+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów

    Spadająca temperatura silnika

    Witajcie :-)
    Pacjent to Mondeo mk3 1.8 benzynka z LPG
    Dziś jadąc na trasie zauważyłem, że mam niedogrzany silnik, utrzymuje się na tej kresce pomiędzy 0st a 90st.
    Wcześniej taka sytuacja nigdy nie miała miejsca, zawsze szybko się nagrzewał i trzymał idealnie temp 90st
    Poruszałem się po trasie jadąc ok 80km/h przy ok 2tys obrotów w temp -15st, gdy wjechałem do miasta to po chwili się nagrzał do odpowiedniej temperatury.
    Trochę to słabe bo jadąc po trasie ustawione grzanie mam na High, a leci delikatnie ciepłe powietrze ;-)
    Czy to normalne przy takich mrozach, czy już termostat zaczyna niedomagać?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Termostat, a wskazówka pokazuje 90' od 60 do 100 albo i 110

    tapniete z telefonu.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    Bez tytułu.png
    Mam przedlifta a to wygląda tam następująco, zaznaczyłem mniej wiecej jaki zakres temp się utrzymuje podczas takiej jazdy.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Jelen1977 Zobacz posta
    Mam przedlifta
    a to pech bo to ten droższy termostat z grzałką

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    Szczęście w nieszczęściu, spotkałem na forum kolegę z Bełchatowa, który zna się na rzeczy i do którego będę mógł podbić z pytaniami
    Jakiej firmy termostat kupić? Orginalne ford/motorcraft są masakrycznie drogie. Czytałem na forum, że Gatesa są ok, tylko że temat sprzed kilku lat, a jak wiadomo z jakością części potrafi dużo się zmienić w krótkim czasie ;-)

  7. #6
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    ja zakupiłem firmy meyle i jest ok.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Również wymieniałem na Meyle, wystarczy garaż z kanałem, wyjąc lewa lampę, odkręcić z uchwytu rurkę wspomagania, dobre narzędzia wd 40 (pomocny w wsunięciu z powrotem zacisków na rurkę), z 3-4 litry płynu, miskę i duży plaski śrubokręt do odkręcenia plastikowego zaworku w chłodnicy.

    PS: układ chłodzenia odpowietrza się samoistnie.
    Ostatnio edytowane przez KWax ; 08-01-2017 o 11:58

  9. #8
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez KWax Zobacz posta
    Również wymieniałem na Meyle, wystarczy garaż z kanałem, wyjąc lewa lampę, odkręcić z uchwytu rurkę wspomagania, dobre narzędzia wd 40 (pomocny w wsunięciu z powrotem zacisków na rurkę), z 3-4 litry płynu, miskę i duży plaski śrubokręt do odkręcenia plastikowego zaworku w chłodnicy.

    PS: układ chłodzenia odpowietrza się samoistnie.
    ja wymieniałem na podwórku za domem bez kanału, jedyny minus to to że płyn ściekł po bloku silnika, resztę i tak robi się od góry...a no i delikatnie z tym uchwytem i rurką od wspomagania, ograniczyć jej ruchy do minimum, ja dodatkowo ściągałem zbiorniczek płynu wspomagania bo tak jest łatwiej, ale znam i takich kolegów którzy tego nie robili...

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-mo%C5%BCe-nie
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 08-01-2017 o 12:08

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    [/QUOTE]Jakiej firmy termostat kupić? Orginalne ford/motorcraft są masakrycznie drogie.[/QUOTE]

    Odnośnie termostatów (bez grzałki), to
    - oryginał do fokusa mk2 kosztuje 119 pln, ford index 1476110
    - oryginał do mondeo mk4 kosztuje 114 pln, ford index 1505640
    - oryginał do mondeo mk3 kosztuje 209 pln, ford index 1476205
    Są to ceny w sklepie z częściami do forda, natomiast ten sam termostat, też oryginał na znanym portalu aukcyjnym kosztuje 100 pln ( firma fomoco).
    Są to te same termostaty montowane w tych samych silnikach tylko w innych autach, również volvo i mazda.
    Więc po co przepłacać i chyba nie warto kupować zamiennika o 20-30 zeta tańszego i z plastikowymi łapkami...
    Ostatnio edytowane przez Heineken ; 08-01-2017 o 12:39

  11. #10
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jakiej firmy termostat kupić? Orginalne ford/motorcraft są masakrycznie drogie.[/QUOTE]

    Odnośnie termostatów, to
    - oryginał do fokusa mk2 kosztuje 119 pln, ford index 1476110
    - oryginał do mondeo mk4 kosztuje 114 pln, ford index 1505640
    - oryginał do mondeo mk3 kosztuje 209 pln, ford index 1476205
    Są to ceny w sklepie z częściami do forda, natomiast ten sam termostat, też oryginał na znanym portalu aukcyjnym kosztuje 100 pln ( firma fomoco).
    Są to te same termostaty montowane w tych samych silnikach tylko w innych autach, również volvo i mazda.
    Więc po co przepłacać i chyba nie warto kupować zamiennika o 20-30 zeta tańszego i z plastikowymi łapkami...[/QUOTE]

    to nawet nie wiedziałem że w mk4 też był termo z grzałą, przecież ford zrezygnował z niego już w mk3...i szczerze nie znalazłem oryginału z grzałką w cenie jaką podałeś, chociaż podejrzewam że montaż takiego bez grzałki niewiele zmieni w życiu forda...

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo III Ghia Automat
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    CK
    Sory nie doczytałem, podałem termostaty bez grzałki do polifta. Już poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez Heineken ; 08-01-2017 o 12:41

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    No mnie niestety interesuje termostat z grzałką, a ciężko taki znaleźć, nie widziałem nawet z metalowymi łapkami.
    Od innego modelu samochodu znajdzie się z grzałką, który będzie pasować?

  14. #13
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    jak do siebie szukałem to też nie natrafiłem na taki z metalowymi łapkami, ale czytałem też że ludzie montują ten zwykły bez grzałki (pasuje) i nie mają problemów z autem, ja jednak włożyłem właściwy bo skoro ktoś to tak wymyślił to widocznie czemuś to służy.

    ---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jelen1977 Zobacz posta
    No mnie niestety interesuje termostat z grzałką, a ciężko taki znaleźć, nie widziałem nawet z metalowymi łapkami.
    Od innego modelu samochodu znajdzie się z grzałką, który będzie pasować?
    http://allegro.pl/meyle-termostat-fo...726095324.html

    jest tego sporo, ceny od 90 pln, ale nie polecam tych najtańszych, ja u siebie zamontowałem taki jak w linku powyżej...
    Ostatnio edytowane przez Piecia189 ; 08-01-2017 o 14:18

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    Wczoraj udało mi się wymienić termostat, wszystko powinno pójść tak jak powinno (przynajmniej tak mi się wydaje :-)) teraz temperatura nawet przy -15 w trasie utrzymuje się na poziomie 85-95st, (sprawdzane w menu serwisowym) ale pojawił się kolejny problem przy 1500-2500 słychać klapanie w silniku, wcześniej tego nie było. Nie klapie cały czas tylko czasami, rzadko na postoju, częściej podczas jazdy na drugim biegu. Może mieć to powiązanie z wymianą termostatu i że teraz silnik się dogrzewa tak jak powinien? Możliwe, że to klapki w kolektorze, czy coś innego? Sprawdzałem odpinając wężyk od kolektora, ale nie słyszę różnicy.
    Ostatnio edytowane przez Jelen1977 ; 10-01-2017 o 16:12

  16. #15
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    posłuchaj dobrze w okolicy rolki napinacza paska...tam lubi wydawać różne dźwięki...ja u siebie też po poczytaniu obwiniałem klapki a wyszło że to właśnie ta rolka, wymiana około 30 minut koszt w okolicach 40 pln...

  17. #16
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    Tylko to ciężka sprawa, żeby posłuchać klapania skąd dobiega bo tylko podczas jazdy to słychać. Na postoju tylko raz mi się zdarzyło jak trzymałem obroty na luzie w okolicy 2tys później już mi się nie udawało. Zauważyłem że dźwięki słychać tylko wtedy jak się jedzie na biegu i trzyma pedał gazu w jednej pozycji, stałej w okolicach 1500-2500 obrotów jak się puści pedał to przestaje stukać, jak się doda gazu to też. I wydaje mi się, że te odgłosy dopiero słychać jak silnik rozgrzeje się do temperatury roboczej.
    Ostatnio edytowane przez Jelen1977 ; 11-01-2017 o 02:26

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    08 Aug 2014
    Mieszka w
    Grójec
    Cytat Zamieszczone przez damian1903 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jelen1977 Zobacz posta
    Mam przedlifta
    a to pech bo to ten droższy termostat z grzałką
    A w polifcie jaki jest bardzo tani jedyne ze 470 zeta oryginał też ma grzałkę

  19. #18
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Jelen1977 Zobacz posta
    Tylko to ciężka sprawa, żeby posłuchać klapania skąd dobiega bo tylko podczas jazdy to słychać. Na postoju tylko raz mi się zdarzyło jak trzymałem obroty na luzie w okolicy 2tys później już mi się nie udawało. Zauważyłem że dźwięki słychać tylko wtedy jak się jedzie na biegu i trzyma pedał gazu w jednej pozycji, stałej w okolicach 1500-2500 obrotów jak się puści pedał to przestaje stukać, jak się doda gazu to też. I wydaje mi się, że te odgłosy dopiero słychać jak silnik rozgrzeje się do temperatury roboczej.
    też mi się tak wydawało, ale jeśli to rolka to po prostu w końcu zacznie tarabanić w pełnym zakresie, u mnie miała naprawdę spory luz, na początku też dzwoniła podczas jazdy, a to że słyszysz przy rozgrzanym silniku to norma bo wtedy pracuje on już cicho i po prostu więcej słychać, u mnie ten dźwięk wystąpił krótko po wymianie altka więc najpierw jego podejrzewałem, ale naprawdę ciężko było to namierzyć, w końcu po prostu zwaliłem pasek i pokręciłem kółkami po kolei i się znalazł winowajca, a też przez jakieś dwa tygodnie obwiniałem klapki bo się dźwięk roznosił po komorze że ciężko było wysłuchać...

  20. #19
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Bełchatów
    16106370_1231624580256944_971922542_o.jpg
    Udało mi się wczoraj na postoju sprawdzić skąd dobiegają te stuki, zaznaczyłem na zdjęciu.
    Tak jak wcześniej pisałem, słychać je tylko jak silnik jest rozgrzany do ok 90st. i są stałe obroty w okolicy 2tys.
    Co to może być? Czy cewka może wydawać takie dziwne odgłosy? Stuki występują na LPG i na benzynie.
    Jeszcze filmik umieszczę jak słychać to od środka, na filmie bardzo tego nie słychać, najlepiej założyć słuchawki :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=3eC1KUjzoSc
    Ostatnio edytowane przez Jelen1977 ; 12-01-2017 o 14:50

  21. #20
    Rekrut Awatar Piecia189
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    TDCI
    Od
    23 Mar 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    a zobacz wieczorem na odpalonym silniku czy gdzieś tam iskra nie wędruje, popsikaj wodą ze spryskiwacza na przewody i cewkę, w sumie tam w okolicy jest jeszcze egr, ale nie mam pojęcia czy on może wydawać jakieś magiczne dźwięki, a może coś tam masz poluzowane i przy pewnych obrotach coś zaczyna tam wibrować...w sumie to masz fajnie cicho w autku moje mondo zachowuje się zdecydowanie głośniej podczas jazdy...

Podobne wątki

  1. [Duratec] Spadająca temperatura silnika
    By Robertus_zg in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 10:16
  2. [MkIII] Spadająca temperatura silnika przy ogrzewaniu kabiny
    By shark in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:46
  3. [Duratec] spalanie a temperatura silnika, termostat ???temperatura 78-80 stopni
    By dgra86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 02:25
  4. [TDCi MKIII] spadająca temperatura
    By daniel123456 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 12:26
  5. [Zetec] Temperatura silnika i nierówna praca silnika.
    By pawellko in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów