+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Kielce

    Awaryjne podgrzanie zbiornika paliwa - mondeo mk2 1,8 TD

    Witajcie!
    Przyszły mrozy - 20 st. Samochód z miejsca nie chce ruszyć - wcale nie gada? Pisząc wprost nie odpala. Polewałem wrzątkiem filtr paliwa kolektor dolotowy, intercooler by ogrzać powietrze dochodzące do silnika, podgrzewałem miskę olejową palnikiem przez 30 min i nic. Nawet nie zaklekota. Diagnoza - zamarznięty smok w zbiorniku paliwa. Pomysł na rozwiązanie to podgrzać cały zbiornik ale jak? Palnikiem? Ale czy on jest wykonany z metalu czy z tworzywa? Suszarka raczej nie da żadnego efektu przy takich mrozach (w dzień -10). Jakie macie pomysły? Palnik to dobry pomysł? A może gdzieś indziej szukać przyczyny?

    Innym pomysłem było by podać zagrzane paliwo od filtra paliwa i próba "wciśnięcia" strzykawką paliwa do zbiornika. Co wy na to? Czy w zbiorniku jest jakiś zaworek zwrotny który mi uniemożliwi wstrzyknięcie paliwa? Ma ktoś jakieś patenty?
    Ostatnio edytowane przez Paszczak22 ; 09-01-2017 o 10:59

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    ciepły garaż to max co możesz zrobić w tej sytuacji niestety , a baku lepiej nie podgrzewaj bo plastikowy jest .

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Termowentylator pod silnik boki i przod auta osłonić kocami, do butelki paliwo i pominąc filtr i bezposrednio do pompy i nie ma sily musi odpalić. A jak odpali to termowentylator pod zbiornik paliwa żeby lekko podgrzać.
    Ostatnio edytowane przez kgorka ; 09-01-2017 o 12:59

  5. #4
    Zielony listek Awatar Cumulus
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Łowicz
    Kolega miał taki patent w dieslu mk1 że w miejscu za tylną kanapą wyjmował pływak (czy czujnik?) i kładł patyk sprawdzając, ile paliwa zostało. Może włożysz tam coś, co podgrzeje paliwo, grzałka nie wiem jak mała, ale może będzie dobra Oczywiście jeżeli coś się stanie, to pogratulujesz sam sobie, za pomysły podgrzewania paliwa

    Jeżeli masz problem z paliwem to jest prostszy sposób niż garaż. Przed każdym wyjazdem trzymaj bańkę paliwa w garażu, bądź gdzieś, gdzie jest więcej niż 10 stopni najlepiej. Przed wyjazdem wlewasz i po jakimś czasie powinno puścić. To taka mała sugestia
    Ostatnio edytowane przez Cumulus ; 09-01-2017 o 13:03

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo 1.8 TD
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Kielce
    Problem rozwiązany. Tak jak pisałem, wypiąłem przewód od podgrzewacza paliwa (bo ja go jeszcze mam ) idący od zbiornika i dmuchnąłem pompką taką do materaca w ten przewód - aż zabulgotało w baku. Myślałem, że układ w ten sposób zapowietrzę ale się okazało, że po chwili wypłynęła ropa pod ciśnieniem z tego przewodu - widocznie ciśnienie które wytworzyło się w baku wypchnęło paliwo.

    Odpaliłem po drugim kręceniu. Mimo, że rozładowany akumulator ładowałem tylko 2h. Od razu elegancko silnik pracował po odpaleniu.

    Wcześniej po 12h ładowania akumulatora przez noc nie mogłem go odpalić - nawet silnik nie kichnął.

    Bez urazy ale akcja z kocem i termowentylatorem pod blokiem raczej nie przejdzie. Ale dzięki za pomysł.
    Wołałbym zagrzać ropę w kanistrze 20l na kuchence gazowej (bezpośrednio lub w jakiejś kąpieli wodnej) do np. 50st. C i wlać do baku. Ja nie mogłem tego zrobić bo miałem paliwa pod kurek.

    Chyba mnie czeka czyszczenie zbiornika na wiosnę :/

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że przynajmniej dla was zima nie będzie groźna

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    limanowa
    Panowie ja posiadam MK3 2.0 TDDi, w zbiorniku mam około 1/3 paliwa, ale przez 4 ostatnie dni nie jeździłem(a mrozy były u mnie grubo poniżej -20). Czy dolanie paliwa do zbiornika coś pomoże, czy zamarzło w filtrze, przewodach itp.?
    Auto cały czas na polu.

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Berend Zobacz posta
    Czy dolanie paliwa do zbiornika coś pomoże, czy zamarzło w filtrze, przewodach itp.?
    Auto cały czas na polu.
    no paliwo w filtrze paliwa, w zbiorniku jak i w przewodach full zestaw... im cieplej, tym lżej będzie... u mnie było widać jak kluski płyną taki szit na stacjach...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Odpalalem juz kilka lub kilkanascie klekotow tej zimy i dawalo rade ale fakt nie pod blokiem, glownie dostawczaki

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Niestety jak już przymarznie (wytrąci się parafina) to bez rozgrzania całości marne szansę. Jak to się mówi lepiej zapobiegać niż leczyć. Zanim przyszły mrozu przy tankowaniu albo dodawać jakiś dyspersant typu skydd albo dolać trochę Pb. Benzyna rozpuszcza parafinę.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. wymiana pompy paliwa jakaś instrukcja do zbiornika paliwa
    By xpingus in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:47
  2. [TD MkII] wymontowanie zbiornika paliwa 1.8 td
    By n-man in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 18:26
  3. [Zetec] Mk1 kradzież paliwa ze zbiornika?
    By embe in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 19:22
  4. [MkI] Odpwietrzenie zbiornika paliwa w td
    By daro36 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 18:38
  5. [MkII] Przeróbka zbiornika paliwa w Mondeo mk.II 1.8 td
    By zulik22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-03-2006, 21:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów