+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew

    [sprężynka] Interpretacja wyników i co dalej?

    Czołem. Temat jest wielokrotnie poruszany, ale każdy jest inny, więc postaram się opisać swój najlepiej, jak potrafię i prosić Was o poradę. Na wstępie chciałbym bardzo podziękować @Roberttdci, który z dobroci serca zaprosił mnie do siebie na diagnostykę komputerową Pacjentem na stole jest Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130km, w 2012 roku miał regeneracje pompy wtryskowej i wtryskiwaczy w serwisie ABSCar Ford w Warszawie. Obecnie borykam się z powszechnym problemem sprężynki. Przy dępnięciu podłogę, na 3 biegu przy około 3 tys, charakterystyczny jest również dźwięk podczas przyspieszania, coś jak wkrętarka, takie TRRRRRR. Poza tym lekko falują obroty, auto pali na dotyk i nie kopci. Z rzeczy, które udało nam się ustalić, to błąd P0251.
    Filtr paliwa został wymieniony, paliwo z niego przebadane p/k obecności opiłków, których nie stwierdziłem.

    Zdjęcia wykresów:


    Proszę o pomoc w analizie i porady.
    Załączone obrazki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Pisałem mnóstwo razy ze opiłków z pompy bardzo czesto nie widać bo są malutkie. Wyciera sie pompka wstępna a dokładnie jej łopatki i są to powierzchnie ok 0,5cm2 x4 i zużycia ok 0,2-0,5mm na grubości łopatki. Jak nie zdejmiesz pompy i nie zobaczysz to nie jesteś wstanie tego sprawdzić. Tryyyy to poprostu zbyt duzo paliwa dostaje sie do komory spalania. Ewidentne wtrysk przelewa.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Wtrysk przelewa czyli mozesz jasniej? Zaworek czy jak?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    to są informacje o korektach paliwa do wtryskiwaczy więc gdzieś to paliwo "ucieka" skoro są takie duże. idzie na przelew albo przez końcówki rozpylaczy. jest jeszcze trzecia opcja, że jak ci robili wtryskiwacze to źle skręcili obudowy albo któraś jest pęknięta i paliwo idzie do oleju więc sprawdź czy ci nie przybywa oleju na miarce poziomu. najlepiej to też sprawdzić na przelewach bo w tym wtryskiwaczu często na przelewie przy rozruchu wychodzi ciemne paliwo (zmieszane z olejem silnikowym). podepnij do każdego wtryskiwacza rurkę przeźroczystą 50cm i skieruj te rurki do góry w pionie oraz odłącz wszystkie 4 wtyczki elektryczne od wtryskiwaczy, kręć rozrusznikiem 30 sekund do odcięcia rozruchu, potem obejrzyj kolor i ilości paliwa w rurkach. jeśli będą duże różnice w ilościach paliwa pomiędzy wtryskiwaczami to zacznij naprawę od tego, w którym będzie najwięcej paliwa oraz ciemne paliwo. duża ilość paliwa (chyba 15-20 cm dł. rurki lub więcej) mówi o tym, że wtryskiwacz jest źle skręcony (brudy między przekładkami albo za słabo skręcony) a jak jest ciemne paliwo to trzeba zweryfikować obudowę wtryskiwacza lub dokładność jego montażu.

    ewentualne błędy znikną po ponownym podpięciu kostek elektrycznych więc się nie obawiaj, że trzeba będzie coś kasować
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 29-11-2016 o 10:35

  6. #5
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Oleju jest stała ilość. Ani nie przybywa, ani nie ubywa. Muszę właśnie machnąć próbę przelewową, albo w ciemno ogarnąć jedne wtrysk, nawet samą końcówkę.

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    to są informacje o korektach paliwa do wtryskiwaczy więc gdzieś to paliwo "ucieka" skoro są takie duże. idzie na przelew albo przez końcówki rozpylaczy. jest jeszcze trzecia opcja, że jak ci robili wtryskiwacze to źle skręcili obudowy albo któraś jest pęknięta i paliwo idzie do oleju więc sprawdź czy ci nie przybywa oleju na miarce poziomu. najlepiej to też sprawdzić na przelewach bo w tym wtryskiwaczu często na przelewie przy rozruchu wychodzi ciemne paliwo (zmieszane z olejem silnikowym). podepnij do każdego wtryskiwacza rurkę przeźroczystą 50cm i skieruj te rurki do góry w pionie oraz odłącz wszystkie 4 wtyczki elektryczne od wtryskiwaczy, kręć rozrusznikiem 30 sekund do odcięcia rozruchu, potem obejrzyj kolor i ilości paliwa w rurkach. jeśli będą duże różnice w ilościach paliwa pomiędzy wtryskiwaczami to zacznij naprawę od tego, w którym będzie najwięcej paliwa oraz ciemne paliwo. duża ilość paliwa (chyba 15-20 cm dł. rurki lub więcej) mówi o tym, że wtryskiwacz jest źle skręcony (brudy między przekładkami albo za słabo skręcony) a jak jest ciemne paliwo to trzeba zweryfikować obudowę wtryskiwacza lub dokładność jego montażu.

    ewentualne błędy znikną po ponownym podpięciu kostek elektrycznych więc się nie obawiaj, że trzeba będzie coś kasować

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak juz to zaworek siedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Opis
    Ford Focus mk1 1.8 TCDI 115 KM 2003
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Jaki to program diagnostyczny ?

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Była wersja bida a będzie full wypas
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez sebekjam Zobacz posta
    Jaki to program diagnostyczny ?
    Bosch KTS seria 5 (przystawka)


    Jeśli się mylę to mnie poprawcie,kiedy wtryskiwacz za mało daje paliwa do komory na wskutek zbyt wysokiego przelewu komputer koryguję go na parametry plusowe i żeby miało wszystko sens te wtryskiwacze które dają prawidłowo musi skorygować na minusowe bo są wydajniejsze od tych co nie dają rady i zaczyna jeden drugiego wyprzedzać dlatego często bywa że ciężko mu to wychodzi i falują obroty,przynajmniej tak to wygląda na amplitudzie w programie na wykresie liniowym.Ale zabawa skończy się całkowitym remontem układu paliwowego z własnego doświadczenia wiem, że zabawa w naprawianie jednego wtryskiwacza kończy się ganianiem się w parametrach korekcyjnych dawek wtryskiwacza.A jak wiadomo najlepszym przykładem jest totalne ZERO
    Ostatnio edytowane przez Roberttdci ; 29-11-2016 o 23:10

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Roberttdci Zobacz posta
    te wtryskiwacze które dają prawidłowo musi skorygować na minusowe bo są wydajniejsze od tych co nie dają rady
    minus to jest faza a nie wartość więc nie jest to zmniejszanie ilości paliwa. nie patrz na minusy tylko na same liczby. przy każdym podłączeniu minus będzie losowo przy 1 i 4 lub 2 i 3
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 30-11-2016 o 15:05

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Była wersja bida a będzie full wypas
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Roberttdci Zobacz posta
    te wtryskiwacze które dają prawidłowo musi skorygować na minusowe bo są wydajniejsze od tych co nie dają rady
    minus to jest faza a nie wartość więc nie jest to zmniejszanie ilości paliwa. nie patrz na minusy tylko na same liczby. przy każdym podłączeniu minus będzie losowo przy 1 i 4 lub 2 i 3
    Jeśli możesz to wytłumaczyć jaśniej to by było fajnie bo ja już tego nie kumam jaka znowu faza? czemu losowo?. To ja mam też wybrać sobie z tych czterech losowo wtryskiwacz do regeneracji zawsze mnie uczono, że według wartości które wyświetla mi komputer analizuje to i diagnozuję który wtryskiwacz może mieć uszkodzony rozpylacz a który zaworek przelewowy nie gniewaj się jeśli to tylko ja nie potrafię zinterpretować twojej wypowiedzi z moim cytatem.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Bo komputer wyświetla wtryskiwacze od kolejności zapłonu dlatego te wartości przeskakują. Najlepiej zrobic próbę przelewową i będziesz miał wszystko jasne, które wtryski Ci przelewają.

  13. #12
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Bo komputer wyświetla wtryskiwacze od kolejności zapłonu dlatego te wartości przeskakują. Najlepiej zrobic próbę przelewową i będziesz miał wszystko jasne, które wtryski Ci przelewają.
    Czyli rozumiem, że nie mogę opierać się na danych z komputera, że 3 wtrysk leje i zrobić próbę przelewową? To muszę poszukać jakiejś instrukcji i zakasać rękawy. Mam nadzieję, że nic nie uszkodzę

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Zrób próbę przelewową wszystkich 4 wtryskiwaczy i będziesz wiedział który wtrysk leje.

  15. #14
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Zrób próbę przelewową wszystkich 4 wtryskiwaczy i będziesz wiedział który wtrysk leje.
    Dobra, jutro się za to biorę. Do przelewów wkładam 4 rurki o średnicy 5cm i długość 1m, które są zamocowane do pojemników. Oryginale przewody najlepiej zaślepić, żeby się nie zapowietrzyły. Odpalam silnik i tutaj pojawiają się rozbieżności. Jedni trzymają na 2tyś obrotów, inninie depczą gazu. Jak to polecacie zrobić? I taki pomiar dokonuje się przez minutę? Mam ją liczyć od momentu włączenia silnika, czy osiągnięcia 2tyś na obrotomierzu?
    Ostatnio edytowane przez pawzad ; 02-12-2016 o 08:56

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    4 minuty bez dotykania gazu.

  17. #16
    Kursant Awatar pawzad
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    24 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    4 minuty bez dotykania gazu.
    Ok. I jakie wyniki są w normie?

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Była wersja bida a będzie full wypas
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Zrób próbę przelewową wszystkich 4 wtryskiwaczy i będziesz wiedział który wtrysk leje.
    To co on ma sprawdzić w końcu czy wtrysk leje czy ma zbyt duży przelew? ja sam zaczynam się w tym gubić w tych wypowiedziach oczywiście nie chciał bym nikogo obrazić.Ale sam czasami zmagam się w diagnozowaniu i w tym celu jest diagnostyka komputerowa korekty porównanie ilościowe i oczywiście próba przelewowa diesel tak samo ma kolejność zapłonu to zbyt oczywiste ale wyraźnie nam wyświetla to tak jak na zdjęciu kolegi pawzad komputer 1,2,3,4 i kolejno parametry poszczególnych cylindrów nie mylcie koledze,że w jakiejś tam kolejności i lepiej to sprawdzić na krótko to są sprawy precyzyjne.Moim zdaniem według parametrów które widziałem dawki korekty czasy itp układ wtryskowy jest do całkowitego remontu.

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Roberttdci Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Zrób próbę przelewową wszystkich 4 wtryskiwaczy i będziesz wiedział który wtrysk leje.
    To co on ma sprawdzić w końcu czy wtrysk leje czy ma zbyt duży przelew? ja sam zaczynam się w tym gubić w tych wypowiedziach oczywiście nie chciał bym nikogo obrazić.Ale sam czasami zmagam się w diagnozowaniu i w tym celu jest diagnostyka komputerowa korekty porównanie ilościowe i oczywiście próba przelewowa diesel tak samo ma kolejność zapłonu to zbyt oczywiste ale wyraźnie nam wyświetla to tak jak na zdjęciu kolegi pawzad komputer 1,2,3,4 i kolejno parametry poszczególnych cylindrów nie mylcie koledze,że w jakiejś tam kolejności i lepiej to sprawdzić na krótko to są sprawy precyzyjne.Moim zdaniem według parametrów które widziałem dawki korekty czasy itp układ wtryskowy jest do całkowitego remontu.
    Widzę kolega to należy do osob co tylko komputer podpinają. Zrobi próbę przelewową i będzie widział który wtryskiwacz nie trzyma parametrów i przelewa. Powiedz mi jaki komp poda mi w mililitrach kondycję wtryskiwacza tak jak manualna próba przelewowa. Bo mam IDSa i jakoś nie da się tego zrobić w tak dokładny sposób. Co do twojego pytania lejący wtrysk i przelewanie wtryskiwacza to jedno i to samo. Jak byś znał budowę i zasadę działania wtrysku nie zadał byś takiego pytania. Nie wnoś zamętu w moje wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Zbysiu jeżeli twierdzisz że "lejący wtrysk i przelewanie wtryskiwacza" to jedno i to samo, to znaczy że nie masz pojęcia o budowie i zasadzie działania wtryskiwaczy CR, gdyż przelew wtryskiwacza a tzw "lanie wtryskiwacza" to zupełnie dwie różne rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez apofis ; 03-12-2016 o 00:36

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Była wersja bida a będzie full wypas
    Od
    10 Oct 2016
    Mieszka w
    Sochaczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Roberttdci Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    Zrób próbę przelewową wszystkich 4 wtryskiwaczy i będziesz wiedział który wtrysk leje.
    To co on ma sprawdzić w końcu czy wtrysk leje czy ma zbyt duży przelew? ja sam zaczynam się w tym gubić w tych wypowiedziach oczywiście nie chciał bym nikogo obrazić.Ale sam czasami zmagam się w diagnozowaniu i w tym celu jest diagnostyka komputerowa korekty porównanie ilościowe i oczywiście próba przelewowa diesel tak samo ma kolejność zapłonu to zbyt oczywiste ale wyraźnie nam wyświetla to tak jak na zdjęciu kolegi pawzad komputer 1,2,3,4 i kolejno parametry poszczególnych cylindrów nie mylcie koledze,że w jakiejś tam kolejności i lepiej to sprawdzić na krótko to są sprawy precyzyjne.Moim zdaniem według parametrów które widziałem dawki korekty czasy itp układ wtryskowy jest do całkowitego remontu.
    Widzę kolega to należy do osob co tylko komputer podpinają. Zrobi próbę przelewową i będzie widział który wtryskiwacz nie trzyma parametrów i przelewa. Powiedz mi jaki komp poda mi w mililitrach kondycję wtryskiwacza tak jak manualna próba przelewowa. Bo mam IDSa i jakoś nie da się tego zrobić w tak dokładny sposób. Co do twojego pytania lejący wtrysk i przelewanie wtryskiwacza to jedno i to samo. Jak byś znał budowę i zasadę działania wtrysku nie zadał byś takiego pytania. Nie wnoś zamętu w moje wypowiedzi.
    Po parametrach komputera mogę stwierdzić na 100% który wtrysk ma zbyt duży przelew ale nie w mililitrach jeśli to ty byś znał budowę wtryskiwacza to byś wiedział że przelew jest uwarunkowany tak samo od jego częstotliwości otwierania wtryskiwacza i na podstawie diagnostyki ustala się kondycję układu wtryskowego akurat na kilku szkoleniach byłem w tej sprawie.Dodam jeszcze jeśli wtrysk leje to ma uszkodzony rozpylacz a jeśli ma zbyt duży przelew to ma uszkodzony zaworek przelewowy czy to to samo? I nie w noszę w twoje wypowiedzi zamętu tylko pewne głupoty musimy prostować żeby użytkowników którzy próbują zdiagnozować własny problem nie wprowadzać w błąd których nie chcę mi się już pisać bo zaraz by mnie zlinczowali.Świat się kończy!!!
    Ostatnio edytowane przez Roberttdci ; 03-12-2016 o 06:29

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Prośba o ocenę wyników próby przelewowej.
    By Maverick_86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 20:38
  2. [Zetec] Interpretacja błędów
    By walasas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 11:46
  3. ELM interpretacja błędów
    By dream in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 17:55
  4. [ST220] Interpretacja przebiegu sond
    By crazyeyes in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 18:48
  5. [Duratec] Wyprzedzenie zapłonu - interpretacja wyników
    By Rogaleskoo in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 07:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów