym bie¿nikiem to ju¿ Twoja decyzja,wiele osób je¼dzi na starych oponach,równie¿ w DE...

    No tak je¿d¿± ale bardzo ma³o bo:
    A. Ich na to staæ ¿eby czê¶ciej zmieniaæ
    B. Jad± do warsztatu albo serwis i jak im powiedz± ¿e trzeba zmieniæ bo stare i niebezpieczne to zmieniaj±.

    Wiêkszo¶æ "Niemców" którzy je¿d¿± na takich oponach to Turcy, polacy, ruscy.




    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  14. #33
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Dziêki bardzo Qornell za Twoj± odpowied¼ odno¶nie Niemieckich przegl±dów (nie ukrywam liczy³em w³a¶nie na Ciebie w tej kwestii, bo jak widzê w profilu mieszkasz w³a¶nie u naszych zachodnich s±siadów, wiêc info z pierwszej rêki).

    Co prawda, to prawda - w ka¿dym kraju s± ludzie, którzy bêd± zmieniaæ opony co kilka lat, bo tak trzeba, bo tak radz± specjali¶ci i po prostu dla bezpieczeñstwa a s± i tacy, który nie zmieniaj±, albo je¿d¿± na ró¿nych wynalazkach byle tylko ko³o siê krêci³o...

    Co do samej trasy i ewentualnych niebezpieczeñstw - zgadzam siê z Qornell'em, nikt nie jest w stanie przewidzieæ jak zachowa siê sytuacji awaryjnej i ekstremalnej... Nie ma na to mocnych i faktycznie czasem centymetry mog± zadecydowaæ o czyim¶ szczê¶ciu.

    Tak jak napisa³em kilka postów wcze¶niej - zlecê obejrzenie moich opon raz jeszcze mojemu mechanikowi i wtedy podejmê decyzjê. Je¶li bêdzie mia³ chocia¿ najmniejsze zastrze¿enia do czego¶ innego poza wiekiem opon - nie bêdzie wyj¶cia i trzeba bêdzie poszarpaæ kolegê portfela... Nawet znalaz³em ju¿ ca³kiem ciekawe Pirellki w dobrej cenie.

  15. #34
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Spoko ¿aden problem, zawsze pomogê jak tylko mogê,mo¿e czasami przesadze i mnie poniesie ale dobija mnie czasami g³upota lub te¿ niewiedza innych w pewnych sprawach. A co do u¿ywanych opon te¿ jestem bardzo sceptycznie nastawiony bo mo¿na siê nie¼le naciac,bo jak kto¶ ma 2 bardzo dobre opony to po co je sprzedaje za nisk± cenê? Pozatym opona raz za³o¿ona powinna zostaæ na feldze do czasu wymiany bo te¿ cyrki mog± siê dziaæ z rantem jak za czêsto siê je ¶ci±ga. czasami siê nie op³aca u¿ywek bo kupisz oponê i mo¿e sie okazaæ po za³o¿eniu ¿e ma np niewielki bicie pionowe które widaæ dopiero po za³o¿eniu i co kupujesz nastepne 2 albo jedna tak± sam± i w sumie p³acisz tyle co zap³aci³ by¶ za 2 nowe. Wiem ze nie ka¿dego staæ na nowe opony ale jak kto¶ zmienia co 5 lat np. to mo¿e chyba te 10 z³otych miesiêcznie od³o¿yæ i po 5 latach kupiæ 2 nowe sztuki? Przecie¿ jak kto¶ ma auto i staæ go na nie zwlaszcza przy polskich cenach ubezpieczeñ, paliwa itp. to staæ go na do³o¿enie ¶miesznej sumy jak± jest 10 zl. Ja osobi¶cie kupuje ju¿ od dawna opony bud¿etowe np. z fabryki Michelin i jestem bardzo zadowolony, p³ace oko³o 40-50€ ( zale¿y jaki model) za sztukê czyli za komplet 200€ to da siê prze¿yæ przecie¿, oczywi¶cie nie s± to jakie¶ opony na tor i extremalne warunki ale dla moich potrzeb wystarcza. Teraz za komplet opon zimowych 205/55 R16 p³aci³em 180€ z monta¿em czy to du¿o? Poza tym na bezpieczeñstwie nie powinno siê oszczêdzaæ, ciekawe ilu z was podczas skoku na bungee wziê³o by tañszy skok na gumie ju¿ ¶miganej 10 letniej ale z zapewnieniem ze jest jeszcze w super stanie i mozna skakaæ ( oczywi¶cie z podpisem ¿e skaczecie na w³asn± odpowiedzialno¶æ) a ilu z was wybra³o by dro¿szy skok na nowej? Nie jestem ulomny i wiem ¿e ka¿da guma bungee nie jest u¿ywana raz i jeden dzieñ, to tylko przyk³ad.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #35
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Tutaj zgadzam siê bezwarunkowo - nigdy u¿ywek! Kupi³em raz, jeszcze do poprzedniego autka, jakim by³a królewska limuzyna - Daewoo Nubira II , przejecha³em siê totalnie bo opony nadawa³y siê tylko do wyrzucenia (wysz³o to dopiero przy próbie wywa¿enia niestety). Pojecha³em, odda³em, odzyska³em pieni±dze i podziêkowa³em. U¿ywkom od tamtej pory mówiê "nie".

    A mo¿na widzieæ Qornell jakie dok³adnie opony masz w swoim Mondeo (marka, indeksy)?

  17. #36
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jasne, z przodu mam Jeszcze stare (2011 trzeba bêdzie zmieniæ na sezon lato) bie¿nik 5mm VREDESTEIN Ultrac Sessanta XL 225 40 18 92Y a z ty³u nowe Riken ( niby fabryka Michelin) Maystorm B2 rok 2016 rozmiar Index to samo, p³aci³em 44€ sztukê.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #37
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Dziêki bardzo za informacje.

    Je¶li chodzi o ewentualn± zmianê, to tak jak pisa³em znalaz³em fajne zimówki Pirelli po 303z³/szt. wiêc pewnie wybór padnie na nie - maj± super opinie (rozwa¿a³em te¿ Fuldy i Hankooki, ale pojawi³y siê negatywne opinie).

    A co do letnich, bo je te¿ muszê sobie sprawiæ na wiosnê - bêd± albo Hankooki albo Nokiany (ok. 400z³/szt.), ale raczej te pierwsze z racji nieprzychylnych opinii co do Nokianów od momentu przeniesienia fabryk do Rosji.

  19. #38
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ja tam na opinie siê nie patrzê za bardzo bo nie warto, wystarczy popatrzeæ co ludzie na forach czasami wypisuj± to masakra. Najlepiej samemu kupiæ i siê przekonaæ. Ja jeszcze nigdy na nowych oponach siê nie przejecha³em no ale jak kto¶ kupuje do jakiego¶ nowszego i mocniejszego auta kapcie bud¿etowe i zaczyna na nich przeginac to nic dziwnego ¿e pó¼niej na forum wypisuje bzdury jak p³aci 50 za oponê a wymaga jak by to by³y pirelki za 200. Ja na tych bud¿etowych ¿adnej podsterownosci czy nadsterownosci na mokrym nie zauwa¿y³em, wiadomo jak przegne to kontrola trakcji siê w³±czy ale to muszê przegiac.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    W swojej karierze mia³em kilka st³uczek .Za ka¿dym razem pan sprawdza³ i zapisywa³ wiek opon .

    Dawno temu kupi³em komplet opon do UAZ-A 10 letnich nigdy nie u¿ywanych .Firma czy¶ci³a magazyn gdy¿ skoñczy³a wa¿no¶æ " pó³kowa " .Da³em jakie¶ marne grosze .Pierwsza siê rozpad³a po tygodniu , druga gdzie¶ po max 500 km .Reszcie nie da³em szansy .Posz³y na z³om .

    To tak dla tych co siê upieraj± by je¼dziæ szybko na tak starych oponach .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 21-11-2016 o 20:44
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  21. #40
    Poch³aniacz prostych Awatar batman72
    Imiê
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    wracaj do PL i ciesz siê t± autostrada A4, tymi ¶wietnymi drogami gdzie 100km robi sie w 2 godziny poza godz szczytu, po kiego tu siedzisz i marudzisz? Aaa no tak dla €€€€ co, ale Ponarzekaæ trzeba taki polski sport narodowy.
    Wypraszam sobie takie osobiste wycieczki. Je¿d¿ê po najlepszych autostradach w UE p³ac±c bardzo wysokie podatki drogowe. Ale przynajmniej wiem za co p³acê.

    Mój post by³ mo¿e przerysowany, ale nie zmienia to faktu, ¿e ok.10 lat temu jecha³em przez DE 4h. Spróbuj tego teraz.

    Co do opon, to demonizujecie. W DE nie sprawdza siê wieku opon, w NL nie sprawdza siê wieku opon a jedn± mo¿esz mieæ inn±, w UK ka¿d± mo¿esz mieæ inn±. To wariactwo? Ci którzy nawo³uj± do zakupu nowych opon tylko marek "Premium" byliby mocno zdziwieni obserwuj±c na czym je¼dzi siê w krajach Europy Zachodniej. Spory odsetek to najtañsze opony na rynku. Czêsto zauwa¿am opony stare, nierzadko kierunkowe i asymetryczne za³o¿one odwrotnie. Czy zwiêksza to liczbê wypadków? Najwiêcej chyba wypadków obecnie jest spowodowana zabaw± smartfonami podczas jazdy.
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

Podobne w±tki

  1. [MkII] Ile wa¿y felga z opon± RS7 17cali?
    By ARTi in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:09
  2. D³uga trasa automatem wskazówki
    By wazon1985 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:58
  3. Co jest grane???? pierwsza d³uga trasa i za³amka.
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 18:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów