+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock

    Techniki jazdy zimą

    Słyszałam, że zimą należy jeździć na wyzszym biegu. Chodzi o nawierzchnie zaśnieżone, zlodowaciałe itd. Czy to oznacza więc wyższy w sensie cyfry (na 4 zamiast na 3), czy wyższy w sensie obrotów (3, zamiast 4)?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar bartekrz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Duratec - HE
    Od
    19 Sep 2016
    Mieszka w
    Rzeszów / Łańcut
    Tak jak piszesz. Z technicznego punktu widzenia wyzszy bieg przy nizszych obrotach zapobiega uslizgu kul przy przyspieszaniu z racji zamulania silnika. Ja jestem zwolennikiem umiejetnego obchodzenia sie z gazem nizeli zamulania motoru. Ogolnie zamulanie silnika szybciej go zuzywa. Proponuje poszukac w okolicy parkingu ze sniegem badz lodem i sprobowanie jak samochod sie zachowuje na slikiej drodze... Ogolnie w naszym kraju powinno byc kilka h na kursie jazdy jezdzenia na trolejach....

    Wysłane z mojego Lenovo P780

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    Czy to oznacza więc wyższy w sensie cyfry (na 4 zamiast na 3), czy wyższy w sensie obrotów (3, zamiast 4)?
    Zapewne chodzi o to żeby bieg był wyższy przez co obroty silnika niższe, na zasypanych powierzchniach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    Słyszałam, że zimą należy jeździć na wyzszym biegu. Chodzi o nawierzchnie zaśnieżone, zlodowaciałe itd. Czy to oznacza więc wyższy w sensie cyfry (na 4 zamiast na 3), czy wyższy w sensie obrotów (3, zamiast 4)?
    chodzi o jazdę na niższych obrotach i wyższych biegach
    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    Tak jak piszesz. Z technicznego punktu widzenia wyzszy bieg przy nizszych obrotach zapobiega uslizgu kul przy przyspieszaniu z racji zamulania silnika. Ja jestem zwolennikiem umiejetnego obchodzenia sie z gazem nizeli zamulania motoru. Ogolnie zamulanie silnika szybciej go zuzywa.
    kolega ma rację, przy niższych obrotach na wyższym biegu masz dużo mniejszą moc i moment obrotowy, dzięki czemu naciśnięcie gazu nie powoduje przeniesienia na koła zbyt dużej mocy i zmniejsza się ryzyko poślizgu kół.
    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    Ja jestem zwolennikiem umiejetnego obchodzenia sie z gazem nizeli zamulania motoru.
    ta technika jest dużo ważniejsza aniżeli jazda na niskich obrotach.

    należy przewidywać ruch na drodze i gdy oczekujemy że ktoś będzie hamował, lub zbliżamy się do skrzyżowania warto 200-300m lub wcześniej odpuścić gaz, spowoduje to hamowanie silnikiem (gdy mamy powyżej 1500rpm), ograniczy to ryzyko poślizgu przy późniejszym hamowaniu, zmniejszy zużycie paliwa, oraz układu hamulcowego (tarcze, klocki). jest to fundament eco drivingu.
    Cytat Zamieszczone przez bartekrz Zobacz posta
    Ogolnie zamulanie silnika szybciej go zuzywa.
    tu się nie zgodzę, jazda przy 1500-2000 rpm benzyniakiem na równej drodze, przy delikatnym operowaniu gazem, wydłuża jego żywotność, zwiększa komfort podróży dzięki redukcji hałasu, zmniejsza poziom stresu kierowcy.
    eco driving to nie tylko oszczędzanie paliwa ale również wydłużanie żywotności silnika i układu hamulcowego (niestety koszem dwumasy)

    porada dla autora tematu:
    zmieniaj biegi w zimie przy 2500 rpm
    delikatnie operuj gazem
    nie wyrzucaj na luz podczas jazdy
    odpuszaj gaz kilkaset metrów przed skrzyżowaniem, inną przeszkodą
    zwiększ dystans przed poprzedzającym samochodem (w lato należy liczyć 3 sekundy, w zimę więcej)

    zyskasz:
    pewniejsze prowadzenie auta
    zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych
    oszczędzisz na paliwie, układzie hamulcowym
    zredukujesz hałas wewnątrz

    szerokości
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Fajny temat pierwsze co to wywalasz bezpieczniki od abs, asr,tcs itd... potem dobra guma i ogień
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez polciuxxx Zobacz posta
    Fajny temat pierwsze co to wywalasz bezpieczniki od abs, asr,tcs itd... potem dobra guma i ogień
    nie zalecam niedoświadczonym kierowcom
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Zawsze na ośnieżonej (oblodzonej ) drodze jeżdżę na niższym( cyfrowo ) biegu i na wyższych obrotach silnika .Głównie dla tego by mieć pewną nadwyżkę mocy silnika .W razie problemów zawsze mogę depnąć na gaz i efekt jest natychmiastowy .Drugie hamowanie silnikiem z niższego biegu jest bardziej efektywne .i na koniec jazda na wyższych obrotach jest zdrowsza dla silnika niż na zbyt niskich .

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

    Ale to moje prywatne zdanie .
    Ostatnio edytowane przez exter121 ; 11-12-2016 o 22:53
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    A ja tam w zimę jeżdżę normalnie tylko używam zakończenia swojej szyi do myślenia
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Dominik
    Model
    Mitsubishi Montero
    Silnik
    3.5 V6
    Od
    28 Mar 2010
    Mieszka w
    Aleksandrów Łódzki
    Cytat Zamieszczone przez boro1990 Zobacz posta
    A ja tam w zimę jeżdżę normalnie tylko używam zakończenia swojej szyi do myślenia
    Boro ma rację . Tak naprawdę nie ma gotowej recepty na jazdę w trudnych warunkach zimowych . Każde auto jest inne , nawierzchnia zmienia się co kilka - kilkadziesiąt metrów . Czasem mniej znaczy więcej - mniej gazu , nie stracisz trakcji a czasem tylko ogień wyciągnie Cię z kłopotów . Hamowanie silnikiem przy wysokich obrotach przednionapędowym autem na łuku to tak jak dodanie gazu w rwd . Najważniejsza jest świadomość , zdrowy rozsądek , znajomość możliwości telemetrycznych auta i unikanie nadmiernych przeciążeń poprzecznych

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar exter121
    Imię
    ANDRZEJ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    MONDEO II 2,0 16V ,97/ GHIA E+G SILVER TOP KOMBI
    Od
    28 Oct 2009
    Mieszka w
    Szczecin/Myślibórz
    Cytat Zamieszczone przez domin79 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro1990 Zobacz posta
    A ja tam w zimę jeżdżę normalnie tylko używam zakończenia swojej szyi do myślenia
    Boro ma rację . Tak naprawdę nie ma gotowej recepty na jazdę w trudnych warunkach zimowych . Każde auto jest inne , nawierzchnia zmienia się co kilka - kilkadziesiąt metrów . Czasem mniej znaczy więcej - mniej gazu , nie stracisz trakcji a czasem tylko ogień wyciągnie Cię z kłopotów . Hamowanie silnikiem przy wysokich obrotach przednionapędowym autem na łuku to tak jak dodanie gazu w rwd . Najważniejsza jest świadomość , zdrowy rozsądek , znajomość możliwości telemetrycznych auta i unikanie nadmiernych przeciążeń poprzecznych
    Tak jak napisałeś .Nie ma gotowej recepty .Co kawałek zmienia się droga , każde auto się inaczej prowadzi .Jak wyjeżdżam z rańca zawsze sprawdzam drogę i jak trzymają opony .Czyli na niewielkiej prędkości gwałtownie hamuję i patrzę jak auto idzie .Czy opony trzymają czy też nie .Dalszy sposób jazdy zależy od tego co zaobserwowałem .
    POZDRAWIAM ANDRZEJ

    SKODA FELA 1,9 D PICK-UP

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Panowie, mieszkam w górach (kurort narciarski) i na co dzień oglądam zmagania kierowców na zasypanej śniegiem szosie. Wszystkie dostępne systemy upośledzają przede wszystkim kierowców. Każdy myśli że jak ma nową "Bume" 200 koni to już samo jedzie .... otóż trzeba użyć tego co Daniel (Boro) napisał i mieć odrobinę doświadczenia. Auto trzeba czuć i poznać jego systemy...bo gotowej recepty nie ma jak już przedmówcy napisali.
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 13-12-2016 o 12:43
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  13. #12
    Kursant Awatar Voyti4
    Imię
    Wojtek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 89HP -> 2.0 136HP
    Opis
    1993 Liftback 1.6 -> 2.0 :D
    Od
    17 Apr 2015
    Mieszka w
    Malbork
    Zgadzam się z kolegami, do tego warto czasem poświęcić trochę czasu na znalezienie większego, pustego i nieuczęszczanego placu, gdzie nikomu nie będziemy przeszkadzać ani powodować zagrożenia i (zaczynając od małych prędkości) poślizgać się trochę na śniegu. Pozwala to nauczyć się zachowania auta, wychodzenia z poślizgu i kontroli w takiej sytuacji. Mi takie ćwiczenia już wiele razy uratowały tyłek bo podczas poślizgu na drodze dokładnie wiedziałem jak się zachować i jak zareagować w danej sytuacji. Tym bardziej, że mam MKI bez ABSu, kontroli trakcji i innych "wspomagaczy" jazdy. Podsumowując: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć

    Wytaptane ze starej, rozlatującej się Xperii
    1993 liftback GLX swapnięty na 2.0 + takie tam mody

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    Wiadomo takie rzeczy jak https://nocar.pl/blog/jak-jezdzic-zi...rad-nocaradzi/ to podstawa, ale zastanawiam się ponad to co jeszcze można zrobić poprawiając technikę jazdy.

    Na parkingach przed supermarketami trochę człowiek ćwiczy - tylko wiadomo, teren monitorowany i zaraz ktoś może się przyczepić.

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    ale zastanawiam się ponad to co jeszcze można zrobić poprawiając technikę jazdy.
    No a chociaż przeczytałeś artykuł który linkowałeś? przecież jest w nim napisane co można jeszcze zrobić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Szkolić się i poprawiać technikę jazdy można w nieskończoność....
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    ciekawy temacik i każdy dodał coś od siebie systemy w samochodzie po to są aby wspomagac niedoskonałość człowieka,i jeśli ktoś zapie...rza na złamanie karku to nawet 50 systemów łącznie z wypuszczanym spadochronem do hamowania nie pomoże od 11 lat jeżdzę po Skandynawii,ale za każdym razem jak wracam na urlop do Polski widzę jedno wielkie wariactwo,ściganie i nerwówkę ludzi za kierownicą ja w zimie jeźdzę 20km/h wolniej niż w lecie,trzymam się wewnętrznych stron zakrętu,hamuje silnikiem,jeżdzę na mniejszym rpm przede wszystkim nic na wariata bo samochód jest skasowany w kilka sekund

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dogrzewanie zimą
    By buli1 in forum LPG
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 22:19
  2. Jak mierzyć zużycie opon? – różne techniki
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 17:44
  3. Jak odpalić 1.8TD zimą
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 12:38
  4. [MkII] Alufelgi zimą !!?
    By SLAVKO in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 02:00
  5. [MkII] spalania zimą
    By art-e in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2006, 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów