+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Pieszy
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Nov 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    No właśnie jak spada ładowanie poniżej 12,5 V to akumulator z napięciem na Conversie świeci się na żółto, normalnie jest szary.Teoretycznie gdyby nie było ładowania to powinna zapalić się czerwona kontrolka.
    Ostatnio edytowane przez Mewa ; 14-03-2017 o 05:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Cytat Zamieszczone przez Mewa Zobacz posta
    No właśnie jak spada ładowanie poniżej 12,5 V to akumulator z napięciem na Conversie świeci się na żółto, normalnie jest szary.Teoretycznie gdyby nie było ładowania to powinna zapalić się czerwona kontrolka.
    Masz wgrany soft do Convers+ od Oriona? Jeśli tak to wszystko jasne, Orion zaprogramował specjalnie zmianę koloru ikonki na żółtą by "dać znać kierowcy" że napięcie jest niższe niż 12,5V
    P.S. Ja przy dłuższej jeździe, jak akumulator jest naładowany na maksa mam nawet 12,3V i to jest normalne.

  4. #23
    Pieszy
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    15 Nov 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    I o takie info mi chodziło. Teraz jestem spokojny, dzięki 😀

  5. #24
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    I jeszcze dla potomności kolejny wpis o SMart Charge w MkIV:

    Inteligentny system ładowania

    Inteligentny system ładowania wykonuje oprócz już znanych funkcji także następujące:
    •Automatyczne wyłączanie niekrytycznych, elektrycznych urządzeń zużywających dużo prądu w stanach niskiego napięcia akumulatora dla ograniczenia poboru prądu.
    •Automatyczne włączenie niekrytycznych, elektrycznych urządzeń zużywających dużo prądu w warunkach nadmiernie wysokiego napięcia akumulatora dla ochrony elementów wrażliwych na napięcie.

    Poprzez ciągłe obliczanie temperatury akumulatora i kontrolę napięcia alternatora zostaje zoptymalizowany prąd ładowania akumulatora.

    Moduł PCM otrzymuje informacje o obciążeniu alternatora przed wyłączeniem/wyłączeniem elektrycznego odbiornika i informowany jest w ten sposób o mającej nastąpić zmianie momentu obrotowego potrzebnego dla alternatora. Dokonując oceny tych informacji PCM może zapewnić większą stabilność biegu jałowego.

    Dwie pozostałe funkcje inteligentnego systemu ładowania sterowane są przez GEM.

    Wyłączenie odbiorników elektrycznych przy niskim napięciu następuje, gdy GEM (na podstawie komunikatu od PCM poprzez zestaw wskaźników za pomocą szyny CAN) ustali, że napięcie akumulatora spadło poniżej wartości progowej.

    Po osiągnięciu wartości progowej niskiego napięcia akumulatora moduł GEM automatycznie wyłącza co 5 sekund następujące odbiorniki w podanej kolejności:
    •Elektryczna nagrzewnica dodatkowa (pojazdy z silnikiem Diesel)
    •Ogrzewane lusterka zewnętrzne
    •Ogrzewana szyba tylna
    •Ogrzewana szyba przednia

    Gdy napięcie akumulatora wzrośnie poniżej dolnej wartości progowej, blokada wszystkich wyłączonych wcześniej przez GEM odbiorników jest anulowana. Będą one w stanie wyłączonym i kierowca musi sam włączyć je ponownie.

    Włączenie elektrycznych odbiorników przy nadmiernym napięciu następuje, gdy GEM ustali, że napięcie akumulatora przekroczyło wartość progową przepięcia i włączona jest lampka kontrolna zapłonu.

    Po osiągnięciu wartości progowej moduł GEM automatycznie włącza co 5 sekund następujące odbiorniki w podanej kolejności:
    •Ogrzewana szyba tylna
    •Ogrzewane lusterka zewnętrzne
    •Elektryczna nagrzewnica dodatkowa (pojazdy z silnikiem Diesel)
    •Silnik dmuchawy

    Gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej wartości progowej moduł GEM automatycznie wyłącza włączone wcześniej odbiorniki. Jednak jeśli kierowca sam włączył te funkcje przed automatyczną aktywacją, zostaną one ponownie włączone w 5 sekundowym odstępie.

  6. #25
    Kursant
    Model
    2008 kombi biały i biedny
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Oct 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Mam taką sytuację, napięcie ładowania to ponad 15volt, zaobserwowałem też mruganie świateł mijania oraz oświetlenia kabiny taki jak by stroboskop. Nie wiem w jakim stanie jest akumulator ale dłuższe pozostawienie na włączonym zapłonie i dmuchawie powoduje spadek poniżej 12 volt, nawet miałem przypadek że po takim półgodzinnym pozostawieniu nie dało się silnika odpalić. Czy taki stan rzeczy spowodowany jest słabym akumulatorem czy może alternator wymaga naprawy i to on wykończył akumulator?

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez tomcyg12 Zobacz posta
    Mam taką sytuację, napięcie ładowania to ponad 15volt
    na wolnych?na światłach?jakie odbiorniki załączone?największy regulator jaki kiedyś miałem zamontowany w alternatorze to 14,6V gdzie dawał na światłach koło 14,2V(żarówki halogenowe) zrób test akumulatora,nie kosztuje więcej niż 20 zeta chyba poza tym sprawdź kable masowe i ich połaczenia z karoserią przy tak wielkim ładowaniu jeśli jest prawdziwe to rozwaliłeś aku
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    U mnie bylo 14.9v. Aku po godzinie grania radia rozladowywal sie na tyle ze auta sie nie dalo sie auta odpalic. Po wymianie aku sytuacja sie uspokoila.

    Wysłane z mojego Nokia 3310 Edge+ przy użyciu Tapatalka

  9. #28
    Kursant
    Model
    2008 kombi biały i biedny
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    10 Oct 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Na wolnych obrotach, włączone radio, światła mijania i nadmuch na 4. Podejrzewam miernik że może zawyżać bo na prostowniku pokazuje ponad 1 volt mniej, akumulator też już ma najlepsze za sobą, oryginał ford a auto z 2008r czy był wymieniany to nie wiem. Dzisiaj podjadę do mechanika i sprawdzę jego miernikiem. Po otwarciu akumulatora wszystkie cele w wodzie, chociaż do korków im trochę brakowało a nie miałem żeby dolać. Blaszki widać trochę pokrzywione i mają nalot biały, jak by zakamienione.

    Zrobiłem pomiar u mechanika, na jego mierniku 14,6v na moim 16v , tak że ładowanie ok.
    Ostatnio edytowane przez tomcyg12 ; 04-11-2017 o 10:45

  10. #29
    Zbanowany
    Imię
    Marek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Ford Mondeo III 2.0 DI 16V
    Od
    16 Oct 2012
    Mieszka w
    Marki
    Zapala mi się od czasu do czasu kontrolka ładowania/braku ładowania. Jakie mogą być przyczyny? Alternator?

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez klakier Zobacz posta
    Alternator?
    Szczotki, regulator napięcia, przegniłe niekontaktujące przewody przy altku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    19 Nov 2014
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez klakier Zobacz posta
    Alternator?
    Szczotki, regulator napięcia, przegniłe niekontaktujące przewody przy altku.

    Jeżeli z przewodami wszystko ok - a zakładam, że ok - to wydaje mi się, że raczej alternator do regeneracji. Koszt w zależności od stopnia skomplikowania raczej powinien się zamknąć w granicach 300-500 zł z częściami i robocizną.
    Tutaj sprawdź: http://altroz.pl/
    Ewentualnie po OLX: https://www.olx.pl/oferty/q-regeneracja-alternator/
    Ostatnio edytowane przez jantp ; 17-11-2017 o 09:21

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jantp Zobacz posta
    raczej alternator do regeneracji.
    Jeśli kontrolka zapala się sporadycznie to w pierwszej kolejności świadczy to o jakimś niekontakcie, np właśnie kończące/zawieszające się szczotki, czy podgnity kabelek wzbudzania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #33
    Pieszy Awatar szuja3
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MK3 1.8 PB
    Od
    14 Nov 2012
    Mieszka w
    Krosno O.
    Odświeżam temat jakby ktoś szukał .
    Zalecane stosowanie akumulatorów wapniowych, które :
    Cytat:... "Stan naładowania jest określany przez mikroprocesor oraz czujniki prądu i temperatury na zacisku ujemnym.

    Żądane napięcie ładowania jest przesyłane cyfrowo do mikroprocesora w regulatorze alt za pomocą pojedynczego przewodu widocznego u góry.

    Ford i inne dokumenty stwierdzają, że system (inteligentne ładowanie) jest zaprojektowany do pracy ze srebrną baterią wapniową, ale dealerzy Forda w AUS pasują tylko do baterii wapniowych, które, jak się wydaje, działają OK.

    Powiedziałbym, że zwykłe akumulatory kwasowo-ołowiowe nie nadają się do punktu ładowania 15 V... "

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkIII] Mondeo mk3 Za wysokie napięcie ładowania do 18V
    By rafaello007 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-11-2021, 18:53
  2. [MkIII] Niskie napięcie ładowania
    By kovalek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 17:52
  3. [MkII] 1.8TD - prawidłowe napięcie ładowania
    By bo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 15:40
  4. [Duratec]Napięcie ładowania
    By Profesor in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 23:54
  5. [MkII] Napięcie ładowania akumulatora
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2007, 12:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów