+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań

    Nieregularne stuki silnika

    Witam wszystkich.
    Jako, że nie mogę sobie poradzić z moim samochodem, zwracam się z prośbą o podpowiedz w rozwiązaniu problemu.
    Otóż we wrześniu samochód przeszedł remont całego zawieszenia przód i tył to przy okazji zostały wymienione uszczelki na silniku.
    Wymienione zostały uszczelki pokryw zaworów kolektora dolotowego, pokrywy rozrządu i miski olejowej oraz uszczelniacza wału od strony koła pasowego.
    W takcie wyszło też, że trzeba wymienić uszczelniacze półosi bo ciekły oraz poduszkę tylną silnika.
    Po złożeniu wszystkiego silnik został zalany olejem Millers 5W40 CFS Motorsport i dolany olej do skrzyni biegów.
    Auto od tego momentu przejechało około 200 km i z silnika zaczęły dochodzić nieregularne stuki.
    Naczytałem się trochę i to co już zrobiłem:
    - Dokręcenie wałków rozrządu według instrukcji
    - Sprawdziłem panewki i też nie ma najmniejszych dowodów na ich zatarcie czy obrócenie
    - Zmieniłem olej na Valvoline 5W50 VR1 i też nie pomogło.
    Udostępniłem dwa pliki z nagraniem tego nietypowego dźwięku:
    PIERWSZY
    DRUGI
    Stuki słychać z góry jak i z dołu.
    Z wszelkie podpowiedzi odnośnie tych stuków będę bardzo wdzięczny.

    Ps. Przed naprawą czyli od momentu zakupu tego auta w 2013r nie było problemów ze stukaniem z silnika. Przebieg na dzień dzisiejszy to 220620 km.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Gofer9
    Imię
    Domin
    Model
    FL
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Nr. 782541521
    Od
    12 Jun 2015
    Mieszka w
    Poznań, Dąbrówka
    Wałki ani panewka to nie jest całkiem inny dźwięk by był. Coś ewidentnie gdzieś o obudowę bije moim zdaniem. Łańcuch i ślizgi były sprawdzane?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    Ślizgi były sprawdzane wizualnie i nie było widać nadmiernego zużycia. Co do łańcuchów nie jestem w stanie powiedzieć czy są mocno rozciągnięte, przy naciąganiu ręką czuć było duży opór.
    Dodam, że stuki pojawiają się kiedy silnik nagrzeje się do około 90 stopni.
    Można z tym na razie jeździć?

    Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Sprawdz czy na wcisnietym sprzegle tez stuka

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    Wrócę z pracy to sprawdzę.

    Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    Jestem z powrotem.
    Trochę chorowałem i nie miałem możliwości sprawdzenia, ale teraz trochę pojeździłem i wiem, że przy wcisniętym sprzęgle też stuka. Tak się zastanawiam czy to nie przypadkiem rolka alternatora stuka, bo alternator przez moją winę musiałem wymienić na drugi. Kupiłem używany, ale sprawny i go włożyłem. Sprawdzę to dopiero w sobotę. Jeżeli to nie pomoże, to trzeba będzie zajrzeć do rozrządu.

    Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    kup stetoskop warsztatowy, może 20 max 30zł kosztuje przyłóż do obudowy rozrządu, do rolek, do miski, do skrzyni itp. i znajdziesz skąd idzie ten dźwięk ciężko na filmie wywróżyć dokładnie, bo jak to w v-ce dźwięk idzie z każdej strony
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #8
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    zdejmij na chwile pasek osprzetu i odpal bez

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  10. #9
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    Za propozycją GrekuPL nabyłem na portalu aukcyjnym stetoskop diagnostyczny. Przez użycie tego narzędzia narazie tylko z góry silnika odkryłem, że stuka z lewej głowicy na wysokości trzeciego tłoku między czwartą a piątą pół panewką wałka rozrządu napędzającą pompę wody.
    W tym wypadku podejrzewam, że źle dokręciłem wałek, lub coś się wyrobiło i ponowne dokręcenie może nie dać rezultatu.
    Co do tego nieregularnego stukania jeszcze nie znalazłem przyczyny. W sobotę zabiorę się za to, bo staje się to uporczywe.

    I coś poza tematem.
    Chciałem się dowiedzieć ile kosztuje komplet rozrządu i otrzymałem taką informację:

    Witam,

    oryginalny zestaw do wymiany rozrządu niestety do tanich nie należy. A problemem jest też to że żadna inna firma nie produkuje zamienników.

    Podaję ceny:

    łańcuch - 480 zł sztuka
    napinacz - 750 zł sztuka
    zestaw prowadnic (4 sztuki) - 705 zł
    koło wału korbowego - 310 zł sztuka
    klin - 85 zł


    Kompletny zestaw powyższych elementów to koszt 3870 zł.
    Dostępne wyłącznie na specjalne zamówienie z magazynu Forda w terminie 10-14 dni.
    Większość elementów dostępna w Niemczech z terminem 7 dni, natomiast klin i jeden ze ślizgów dostępne z drugiego magazynu Forda z Anglii w terminie do 14 dni.

    Jeżeli nie ma zamienników, to dlaczego na ebay'u można dostać dużo taniej?

    Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2016
    Mieszka w
    Bieruń
    Tez mnie to dziwi bo pisalem o zestaw sprzegla + dwumasa do siebie do skrzyni mTX75 w ST220, odpisali mi ze zamiennik dwumasy 1900zl, oryginalna 2800zl,, co do sprzegla ze nie ma zamiennikow i jedynie oryginalne za 2200zl. Odpuscilem ito poszukalem na e-bay, znalazlem kompletny zestaw sprzeglo+dwumasa za ok 2400zl (w zaleznosci od kursu funta), wszystko nowe z LUK, napisalem do sprzedawcy by mi sprawdzil po vin (to jakis sklep motoryzacyjne) czy bd pasowac, odpisal mi ze numery wszystko sie zgadza z tym co pokazuje po Vinie i wszystko bd pasowac. Czyli jak widac, w Polsce chyba mniejsza dostepnosc czesci, zamawiam ten zestaw za miesiac bo slychac dwumase powoli

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    No i stało się.
    Znalazłem wreszcie przyczynę tego nieszczęsnego stukania.
    Wcześniej jak już pisałem stuka pod pokrywą zaworów na wałku napędzającym pompę wody.
    Druga przyczyna stuków leży po stronie alternatora, gdzie rolka jednokierunkowa ma bardzo duże opory przy kręceniu w przeciwną stronę ( porównałem to z poprzednim alternatorem, w którym ta rolka obraca się dużo łatwiej), tak więc rolka do wymiany, więc przy okazji oddam alternator do regeneracji.
    Jest też trzeci powód stukania. Mianowicie osłona maglownicy, to ta blacha oddzielająca maglownicę od katalizatora przykręcona powinna być na trzy śruby. W moim przypadku jedna ze śrub jest urwana i osłona uderza o opaskę na łączeniu katalizatora z dolną rurą łącznika elastycznego na wydechu. Między blachą, a opaską rury jest mniej niż 1 mm odstępu i dlatego na wolnych obrotach od czasu do czasu tak dziwnie stukało jakby obijało się o obudowę.
    Powiem szczerze kamień z serca mi spadł, że to tylko tak się skończyło.
    Dzięki temu pieniądze zaoszczędzone na nowy rozrząd, przeznaczę na nowy wydech i katy, a jak coś zostanie to zamierzam jeszcze założyć zewnętrzną chłodnicę oleju.
    Tak więc dziękuję wszystkim, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do znalezienia przyczyny stuków, a przede wszystkim dziękuję koledze GrekuPL, który polecił mi zakup stetoskopu. Dzięki wielkie.
    Pozdrawiam.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar veg
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    29 Jan 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez rowin3 Zobacz posta
    przede wszystkim dziękuję koledze GrekuPL, który polecił mi zakup stetoskopu
    Gdyby nie miał dizla to by nie wiedział o takim wynalazku - tam wszystko stuka :P

    Ja tej osłony nie mam bo tak samo jak u Ciebie jedna śruba została zerwana podczas przekładki.

    Dzięki za info bo nie wszyscy piszą co było powodem awarii

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford mondeo MkIII ST220
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    Żagań
    Tak więc dzisiaj było dość czasu, aby zdjąć pokrywę zaworów i sprawdzić co tak stukało.
    IMAG0096.jpgIMAG0097.jpgIMAG0098.jpgIMAG0100.jpg
    IMAG0101.jpgIMAG0102.jpgIMAG0103.jpgIMAG0105.jpg
    IMAG0106.jpgIMAG0107.jpgIMAG0109.jpg

    Odkręciłem wszystkie pół panewki wałka i dokręciłem je z momentem 13 Nm ( instrukcja zaleca moment między 8 Nm, a 12 Nm ), dlatego że wcześniej było dokręcone z moentem 12 Nm i stukało.
    Na dwóch pół panewkach widać delikatne rysy, ale nie wiem czy mam się tym przejmować.
    Po złożeniu wszystkiego w całość dałem płynnej uszczelce trochę odczekać aby zastygła.
    Zabrałem się też za stukanie osłony maglownicy.
    IMAG0111.jpg
    Jak widać na załączonym zdjęciu obejma obijała się o osłonę maglownicy. Zastosowałem metalową opaskę zaciskową, aby dociągnąć osłonę do ramy zawieszenia, a w miejscu styku obejmy z osłoną delikatnie ją podgiąłem.

    Efekt.
    Silnik z okolicy pokrywy zaworów przestał stukać, tak samo osłona już nie obija się o obejmę.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Stuki metaliczne z silnika
    By yaro555 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 08:19
  2. [TDCi MKIII] Niby sprawny a coś go boli. Nieregularne stuki.
    By Wiśnia in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 19:49
  3. [Duratec] Stuki, tarcie z silnika
    By Osiem in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 20:20
  4. [Duratec]Stuki z silnika
    By akred in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 15:46
  5. Mondeo MK II 2.0 --- Stuki z silnika ---
    By virtu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2007, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów