+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez iNDi Zobacz posta
    Nie wrzuca się N jeśli nie ma potrzeby(naprawa lub poślizg) skraca to życie skrzyni.
    Rozwiń proszę tę teorie lub stwierdzenie .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Wyłączony
    Model
    S210 / Paseo / GSXF / W124
    Silnik
    OM602.982/5E-FE/750/OM601
    Od
    31 Jul 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Poczytaj w internecie, nie chcę kopiować lub cytować nie wiadomo jakich ilości informacji na ten temat. Poczytaj o budowie i działaniu skrzyni.

    Ale podpowiem Ci tzw. "słowo klucz" - NISKIE CIŚNIENIE W SKRZYNI.

    Nie wrzuca się N z tego samego powodu dla którego nie można holować aut z automatem na długich dystansach (długich tj. z reguły większych niż kilkanaście kilometrów ale zależy też to od skrzyni).

  4. #23
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Wiesz , że dzwonią ale nie wiesz , w którym kościele . Każde auto z automatem" można holować nawet na Antarktykę . ( zagadka jak to możliwe ?) I co w związku z niskim ciśnieniem - to jak piernik do wiatraka . W internecie jest wiele info ale trzeba troszkę rozumu aby wybrać właściwe info .

    A to N to w poślizgu bocznym czy poślizg ASB ? Jeśli poślizg boczny to BRAWO wrzucaj N ale potem nie dziw się , że nie wiesz gdzie się obudziłeś - pomyśl zanim coś naklepiesz .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 26-02-2017 o 12:45

  5. #24
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Masz 1 2 3 ale to raczej na drobną usterkę
    Dodam tylko bo nie wszyscy wiedzą, ja sam zanim kupiłem autko z Automatem nie miałem o tym pojęcia, że te 1,2,3,4,D to wcale nie oznacza, że mogę zmieniać biegi manualnie. To jest tylko jakby ograniczenie zakresu. Ustawiająć na 3 daję jedynie znać elektronice, że proszę ją aby używała tylko 1-3 bez przełączania na 4 i 5. W wypadku awarii skrzynia i tak się zblokuje w trybie awaryjnym na jednym biegu i nic nie da ustawianie czegokolwiek. Tak samo łopatki, 4matice, Tiptronicki itp. dajemy tylko znać elektronice co chcemy, nic manualnie nie przełączamy.

    Jako ciekawostkę dodam, że w starszych fordach oraz w japońskich konstrukcjach zazwyczaj są skrzynie z ustawieniami 1,2,D. Mają one dodatkowy przycisk OverDrive/POWER. Skrzynie te maja 4 biegi - 3 biegi zwykłe i jeden długi nadbieg (over drive, do podróży na trasie). Aby ograniczyć tylko do 1, lub 2 mamy gałeczkę, aby jeździć na wszystkich ustawiamy na D, aby jeździć tylko na 1-3 wciskamy przycisk O/D lub Power - wyłącza to nadbieg.




    A co do tematu to ani ustawienie na P ani stanie na D nie zużywa nadmiernie skrzyni. Aczkolwiek ustala się, że leciutko zdrowiej jest dla niej jak jak najrzadziej wykonujemy jakiekolwiek ruchy gałką. Generalnie chodzi o takie sytuacje jak czekamy przed bramkami na autostradzie i non stop hamulec, ruszamy, hamulec ruszamy. Taka zabawa D-R-N-P > P-N-R-D co 5-10 sekund może naprawdę nadmiernie zużywać skrzynię, tym bardziej że próbuje ona natychmiast przełączyć się na R po drodze. Oczywiście na krótkich postojach w ruchu ulicznym też jest to niewskazane, bardziej zużywa skrzynię niż stanie na D, ale bez przesady, przy godzinnym korku z wahadłem, gdzie trzeba stać po 10 min, żeby ruszyć nie będzie to żadną zbrodnią
    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 26-02-2017 o 13:20

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  6. #25
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Zgodzę się z Tobą , dodam ,że 1 2 3 stosuję się przy : holowaniu np. innego auta, ciągnięciu przyczepki ( ciężkiej ) i ciągnięciu przyczepy campingowej . Miałem 2 automaty tego typu , często bawiłem się właśnie przełączając 1 2 3 aby dłużej ciągnął i nigdy nie miałem awarii .Pierwszy automat był z 1976 r. ( 14 lat temu ) i oba z napędem na tylną oś . Przełączanie dźwigni co 5-10 sek. nawet nie przyszłoby mi do głowy .

  7. #26
    Kursant Awatar Jimz88
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM. (RFN) Endur
    Opis
    Przebieg 670 tyś.
    Od
    17 Feb 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Tak się składa że ma praca polega na testowaniu nowych samochodów pewnej niemieckiej firmy. Test ten wykonywany jest na specjalnym stanowisku diagnostycznym. Auto rozpędza się do ptędkości 150 km/h...hamuje....zmienia biegi itd. Między innymi wykonywany jest test automatycznej skrzyni biegòw polegający na sprawdzeniu płynności zmiany tych 8-miu biegòw, ale też czy auto hamuje biegami...tzn czy "wie" że chcę zwolnić i sama przełancza biegi w dół...

    ...jak ròwnież jadąc z prędkością ponad 40 km/h przełącza się na "R", oczywiście skrzynia nie przełączy się na wsteczny bieg...lecz automatycznie przeskakuje na "N". Tuż przed zatrzymaniem auta przy pędkości ok.3-5 km/h wrzucamy lewarek zmiany biegòw na "P" ! Słychać coraz wolniejsze trajkotanie bolca w skrzyni biegów które kończy się gwałtownym zatrzymaniem auta. Sprawdzamy to w każdym aucie z automatyczną biegòw...na wypadek gdyby posiadacz nowego auta wpadł na tak "genialny" promysł, bądź też coś takiego zrobił przypadkiem. Innymi słowy konstruktorzy automatycznych skrzyń biegów przewidzieli taką sytuację i nie tak łatwo jest tę skrzynię zepsuć.

    Co do holowania auta z automatyczną skrzynią biegòw to pewnie będą podzielone zdania...zależy czy silnik pracuje czy nie ? Nowoczesne skrzynie biegów po wyłączeniu silnika natychmiast przeskakują na "P" i jest się zmuszonym mechanicznie/ręcznie zazwyczaj od spodu auta przestawić dźwignie przy skrzyni biegòw w pozycję Neutrum.

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez Jimz88 Zobacz posta
    Co do holowania auta z automatyczną skrzynią biegňw to pewnie będą podzielone zdania...zależy czy silnik pracuje czy nie ? Nowoczesne skrzynie biegów po wyłączeniu silnika natychmiast przeskakują na "P" i jest się zmuszonym mechanicznie/ręcznie zazwyczaj od spodu auta przestawić dźwignie przy skrzyni biegňw w pozycję Neutrum.
    A jak w nowoczesnym automacie spali się żarówka stopu w szczerym polu i nie masz zapasowej ( np. na przerwę ) to też będziesz wchodził pod auto aby odblokować skrzynię ?

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    bardziej zużywa skrzynię niż stanie na D, ale bez przesady
    Cytat Zamieszczone przez zygiboos Zobacz posta
    Aczkolwiek ustala się, że leciutko zdrowiej jest dla niej jak jak najrzadziej wykonujemy jakiekolwiek ruchy gałką
    wszyscy piszą,że przełączanie bardziej zużywa skrzynię ale nikt nie wie dlaczego.
    częste przełączanie skrzyni powoduje, że zespół zaworów sterujących hydrauliką skrzyni się szybciej zużywa bo przy przełączaniu następuje znaczny wzrost ciśnienia w układzie przekierowywanie oleju w inne kanały i obciążenie wzrostem ciśnienia innych niepotrzebnych elementów. reszta czyli np. tarczki są ok ale co po dobrych tarczkach jak sterowanie skrzyni siada.

    w trakcie jazdy i krótkiego postoju powinno się cały czas zostawić lewarek w pozycji D bo wtedy jest stabilne ciśnienie hydrauliki co jest znacznie "zdrowsze" dla wszystkich elementów skrzyni.

    Najczęstszą awarią np. w citroenach c5 2.0hdi i peugeotach jest właśnie awaria zespołu zaworów, którego naprawa w tych autach kosztuje ok. 5000
    Bywa też, że źle dobrana skrzynia niezależnie od eksploatacji będzie awaryjna czego dobrym przykładem jest volvo xc90 mkI v6 i v8 benzynowe gdzie dobrali skrzynię automatyczną, która przy częstym użytkowaniu auta z prędkościami przekraczającymi granicę 150km/h po prostu się psuje i sterownik przechodzi w tryb awaryjny. zastosowano w tym aucie amerykańską skrzynię, która była zaprojektowana na mniejsze prędkości. w USA ta skrzynia ma opinię bezawaryjnej a w Volvo się często psuje
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 08-04-2017 o 14:57

Podobne wątki

  1. [MkIII] Przed montażem LPG MK3 1,8
    By rob8 in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-03-2016, 21:06
  2. [All] Podnoszenie obrotów przed zatrzymaniem.
    By CzarekJ in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 00:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów