+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa

    Korekta mapy stag 300 iso2

    Zamotałem się i nie mogę rozgryźć problemu.
    Pod Elmem (jak silnik pracuje na gazie) krótkie korekty paliwa są poniżej zera, długa korekta paliwa oscyluje w okolicach +15, po lambdzie widać że mieszanka bogata,
    Na wolnych obrotach ewidentnie jest bogato i tutaj chciałby poprawić,
    Na screenie mocno wysokie czasy wtrysków gazowych
    no i jak to poprawić? czy kurcze może dysze za małe

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa1.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	345.1 KB
ID:	6006
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Jeżeli korekty STFT masz na minus, to jak możesz mieć bogato ? na Longi nie patrz przy strojeniu.

    Źle zebrane mapy IMO. Te same warunki zbierania map ?

    Jak pomachasz kropkami w dół na wykresie to nie jest OK ?

    Jakie wtryski ? To że masz duże czasy LPG to nie szkodzi, grunt żeby nie pętliły - nawet się powinno stroić na jak najwyższe czasy LPG bo wtedy dokładność dawkowania LPG jest najlepsza.

    Wolne sobie wystrój nie na żadną sondę, tylko na to żebyś na wolnych miał te same czasy noPB widoczne w sterowniku LPG i na ucho (żeby łądnie przechodził między paliwami (Opcje i tam jest chyba bezwarunkowe przejscie na lpg/noPB - tym można spr jak przechodzi))
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Jeżeli korekty STFT masz na minus, to jak możesz mieć bogato ?
    No przeca jak jest bogato to PCM skraca czasy wtrysków żeby zubożyć mieszankę.

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Jak pomachasz kropkami w dół na wykresie to nie jest OK ?
    Próbowałem samym mnożnikiem i zero reakcji jak i na czasy wtrysków, jak i na wskazania lambdy.
    Lambda wyłączona w programie. Podczas próby korekt jednocześnie ELM był podłączony żeby mieć podgląd na to co PCM generuje.
    Wtryski z głowy wyleciały, ale nie valteki. barcudy hany. Jakaś dwuczłonowa nazwa (chyba)
    Instalka w sierpniu była zakładana.
    Samo przełączenie między paliwami jest w ogóle nie odczuwalne, jedynie słychać po kliknięciu elektrozaworu.
    Ale jest te zbyt duże podlewanie gazem na wolnych i tak do 1500 obrotów, i co ciekawe na rozgrzanym do 90 stopni czasy wtrysków gazowych idą nawet do 5.2 i lambda pokazuje większą bogatość niż przy 60.
    i wtedy czuć na silniku takie jakby mrowienie.
    Układ WN sprawny, nowy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    krótkie korekty paliwa są poniżej zera,(...) po lambdzie widać że mieszanka bogata,

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No przeca jak jest bogato to PCM skraca czasy wtrysków żeby zubożyć mieszankę.

    Czyli zeruje, czy wciąż są na minus ?
    Bo jak minusuje, a lambda stoi na bogato to zalewa w ciul.

    Może jakaś nieszczelność, wtryski puszczają, może benzyna zaworkiem podciśnienieowym lecu ( na lpg korekty na ~0 ?)


    To mogą być RegFasty - bez tragedii, ale bez szału.

    Dziwne że brak reakcji, weź w korekty po rpm i tam zmień/zuboż IDLE.

    To jakie czasy osiągają wtryski LPG jest bez znaczenia - ma się zgadzać na noPB na korektach i na lambdzie - jeśli one również idą do góry.

    Podnieś ciśnienie, albo wywal dysze i spr.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Czyli zeruje, czy wciąż są na minus ?
    Bo jak minusuje, a lambda stoi na bogato to zalewa w ciul.
    Skacze poniżej zera do minus 5, a lambda pokazuje bogato, na PB jest OK.
    Regfasty chyba też nie, dłuższa nazwa jakoś. ale jak regfasty dwuczłonowa.
    Zerkłem tylko raz na nie i sam do siebie gadałem że nie ma bidy, ale nazwa z głowy wyskoczyła.

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Dziwne że brak reakcji, weź w korekty po rpm i tam zmień/zuboż IDLE.
    No właśnie na tym ugrzęzłem, ciągnę w górę i w dól i nic, się zastanawiałem czy sterownik coś się nie zwiesił, ale kuchenka działa i program wszystkie dane pokazuje.
    Pobawię się z korektami po obrotach, bo kurcze muszę to jakoś skorygować.
    A znowu czasu nie za bardzo żeby się bawić od nowa w zbieranie map, i warunków nie za bardzo bo tłoczno w tygodniu na ulicach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Ale generalnie jak nie masz problemów z przechodeniem lpb/noPB, nie faluje, nie czka etc. a nie chce współpracować instalka to bym to olał
    Lepszy przelany niż niedolany a różnice spalania - niemierzalne niemal.

    Dwu członowe to mi jeszcze Magic Jety przychodzą do głowy.

    BTW. Tak mi sie przypomniało, może masz włączoną automatyczną obsługę min czasu wtrysku ( na pewno to w techu jest, w STAGu nie pamiętam) i wtedy może otwierać wtrysk na min czas jego otwarcia i niżej nie zejdziesz z czasem wtrysku

    Zejdź z ciekawości ciśnieniem tak by jeszcze wdłużyć czas wtrysku.
    Ale to byś musiał mieć Valteki albo inne cuda, bo baraki/hany etc mają poniżej 2ms czasy - albo się kleją wtryski
    Ostatnio edytowane przez _NeroN_ ; 27-12-2016 o 18:27
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Ale generalnie jak nie masz problemów z przechodeniem lpb/noPB, nie faluje, nie czka etc. a nie chce współpracować instalka to bym to olał
    Nic totalnie się nie dzieje, tylko właśnie mrowienie jest po rozgrzaniu, wykluczyłem wszystko co się dało i pozostała zbyt bogata mieszana do 1500 obrotów, i paradoksalnie na wyższych obrotach wychodzi mniejsze spalanie, w trasie kotłuje 11, w mieście 16-17 ale pod warunkiem że da radę około 2tyś utrzymać obroty, poniżej 2tyś spalanie pod 20 podlatuje.
    Od 1800 obrotów wszystko jest Ok z korektami i lambdą,

    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    Tak mi sie przypomniało, może masz włączoną automatyczną obsługę min czasu wtrysku ( na pewno to w techu jest, w STAGu nie pamiętam) i
    Zerknę

    Po 20-tej będę jeszcze kalibrował poziom gazu to zobaczę na te wtryski.

  9. #8
    Kursant Awatar joburg
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    04 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Źle dobrane dysze wtryskiwaczy gazowych.
    Powinny być większe. A ciśnienie gazu w reduktorze zmniejszyć.
    Kiepska regulacja instalacji gazowej.
    Ostatnio edytowane przez joburg ; 04-01-2017 o 05:05

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez joburg Zobacz posta
    Powinny być większe. A ciśnienie gazu w reduktorze zmniejszyć.
    No to jak za małe dysze to mogę to ciśnieniem do góry podciągnąć, tylko jak mam zbyt bogato dołem to jak dam większe dysze i zmniejszę ciśnienie to nic się nie zmieni w dawce paliwa.
    Inna sprawa że nie było czasu żeby od ostatniego wpisu pogrzebać w programie bo zacząć chciałem od tych korekt po obrotach, żeby właśnie sam dół trochę przykrócić.

    A te korekty po obrotach to się najeżdża myszą na daną komórkę i co dalej? enter i wyskakuje okienko do wpisania np minus 2? czy jak to się poprawia?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    No dokładnie się tak wpisuje z palca.

    Ciśnienie masz już 1,3bar - nie ma sensu więcej dźwigać, lepiej zejść z ciśnieniem i rozwiercić dysze.
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez _NeroN_ Zobacz posta
    No dokładnie się tak wpisuje z palca.
    Dzięki,
    ja tylko dwa razy staga korygowałem ale to były drobne sprawy, nie było potrzeby/okazji żeby głębiej się w interfejs wgryzać.
    Wiem jak powinna mapa wyglądać, jaka jest zasada strojenia, ale nieobeznany jestem z interfejsem programu co gdzie się ustawia, a robota taka że nie ma wolnego czasu żeby parę godzin luźnych wyrwać na dokładne rozgryzienie interfejsu.

    teraz koncepcja się zmieniła , zdejmę ciśnienie z reduktora, żeby zobaczyć czy dół się poprawi (zubożeje), i jak będzie OK to korektami po obrotach górę ewentualnie podbiję jakby za mało było.

  13. #12
    Kursant Awatar joburg
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    04 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Najpierw robisz regulację za pomocą mnożnika. Dopiero później dopieszczasz ustawienia robiąc korekty po obrotach czy ciśnieniu.
    Taka bardzo porządna regulacja gazu zajmuje 2-3 godziny jazdy po drodze.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dobra, podłubałem trochę podczas godzinnej jazdy i teraz mapa tak wygląda.
    Mrowienie przeszło, lambda już w miarę poprawnie pokazuje. Silnik zrobił się (ciężko to opisać) taki elastyczniejszy, miększy, przyjemniejszy w reakcji na pedał gazu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jstag.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	313.9 KB
ID:	6072
    Do przyjęcia takie ustawienia czy skopsane?

    Tu dla porównania mapa z pierwszego posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	345.1 KB
ID:	6073


    Za diabła nie mogę/nie potrafię wprowadzić ręcznie wartości do komórek w korekcji po obrotach, nie otwiera się okienko w które mógłbym cokolwiek wpisać, nie działa ani po enterze ani przyciski toutchpada, kombinacje z altem, ctrl też nic nie dają.
    Jak dojść do momentu w którym z palca mogę wpisać wartości?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-01-2017 o 14:53

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tyłek odmrożony ale doszedłem, aby w komórkach zmieniać (w tej edycji programu) trza trzymać CTRL i kursorem góra/dół. Teraz to już z górki, bo na tym się zatrzymałem

    Jeszcze pytanie, jak mi ta mapa gazowa górą łuczkiem schodzi/odpływa poniżej benzynowej , to co to oznacza?
    za mało/dużo gazu (ubogo/bogato) ?
    czy że czasy wtrysków gazu za niskie/wysokie?

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jeszcze pytanie, jak mi ta mapa gazowa górą łuczkiem schodzi/odpływa poniżej benzynowej , to co to oznacza?
    za mało/dużo gazu (ubogo/bogato) ?
    czy że czasy wtrysków gazu za niskie/wysokie?
    ona tak ma schodzić, benzynowa też powinna tak schodzić, tak jak było w pierwszym screenie.

    jeszcze z podpiętym kompem posadz kogos za kierą i przy pełnym obciążeniu przypatrz się czasom wtrysku jeśli chcesz być pewien, tzn przy takim samym obciążeniu porównaj czasy wtrysków benzynowych na gazie i benzynowych na benzynie - musisz przełączyć szybko i podpatrzeć czy coś się różni - jak będziesz miał dostęp to porównaj korekty tak samo jak czasy wtrysków.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    porównaj czasy wtrysków benzynowych na gazie i benzynowych na benzynie
    Dzisiaj nie było na to zbytnio czasu, bo chciałem ogólnie mapę podprostować na lambdę coby nie pokazywała bogato, no i to się udało i mrowienie od silnika też ustąpiło, bo jednak było sporo za bogato do tych 1600-1800 obrotów. W niedzielę jak nic nie wyskoczy znowu pokręcimy się po mieście i wtedy porównam korekty.
    Ból w tym że to automat i ciężkawo w stagu się to stroi,
    W omegasie łatwiej było mi wystroić mimo że gazowniki się dotykać nie chcieli bo właśnie niby zbyt skomplikowane strojenie omegasa, a w omegasie praktycznie zero wizualizacji wszystko prosto z palca się wpisywało i od razu był efekt widoczny na korektach i lambdzie.
    A w tym stagu a to mapa a to mnożnik nie może być taki czy śmaki, osobiście to bym mnożnik z palca ustawił na prostą pochyłą od 1.2 do 1 i pojechał korektami po obrotach aby zgrać z czasami PB i lambdą. Jedno co trza przyznać to te korekty po obrotach lepiej konfigurowywalne niż przy omegasie, bo w stagu na osiach mogę sam wprowadzać wartości obrotów, a w omegasie na sztywno przedziały były zdefiniowane.


    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ona tak ma schodzić, benzynowa też powinna tak schodzić, tak jak było w pierwszym screenie.
    Że ogólnie łuczkiem całość idzie to wiem że to tak ma być,
    >>Załącznik 6072<<
    tylko czy to, że ta gazowa odpływa górą od benowej to powód do dalszego dłubania/strojenia czy olać sprawę?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-01-2017 o 18:29

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    tylko czy to, że ta gazowa odpływa górą od benowej to powód do dalszego dłubania/strojenia czy olać sprawę?
    benzynową zbierasz tylko po to aby mieć bazę do strojenia mapy gazowej.
    jak porównasz to o czym pisałem wczesniej wtedy sobie odpowiesz.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jasne, bo ta wizualizacja właśnie zamęt mi robi bo ją nie do końca rozumiem, ja się uczyłem na bezpośrednich korektach pod obroty/obciążenie i nie mogę rozgryźć na diabła w ogóle ten wykres z mapami i korektą


    Poleciało z fona.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-01-2017 o 19:07
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    strojenie po mapach jest mało precyzyjne i raczej ma charakter poglądowy aniżeli powinno się na nich opierać strojenie.
    tu masz kompedium wiedzy dla początkujących nt. strojenia
    http://lpg-forum.pl/podstawy-montazu...pg-t32594.html
    tam masz opisane jak stroić po czasach wtrysków.
    ta metoda jest szybsza i bardziej precyzyjna od strojenia na mapy.
    strojenie po AFR przy użyciu sondy szerokopasmowej jest raczej nie osiągalne dla zwykłego zjadacza chleba.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    tu masz kompedium wiedzy dla początkujących nt. strojenia
    To już czytałem gdy szukałem opisu jak wprowadzać ręcznie korekty, gość tak opisuje proces strojenia że można się pogubić.
    Ale potwierdza się to co częściowo wiedziałem, że najlepiej wystroić na lambdę, czasy i korekty z PCM-a, a tę mapę jednak olać.
    Mam przeczucie że stag te mapę dał dla gawiedzi żeby niby widzieli czy wykresy się pokrywają (co i tak mało co daje) bo wykresy mogą być idealnie pokryte, a PCM będzie rozjechany przez źle wystrojoną kuchenkę.

    Dla mnie bólem było dojść jak wejść w edycję parametrów komórek przy korekcie po obrotach i dojść co właściwie robi ten mnożnik i jaką ma zależność na stabilizację czasów PB, jak do tego doszedłem to teraz zgranie kuchenki żeby nie rozkładała PCM-a to już z górki (chyba )
    W omegasie żadnego mnożnika nie było, trza było dobrze wystroić kuchenkę (właśnie z palca wprowadzając dane na podstawie tego co PCM pokazywał) bez żadnych ułatwiaczy i jak się wystroiło to zapominałeś o kuchence, tutaj ten mnożnik to taki trochę ułatwiacz, że jak nie wystroi się dobrze kuchenki tak żeby nie mieszała PCM-owi no to tym mnożnikiem można skorygować.
    W omegasie nie było korekty po temperaturze bo w oprogramowaniu już był algorytm który sam korygował w zależności od temperatury, w stagu z tego co czytam to sporo luda musi po temperaturze ręcznie dodatkowo korygować, bo kuchenka nieprawidłowo pracuje.
    No nic, z grubsza już wiem jak ugryźć tego staga żeby dokładnie sobie go ustawić, pewnie jeszcze wyskoczą jakieś rzeczy które okażą cię dziwne do rozgryzienia, ale jak już zna się zasady na jakich pracuje program, na co zwracać uwagę a co olać, to będzie łatwiej.
    Największym problemem było dojście jak się wprowadza ręcznie korekty po obrotach.

    Po tym szybkim strojeniu na razie jest poprawa składu mieszanki, silnik nie ma mrowienia, jest elastyczniejszy i wygląda że spalanie się poprawiło, bo przejechane ponad 50 kilosów od strojenia i kontrolka od maxa jeszcze się świeci. A przed strojeniem już przy 30-35 gasła.
    W niedzielę zerknę dokładniej jak czasy wtrysków PB i czy korekty wyskoczyły z pod minusa.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-01-2017 o 22:15

Podobne wątki

  1. [MkIII] ST220 mapy Pb vs mapy LPG obroty opadają
    By lalamido in forum LPG
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 22:32
  2. Denso-nowe mapy/ mapy pobrane
    By neo1706 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 13:50
  3. [MkIII] Korekta wskazań poziomu gazu - Stag 4
    By ciumekkk in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 08:29
  4. [MkII] STAG 300 + z ISA 2 jak zgromadzić mapy?
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 23:01
  5. [MkIII] Stag 300 - rozjeżdżające się mapy
    By maniek_ in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów