+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    14 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław

    benzyna w kolektorze

    Cześć wszystkim, nie dawno zakupiłem mondeo 1.8 benzyne i mam problemy z brakiem mocy i gaśnięciem auta. Dzisiaj ściągnąłem kolektor i okazało sie ze mam w nim sporo benzyny i juz ktoś wcześniej wymontował klapki... Ma ktoś może jakiś pomysł co może być tego przyczyną ? a może brak tych klapek ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najprawdopodobniej szlag trafił regulator ciśnienia na listwie, taka puszka z podłączonym wężykiem podciśnienia.
    Chyba że wtryskiwacz się któryś niedomyka.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 27-12-2016 o 13:23
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Jest to wina tego właśnie regulatora ciśnienia paliwa (membranka w środku przepuszcza)
    Miałem to samo i przy okazji zakładania gazu zaślepiłem ten regulator (zaspawany został króciec). Teraz mam spokój. Nie ma zadnych negatywnych objawów pracy silnika, wystarczy wspomnieć, ze w MKIV już prawdopodobnie nie ma tych regulatorów.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    14 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Wymieniłem ten regulator, auto pojeździło 3 dni i najprawdopodobniej znów sie dostała benzyna do kolektora bo powyzej 3tys obrotów dusi go i śmierdzi benzyną z wydechu. Wcześniejszy regulator faktycznie przepuszczał benzynę bo zassałem strzykawką przez wężyk i powoli sie zbierała benzyna a w tym wymienionym nic sie nie nazbierało... Chyba pozostaną do sprawdzenia wtryski, mam inne wtryski ale od 2.0 silnika i nie wiem czy mogę je zamontować w celu sprawdzenia

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zdejmij rurkę podciśnienia z regulatora, zaślep ją i regulator i zobacz czy zniknie paliwo z kolektora.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    14 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Chyba przyczyna została znaleziona, elektromagnetyczny zawór par paliwa. Od tego zaworu idzie wężyk do kolektora a ten zawór jest połączony z bakiem paliwa i jakims filtrem z węglem aktywnym co pochłania szkodliwe substancje. W starym kolektorze zauważyłem ze od momentu gdzie zaczynał sie otwór od tego wężyka kolektor był wymyty benzyną. Nie wiem czemu ale robiło mi sie podciśnienie w baku bo w momencie odkręcenia wlewu mocno syczało. Na obecną chwile rozłączyłem przewody od tego zaworu i zaślepiłem przy kolektorze a korek nie dokręciłem do końca i obecnie auto wkręca sie bez problemu na obroty. Kwestia taka czy mogę w ten sposób jezdzić czy nie lepiej poszukać tego zaworu sprawnego co nie bedzię łatwe.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ćwieku Zobacz posta
    Kwestia taka czy mogę w ten sposób jezdzić czy nie lepiej poszukać tego zaworu sprawnego co nie bedzię łatwe.
    Przy obecnej aurze nic nie powinno się dziać, latem jak będzie zalatywało wachą czy będą kłopoty z odpalaniem ciepłego to można wziąć pod uwagę czy to nie wina odprowadzacza.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Klapki w kolektorze - MK3
    By mar1986 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-03-2023, 15:19
  2. [MkIII] Lpg a klapki w kolektorze
    By gutek0411 in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 07:58
  3. Mk3 Zakup Mondeo Benzyna 1.8-2.0 benzyna hatchback 2001-06
    By goliat5858 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 21:13
  4. [MkIII] LPG a klapki w kolektorze.
    By jarowoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 12:08
  5. [MkI] grzybek na kolektorze - świst ?
    By noski in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-12-2006, 23:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów