+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456
Poka¿ wyniki od 101 do 111 z 111
  1. #101
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    sam sobie odpowiedzia³e¶ na pytanie. Przednia os jest dociskana przez silnik i osoby siedz±ce z przodu czyli je¿eli za³o¿ysz opony z gorszym profilem na przód to one sobie dobrze dadz± radê za to gorsze na tyle maja s³abszy kontakt z asfaltem i w razie wpadniecie w po¶lizg tyl ciebie wyprzedzi i mo¿e byæ nieciekawie. Jeden z kolegów wy¿ej podes³a³ link z testem gdzie jest ³adnie opisane jakie opony na któr± os s± lepszym rozwi±zaniem. Nie zapominaj ¿e auto prowadzi siê te¿ albo i przedewszystkim ty³em a przodem siê kieruje. Reasumuj±c lepsze opony zawsze na ty³ a gorsze, z mniejszym bieznikem na przód.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez exter121 Zobacz posta
    Nie wiem jakie s± szko³y dotycz±ce zak³adania gorszych opon na przód czy ty³ , ale pisz±c ¿e to by³a s³uszna decyzja ( ty³ ) opiera³em siê tylko i wy³±cznie na w³asnych do¶wiadczeniech .Bywa³o ¿e na jednym kursie Szczecin - Poznañ - Szczecin traci³em po dwa ko³a .Prawie zawsze pêka³y tylne z powodu nadmiernego ³adunku .Ale czasem lecia³o przednie .Z pêkniêtym tylnym du¿o ³atwiej opanowaæ auto .Przy pêkaj±cym przednim potrzeba te¿ du¿o szczê¶cia .
    A Ja zawsze zak³adam opony w lepszym stanie na przód, a w gorszym, ale wci±¿ dobrym stanie na ty³, bo przedni napêd ci±gnie samochód i system ABS lepiej reaguje na oponê z dobr± przyczepno¶ci± do asfaltu zw³aszcza, gdy dociska je jeszcze silnik, a tak na marginesie jeden jedyny raz pêk³a mi opona (prawy przód) w Seicento przy 110 km/h na trasie S1 przed SP Shell Tychy i zrobi³em pe³ny obrót i zatrzyma³em siê przed tablic± z cenami paliw, jak podeszli do mnie Panowie Policjanci, bo akurat tam byli to powiedzieli, ¿e mia³em du¿o szczê¶cia, bo gdyby jecha³a za mn± ciê¿arówka to by siê to skoñczy³o inaczej, sprawdzili stan opon i zgodnie orzekli, ¿e po prostu los, a nawet najlepsza opona nic by nie da³a, a by³o to jesieni± oko³o pa¼dziernika, tak wiêc moim zdaniem zak³adaj±c gorsze opony na przedni napêd stoi w sprzeczno¶ci z tym co doradzaj± wszêdzie osoby pracuj±ce przy wymianie opon i osoby, które znam, a maj± d³u¿szy sta¿ za kó³kiem ni¿ Ja, wiêc troszkê Ciê nie rozumiem,

    a przy okazji "Myonessos" dziêki za odpowied¼ i cieszê siê, ¿e wróci³e¶ ca³y i zdrowy, ale troszkê kusisz los, pozdro.
    Ale¿ ja napisa³em ¿e zak³adam lepsze na przód a gorsze na ty³ .Dok³adnie tak jak Ty .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 09-12-2016 o 00:42
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  4. #103
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    a tak na marginesie jeden jedyny raz pêk³a mi opona (prawy przód) w Seicento przy 110 km/h na trasie S1 przed SP Shell Tychy i zrobi³em pe³ny obrót
    to znaczy, ¿e s³abo trzyma³e¶ kierownicê. mi jak pêk³a opona (prawy przód, napêd na przód) przy 120km/h to zdo³a³em utrzymaæ tor jazdy na wprost a by³o to przy wyprzedzaniu na dwukierunkowej
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-12-2016 o 11:02

  5. #104
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Jendrekmak nie ma co generalizowac mo¿e ci siê uda³o akurat, wszystko zale¿y od auta, do¶wiadczenia, pogody, nawierzchni, koncentracji kierowcy, prêdko¶ci ( wiem pisa³ ¿e nie jecha³ szbko ale szybko w takich sytuacjach to pojêcie bardzo subiektywne i czasami po zdarzeniu nam siê wydaje ¿e jechali¶my przecie¿ 110 a tak naprawdê 130 lub wiêcej ) , stanu techn. auta, itd. itp. Tobie siê uda³o jemu nie. Nie ma co takich rzeczy ¿e za s³abo trzyma³ kierownicê bo nie ma to a¿ takiego znaczenia, jak ci opona pêknie i ma ciebie obróciæ to ciebie obroci i tyle. Gdzie¶ wy¿ej opisywalem sytuacjê mojego znajomego i te¿ tylko lekko go obróci³ i nic siê nikomu nie sta³o a widzia³em na w³asne oczy jak auto lecia³o po autostradzie na przeciwnym pasie i po wystrzale skasowal siê o barierki ¿e a¿ wióry polecia³y i co te¿ powiesz ze tanosoba za s³abo trzyma³a kierownicê?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #105
    Kursant
    Imiê
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    D±browa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Reasumuj±c lepsze opony zawsze na ty³ a gorsze, z mniejszym bieznikem na przód.
    czyli odwrotnie ni¿ Ja mam w tym sezonie, bo Ja mam lepsze na przodzie i troszkê bardziej zu¿yte na tylnej osi, zawsze tak mia³em, czyli czas to zmieniæ, bo tak bezpieczniej???
    ale skoro gorsze s± na przodzie to i ABS, i przyczepno¶æ bêdzie gorsza nawet, je¶li dociska silnik i pasa¿erowie, a ko³a podczas rozpêdzania bêd± siê ¶lizgaæ zamiast ci±gn±æ samochód z przednim napêdem jak to ma miejsce w Mondeo, czego¶ tu chyba nie rozumiem, to jak z tym ma byæ???

    to co napisa³e¶ to ma chyba sens, ale w aucie z napêdem na tyln± o¶ jak np. w BMW, ale nie w Mondeo, sprostuj mnie, je¶li siê mylê, ale kiedy mia³em bardziej zu¿yte opony z ty³u to mi ca³y ty³ lata³ i zakrêty z dusz± na ramieniu zim±, ale to by³y opony zimowe z bie¿nikiem poni¿ej 4 mm, jak zamieni³em je na Alpiny Michelin'a z wiêkszym bie¿nikiem powy¿ej 4 mm sprawa latania ty³u nie mia³a ju¿ miejsca, ale wci±¿ lepsze opony z kpl 4 szt. mam na przedniej osi, a nie na tylnej jak sugerujesz i s³yszê u innych u¿ytkowników, to co napisa³e¶ to jaka¶ generalna zasada i zale¿y od rodzaju napêdu przód/ty³ czy co kto lubi??
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 10-12-2016 o 00:50

  7. #106
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    to co napisa³e¶ to jaka¶ generalna zasada i zale¿y od rodzaju napêdu przód/ty³ czy co kto lubi??
    Jak to teorie ka¿da ma swoich zwolenników i przeciwników,
    Lepsze opony z ty³u faktycznie wp³ywaj± na latanie ty³ka na boki, natomiast lepsze z przodu maj± wp³yw na hamowanie (bo rozk³ad si³y hamowania jest 70% przód, 30 ty³)
    Kwestia jeszcze jak kto je¼dzi, jak kto¶ zakrêty bierze agresywnie no to trza zabezpieczyæ ty³.
    Jak s± opady ¶niegu w mie¶cie no to i tak jazda emerycka w korkach i raczej mo¿na zapomnieæ o rajdowaniu na zakrêtach, i wtedy (moim zdaniem) wa¿niejsze s± hamulce coby komu¶ w ty³ek nie wjechaæ.
    Inaczej jest na trasie, gdzie nawet przy opadach ¶niegu jedzie siê wiêcej ni¿ te 30-40km/h, no i wtedy pojawia siê kwestia jaka jest przyczepno¶æ szosy na tych¿e zakrêtach, jak zakrêty obsypane ¶niegiem no to lepiej mieæ ty³ lepszy ¿eby unikn±æ niespodziewanego zarzucenia ty³kiem.
    No i jeszcze pozostaje co siê rozumie przez lepszy bie¿nik, jak jest ró¿nica w jego g³êboko¶ci, ile g³êboko¶ci zosta³o do tej któr± producent uwa¿a za nadaj±c± siê do jazdy.

    Teorie teoriami, ale raczej najwa¿niejsz± kwesti± jest to, ¿e teoria nie zast±pi zdrowego rozs±dku, bo maj±c nawet nówki sztuki na obydwu osiach (a brakuje wyobra¼ni, koncentracji, do¶wiadczenia, przewidywania) to nic nie pomo¿e.
    A najgorsze jest w tym, ¿e bardzo du¿o ludzi my¶li ¿e jak ma dobre opony i auto nad¼gane systemami maj±cymi poprawiaæ stabilno¶æ/tor jazdy to nie ma prawa nic siê staæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #107
    Kursant Awatar NOS_BOST
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 231 KM
    Opis
    Rakieta
    Od
    12 Oct 2009
    Mieszka w
    ¦widnica

    D³uga trasa z wyz±bkowan± opon±

    Ja jeszcze od siebie dodam, ze jak masz lepsze z tylu i za szybko wejdziesz w zakret to zapewne przod Ci wyjedzie i jezeli bedziesz mial w cos walnac to zrobisz to przodem, ktory jest konstrukcyjnie mocniejszy niz bok. Z lepszymi oponami z przodu to jak juz postawi samochod bokiem to lepiej, zeby nie bylo latarnii, albo drzewa.

    A swoja droga wszystko zalezy od umiejetnosci, stylu jazdy, preferencji kierowcy. Kazdy powinien sam sobie przekalkulowac.

    A swoja droga tu macie ciekawy link:
    https://youtu.be/emdmodQJIhM

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez NOS_BOST ; 10-12-2016 o 10:37

  9. #108
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    to co napisa³e¶ to jaka¶ generalna zasada i zale¿y od rodzaju napêdu przód/ty³ czy co kto lubi??
    Jak to teorie ka¿da ma swoich zwolenników i przeciwników,
    Lepsze opony z ty³u faktycznie wp³ywaj± na latanie ty³ka na boki, natomiast lepsze z przodu maj± wp³yw na hamowanie (bo rozk³ad si³y hamowania jest 70% przód, 30 ty³)
    Kwestia jeszcze jak kto je¼dzi, jak kto¶ zakrêty bierze agresywnie no to trza zabezpieczyæ ty³.
    Jak s± opady ¶niegu w mie¶cie no to i tak jazda emerycka w korkach i raczej mo¿na zapomnieæ o rajdowaniu na zakrêtach, i wtedy (moim zdaniem) wa¿niejsze s± hamulce coby komu¶ w ty³ek nie wjechaæ.
    Inaczej jest na trasie, gdzie nawet przy opadach ¶niegu jedzie siê wiêcej ni¿ te 30-40km/h, no i wtedy pojawia siê kwestia jaka jest przyczepno¶æ szosy na tych¿e zakrêtach, jak zakrêty obsypane ¶niegiem no to lepiej mieæ ty³ lepszy ¿eby unikn±æ niespodziewanego zarzucenia ty³kiem.
    No i jeszcze pozostaje co siê rozumie przez lepszy bie¿nik, jak jest ró¿nica w jego g³êboko¶ci, ile g³êboko¶ci zosta³o do tej któr± producent uwa¿a za nadaj±c± siê do jazdy.

    Teorie teoriami, ale raczej najwa¿niejsz± kwesti± jest to, ¿e teoria nie zast±pi zdrowego rozs±dku, bo maj±c nawet nówki sztuki na obydwu osiach (a brakuje wyobra¼ni, koncentracji, do¶wiadczenia, przewidywania) to nic nie pomo¿e.
    A najgorsze jest w tym, ¿e bardzo du¿o ludzi my¶li ¿e jak ma dobre opony i auto nad¼gane systemami maj±cymi poprawiaæ stabilno¶æ/tor jazdy to nie ma prawa nic siê staæ.
    O to , to .Podpisujê siê .

    W moim avatarze jest widoczny kawa³ek Poloneza .Akurat do niego kupi³em opony zimowe .Od gumiarza po 30 za sztukê jeszcze dobre z 2 mm bie¿nikiem .By³em zachwycony .Opony by³y jeszcze gorsze od letnich , te¿ jeszcze "dobrych z podobnym bie¿nikiem " .Kompletnie nie trzyma³y siê drogi .Ty³ lata³ po ca³ej drodze .Ma³y ¶nie¿ek i by³y ³y¿wy .I co w tym fajnego ? Otó¿ ¿eby przebiæ siê przez zaspy ( takie 15 20 cm ) trzeba siê by³o w nie wbijaæ z du¿± prêdko¶ci± i na du¿ych obrotach silnika .Efektem tego je¼dzi³em 60-70 na trójce z pe³nym po¶lizgiem na ty³ .( I tu przyznajê racjê tym którzy wol± lepsze opony na ty³ do tylnonapêdowca ) Na ³ukach za¶ by³ pe³en po¶lizg .Przy hamowaniu za¶ by³a masakra - ³y¿wy .A ruszyæ z miejsca jeszcze gorzej .Pierwszy i ostatni raz da³em siê podpu¶ciæ z kupnem ( jeszcze dobrych opon z 2 mm bie¿nikiem )
    .G³êboko poruszonych i zainteresowanych informujê ¿e je¼dzi³em po drodze o praktycznie zerowym natê¿eniu ruchu , Polonez poszed³ na z³om nieuszkodzony , a ¿ona siê nie rozwiod³a ze mn± mimo ¿e konsekwentnie mi to zapowiada³a ( o ile nie zwolniê ) ale i odmawia³a jazdy na tylnej kanapie .

    ---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

    Natomiast po mie¶cie naprawdê by³o bardzo ciê¿ko je¼dziæ i strach by³o siê poruszaæ .Zdarza³o mi siê spuszczaæ powietrze z ty³u by ruszyæ spod sklepu .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  10. #109
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta


    ale skoro gorsze s± na przodzie to i ABS, i przyczepno¶æ bêdzie gorsza nawet...

    Ale ABS sobie poradzi przecie¿ bo przednie opony s± dociskane, jezeli na ty³ wrzucisz gorsze to ABS ci nie Pomorze bo przód bêdzie super hamowal a ty³ mo¿e mieæ wiêksze problemy i mo¿e byæ problem bo ty³ przecie¿ ma du¿o s³abszy docisk. oczywi¶cie mówimy o ró¿nicy w bie¿niku rzêdu np. 2 Góra 3 mm ( w zale¿no¶ci czy nowe) a nie z ty³u nowki a z przodu 2mm,bo o ile przy letnich jakos jeszcze to wygl±da to w zimê nie polecam w ogóle jazdy z tak ma³ym Bie¿nikiem,ale kto co lubi.
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    to co napisa³e¶ to ma chyba sens, ale w aucie z napêdem na tyln± o¶ jak np. w BMW, ale nie w Mondeo, sprostuj mnie, je¶li siê mylê, ale kiedy mia³em bardziej zu¿yte opony z ty³u to mi ca³y ty³ lata³ i zakrêty z dusz± na ramieniu zim±, ale to by³y opony zimowe z bie¿nikiem poni¿ej 4 mm, jak zamieni³em je na Alpiny Michelin'a z wiêkszym bie¿nikiem powy¿ej 4 mm sprawa latania ty³u nie mia³a ju¿ miejsca, ale wci±¿ lepsze opony z kpl 4 szt. mam na przedniej osi, a nie na tylnej jak sugerujesz i s³yszê u innych u¿ytkowników, to co napisa³e¶ to jaka¶ generalna zasada i zale¿y od rodzaju napêdu przód/ty³ czy co kto lubi??

    nie ma znaczenia na któr± os masz napêd ju¿ to odpisywa³em kilka postów wy¿ej, wa¿ne gdzie masz silnik, nie wa¿ne czy masz napêd na ty³ czy przód lepsze opony zawsze na ty³ bo z napêdem na ty³ masz tak samo ty³ l¿ejszy ( trochê dociazony dziêki dyfrowi ale dalej du¿o lzejszy niz przód) i w tym wypadku ma to nawet wiêksze uzasadnienie ( mialem kiedy¶ Taunusa to wiem co pisze ). I jeszcze jedno je¿eli masz auto pedzone na ty³ to wtedy dajesz lepsze na ty³ czy przód?? Jak napiszesz ¿e lepsze na ty³ to wtedy sam sobie zaprzeczysz bo wtedy bêdziesz mia³ gorsze z przodu czyli wed³ug Ciebie bardziej niebezpiecznie,jak napiszesz ¿e lepsze na przód to wtedy bêdziesz mia³ problemy z ruszeniem i tak jak pisa³e¶ wszêdzie bêdziesz lata³ bokiem i ESP bêdzie mia³ wiêksze problemy z wyprowadzeniem auta. Oczywiscie inaczej bêdzie sie mia³a sprawa jak kto¶ ma silnik z ty³u ale o tym nie ma co siê rozpisywaæ bo tu chyba ma³o osob ma takie auto a jak ma to pewnie nie u¿ywa tego auta w zimê ( pomijam maluchy i mówiê o innej klasie aut).


    "... je¶li siê mylê, ale kiedy mia³em bardziej zu¿yte opony z ty³u to mi ca³y ty³ lata³ i zakrêty z dusz± na ramieniu zim±,... "

    Ale ja piszê ca³y czas ¿e lepsze maja isc na ty³ obojêtnie jak auto pedzone w³a¶nie dlatego zeby tyl nie ucieka³, to nie rozumiem trochê o co ci chodzi bo piszesz ze lepsze dajesz na przód.

    Netoper mogê sie z Tob± zgodziæ ale tylko w polowie Ty jeste¶ tu jednym z bardziej kumatych i pewnie wiesz dlaczego przód hamuje mocniej ni¿ ty³, albo?? Wyobra¼my sobie ze ty³ by hamowal mocniej niz przód i do³o¿my do tego gorsze opony na tyle to co wted siê stanie??? Wiekszosc ludzi nie wie na jak± os ma napêd a co dopiero o tym ¿e przód hamuje mocniej



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  11. #110
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imiê
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/My¶libórz
    Wiekszosc ludzi nie wie na jak± os ma napêd a co dopiero o tym ¿e przód hamuje mocniej

    To by³o mocne He He
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  12. #111
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    i prawdziwe ☺️ ile ja siê kiedy¶ w Karkonoszach napatrzylem w zimê jak ludzie na "nizinnych" tablicach zak³adali ( czê¶ciej próbowali niz zakladali) w mercach albo beemach lancuchy na przód 😀 i nie by³y to kobiety 😉

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 10-12-2016 o 15:35

Podobne w±tki

  1. [MkII] Ile wa¿y felga z opon± RS7 17cali?
    By ARTi in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 21:09
  2. D³uga trasa automatem wskazówki
    By wazon1985 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 10:58
  3. Co jest grane???? pierwsza d³uga trasa i za³amka.
    By KOKOT in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-08-2007, 18:16

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów