+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław

    Zamiana benzyny na diesla czy warto

    Hej wszystkim, sprawa wygląda tak, że mam benzynę 2.0, generalnie sprawna w pełni, porobiona - zostało mi tylko zawieszenie z tyłu (gumy) i autko jest pewne. Do niedawna byłoby wszystko spoko gdyby nie to, że niebawem szykuje mi się zmiana roboty na Niemcy a z racji, że dziecko małe to będę chciał witać w domu na weekendy. To daje mi nagłą zmianę przebiegów z max 1k miesięcznie na 3-5kkm. Niemcy się z gazem nie lubią więc ciężko będzie dołożyć gaz i go tam tankować. Poza tym tam wcale nie jest taki tani. Teraz pytanie właściwe - spróbować zamienić się z kimś diesel za benzynę czy nie warto w przypadku mk3?

    tapniete z telefonu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Niemcy się z gazem nie lubią



    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    więc ciężko będzie dołożyć gaz i go tam tankować
    Piszesz serio?

    Pierwszy raz spotykam się z opinią, że to jakiś problem.


    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Poza tym tam wcale nie jest taki tani.
    No w porównaniu do cen w PL pewnie nie. Pytanie czy przypadkiem ON też nie będzie znacznie droższy niż w PL


    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Teraz pytanie właściwe - spróbować zamienić się z kimś diesel za benzynę czy nie warto w przypadku mk3?
    Nie żebym był jakimś wielkim zwolennikiem LPG, ale IMHO diesle w Mk3 szału nie robią, masz teraz pewne auto, wiesz co masz, silnik po remoncie wystarczy Ci na długo, a kupno Mk3 w dieslu zawsze będzie mniejszym czy większym ryzykiem. Zjeżdżając na weekend do PL zawsze możesz przynajmniej czasami zatankować gaz tutaj. Robię dokładnie takie miesięczne przebiegi jak wspomniałeś (wychodzi mi ok. 4,5 tyś. km / miesiąc) i liczyłem nie raz i nie dwa razy koszty jazdy na ON (bo chciałem kupić diesla) i na LPG i jednak zawsze wychodziło taniej na LPG. I to zdecydowanie.

    Zaznaczam że nie jestem ślepo zapatrzony w LPG ani nie jestem wrogiem ON.

  4. #3
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    akurat Niemcy z gazem to są bardzo ok, Włosi czy hiszpanie to parodia... Twierdzili, że kampera to nie na gaz, nie ma opcji - co z tego że Żukiem jechaliśmy, ale "no kamper"
    jak dla mnei wrzucaj gaz i i nic tylko jeździć
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    Przedmówcy maja racje.
    Masz autko zrobione, to po co ci wymieniać. Moje mk2 w tym roku będzie miało 20lat. Sprzęgło zaczęło się ślizgać, ale ciągle jeździ. Klima działa i reszta ok.
    Nie wymieniam go na coś innego. Dodatkowo mam LPG, które co pół roku sam reguluje.

    Pakuj solidną instalację gazową, to przynajmniej po Polsce sobie pojeździsz. A przed wyjazdem do Niemiec, gaz zatankuj do pełna i jedź ile się da.
    Ostatnio edytowane przez gruniu ; 11-01-2017 o 11:22

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Dodatkowo możesz tak jak ja miałem założoną w mk2 butle 90l i do tego pelny bak benzyny z Polski i zasięg auta robi się spory
    Ostatnio edytowane przez Mariusz_ ; 11-01-2017 o 11:37

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    montuj gaz i jeździj masz pewne autko a diesel w mk3 na pewno prędzej czy później wygeneruje duże koszta.. żeby to było z mondeo mk4 to jeszcze diesel ma sens, ale nie w mk3.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Niemcy się z gazem nie lubią więc ciężko będzie dołożyć gaz i go tam tankować.
    Hahahahaha Witz des Tages Hahahahaha, no i chleb i masło też bierz z PL bo tu chleb po 4€ a masło po 3€ hahaha się uśmiałem, myślałem że w PL takie myślenie się skończyło biorąc pod uwagę ile tu Polaków,ale się pomyliłem. Wracając do tematu to akurat Gasssss jest na praktycznie każdej stacji i kosztuje około 0,50-0,55€ ( dzisiaj czyli 11.01 2016 jest po 0,53€ rano czyli najdroższe, później będzie taniej) to dużo? Biorąc pod uwagę obecny kurs to wychodzi około 2,35pln za litr to tyle co w PL to czegoś nie kumam. Pchaj Gasssss i jeździj,kupisz niewiadomo jakiego diesla i kasę będziesz w niego później pompowal bo nie wiesz co trafisz. Takie moje zdanie.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Niemcy się z gazem nie lubią więc ciężko będzie dołożyć gaz i go tam tankować.
    Hahahahaha Witz des Tages Hahahahaha, no i chleb i masło też bierz z PL bo tu chleb po 4€ a masło po 3€ hahaha się uśmiałem, myślałem że w PL takie myślenie się skończyło biorąc pod uwagę ile tu Polaków,ale się pomyliłem. Wracając do tematu to akurat Gasssss jest na praktycznie każdej stacji i kosztuje około 0,50-0,55€ ( dzisiaj czyli 11.01 2016 jest po 0,53€ rano czyli najdroższe, później będzie taniej) to dużo? Biorąc pod uwagę obecny kurs to wychodzi około 2,35pln za litr to tyle co w PL to czegoś nie kumam. Pchaj Gasssss i jeździj,kupisz niewiadomo jakiego diesla i kasę będziesz w niego później pompowal bo nie wiesz co trafisz. Takie moje zdanie.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Właściwie miałem na myśli, że czytałem, że nie ma tylu stacji z gazem co w Polsce. Cóż - najlepiej kogoś wysmiac bo pyta, prawda?

    tapniete z telefonu.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No może zagęszczenie nie jest takie jak w Polsce, ale problemy z tankowaniem nie powinieneś mieć. Polecam stronę mylpg.eu, http://www.mylpg.eu/stations/germany/

  11. #10
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    1000km/m-c dla diesla to nic dobrego - zamula go.....
    3-5000 to już lepiej,ale robione "okazjonalnie" - dłuższe przebiegi co tydzień,a "normalnie w koło komina"też niewiele zmienia.
    Optymalne i ekonomiczne przebiegi diesla to min 100km dziennie i najlepiej w trasie.Jest czas na dogrzanie silnika i jego pracę w optymalnych warunkach.
    Zresztą i dla PB i LPG to też lepiej.
    Chyba,że auto stoi 5 dni w tygodniu,a potem w dwa dni "trzaska" te 1000 km.

    Wtedy ON jest oszczędniejszy od PB,ale nie od LPG.

    W Niemczech nie ma problemu LPG - punktów tankowania jest więcej niż w Polsce,a ceny porównywalne. Jedynym problemem jest system tankowania,bo jest i włoski,i belgijski i holenderski - nie ma ujednolicenia jak u nas (włoski),więc trzeba mieć dwie "przejściówki" na wszelki wypadek.

    Więc nie ma sensu z takiego powodu zamiany na ON zwłaszcza,ze auto masz "pewne"
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Przejściówki nie kosztują majątku

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Niemcy się z gazem nie lubią więc ciężko będzie dołożyć gaz i go tam tankować. Poza tym tam wcale nie jest taki tani.
    to było pytanie????? Wygląda jak. stwierdzenie a nie pytanie, jakoś znaku zapytania nie widzę. Jak bys pytał a nie stwierdzal to bym się na pewno nie śmiał. tak jak kolega wyżej pisał Stacji z LPG jest pełno u mnie w niedużym mieście jest z 7 stacji i na każdej jest LPG to jeżeli to jest problem z tankowania LPG to nie wiem co miałeś na myśli pisząc że jest z tym problem,nie wiem może w PL sa stacje co 50m i na każdej lpg to fakt tu tak nie ma,sa trochę dalej od siebie oddalone.



    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    I wydaje mi się,że w DE gaz jest lepszej jakości niż u nas.Tak kiedyś słyszałem.A jak auto pewne,to w życiu bym nie zmienił.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 11-01-2017 o 12:34
    Na zawsze w moim sercu (*)

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    na pewno jest częściej i lepiej to kontrolowane jakiej jest jakości paliwo bo tu dużo łatwiej później dochodzić swoich praw. Cza na pewno lepszej jakości jest to nie wiem bo nie mam jak tego sprawdzić i jak miał bym to sprawdzić.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Wow, no to wątek sięrozrósł szybko.
    Konkluzja jest prosta - nie warto. Z dwóch powodów: nie wiadomo co trafię, ropa nie jest super tańsza (diesle w mk3 mało wydajne) a niemcy jednak żyją normalnie z gazem na stacjach.

    I tak robiłbym "trasy" po około 400km na raz. Na zasadzie jednego dnia 400, drugiego 400. Potem kilka dni przerwy i od nowa. W koło komina niewiele.

    Odkryłem też, że niektórzy mimo iż uderzyli w wielki świat i uważają, że ten mniejszy pozostawili za sobą - nadal noszą go w serduszku

    Pierwszy miesiąc przebieduję na pb, a potem domontuję LPG. Dzięki Panowie - rozwialiście moje wątpliwości.

  17. #16
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Skoro mowa o trasie 400 km to w 2.0 raczej nie powinieneś mieć problemów z przejechaniem jej na jednym tankowaniu. Czy dobrze się domyślam, że jedno tankowanie w PL a kolejne w DE?

    Tak sobie luźno myślę, jak daleko od granicy będziesz w DE? Może tankując przed granicą wystarczy Ci by do tej stacji wrócić? Ale nieważne, to są szczegóły, bo wychodzi na to, że gaz w DE nie jest wiele droższy.

    Moja rada - niech porządnie Ci wymierzą wnękę na koło zapasowe. Masz dojazdówkę czy pełne? Chodzi o to, żeby zachować kompromis pomiędzy pojemnością butli a ewentualnym podniesieniem podłogi.

    Klikam z rakiety śnieżnej.

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    bo wychodzi na to, że gaz w DE nie jest wiele droższy.
    No kosztuje tyle samo lub jest 5 centów droższe (zależy w jaki dzien i o jakiej porze sie tankuje) niz w PL to chyba nie ma sensu kombinowania tankowaniem tu zeby starczylo jeszcze na powrót bo się 1€ zaoszczedzi takie moje zdanie.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 11-01-2017 o 21:45

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo poszedł w świat. Teraz Jag x-type
    Silnik
    2.5 196KM
    Od
    01 Sep 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Skoro mowa o trasie 400 km to w 2.0 raczej nie powinieneś mieć problemów z przejechaniem jej na jednym tankowaniu. Czy dobrze się domyślam, że jedno tankowanie w PL a kolejne w DE?

    Tak sobie luźno myślę, jak daleko od granicy będziesz w DE? Może tankując przed granicą wystarczy Ci by do tej stacji wrócić? Ale nieważne, to są szczegóły, bo wychodzi na to, że gaz w DE nie jest wiele droższy.

    Moja rada - niech porządnie Ci wymierzą wnękę na koło zapasowe. Masz dojazdówkę czy pełne? Chodzi o to, żeby zachować kompromis pomiędzy pojemnością butli a ewentualnym podniesieniem podłogi.

    Klikam z rakiety śnieżnej.
    Atakuje na Berlin. W zasadzie jest szansa, że pierwszą trasę zrobię gdzieś za tydzień - dwa. Jako finalne dogadanie kontaktu więc jeszcze potem będę miał chwilę na przygotowanie zanim zacznę co tygodniowe podróże. Zapas mam zdaje się pełny ale jeszcze nie miałem okazji (na szczęście) sprawdzać więc pewności nie mam. Za to mam liftbacka więc każde obciecie wymiarów bagażnika boli bardziej niż w kombi

    tapniete z telefonu.

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Zapas mam zdaje się pełny ale jeszcze nie miałem okazji (na szczęście) sprawdzać więc pewności nie mam. Za to mam liftbacka więc każde obciecie wymiarów bagażnika boli bardziej niż w kombi
    Nie prowadziłem "pamiętnika" przebiegów swoich aut - jeżdżę dość długo,chociaż rocznie tys km nie trzaskam ..... taki tam standard - 12,15k km rocznie...trochę mniej lub więcej,ale w sumie przez te 39 lat "trochę" się uzbierało.....no - powiedzmy....500k km......

    I jak pamiętam (sklerozę już mogę mieć,ale niekoniecznie) to koło zapasowe potrzebne mi było może ze 3 razy......
    Czasami się zastanawiam po co wożę te kilkanaście kilo w bagażniku i jeszcze tracę przestrzeń bagażową.....

    Nie lepszy zestaw naprawczy w sprayu?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    I jak pamiętam (sklerozę już mogę mieć,ale niekoniecznie) to koło zapasowe potrzebne mi było może ze 3 razy......
    Czasami się zastanawiam po co wożę te kilkanaście kilo w bagażniku i jeszcze tracę przestrzeń bagażową.....

    Nie lepszy zestaw naprawczy w sprayu?
    Miałem i mam te same dylematy co w kontekście zapasu. Zrobiłem Mondkiem 190 tyś. km w 5 lat i zapasu użyłem raz - ale wtedy bardzo się przydał. Przebiłem oponę w Czechach, w niedzielę wieczorem, 360 km od domu. Zmiana auta niejako wybawiła mnie od tego dylematu, bo w Maździe nie było koła zapasowego, w jego miejscu był subwoofer, więc mam teraz tylko zestaw naprawczy.

    Czy to lepsze rozwiązanie? Na pewno wygodniejsze, gdy nic się nie dzieje. Zestaw zajmuje bardzo mało miejsca. Jednak koło zapasowe daje większe poczucie bezpieczeństwa - rozwiąże problem w przypadku każdego uszkodzenia koła - mam na myśli mocne zgięcie felgi albo rozerwanie opony w drobny mak, solidne przecięcie. Zestaw naprawczy "da radę" tylko przy niedużych uszkodzeniach i to samej opony. Pewnie takie są najczęstsze, więc w sumie... Pozostaje jeszcze kwestia naprawy opony po zastosowaniu takiego zestawu, wymycia środka, itd.

    Jeszcze inne spojrzenie na tą sprawę to Assistance...

    Cytat Zamieszczone przez mortt Zobacz posta
    Za to mam liftbacka więc każde obciecie wymiarów bagażnika boli bardziej niż w kombi
    Dlatego warto dobrze wymierzyć butlę. Ja się z gazownikami jakoś nie dogadałem i w efekcie butla wystawała znacznie więcej niż pierwotnie chciałem, zauważalnie zmniejszając pojemność bagażnika. Dało się to odczuć jednak tylko kilka razy do roku, przy zapakowaniu całego auta, natomiast na co dzień cieszył spory zasięg. Miałem butlę 59 l, co dawało mi zasięg na poziomie 550 a nawet 600 km, przy rozsądnej jeździe. Jeśli masz pełen zapas, to lepiej, ja miałem dojazdówkę i wnęka była płytsza.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy GEM z benzyny pasuje p&p do diesla?
    By weksla in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 05:54
  2. [MkI] Skrzynia z diesla do benzyny - co i jak?
    By Major DZL in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 23:16
  3. [TD MkI] Dolewka benzyny do diesla
    By grzeh2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:26
  4. [MkII] półoś z benzyny do diesla?
    By rafalski198 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów