+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice

    Czujnik po³o¿enia wa³u

    Witam jakie objawy mog± ¶wiatczyæ o uszkodzonym czujniku wa³u w mk3 2,5 v6.Proszê o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    nieodpalanie, ga¶niêcie, przerywanie
    DIESEL TO Z£OOOOO


  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    Moje objawy to to ¿e nie odpala za pierwszym razem obojêtnie czy zimny ciep³y dodam ¿e jak ju¿ odpali to chodzi idealnie.

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    a jak tam akumulator ??? W jakim stanie cewka, kable i swiece?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  6. #5
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez sylwia 10 Zobacz posta
    Moje objawy to to ¿e nie odpala za pierwszym razem obojêtnie czy zimny ciep³y dodam ¿e jak ju¿ odpali to chodzi idealnie.
    tego mog± byæ ró¿ne przyczyny, warto rozwin±æ problem, czyli to czy krêci podczas pierwszej próby rozrusznik, czy nie, czy próbuje chwyciæ czy nie, co¶ wiêcej napisaæ mo¿e filmik, ³atwiej bêdzie pomóc, mo¿na odczytaæ b³êdy, mo¿e jaki¶ ¶lad bêdzie w ecu.
    DIESEL TO Z£OOOOO


  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    Witam ponawiam temat auto krêci ale nie chce odpaliæ za pierwszym razem dopiero za drugim b±d¼ trzecim razem wymieni³em ju¿ akumulator,¶wiece,kable,cewka sprawdzona,filtr paliwa wymieniony.Pytanie do was drodzy forumowicze co to mo¿e bæ

  8. #7
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    a mocno dzwoni rozrz±d po odpaleniu? d³ugo utrzymuje siê ha³as? czy szybko wycisza siê? ostatnio mia³em pod nosem taki przypadek, czujnik wa³u z wa³kiem siê nie zgrywa³y i niestety nie odpala³... wymiana rozrz±du i po temacie (tyle, ¿e auto ma ponad 400tys km )
    DIESEL TO Z£OOOOO


  9. #8
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    jak by³a sprawdzona cewka?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

    i za pierwszym razem wogóle nie odpala nie wa¿ne ile krecisz?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

    ile ma auto przelatane?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

    ma Gasssss?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    Auto przywioz³em z Niemiec osobi¶cie przebieg udokumentowany i sprawdzony w aso 136ty¶,przy odpaleniu nie s³ychaæ rozrz±du zaraz po odpaleniu silnika pracuje cichutko co do tego odpalenia za pierwszym razem to go muszê trochê po ¿y³owaæ.Mo¿e ma kto¶ na forum do sprzedania sprawdzony czujnik po³o¿enia wa³u kupi³ bym go i sprawdzi³ na 100% czy nie jest to wina tego czujnika.

  11. #10
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    czujnik raczej to nie bêdzie jak auto nie odpala na zimnym. A nie mo¿esz go po prostu sprawdziæ?? Sprawd¼ miernikiem jaki opór ma i czy siê co¶ zmienia jak go bêdziesz czym¶ metalowym dotyka³. A jak odepniesz ten czujnik to co¶ siê zmieni??

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Pamiêtajcie, ¿e czujnik rzadko pada w stylu 0-1 - albo dzia³a, albo nie U mnie w autku by³o tak, ¿e czujnik pêk³ w zd³u¿ i czasami odpala³ od strza³a, a czasami nie chcia³ zapaliæ wcale Odczeka³em chwilê, czasem godzinê i jak rêk± odj±³ - podczas wymiana siê prawie rozlecia³... Polecam wymieniæ profilaktycznie, nie s± to jakie¶ kosmiczne pieni±¿ki, a jak padnie ca³kiem to i podczas jazdy roz³±czy - dodam ¿e u mnie jak nie zapala³ nie by³o na kompie b³êdu.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    Sprawdzê to w tym tygodniu i dam wam znaæ zastanawiam siê jeszcze czy nie jest winna pompa paliwa.

  14. #13
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    jak by by³a pompa to mial by¶ w ogóle problemy z przyspieszaniem, odpaleniem, praca silnika a jak pisa³e¶ wy¿ej masz problem tylko z odpaleniem, pó¼niej ju¿ jest wszystko ok. czujnik wa³ka najlepiej wykrec, oblookaj i pomierz. Leshek po twojej wypowiedzi stwierdzam ( popraw mnie o idê sie mylê) ¿e u Ciebie by³ problem dopiero po nagrzaniu auta a tu kolega ma na zimnym. Czujniki Halla najczê¶ciej w³a¶nie padaj± po nagrzaniu i je¿eli auto po zgaszeniu na ciep³ym silniku nie chce odpaliæ, dopiero po odczekaniu paru minut i ostygnieciu silnika to prawie na 100% mo¿na obstawiaæ ¿e to czujnik po³o¿enia A na zimnym to raczej nie bêdzie ten czujnik i ja bym szuka³ gdzie indziej. Oczywi¶cie jak masz mo¿liwo¶æ to podmin i zobacz czy co¶ siê zmieni.

    Tu masz link odno¶nie problemu czujnika wa³ka za³o¿ony przez Netopera mo¿e co¶ znajdziesz lub Ciebie co¶ naprowadzi.

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php?t=142933

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    czy zimny czy ciep³y ta sama reakcja nie odpala za pierwszym szcza³em trzeba przytrzymawszy rozrusznik ¿eby zapali³ do pewno¶ci sprawdzê ci¶nienie paliwa na listwie powinno byæ chyba 3,5 bara.

  16. #15
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A jak by³a sprawdzana cewka?? jest 100% sprawna?

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    Cewka by³a sprawdzana przez elektryka i jest oke ale czyta³em na temat uszkodzonej cewki i objawy nie pasuj± do moich poniewa¿ pali na wszystkie gary nie ma przebicia nie szarpie,wydaje mi siê ¿e na 100% bêdzie co¶ z paliwem muszê sprawdziæ to ci¶nienie na listwie ale to dopiero pod koniec tygodnia.Jeszcze jedno pytanie czy w tym silniku jest zawór zwrotny paliwa i w którym miejscu jest mo¿e tam tkwi problem.
    Ostatnio edytowane przez sylwia 10 ; 16-01-2017 o 16:39

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez sylwia 10 Zobacz posta
    Cewka by³a sprawdzana przez elektryka i jest oke ale czyta³em na temat uszkodzonej cewki i objawy nie pasuj± do moich poniewa¿ pali na wszystkie gary nie ma przebicia nie szarpie,wydaje mi siê ¿e na 100% bêdzie co¶ z paliwem muszê sprawdziæ to ci¶nienie na listwie ale to dopiero pod koniec tygodnia.Jeszcze jedno pytanie czy w tym silniku jest zawór zwrotny paliwa i w którym miejscu jest mo¿e tam tkwi problem.
    Pamiêtaj kole¿anko, ¿e elektryk mo¿e sprawdziæ cewkê tylko na stan: dobra/trup - cewka rzadko pada ca³kowicie, przewa¿nie w okre¶lonych warunkach po prostu nie domaga. Jedyne wyj¶cie to podmiana cewki od kogo¶ ze sprawdzonego autka, lub jej zakup w ciemno.... Elektryk powie tylko, ¿e wg. niego dzia³a, lub nie dzia³a w ogóle. Przy V6 zawsze robi siê to samo -> ¶wiece, przewody, cewka, nastêpnie zdjêcie kolektora dolotowego górnego i sprawdzenie czy przypadkiem sprê¿yna nie spad³a z ciêgna IMRC i nie je¼dzisz z na pó³ lub ca³o otwartym dolotem - przerobi³em to na sobie Poza tym komputer prawdê Ci powie, po odczytaniu korekt d³ugo i krótko terminowych, danych z czujnika po³o¿enia przepustnicy i sond lambda bêdzie mo¿na powiedzieæ co¶ wiêcej. Jest du¿o nie koniecznie drogich w naprawie mo¿liwo¶ci.

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:05 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    jak by by³a pompa to mial by¶ w ogóle problemy z przyspieszaniem, odpaleniem, praca silnika a jak pisa³e¶ wy¿ej masz problem tylko z odpaleniem, pó¼niej ju¿ jest wszystko ok. czujnik wa³ka najlepiej wykrec, oblookaj i pomierz. Leshek po twojej wypowiedzi stwierdzam ( popraw mnie o idê sie mylê) ¿e u Ciebie by³ problem dopiero po nagrzaniu auta a tu kolega ma na zimnym. Czujniki Halla najczê¶ciej w³a¶nie padaj± po nagrzaniu i je¿eli auto po zgaszeniu na ciep³ym silniku nie chce odpaliæ, dopiero po odczekaniu paru minut i ostygnieciu silnika to prawie na 100% mo¿na obstawiaæ ¿e to czujnik po³o¿enia A na zimnym to raczej nie bêdzie ten czujnik i ja bym szuka³ gdzie indziej. Oczywi¶cie jak masz mo¿liwo¶æ to podmin i zobacz czy co¶ siê zmieni.
    Niestety u mnie problem wystêpowa³ bez znaczenia czy zimny, czy ciep³y, po prostu czujnik pêk³ i kiedy chcia³ to dzia³a³

    ---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez sylwia 10 Zobacz posta
    czy zimny czy ciep³y ta sama reakcja nie odpala za pierwszym szcza³em trzeba przytrzymawszy rozrusznik ¿eby zapali³ do pewno¶ci sprawdzê ci¶nienie paliwa na listwie powinno byæ chyba 3,5 bara.
    Czy autko ma mo¿e LPG i czy próba odpalenia z wci¶niêtym lekko peda³em gazu co¶ zmienia, przypomnia³em sobie jeszcze o zaworku PVC odpowietrzenia skrzyni korbowej i o separatorze par paliwa, to te¿ pierdó³ki, które mo¿na ³atwo wykluczyæ, spróbowa³ bym jeszcze przed opaleniem odkrêciæ korek wlewu paliwa i kilka razy przekrêciæ stacyjkê 0-zap³on, tak aby pompa podpompowa³a dobrze. £atwiej bêdzie powykluczaæ pierdo³y.
    Ostatnio edytowane przez leshek ; 17-01-2017 o 00:07
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  19. #18
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez sylwia 10 Zobacz posta
    Cewka by³a sprawdzana przez elektryka i jest oke
    czyli nie wiadomo czy jest sprawna. Patrzy³ czy nie ma przebiæ? Czy nie jest popêkana? Moja stara cewka te¿ wygl±da³a okay ale jak j± wykrecilem i siê przyjrza³em to mia³a kilka pêkniêæ i posz³a do wymiany bo w³a¶nie mia³em problemy z odpalaniem, poza tym auto chodzi³o normalnie, tak mi siê bynajmniej wydawa³o bo po zmianie silnik zacz±³ p³ynniej pracowaæ i spalanie spad³o trochê. nie wiem gdzie wyczytales jaki objawy ma uszkodzona cewka ale mam nadziejê ¿e nie by³ to Auto ¦wiat podmieñ cewke jak masz i bêdziesz wiedzia³.


    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

    ---------- Post added at 01:30 ---------- Previous post was at 01:17 ----------

    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    nastêpnie zdjêcie kolektora dolotowego górnego i sprawdzenie czy przypadkiem sprê¿yna nie spad³a z ciêgna IMRC i nie je¼dzisz z na pó³ lub ca³o otwartym dolotem
    Kolego a powiedz mi jakie mia³e¶ objawy tego pó³ otwartego lub ca³kiem otwartego dolotu??

    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Niestety u mnie problem wystêpowa³ bez znaczenia czy zimny, czy ciep³y, po prostu czujnik pêk³ i kiedy chcia³ to dzia³a³
    a to mnie zmyli³e¶ bo napisa³e¶ ¿e jak ci auto ostyg³o chwilê to znowu odpala³ normalnie dlatego my¶la³em ¿e u ciebie by³ ksi±¿kowy przypadek uwalonego czujnika.





    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 17-01-2017 o 00:34

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imiê
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupi³em...
    Opis
    ¯onkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Kolego a powiedz mi jakie mia³e¶ objawy tego pó³ otwartego lub ca³kiem otwartego dolotu??
    U mnie spad³a sprê¿ynka z ciêgna od IMRC, przez co doloty siê nie zamyka³y, by³y otwarte ca³y czas - problemy z odpalaniem, za du¿o powietrza poza przep³ywomierzem Do tego falowanie obrotów na ja³owym, s³absza dolna partia obrotów, d³ugie korekty krótkoterminowe, dymienie z wydechu i wiêksze spalanie... to tak mniej wiêcej.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mog³em pojechaæ i st±d siê oddaliæ, ale zosta³em z Tymi, co zostali.
    Nie bierz ¿ycia zbyt powa¿nie i tak nie wyjdziesz z niego ¿ywy

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    25 Oct 2016
    Mieszka w
    katowice
    U mnie nic takiego siê nie dzieje problem jedynie z odpaleniem za pierwszym szcza³em silnik po odpaleniu pracuje p³ynie nawet na ja³owym biegu go nie s³ychaæ przy ostrej je¼dzie ¿adnych szarpniêæ czy co¶ w tym rodzaju.Dzi¶ do pewno¶ci zamontowa³em pod bakiem zaworek zwrotny paliwa i o dziwo pali teraz za drugim razem bankowo za pierwszym sporadycznie,wiem ¿e to jeszcze nie to ale to dobry pocz±tek do rozwi±zania tego problemu pod³±czy³em kompa wyskoczy³ b³±d z sond za ubogie mieszanki ale to problem spowodowany z³ym odpalaniem zastanawia mnie tylko jeszcze jeden b³±d cykl obd nie zakoñczony.Jutro do³±czê filmik z prób± odpalenia.
    Ostatnio edytowane przez sylwia 10 ; 18-01-2017 o 19:10

Podobne w±tki

  1. [TD MkII] czujnik po³o¿enia wa³u
    By marci in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 18:46
  2. [Zetec] Czujnik po³o¿enia wa³u
    By skip1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 12:19
  3. Czujnik po³o¿enia wa³u
    By kocel in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 07:48
  4. czujnik po³o¿enia wa³u
    By Kwinto in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 11:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów