+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze

    MKIII 1.8 przerywa na obrotach pow. 3 tys

    Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum, jednak muszę powiedzieć że zaglądam tutaj bardzo często. Przechodząc do mojego problemu. Jadac dzisiaj na urlop do Zakopanego samochod zaczal sie dziwnie zachowywac. Po zrobieniu autostrady Rzeszow - Krakow ( predkosc ok 140 km/h) mialem dosyc awaryjne hamowanie. Po nim stojac na poboczu obroty zaczely falowac 400 - 1000 i zaczelo telepac silnikiem. Mysle sobie no nic, jade dalej. Po tej sytuacji okazalo sie ze samochodem zaczyna telepac na 3, 4, 5 biegu po przekroczeniu 3 tys obrotow. Majac jeszcze kawalek drogi zaczalem troche testowac swoje Mondeo. W momencie kiedy krece go do 3 tys. obrotow i zmienam bieg na wyzszy nic sie zlego nie dzieje. Jak zaczynam krecic pow 3 tys na 3 biegu zaczyna poszarpywac i traci moc. Zmieniam na wyzszy bieg i tak samo sie dzieje. Podczas takich testow jak chcialem go troche przelamac podczas tego szarpania zaczal mi mrygac CHECK ale nie zapalil sie na stale. Werujac forum oraz przez wlasne doswiadczenie pomyslalem o cewce, ktora mialem wymieniana razem ze swiecami. Z tym ze wtedy byl problem na nizszych obrotach. Nie wiem co mam teraz robic. Zamiast raczyc sie zimowa sceneria Zakopanego zastanawiam sie czy wroce bezpiecznie do domu. Prosze o podpowiedz co robic.
    Jezeli powinienem umiescic ten post w elektryce to prosze o przeniesienie.

    Siedze i mysle ... przypomnialem sobie ze tankowalem benzyne do pelna na Lotos MOP Rudka (ok 80 km przed Krakowem). Za ta stacja dopiero lecialem 140 bo posypali wkoncu autostrade I tak do tego hamowania w sumie z zegarow nie schodzilo 140. Przejechalem ok 60 km i mialem te awaryjne hamowanie.
    Ostatnio edytowane przez blessschild ; 12-01-2017 o 19:54

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    No niestety nikt mi nie podpowiedział co moze sie dziac z moim Mondkiem :-( dla zainteresowanych opowiem czym to sie skonczylo. Nadszedl czas powrotu. Jestem juz za Krakowem w strone Rzeszowa. Auto dalej czasami poszarpywalo ale jakby mniej. W pewnym momenicie zaczal mrugac CHECK a na CB slysze "kolego, tym Mondeo to chyba za daleko nie dojedziesz" patrze w lusterko a tam delikatny niebieski dym z wydech. Z racji tego ze to autostrada nie mam gdzie zjechac... na szczescie patrze zjazd na Tarnow. Zatrzymalem sie zaraz za zjazdem ale dym juz byl siwy za mna. Laweta i do najblizszego warsztatu. Okazalo sie ze urwala sie koncowka swiecy... mechanik dopiero jutro rozbierze glowice i sprawdzi czy tlok caly ale glowica i tak do roboty. Zaspiewal mi 1500 za regeneracje. Mysle teraz czy regenerowac czy szukac uzywanej i mam pytanie czy musi byc to glowica od 1.8 110 KM

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    No myślę ze nikt i tak by nie podejrzewał takiej awarii w postaci urwanej końcówki świecy. Sytuacja faktycznie nie ciekawa

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Tak naprawde jutro mechanik ma zdjac glowice bo mowil ze byc moze jakims cudem sie spalila koncowka i do tloka nic sie nie dostalo. Ponawiam pytanie czy orientuje sie ktos jak to jest z glowicami? Czy do 1.8 110 KM pasuje od np. 2.0? Z tego co poczytalem to wynika ze chyba tak ale pozostaje slowo "chyba".

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Pasuje. Glowice są takie same.

    poszło z niewybuchającego szajsunga
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Dzwonil dzisiaj do mnie machanik i mowil ze dziura w tloku. No masakra jakas! Cylinder tez jest porysowany. I teraz kazal mi sie zastanowic co robic. Czy kupic silnik czy wymienic tylko tlok i pierscienie i liczyc na to ze nie bedzie bral duzo oleju. Nie wiem co mam robic...

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zmieniaj silnik.

    poszło z niewybuchającego szajsunga
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Dzieki za podpowiedz. Tez tak mysle ze to chyba najlepsza opcja. A tak jeszcze zapytam, mechanik chce za wymiane silnika w Tarnowie 800 zl. Duzo czy malo?

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Koledzy szanowni mam problem! Chodzi mianowicie o znalezienie silnika 1.8 110KM. Teoretycznie znalazlem za 1200 zl z 30 dniowa gwarancja bo tak naprawde nie ma z czego wybierac. Siedze teraz i przegladam forum i zastanawiam sie czy jest mozliwosc wsadzenia do mojego auta np. 1.8 125 KM. Nie chodzi mi o zwiekszenie mocy tylko o wieksze pole manewru w poszukiwaniach silnika. Czy wystarczy tylko przeprogramowac kompa czy go tez musze wymieniac? Bo jak poczytalem to nie ma problemu z wsadzeniem tego silnika i polaczeniem ze skrzynia biegow. Inna kwestia jest taka ze mechanik (ten z Tarnowa) mowi ze na moim silniku nie ma zadnych oznaczen mimo ze mu mowilem ze powinny byc wytloczone przy laczeniu ze skrzynia biegow. Kosmos. A co jesli u mnie siedzi 125 KM? Po vinie pokazuje niby 110KM. Ehh

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Niech odczyta numer silnika. Końcówka nr VIN jest numerem silnika.
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    No tak tylko ze on na silniku nie widzi zadnego numer... gdybym byl blizej to bym mu palcem pokazal...

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Z tego co kojarzę to typ silnika jest wybity na płaskiej powierzchni od strony grodzi (CHBA, CHBB, itp.), na górze - niech przetrze ropą albo benzyną ekstrakcyjną tył słupka silnika tuż pod głowicą i poświeci latarką. Oznaczenie chyba było wybite od strony kierowcy. Jak znajdę chwilę czasu to podejdę do siebie do auta i sprawdzę.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Cytat Zamieszczone przez Disizmi Zobacz posta
    Z tego co kojarzę to typ silnika jest wybity na płaskiej powierzchni od strony grodzi (CHBA, CHBB, itp.), na górze - niech przetrze ropą albo benzyną ekstrakcyjną tył słupka silnika tuż pod głowicą i poświeci latarką. Oznaczenie chyba było wybite od strony kierowcy. Jak znajdę chwilę czasu to podejdę do siebie do auta i sprawdzę.
    Ok dzieki!

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Dzwonilem dzisiaj do Paolo i wiem juz ze mozna wlozyc slupek 125KM do Mondeo z 110KM. Oczywiscie bez kompa konie nadal zostaja te same czyli 110KM. Przede wszystkim chce bardzo podziekowac Paolo! Mial czas zeby ze mna spokojnie porozmawiac i wyjasnic co i jak. Jeszcze raz wielkie dzieki! Z racji tego ze praktycznie nie ma silnikow 110KM do kupienia ta informacja (mam nadzieje) uratuje mojego Mondka.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    A wiec jestem po wymianie silnika:-) Wracajac dzisiaj od mechanika z Tarnowa do domu (430 km) silnk chodzil bardzo dobrze. Jednak ok 20 km od domu zaczal sie problem - poszarpywanie w przedziale 1300 - 2000 obr. Z tego co poczytalem to podstawowo do sprawdzenia WN. Zanim zaczne wszystko wymieniac chcialbym sie dowiedziec czy moze miec na to wplyw dobor swiec przez mechanika. Zalozyl Bosha bo nie zdazylem mu powiedziec ze chce Motorcrafta. W sumie nowe swiece zrobily 400 km. Kable i cewka zostaly stare (cewka zmieniona 6000 tys km wstecz ale okazalo sie ze niepotrzebnie bo winne byly swiece).

    ---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    Nie dawalo mi to spokoju i poszedlem do samochodu. Odpalilem i patrze na kable a tam na 1 cylindrze przewod idzie po metalowej pokrywie zaworow i oczywiscie iskrzy. Zajrzalem z ciekawosci do swojego starego silnika i tam obudowa byla plastikowa. Teraz tak kombinuje ze moze te kable mialy juz dawno przebicie ale z racji plastiku nie bylo to odczuwalne w pracy samochodu. A myslac dalej podejrzewam ze mechanik "niechcacy" ulozyl kable w taki sposob ze nie mialy kontaktu z obudowa ale podczas jazdy sie "zblizyly" do pokrywy zaworow. Co o tym sadzicie?

Podobne wątki

  1. [Duratec] 1.8 125 km Przerywa przy wysokich obrotach
    By draker90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:15
  2. [Zetec] mondzia cos boli przerywa na wolnych obrotach
    By litearts in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 03:36
  3. [TD MkII] SIlnik przerywa na wolnych obrotach
    By nikczemnik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 16:45
  4. [TDDi MKIII] Silnik przerywa na wysokich obrotach
    By gulonek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 15:58
  5. Diesel przerywa na wolnych obrotach:(
    By Zonk99 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 15:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów