+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 102
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie

    Szarpanie silnikiem podczas jazdy w zakresie 1900 - 2300 obrotów

    Na wiosnę robiłem wtryskiwacze chociaż przelewy były całkiem dobre, niestety nic to nie pomogło. Objaw pojawia się podczas równej jazdy, praktycznie na wszystkich biegach oraz podczas dodawania gazu w pierwszym momencie o ile dodawanie tego gazu następuje w okolicach wyżej wymienionej prędkości obrotowej. Co więcej podczas szarpania auto dymi na buro-szaro. Jeżeli jadę dynamicznie szarpania nie ma, na 4 biegu wkręca się w okolicy 150 km/h i ani nie szarpnie ani nie puści baczka. Sprawa jest uciążliwa bo na 4 biegu wypada to w okolicy 50-60 km/h czyli jazda po mieście, na 5 biegu nie zawsze sie tak da. Natomiast na 5 biegu w okolicy 90-100 km/h czyli normalna jazda poza miastem. Piłowanie na 4 nie jest problemem tylko po co. Przez chwilę rozważałem pompę ale raczej mało prawdopodobne bo w końcu wywaliła by sprężynka a to nigdy się nie stało. Kolejne podejrzenie to zmienna geometria w turbinie i tym zamierzam się zając. Jestem na etapie szukanie innej turbiny w necie lubię robić doświadczenia ale nie chcę uziemić auta Dam znać jak postępy ale trochę to potrwa bo raz ze nie wybrałem turbiny doświadczalnej a dwa to na dworze zimno a wszystko będzie robione pod blokiem i w piwnicy
    Obroty równe, nie ma problemu z falowaniem, odpalaniem itd.

    PS zapomniałem napisać pacjent to turbina po pierwszym lifcie z przebiegiem 192 tys, większość krótkie trasy po mieście. Zmienna geometria sterowana podciśnieniowo. Silnik o mocy 130 kM
    Ostatnio edytowane przez steell ; 07-01-2017 o 00:09
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Aug 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Masz EGR? Objawy typowe dla zapchanego EGR
    Ostatnio edytowane przez Konrad123 ; 07-01-2017 o 00:21

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    U mnie szarpało podczas delikatnego przyśpieszania, okolice 1800-2000 obrotów, wymieniłem zaworki sterujące podciśnieniem do turbo i egr i temat zamknięty
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    EGR zaślepiony, ale podciśnienie podłączone, może puszcza i sterowanie turbiny nie działa prawidłowo? Na początek muszę zaślepić ten wężyk co idzie do EGRa. Może też być wina zaworka, ma ktoś sprawny na sprawdzenie, zanim turbo wymontuję?
    Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jak jest zimny szarpania nie ma idzie normalnie, problem pojawia jak auto trochę sie zagrzeje.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 07-01-2017 o 13:25
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    EGR zaślepiony, ale podciśnienie podłączone, może puszcza i sterowanie turbiny nie działa prawidłowo? Na początek muszę zaślepić ten wężyk co idzie do EGRa. Może też być wina zaworka, ma ktoś sprawny na sprawdzenie, zanim turbo wymontuję?
    Jeszcze jedno mi się przypomniało. Jak jest zimny szarpania nie ma idzie normalnie, problem pojawia jak ato trochę sie zagrzeje.
    u mnie błąd wywalało nawet czasem na zimnym silniku, turbo źle się ustawiało itp. ogólnie nie wiem jak w trójce ale w czwórce można zamienić z egr-em
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Ja mam i EGR i Turbo sterowane podciśnieniowo, błędu nie ma



    Przypomniało mi się że w lato jak zapomniałem podpiąć do zaworów przewód od EGR i wisiał sobie luźny to szarpał masakrycznie, dopiero jak go podpiąłem wrócił do normy.

    Na próbę potrzebuję takie podwójne zaworki jak na zdjęciu
    Ostatnio edytowane przez steell ; 07-01-2017 o 13:41
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Na próbę potrzebuję takie podwójne zaworki jak na zdjęciu
    nie ma opcji aby zamienić wężyki odpowiednio i wtyczki ?
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Wężyki wymieniłem parę dni temu na nowe, widać na zdjęciu.

    Chodzi ci o zamianę zaworów miejscami? Zawór jest taki, jak poniżej wiec chyba da sie je zamienić.



    Jak gdzieś pojadę i zagrzeję silnik to spróbuję go wymontować i przełożyć w tej temperaturze plastik jest bardzo kruchy i nie chcę uziemić auta. W końcu ten od EGR i tak nic nie robi bo EGR zaślepiony.

    Zastanawiam się czy jednak zamiana coś da. Są trzy linie, górna najgrubszy przewód idzie do pompy podciśnienia, środkowy leci do z lewej EGR z prawej do TURBINY. Dolny z prawej idzie do serwa. To znaczy że na tej złączce pomiędzy zaworami górna linia musi być przelotowa od wejścia do drugiego zaworu i bez wylotu na zewnątrz. Środkowa i dolna linia musi być zaślepiona między zaworami. Nie wiadomo jak z dolną ale prawdopodobnie też jest zaślepiona. Jak przez nieuwagę miałem wypięty przewód od EGR i mono szarpało to znaczy że nawet nie bezpośredni spadek ciśnienia w torze sterowania turbiną ma tak duży wpływ że i tak szarpie. Uszkodzony może być którykolwiek z zaworów lub nie wymieniony odcinek linii np ten od złączki koło pompy do serwo, lub sama pompa podciśnienia. Kolejność sprawdzenia będzie taka, zaślepienie linii do EGR, zamiana zaworów lub ich wymiana, wymiana reszty linii podciśnienia do EGR, być może wepnę tam czujnik by widzieć jak zachowuje sie podciśnienie. Na końcu czyszczenie lub wymiana turbiny. Teraz czekamy aż sie zrobi ciut cieplej.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 07-01-2017 o 14:33
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  10. #9
    Pieszy Awatar ozmatox
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3IV 1.8 TDCI 125hp
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Podepnę się pod temat bo również szukam przyczyny szrpania i spadku mocy. Na początku objawów jakiś miesiąc temu, po dodawaniu gazu na 2 lub 3 biegu, po odczuwalnej turbo dziurze kiedy zaczynała pracować turbosprężarka samochód wchodził w tryb serwisowy, zapalała sie kontrola trakcji i wykrzyknik na wyświetlaczu. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wracało do normy, do następnego razu. Aby tak sie nie działo wystarczyło spokojnie dodawać gazu.

    Teraz już nie wchodzi w serwis tylko po dodaniu gazu samochod traci moc obroty spadają i tylko popuszczenie gazu powoduje przyspieszanie bardzo spokojnie operując gazem mozna jeździć, ale nie ma mowy o wyprzedzaniu innych samochodów, maksymalna przędkość to 100km/h nie ma znaczenia który bieg.
    Czy to wskazuje na EGR?
    Mam Mondeo 1.8 TDCI co mogę sprawdzić?
    Na chwile obecną na pewno mam mały ubytek borygo dolałem dzisiaj 1L i jest max. Wygląda na wyciek spod uszczelki z przodu silnika.

    Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ozmatox Zobacz posta
    Na chwile obecną na pewno mam mały ubytek borygo dolałem dzisiaj 1L i jest max. Wygląda na wyciek spod uszczelki z przodu silnika.
    od razu wymień całą obudowę. Uszczelka w 1.8tdci mało pomaga... mamy to samo, wymieniłem uszczelkę i nic nie pomogło, ten plastik jakby się odkształca.


    Cytat Zamieszczone przez ozmatox Zobacz posta
    Na początku objawów jakiś miesiąc temu, po dodawaniu gazu na 2 lub 3 biegu, po odczuwalnej turbo dziurze kiedy zaczynała pracować turbosprężarka samochód wchodził w tryb serwisowy, zapalała sie kontrola trakcji i wykrzyknik na wyświetlaczu. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wracało do normy, do następnego razu. Aby tak sie nie działo wystarczyło spokojnie dodawać gazu.
    u mnie identycznie było, padł zaworek od turbo (czujnik podciśnienia turbosprężarki)
    Cytat Zamieszczone przez ozmatox Zobacz posta
    Mam Mondeo 1.8 TDCI co mogę sprawdzić?
    do sprawdzenia od razu korekty wtrysków i pracę turbiny. Myślę że można sprawdzić kompem co się dzieje, u mnie wyrzuciło błąd od czujnika różnicy ciśnień od turbo - obwód otwarty/zwarcie do masy.
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  12. #11
    Pieszy Awatar ozmatox
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK3IV 1.8 TDCI 125hp
    Od
    04 Apr 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Ale gdyby to był czujnik (gdzie go szukać jak zmierzyć?) to chyba by pokazywał się błąd? Mam OBDII NA BT ale zadnych błedów nie ma...

    Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Te zaworki śniedzieją/rdzewieją w środku . Zaglądałem tam kiedyś , silnik szarpał w podobnym przedziale .Rozbiórka niewiele dała , zaczęły działać ale straciły szczelność i musiałem wymienić . steel weź je do domu i wysusz - może to tylko wilgoć i mróz .
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 08-01-2017 o 12:25

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Kupiłem jeden, będzie na podmianę i rozbieranie w celach badawczych.

    Kupiłem dokładnie ten ze zdjęcia, mam nadzieję że dostanę wszystko co na zdjęciu.



    Jako że EGR i tak jest zaślepiony to mogę go całkiem odłączyć i zostawić podpięty elektrycznie zawór bez doprowadzonego podciśnienia. Na zdjęciu jest inny typ przyłączą /na jeden zawór, po prostu przepnę wszystkie wtyczki i przewody podcienienia do zakupionego a EGR zostawię tak jak jest tylko bez podciśnienia.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 08-01-2017 o 12:49
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ozmatox Zobacz posta
    Mam OBDII NA BT ale zadnych błedów nie ma...
    a czym czytasz? Jak jakimiś uniwersalnymi skanerami to lipa, minimum forscan potrzebny.
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Jako że EGR i tak jest zaślepiony to mogę go całkiem odłączyć i zostawić podpięty elektrycznie zawór bez doprowadzonego podciśnienia. Na zdjęciu jest inny typ przyłączą /na jeden zawór, po prostu przepnę wszystkie wtyczki i przewody podcienienia do zakupionego a EGR zostawię tak jak jest tylko bez podciśnienia.
    próbuj, ja swoich nie rozbierałem ale jeden mogę z ciekawości rozebrać w piwnicy, chodź cudów się nie spodziewam
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Technologia jest ważna
    Jak przyjdzie to wpierw podmienię i zobaczę czy są jakieś różnice, potem dopiero grzebanie.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 08-01-2017 o 16:23
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    W oczekiwaniu na zawór podciśnienia popatrzyła się pod maskę i wygląda na to że powrót od 4 wtryskiwaczy miał nie napięty zamek. Może ktoś podpowie czy nieszczelność na powrocie powietrzu silnik podczas postoju? Niedawno robiłem przelewy i pewnie wtedy nie zapisałem gorąco dokładnie. Kolejne pytanie gdzie dostanę oringi do powrotów?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    Kupiłem jeden, będzie na podmianę i rozbieranie w celach badawczych.

    Kupiłem dokładnie ten ze zdjęcia, mam nadzieję że dostanę wszystko co na zdjęciu.



    Jako że EGR i tak jest zaślepiony to mogę go całkiem odłączyć i zostawić podpięty elektrycznie zawór bez doprowadzonego podciśnienia. Na zdjęciu jest inny typ przyłączą /na jeden zawór, po prostu przepnę wszystkie wtyczki i przewody podcienienia do zakupionego a EGR zostawię tak jak jest tylko bez podciśnienia.
    Nie zamienisz ich miejscami. Zawory wygladaja tak samo ale wtyczki sa takjakby lewa i prawa. ( chyba ze piny wypniesz i bedziesz przekladał)

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    No to teraz mam zgrzyta.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Odciąć przewody i zlutować .

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    W oczekiwaniu na zawór podciśnienia popatrzyła się pod maskę i wygląda na to że powrót od 4 wtryskiwaczy miał nie napięty zamek. Może ktoś podpowie czy nieszczelność na powrocie powietrzu silnik podczas postoju? Niedawno robiłem przelewy i pewnie wtedy nie zapisałem gorąco dokładnie. Kolejne pytanie gdzie dostanę oringi do powrotów?
    nieszczelność może powodować problemy, ponieważ powrót z przelewów idzie przez trójnik przy filtrze paliwa z tego co pamiętam
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Szarpanie podczas jazdy.
    By luca31295 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 21:24
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 23:29
  3. [TDCi MKIII] Szarpanie podczas jazdy
    By xinek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 07:47
  4. [Zetec] Szarpanie podczas jazdy
    By kropek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 01:01
  5. [TDCi MKIII] Szarpanie podczas jazdy
    By sakin in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 13:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów