+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Jednak koło zapasowe daje większe poczucie bezpieczeństwa
    Tu się zgodzę,jednak gdy jest w aucie LPG to zapas zabiera sporo miejsca.
    Istnieje jednak pomoc drogowa 24h a telefon ma każdy.....ale tu jest problem portfela....niestety...
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    W sumie zapas mogę dać pod fotelik (w sensie tam gdzie nogi) i tak narazie jeździ tyłem

    tapniete z telefonu.

  4. #23
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Wiesz, przemyśl to jeszcze Ciężka rzecz, luźno wrzucona do wnętrza auta potrafi narobić szkód w razie w (odpukać). No chyba, że jakoś je przymocujesz... Ewentualnie, jeśli masz pełne koło, przemyśl zmianę na dojazdówkę i do bagażnika ją wtedy - zawsze jest to zapas, a jednak zajmuje mniej miejsca niż pełne.

    Ja zawsze staram się ograniczyć do minimum ilość nieprzymocowanych do niczego rzeczy wewnątrz kabiny pasażerskiej.

  5. #24
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    W sumie zapas mogę dać pod fotelik (w sensie tam gdzie nogi) i tak narazie jeździ tyłem
    A próbowałeś?
    Ja nie,ale jakoś mi się zdaje,że nie zmieści się......
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #25
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    W sumie zapas mogę dać pod fotelik (w sensie tam gdzie nogi) i tak narazie jeździ tyłem
    A próbowałeś?
    Ja nie,ale jakoś mi się zdaje,że nie zmieści się......
    W focusie się mieściło
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Wiesz, przemyśl to jeszcze Ciężka rzecz, luźno wrzucona do wnętrza auta potrafi narobić szkód w razie w (odpukać). No chyba, że jakoś je przymocujesz... Ewentualnie, jeśli masz pełne koło, przemyśl zmianę na dojazdówkę i do bagażnika ją wtedy - zawsze jest to zapas, a jednak zajmuje mniej miejsca niż pełne.

    Ja zawsze staram się ograniczyć do minimum ilość nieprzymocowanych do niczego rzeczy wewnątrz kabiny pasażerskiej.
    Przemyśle choć wydaje mi się, że porządne docisniecie fotelem wystarczy (?)
    tapniete z telefonu.
    Ostatnio edytowane przez mortt ; 13-01-2017 o 07:05

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No jak uważasz, ja bym nie kombinował i woził w bagażniku.

  8. #27
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    W focusie się mieściło
    A w "foce" nie były czasem 14"?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    W Foce Mk1, standardowo, owszem. 185/65. To dość małe kółko.

  10. #29
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    W focusie się mieściło
    A w "foce" nie były czasem 14"?
    Było 14 oryginalnie, mój ojciec miał 15tki

    Ale racja zapomniałem, że tu mam 16

    tapniete z telefonu.
    Ostatnio edytowane przez mortt ; 13-01-2017 o 14:29

  11. #30
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    No właśnie to mam na myśli-koło 14 a 16" to jednak różnica
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    na pewno nie na TDCI chyba ze dobrze znasz jego historie

  13. #32
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    A ja dorzucając swoje 3 gorsze dodam, że na Twoim miejscu bym autka raczej nie gazował. Zbyt wiele negatywnych opinii na temat LPG w Mondeo się pojawiło już w internetowych forach, więc miałbym ku temu spore obawy.

    Jeżeli autko nie bierze oleju, ładnie śmiga, to lałbym benzynę i jeździł. Fakt, 0,5€ za LPG a 1,3€ za Pb to na dłuższą metę daje sporą różnice, ale z drugiej strony jeśli będziesz pracował w Niemczech i jak mam nadzieję za niemieckie stawki, to tego tak nie odczujesz, a autko będzie Ci wdzięczne.

    Nie żebym był jakimś przeciwnikiem LPG - sam miałem swojego czasu Daweoo Nubirę II z instalacją i złego zdania nie mogę powiedzieć na jej działanie (ze swojej winy trochę się z nią męczyłem ponieważ membrana parownika była do wymiany, ale po naprawie - ja nowe auto). Jedyny mankament - papusiała olej i trzeba było go po prostu pilnować, ale z LPG to podobno standard. Po prostu są silniki które lepiej tolerują gaz, inne gorzej, a jeszcze inne w ogóle.

    Podobno jeśli instalacja jest pewna i markowa, nie powinno być problemu, ale... po co ryzykować?

    Kwestię miejsca w bagażniku pomijam.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-02-2017 o 10:49

  14. #33
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    A ja dorzucając swoje 3 gorsze dodam, że na Twoim miejscu bym autka raczej nie gazował. Zbyt wiele negatywnych opinii na temat LPG w Mondeo się pojawiło już w internetowych forach, więc miałbym ku temu spore obawy.

    Jeżeli autko nie bierze oleju, ładnie śmiga, to lałbym benzynę i jeździł. Fakt, 0,5€ za LPG a 1,3€ za Pb to na dłuższą metę daje sporą różnice, ale z drugiej strony jeśli będziesz pracował w Niemczech i jak mam nadzieję za niemieckie stawki, to tego tak nie odczujesz, a autko będzie Ci wdzięczne.

    Nie żebym był jakimś przeciwnikiem LPG - sam miałem swojego czasu Daweoo Nubirę II z instalacją i złego zdania nie mogę powiedzieć na jej działanie (ze swojej winy trochę się z nią męczyłem ponieważ membrana parownika była do wymiany, ale po naprawie - ja nowe auto). Jedyny mankament - papusiała olej i trzeba było go po prostu pilnować, ale z LPG to podobno standard. Po prostu są silniki które lepiej tolerują gaz, inne gorzej, a jeszcze inne w ogóle.

    Podobno jeśli instalacja jest pewna i markowa, nie powinno być problemu, ale... po co ryzykować?

    Kwestię miejsca w bagażniku pomijam.
    Paaaanie, w aleś się obudził w porę... myślałem, że o tych mitach o LPG w fordach już nikt nie wierzy, ale jednak.

    Fakt, 0,5€ za LPG a 1,3€ za Pb to na dłuższą metę daje sporą różnice, ale z drugiej strony jeśli będziesz pracował w Niemczech i jak mam nadzieję za niemieckie stawki, to tego tak nie odczujesz.
    Dziwne podejście do życia

    Ja też pracuję za granicą i jeżdżę 600 km w jedną stronę i gaz mi się zwrócił po 6-7 miesiącach
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 19-02-2017 o 11:06

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Brzeszcze
    Znajdź fajnego instalatora, najlepiej znajdź kilka ofert z rozpiską podzespołów... NIE OSZCZĘDZAJ na montażu i jakości!!! A potem już tylko ciesz się tanią jazdą

  16. #35
    Kursant Awatar Myonessos
    Model
    Mondeo MKIII Liftback GHIA
    Silnik
    1.8 16V 125KM
    Od
    17 Nov 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    Paaaanie, w aleś się obudził w porę... myślałem, że o tych mitach o LPG w fordach już nikt nie wierzy, ale jednak.
    Skąd w takim razie tyle negatywnych opinii o LPG w Mondeo? Począwszy od MKI, często spotykałem się z opinią, że LPG jest niezbyt dobry do tego autka. Nie twierdzę, że nie w przypadku dobrej instalacji założonej w dobrym warsztacie od razu będzie lipa, ale LPG ma to do siebie, że w 100% nie da się go "dostosować" do silnika w aucie. Zawsze będą jakieś "ale", chociażby nieznaczny spadek mocy, czy też sama w sobie "suchość" LPG jako paliwa.

    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    Dziwne podejście do życia

    Ja też pracuję za granicą i jeżdżę 600 km w jedną stronę i gaz mi się zwrócił po 6-7 miesiącach
    Cóż, o podejściu do życia nie ma co dyskutować - każdy ma swoje. Ja jeżdżę na benzynie, kolega na LPG a jeszcze inni wolą diesel'a i każdy będzie bronił tego na czym jeździ (znam z autopsji).

    Co do ekonomii jazdy na LPG - wiadomo, jest taniej i instalacja zwraca się szybko. Tutaj zgodzę się w 100%.
    Ostatnio edytowane przez Myonessos ; 19-02-2017 o 12:03

  17. #36
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Myonessos Zobacz posta
    Skąd w takim razie tyle negatywnych opinii o LPG w Mondeo? Począwszy od MKI, często spotykałem się z opinią, że LPG jest niezbyt dobry do tego autka. Nie twierdzę, że nie w przypadku dobrej instalacji założonej w dobrym warsztacie od razu będzie lipa, ale LPG ma to do siebie, że w 100% nie da się go "dostosować" do silnika w aucie. Zawsze będą jakieś "ale", chociażby nieznaczny spadek mocy, czy też sama w sobie "suchość" LPG jako paliwa.
    Prawdy są trzy......wiadomo jakie
    Miałem MkI z LPG i już miał 70k km "nalotu" na tym paliwie - po kolejnych 30k zmieniłem parownik bo już był na niego czas i następne 40k "popełniłem"

    Ale miałem "zwykłą" instalację BRC bez "softów" itp. - nie sekwencje z oprogramowaniem,które potrafi się "sypać"

    "Gazownik" który ustawiał mi LPG po samodzielnej wymianie parownika stwierdził,że dziwi się ludziom którzy chcą "nowoczesności"(sekwencja) chociaż im poleca własnie te "zwykłe" bo z nimi najmniej jest kłopotów - raz zestrojona działa spokojnie i 100k km pod warunkiem że dba się o wymianę "kabelków WN i świeczek" bo nawet jeżeli się nie zadba,"padnie lambda" czy czujnik temperatury - nie "wywali" softu w sterowniku.
    A to się dzieje niemalże zawsze przy instalacjach sekwencyjnych,czy też "zwykłych" z softem.

    A jedyną "wadą" takiej "zwykłej"instalacji BRC Blitz jest nieco większe zużycie paliwa w porównaniu z sekwencją np.
    Ale w trasie 7 czy 8 L/100 robi wielką różnicę?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  18. #37
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    @Myonessos co do LPG w mk3... przede wszystkim silnik musi być sprawny, np. termostat i sondy lambda muszą pracować poprawnie, zawory muszą być sprawdzone i wyregulowane. Nie mówię już o takich rzeczach jak dobry olej i niekatowanie go non stop na wysokich obrotach (albo na nienagrzanym silniku), bo pierścienie tłokowe nie są najlepsze i wtedy dochodzi do zużycia oleju. Po drugie to dobra instalacja gazowa i dobry montażysta. Po trzecie to bieżący serwis, tj. jazda na przeglądy LPG, wymiana świec zapłonowych (jeśli wymagane to nawet kabli zapłonowych, w ostateczności cewki) jak i sprawdzanie co X tys kilometrów zaworów. Tak więc mondeo wymaga trochę więcej poświęcenia przy instalacji, niż w przypadku innych silników, tak więc stąd mogą być późniejsze ewentualne problemy. Ludzie, którzy nawet bladego pojęcia nie mają o samym silniku jak i o tym, że trzeba jeździć na przeglądy instalacji LPG sami są winni, że bierze olej, szarpie, itd. A takie rzeczy jak spadek mocy czy "gaz jest zbyt suchy" to są po prostu bajki. U mnie żadnego spadku mocy nie ma i nie jest to tylko moja opinia. Spadek mocy bierze się ze złej instalacji / złego wyregulowania

    LPG ma to do siebie, że w 100% nie da się go "dostosować" do silnika w aucie
    Da się da. Instalacje stają się co raz lepsze i dokładniejsze, jeszcze 10 lat temu jak wchodziły np. ecbooosty (turbo, z bezpośrednim wtryskiem) to nikt nie myślał, żeby do nich LPG pakować, a na dzień dzisiejszy staje się to realne


    A z tym "dziwnym podejściem do życia" to się nie obrażaj , ale według Twojej wypowiedzi, doszedłem do wniosku, że według Ciebie, przy odpowiedniej ilości zarobionych pieniędzy nie warto oszczędzać, inwestować...? Znam ludzi, którzy jeżdżą Porsche i gdy za jakąś usługę remontową czy budowlaną mogą wydać mniej o 50 czy 100E to nawet się nie zastanawiają, choć śpią na pieniądzach. Stąd bierze się właśnie bogactwo :P
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 19-02-2017 o 12:58

  19. #38
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    jeszcze 10 lat temu jak wchodziły np. ecbooosty (turbo, z bezpośrednim wtryskiem) to nikt nie myślał, żeby do nich LPG pakować, a na dzień dzisiejszy staje się to realne
    Tak samo jak teraz nikt nie myśli tego robić w MkV
    Bo to auto nowe i na niego trzeba mieć.....a jak ktoś ma - nie myśli o ekonomii aż tak bardzo.
    Po za tym warunki gwarancji nie bardzo na to pozwalają.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #39
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    jeszcze 10 lat temu jak wchodziły np. ecbooosty (turbo, z bezpośrednim wtryskiem) to nikt nie myślał, żeby do nich LPG pakować, a na dzień dzisiejszy staje się to realne
    Tak samo jak teraz nikt nie myśli tego robić w MkV
    Bo to auto nowe i na niego trzeba mieć.....a jak ktoś ma - nie myśli o ekonomii aż tak bardzo.
    Po za tym warunki gwarancji nie bardzo na to pozwalają.
    No racja, jak ktoś śpi na pieniądzach to nawet nie będzie myślał o LPG. Ale tutaj są polskie warunki, gdzie LPG ma się dobrze, nie bez powodu Ale mi chodziło raczej o instalacje, wtedy (chyba) po prostu takich nie było, a dziś już są odpowiednio do takich silników dostosowane. Choć cena takich instalacji jest spora
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 19-02-2017 o 13:04

  21. #40
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    warto zainwestować we wtrysk gazu płynnego - połowa problemów z gazem odpada. brak parownika i wcinania się w instalację chłodzącą silnika. zaletą jest też możliwość odpalania auta od razu na gazie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy GEM z benzyny pasuje p&p do diesla?
    By weksla in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 05:54
  2. [MkI] Skrzynia z diesla do benzyny - co i jak?
    By Major DZL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 23:16
  3. [TD MkI] Dolewka benzyny do diesla
    By grzeh2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:26
  4. [MkII] półoś z benzyny do diesla?
    By rafalski198 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów