+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków

    Exclamation Luz na wale sinika - pomocy

    Witam.
    Mam problem z moim Mondeo mk3 1.8 125KM. Rocznik 2002, autko ma przejechane zaledwie 110tys - jest w rodzinie od nowości.
    W sierpniu tego roku zleciłem w warsztacie wymianę sprzęgła. Sprzęgło było jeszcze w miarę ok, potrafiło się zaślizgać np. przy wyjeździe na wysoki krawężnik ale jechałem autem na wakacje 3tys km w dość górzysty teren więc postanowiłem sprzęgło wymienić - autem miałem z resztą zamiar jeszcze kilka lat pojeździć. Kupiłem zestaw sprzęgła LUK, koło dwumasowe przy wymianie sprzęgła zostało sprawdzone przez warsztat, ze względu na przebieg auta i stan dwumasy zalecili zostawienie starego.
    Wszystko było w porządku przez kilka miesięcy, potem pojawiły się najpierw delikatne stuki na wolnych obrotach, teraz są już dość głośne. Stuki zmieniają swój ton przy wciskaniu sprzęgła, przy lekkim dodaniu gazu zwiększają swoją częstotliwość a przy ponad 1500 obrotów stuki znikają. Podczas jazdy silnik pracuje w porządku.
    W dwóch warsztatach zdiagnozowano usterkę koła dwumasowego. Na koniec podjechałem do warsztatu, w którym wymieniali mi sprzęgło. Zdjęli miskę olejową i okazało się, że występuje spory luz na wale sinika. Nie jest to mały luz bo tak na oko to przekracza milimetr... Wystarczy złapać za koło pasowe i ruszając nim przesuwa się na boki cały wał razem z dwumasą. Widać ten ruch gołym okiem, słychać przy tym stuki. W misce nie ma śladu opiłków.
    Załączam zdjęcie poglądowe:
    wał.jpg
    Czy można wiązać z tą usterką wymianę sprzęgła kilka miesięcy wcześniej? Czy ktoś naprawiał taką usterkę i zna orientacyjny koszt naprawy? Rozumiem, że na tę chwilę nie powinienem samochodem jeździć. Chciałbym auto naprawić ale nie chciałbym włożyć w auto tyle ile jest w tej chwili warte.

    Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Karczu ; 28-12-2016 o 12:42

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Wydaje mi się ,że luz poosiowy wynika z braku podkładek dystansowych. Co prawda jeszcze nie miałem na wierzchu durateca, ale kilka swoich aut już remontowałem i były takie podkładki w kształcie półpierścieni likwidujące nadmierny luz poosiowy (dopuszczalny ma jakąś wartość np. 0,2 mm).

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Spotkałem się z tym w 1.6 tivct. Z rozmowy z mechanikiem wynikało że blok i wal do wymiany. Dopóki jeździ - nie ruszać.

    poszło z niewybuchającego szajsunga
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Tylko jak to wpływa na pozostałe podzespoły jak dwumasa czy sprzęgło... Chciałbym uniknąć totalnej rozwałki.
    Blok? Co mogło się stać, raczej nic się tam nie wytarło, w misce nie znalazłem nawet jednego opiłka.

    sedek, jeśli takie podkładki były to gdzie się mogły podziać?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Karczu Zobacz posta
    jeśli takie podkładki były to gdzie się mogły podziać?
    Nie tyle podziać co wytrzeć, takie dystanse są stosowane w silnikach aby właśnie wał nie miał luzu, ale nie miałem okazji sprawdzić czy w mondku też występują.

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Jeszcze jedno. Czy do wyjęcia wału w tym silniku trzeba odpinać skrzynie i targać cały silnik?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Trzeba.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Karczu Zobacz posta
    Czy do wyjęcia wału w tym silniku trzeba odpinać skrzynie i targać cały silnik?
    Można wyjąć w całości ze skrzynią, ale i tak trzeba ją później odpiąć żeby wyjąć wał.

  10. #9
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Przeszukuję internet już od godziny w poszukiwaniu tych podkładek/półpierścieni ustalających wału i nic...
    Jeżeli takie tam występują, logicznym byłoby gdyby był do nich dostęp po zdjęciu podpory wału.
    Przydałby się jakiś schemat tego silnika... posiada ktoś jakieś rysunki?

  11. #10
    Kursant
    Imię
    TOMEK
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 TDCi 180 KM
    Od
    24 Jan 2007
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Wydaje mi się że panewki które się umieszcza w środkowej części wału redukują luz osiowy gdyż są z dodatkowym kołnierzem. Ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez djtoldi ; 28-12-2016 o 18:21

  12. #11
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Odwiedziłem dziś w sprawie stuków inny warsztat. Jedni i drudzy diagnozują coś innego. Poniżej ich argumentacja i kilka faktów.

    Najpierw zbiór faktów:
    -sprzęgło wymienione kilka miesięcy temu, dwumasa została stara,
    -stuki są nieregularne, przyspieszają wraz z zwiększaniem obrotów niezależnie czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie,
    -po wciśnięciu sprzęgła zmieniają się ale nadal je słychać,
    -na zimnym są głośniejsze niż po rozgrzaniu.


    Warsztat 1 - luzy na wale korbowym.
    Argumentacja:
    -są luzy na wale korbowym

    Warsztat 2 - wykluczają luzy na wale, stawiają na dwumasę, być może sprzęgło.
    Argumentacja:
    -gdyby to były luzy na wale korbowym to przy wciśnięciu sprzęgła stuki cichły by całkowicie - wałek byłby wtedy odpychany w jedną stronę.
    -robili samochody ze znacznie większym luzem na wale i nie objawiało się to stukami.

    W obu warsztatach nie byli pewni w 100% swojej diagnozy gdy przedstawiłem im opinie innego warsztatu.
    W obu warsztatach usłyszałem radę by jeździć tak jak jest i czekać aż stukanie będzie jeszcze wyraźniejsze - wtedy łatwiej będzie zdiagnozować usterkę albo w końcu coś padnie i będzie wiadomo co było zepsute

    Kto jest bardziej przekonujący?

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Żeby sprawdzić luz na wale wyjmujesz że skrzyni gumowa zaślepkę , wkładasz metalowa łapkę pomiędzy dwumase a blok i próbujesz przesunąć koło dwumasowe . Jeśli jest luz osiowy powinno przesunąć się lekko . Wał ma tolerancję fabryczna rzędu dziesiątych mm. Jeśli jest luz wyczuwalny to masz wytarta panawke ustalająca lub przytarty od niej wał ale jeśli nie było opilkow to raczej nie. Panewke można dokupić założyć i jeździć dalej. Trzeba wyjąć silnik do tej roboty. Panewka orginalna ma oznaczenie 6m8g 6337. Jeśli to ta przyczyną to trzeba uważać żeby nie wytarlo wału. Gumowa zaślepkę skrzyni zlokalizujesz patrząc od góry przy połączeniu skrzyni z blokiem ,wymiary ok 4/5cm lub niech sprawdza ci ta metoda w warsztacie.
    Jeśli chodzi o rysunki wpisz w google duratec pdf i tam masz wszystko,momenty dokręcania itd. Panewka jest z bocznym pierścieniem ,stanowi jedność .Części zobacz na stronie burtonpower lub eBay.us.
    Ostatnio edytowane przez zibi321 ; 29-12-2016 o 23:59

  14. #13
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    zibi321 dzięki za odpowiedź. Luz jest bo widziałem to przy zdemontowanej misce olejowej.
    Myślisz, że może to być też przyczyną tego nieszczęsnego stukania? W warsztacie stwierdzili, że przy wciśniętym sprzęgle wał nie ma możliwości "latać na boki".

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Snapchat-1179697346.jpg .
    Tak wygląda zjechana panewka ustalająca .Co do stuków to czy pasek osprzętu był zdejmowany i auto odpalane.
    Jak nie to sprawdz czy jest różnica .Mogą też być panewki korbowe zużyte . Sprawdz jakie ciśnienie oleju daje pompa. Mozna wkręcić manometr zamiast czujnika oleju i czy na jałowych nie za niskie ciśnienie -zurzyte elementy korbowe,panewki główne .Gdzieś czytałem że ktoś zatarł silnik przez wytartą panewkę główną.
    Panewki korbowe ok 100zł ,zdjęcie miski to niewiele. Dokręcic odpowiednim momentem wg dokumentacji,nie można przeciągnąć śrub, ich długość to max 46mm.
    Ostatnio edytowane przez zibi321 ; 30-12-2016 o 00:36

  16. #15
    Pieszy
    Opis
    Mondeo 1,8 2002
    Od
    04 Nov 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Pasek osprzętu zdejmowałem - bez różnicy.
    Dzięki za podpowiedzi!

  17. #16
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo Mk3
    Od
    20 Jun 2011
    Mieszka w
    Zambrów
    Przeszukaj tematy dotyczące dwumasy a wyrobisz sobie opinię czy to ona stuka. Regenerowana ok 600 zł plus robota choć przebieg niewielki .Luz osiowy - dostają tłoki i inne elementy. Trudno coś doradzić na 100%. Jak wyjmiesz silnik do roboty wału to i dwumas zweryfikujesz . Niektórzy uważają że jak luz na wale to nie warto naprawiać ale cena panewek niewielka można zaryzykować.

  18. #17
    Kursant
    Model
    2008 2.0 16v PB+LPG
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    swiezak
    Od
    19 Jul 2016
    Mieszka w
    skierniewice
    @zibi321 a orientujesz sie jaki nr elelentu maja gorne i dolne panewki do durateca 2.0 145km oznaczenie TBBA poniewaz szukanie nie przynioslo rezultatów dobry silnik lezy i czeka ,szkoda wywalac a naprawic musi sie dac

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wrzuć tutaj
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...C5%9Bci/page49
    VIN i poproś o numer.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar jvsi
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Omega B
    Silnik
    147 KM
    Od
    15 Sep 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jesli moge doradzic to spytaj jeszcze wujka Klebera.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Feb 2015
    Mieszka w
    Piła
    Mi też stukało w 2.0 PB. Zrobiłem wał, bo sie panewka skończyła. 800zł. całośc. 10 min. po odpaleniu korba wyszła bokiem Bo przytarty był wałek na łączeniu korba-tłok. Kupiłem 2 silnik. goły słupek za 2.2tysia . Czyli całośc mnie wyszła 4tyś. złociszy, bo tysiaka i stary silnik wziął mechanik.
    Ale to czarny scenariusz, więc nie bój nic.

Podobne wątki

  1. [MkIV] Siłowniki pokrywy sinika.
    By szczerba in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2016, 12:04
  2. [Zetec] obcięty klin na wale korbowym
    By kylu07 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 22:57
  3. [TD MkII] mondeo 1.8 td stukot sinika
    By hanyz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 09:13
  4. [ST220] Zamiana sinika V6 3,0 na 2,2 TDCI - możliwa?
    By st220 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 03:13
  5. [MkII] Czyszczenie sinika
    By matisl in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-07-2006, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów