+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    Zużyte opony po 1 sezonie

    Witam, w kwietniu kupiłem letnie opony Dayton EVO 320 205/55/r16. Przejechałem na nich maksymalnie 7kkm, dzisiaj zobaczyłem że na środku przednich opon mam znaczniki prawie na wierzchu. Lewa na środku ma 4,3mm a prawa 3,3mm, tylne mają po 6,5mm (mierzone obok znacznika twi). Po bokach przednich opon bieżnik jest wyższy o ~1mm. Po wymianie końcówek drążka musiałem przejechać ok 50km na zbieżność, okazało się że lewe koło miało +1,5* a prawe +3*, tył był dobry. Mechanik zapewniał że taka trasa napewno nie zerzre mi opon, niestety nie wiem jak wyglądały przed zbieżnością. Czy to możliwe żeby przez taką trasę tak zjadło mi opony? Przód pompuje na 2,3bara i staram sie tego pilnować, nie ruszam z piskiem choć jeżdżę raczej energicznie. Podczas deszczu opony często traciły przyczepność ale myślałem że to dlatego że były tanie. Czy jest szansa żeby uznali gwarancje? Kobieta mnie zabije jak usłyszy że znowu trzeba kupić opony
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 30-11-2016 o 11:18
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    29 Sep 2015
    Mieszka w
    poznan
    wg. mnie to agresywna jazda na zbyt wysokim ciśnieniu. o reklamacji zapomnij. zjechany środek opony na osi napędzanej. jeździleś w okresie letnim - upaly - nawet jeśli pilnujesz to ciśnienie moze znacznie wzrosnać.
    a swoja droga opona też kiepska.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Wiesz no raczej agresywną jazdą bym tego nie nazwał, energiczną owszem. Auto kręce do max 3k rpm, opony pompowałem zawsze na stacji po przejechaniu 35km więc raczej były rozgrzane. Czyli nie ma szans na reklamacje?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    opony pompowałem zawsze na stacji po przejechaniu 35km więc raczej były rozgrzane
    Ciśnienie w oponach powinno się sprawdzać na nie rozgrzanych oponach, to samo ze sprawdzaniem ciśnienia.
    Producent zaleca 2.1 bara przy obciążeniu do trzech osób no i może do tego jakość tych opon w połączeniu z kłopotami z drążkiem zrobiła swoje

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No nic, pozostaje mi tylko to przeboleć... Można tą pare wrzucić na tył na kolejny sezon czy raczej rozglądać sie za innymi? Mogła to być wina słabych amortyzatorów?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Mam opony zimowe po przelocie jakieś 6 kkm z minimalnym zużyciem bieżnika .Wyglądają jak nowe .Moim zdaniem przy normalnej jeździe nie ma prawa wyjść takie zużycie Coś jest ewidentnie nie tak .Dmucham max 2,1 na przód i 2,2 na tył .Tak jak wyżej napisano .Zużycie na środku opony napędowej to też moim zdaniem wynik za dużego ciśnienia .I tak jak napisałeś - dawaj je na tył .Kup sobie ciśnieniomierz i co jakiś czas miaren pod domem .Zużyte amory prędzej wyząbkują opony niż zjedzą bieżnik .Całe lata jeździłem z amorami " na sztukę " i jedyny objaw to trzęsienie autem na równej drodze .( całą budą ) .

    Swoją drogą energiczna jazda do 3000 rpm .Jesteś niewidomym ? A może jeździsz tylko w gęstej mgle ? Bo ja mam 2500 przy ruszaniu zpod marketu .3000rpm to jakieś 105 na szosie .

    Jak nie zapłacę za zakupy
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 30-11-2016 o 22:29
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  8. #7
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    Dziwna sprawa. Opony spokojnie powinny wystarczyć na 3-4 sezony.

  9. #8
    Kursant Awatar Mikosz
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    01 Feb 2009
    Mieszka w
    Niemcza
    Posiadam Daytony D320 w MK4 od roku i 8 miesięcy i niestety przednie opony szybko ścierają i nadają sie na śmietnik. W tym roku będzie kolejna wymiana i to już nie Daytony lecz inne opony.

  10. #9
    Zielony listek Awatar Ruber
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 143 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Próbuj reklamować! Zużycie o którym piszesz znacznie odbiega od normy, nawet gdybyś miał złą geometrię, zbieżność i ciśnienie. W mojej ocenie trafiłeś na bubla. Im szybciej zareklamujesz tym lepiej - może nie będziesz jedyny.

Podobne wątki

  1. malutki guzek - opony po jednym sezonie
    By pupek86 in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 18:16
  2. [All] Zużyte opony gdzie oddac ?
    By Brudsien in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów